Treść opublikowana przez create2fight
-
[All B5] Jaka kompresja w 1,8 T
Ale ciśnienie spręzania: Pc= 1.2xE (dla silników ZI) , Pc= 2.1xE (dla silników ZS) , E - stopień sprężania
-
[ALL B5] Odpowietrzenie komory korbowej silnika [?]
To będzie przewód odmy. Co do ceny to zapytaj w serwisie i bedziesz wiedział czy opłaca sie szukac używki.
-
[B6 AMB] Jak powinien działać, pressure regulating valve
chyba ze DV jest uszkodzony
-
[ALL B5] Czyszczenie przepustnicy + adaptacja za 100 zł - czy to drogo ?
Wszystko zależ czy kolega czuje sie na tyle mocny w mechanice zeby to zrobić. Bo jeśli nie to lepiej zapłacic mechanikowi a 100zł do nie jest dużo, no może oprócz 50 zł za adaptacje:)
-
[B5 AEB] Niespodziewane - błędy po wymianie sondy na nową
po założeniu nowej sondy powinno skasować się tylko stare błędy i koniec:) najwyrazniej to nie ta sonda
-
[B5 AEB] Problem z turbiną
Ja nie chce nic złego prorokować ale klekot podobny do TDI to tylko i wyłącznie może byc spowodowany tłukącymi sie popychaczami zaworów, a szczególnie ze mowa o występowaniu tego po ostrej jeżdzie gdy olej może byc troszke "za ciepły" i z jakiegoś powodu spada jego ciśnienie. Najlepiej szybko odwiedz jakiegoś dobrego mechanika niech zmierzy ciśnienie oleju gdy motor jest gorący, albo najlepiej niech Ci je zmierzy podczas jazdy może uda sie wam trafic akurat na momęt gdy wystąpi to tłuczenie:)
-
[B5 AWM] Spalanie 15l/100km - czy to normalne ?
Zima i 15l to raczej można powiedzieć ze norma dla 1.8T QUATTRO i jazdy miejskiej:) a dokładnie w moim przypadku 10l lpg + ok 5 Pb, a jeśli chodzi o lato to jak u mnie 11-12lpg + litr Pb, dodam ze tylko i wyłącznie jazda miejska:)
-
[B5 AEB] Problem z turbiną
co to znaczy ze turbina chodzi jak w tdi??
-
[B5 ADR] Ciśnienie oleju
1.5 bara to dobre cisnienie nie powodujące zagrozenia dla silnika, ja spotkałem sie z przypadkiem gdy w 1.8T było na jałowym ok 1 bara i auto do dzis jezdzi bez najmniejszego problemu, a co do kontrolki to kup czujnik pracujący na niższych parametrach i bedzie oki.
-
[ALL B5] Czy tankowanie paliwa 98 wpływa na spalanie ?
Dokładnie tak jak kolega nike21 napisał nie jestesmy w stanie tego odczuc na codzien chyba ze nasze paliwo o LO95 miało LO90 bo niestety ale bardzo czesto tak sie zdarza to po zalaniu 98 robi sie z auta rakieta dodam tylko ze starsze samochody nie miały czujników spalania stukowego a cos takiego jak korektor liczby oktanowej ( reczny). Moje osobiste odczucia sa takie ze lepiej kupic paliwo PB95 na dobrej stacji niz 98 nie wiadomo skąd:) pozdrawiam
-
[ALL B5] Czy tankowanie paliwa 98 wpływa na spalanie ?
panowie na podstawie czujnika spalania stukowego sterownik automatycznie dopasowuje sobie parametry pracy w stosunku do uzytego paliwa( liczby oktanowej) przyśpieszajac lub opozniajac kat wyprzedzenia zaplonu. w zwiazku z tym sterownik przy uzyciu paliwa o LO 98 opoznia zapłon o kilka stopni co wiaze sie z wiekszym cisnieniem użytecznym uzyskanym w komorze spalania i odczuwalnej wiekszej mocy samochodu:) a co za tym idzie z mniejszymi ilościami paliwa potrzebnymi do uzyskania tych samych parametrów pracy wiec mniejszym zuzyciem paliwa:) pozdrawiam
-
[ALL B5] Czy tankowanie paliwa 98 wpływa na spalanie ?
a co to jest ten OKTAN?? Nie ma takiej jednostki miar jak oktan, istnieje tylko liczba oktanowa ktora okresla odporność paliwa na samozapłon. a co mniejszego zuzycia paliwa o wyzszej liczbie oktanowej to jest prawda ale napewno nie w ilości 2 litrow na 100km
-
[B5 APU] potrebuje szybkiej porady !!!!
no dzieki zapytam tam:) pozdrawiam
-
[B5 APU] potrebuje szybkiej porady !!!!
mam takie zapytanie czy moze którys z forumowiczów orientuje sie czy przewod cisnieniowy powietrza ten od turbiny do belki przedniej jest taki sam w A4 i A6?? oczywiscie chodzi mi o silnki 1.8T dzieki za pomoc
-
[ALL B5] Problem z VAG COM
problem juz rozwiazany dzeki za pomoc
-
[ALL B5] Problem z VAG COM
Panowie mam taki mały problem z oprogramowaniem vaga, a mianowicie posiadam wersje 311-2, 409-1 i zadna nie chce dzialac, po zainstalowaniu łaczy sie ze sterownikiem jeden raz i pozniej koniec zabawy za kazdym razem przestaje dzialac. Czy jest jakies wyjsci z sytuacji??
-
[B5 APU] Czujnik prędkości pojazdu
oo tego nie wiedzialm , to jak mozesz to powiedz mi cos wiecej na ten temat bo na Vag caly czas wyskakuje bład i nie wiem czy kupowac nowy czujnik czy szukac gdzie indziej przyczyny. dodam ze predkosciomierz pokazuje predkosc dobrze . I dlatego mam watpliwosci. Dzieki za pomoc pozdrawiam
-
[B5 APU] Czujnik prędkości pojazdu
potrebuje wartosci rezystancji dla czujnika predkosci pojazdu( tego na skrzyni biegów z lewe strony) bo VAG caly czas pokazuje bład i chcialem go sprawdzic czy to on jest przyczyna zamieszania czy szukac gdzies dalej dziekuje i pozdrawiam
-
[B5 APU] jaka moze byc przyczyna??
i jak rozwiazac problem tych błedów?? 16885 Czujnik prędkości pojazdu zakres/możliwości brak osprzętu / nie związany ze sprzętem 17978 Modół sterujący zablokowany brak osprzętu / nie związany ze sprzętem 16989 Uszkodzenie pamęci wewnętrznej ROM sterownika brak osprzętu / nie związany ze sprzętem prosze powiedziec mi czy to cos powaznego i jak to naprawic z góry dziekuje za pomoc
-
zmiana turbiny
zacznij od zmiany programu:) oczywiscie w jakiejs dobrej firmie zebys nie mial wiecej problemów niz radosci
-
[B5 AEB] Ciśnienie doładowania
hehe ale czy pisze ze do 1.1 bara?? BO JA JAKOS TEGO NIE WIDZE W DALSZYM CIAGU Poziek zamiast pokazywac swoje madrosci na temat koksu lepiej postaraj sie pomoc koledze w rozwiazaniu jego problemu POZDRAWIAM
-
[B5 AEB] Ciśnienie doładowania
hehe fajni jestescie naprawde heheheheeeee Poziek a czy ja powiedziałem ze mam 1.1 bara?? jakos nie zauwazyłem takiej wypowiedzi z mojej strony no ale :> wyglada na to ze nie ja mam problemy z koksem :> co do Calibry to jest zhamowana i robi na cwiartke 12.5 srednio wiec nie filozofujcie nie potrzebnie a co do aut turbo to mam z nimi pewne doswiadczenie i jeszcze nie widzialem historii pod tytułem "mam duze cisnienie przy niskich obrotach silnika a pozniej mi spada" a co do szarpania to szukaj problemow w ukladzie zaplonowym pozdrawiam
-
[B5 AVV] Zmiana 1.8 na 1,8T
dobrze Ci koledzy radza lepiej zmienic samochod:)
-
[B5 AEB] Ciśnienie doładowania
heh a masz inna wizje?? widze jak zachowuje sie silnik mojego samochodu i co dzieje sie z nim w pewnych przedzialach obrotow i jak turbina sie uzbraja, a tak na marginesie Opel Calibra turbo przy 1.2 bara ma 280km na seryjnej turbinie wiec ciekawe ile ma kolegi Audi
-
[B5 AEB] Ciśnienie doładowania
dlaczego hm bo nie wiem jakim cudem przy niskich predkosciach obrotowych silnika Twoja turbo osiaga tak duze cisnienie doladowania, to ze pozniej moze byc skok o kilka dziesiatych bara jest okej:) ale nie 1.1 od dolu