Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

elkubunio

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez elkubunio

  1. Bez przesady, cenie około 100 zł dostaniesz dobry przegub zewnętrzny. Sam wymieniałem 2, jeden Ruville drugi Meyle. Jeden 2 lata temu, drugi 3 lata temu i do tej pory mam spokój. Tylko po montażu radziłbym zwracać uwagę na osłony co jakiś czas, do zestawów dają zawsze najtańsze i jedna wytrzymała mi rok a druga kilka miesięcy, wymieniłem na Lobro/GKN i spokój.
  2. Ja też bym radził sprawdzić kable, szczególnie te w baku które idą od pływaka do dekielka w baku do którego podłączasz wtyczkę, lubią się urywać albo stykać, wtedy też będzie pokazywał pusty bak.
  3. U mnie o martwym skoku nie można mówić bo jak puści się sprzęgło delikatnie to żadnego szarpnięcia nie czuć, już się przyzwyczaiłem że część sprzęgła trzeba puścić szybciej a końcówkę wolniej. Aczkolwiek wolałbym żeby sprzęgło łapało od samego dołu, byłoby znacznie wygodniej. Myślę że powinna być jakaś możliwość regulacji mimo że to sprzęgło hydrauliczne
  4. Ale to szarpnie dosłownie raz na kilka dni dlatego piszę że nie jest to uciążliwe, najczęściej zdarza się to po ostrym zakręcie i przy niskich obrotach, poniżej 1500. Na benzynie to nie występuje więc cewki bym wykluczył.
  5. elkubunio odpowiedział(a) na jurekm43 temat w Audi A4 B5
    Żeby sprawdzić przegub wewnętrzny złap za półoś przy samym przegubie i ruszaj nią góra-dół, jak będzie wyraźnie wyczuwalny luz to przegub do wymiany
  6. Nikt nie poleca wymiany na siłowniki elektryczne, to nigdy nie będzie dobrze działać bo podobno ciężko je prawidłowo ułożyć w naszych modelach. Ja bym polecał jak najbardziej wymianę na używaną oczywiście z jakąś gwarancją rozruchową.
  7. elkubunio odpowiedział(a) na tab temat w Audi A4 B5
    Od strony pasażera 53cm i tak nie będzie dobrze łapało całej szyby. Z kolei od strony kierowcy 51cm również wystarczy. Co do wycieraczek firmy KAMOKA - ja odradzam stanowczo, miałem takie bezprzegubowe i kompletnie nie układały się na szybie, nie przylegały na całej długości i zostawiały paski wody, nie mówiąc o tym że skrzypiały od nowości. Dopiero po pół roku latem jak zrobiło się gorąco to jakoś się dopasowały do szyby, chociaż nie wiem czy to kwestia dopasowania na stałe czy tego że guma przy wyższych temperaturach otoczenia zaczęła lepiej przylegać.
  8. elkubunio odpowiedział(a) na FloYd3R temat w Audi A4 B5
    Potwierdzam, u mnie również żadnych błędów bez kata w AEB. Wynika to z tego że mamy tylko 1 sondę lambda przed katem
  9. elkubunio odpowiedział(a) na wicu782 temat w Audi A4 B5
    Szukaj na aledrogo używki tylko patrz na ilość pozytywnych komentarzy. Osobiście nie kupuję u osób które mają mniej niż 99,5% pozytywnych komentarzy no i muszą ich mieć co najmniej kilkaset. Polecam też kontakt telefoniczny przed zakupem, jak ktoś nie odbiera to lepiej sobie odpuścić i szukać dalej. Ostatnio coraz więcej jest uczciwych szrotów na aledrogo, 2 razy musiałem zwrócić część bo jedna była uszkodzona a druga nie pasowała i nie było żadnego problemu, zwrot kasy na konto błyskawiczny.
  10. Siema, w swoim AEB wymieniałem sprzęgło na nowe i od początku łapało wysoko, dopiero przy puszczeniu mniej więcej na 2/3 wysokości, więc to raczej nie wina sprzęgła. Może da się to jakoś wyregulować? Płyn hamulcowy również wymieniałem w całości przy okazji wymiany hamulców i nie wpłynęło to zupełnie na sprzęgło.
  11. elkubunio odpowiedział(a) na jurekm43 temat w Audi A4 B5
    Niekoniecznie, mogą bić np od 80 albo dopiero przy 160, nie ma reguły
  12. Witam również mam BRC, 7 lat i 100 tkm bez żadnych problemów, jedynie wymiana filtrów raz na rok a niedawno wymiana uszczelnień reduktora bo płyn chłodniczy się sączył. Co prawda regulacja by się przydała po tylu latach, raz na jakiś czas szarpnie silnikiem ale nie jest to uciążliwe. Seria 150KM
  13. elkubunio odpowiedział(a) na Mathis temat w 1.8T
    Właśnie pisałym o tym samym wcześniej że czujnik nie ma kontaktu z olejem. W AEB jest to samo, jak wymieniałem go u siebie to też byłem zdziwiony, jeszcze sprawdzałem szpikulcem czy przypadkiem się coś nie zapchało. Widocznie aluminium na tyle dobrze przewodzi ciepło że to wystarcza
  14. Prowizorka trzyma się najlepiej. Jaki koszt wymiany można wiedzieć?
  15. Nie wiem czy to pomoże ale u mnie jedynka bardzo ciężko wchodziła jak miałem spalone sprzęgło. Ale jednak wchodziła na siłę
  16. elkubunio odpowiedział(a) na Mathis temat w 1.8T
    Mathis to coś słabo szukałeś bo ja właśnie tam znalazłem Switch mimo innych zegarów powinieneś mieć w stopce miejsce na czujnik temp oleju więć to chyba będzie najprostsze rozwiązanie
  17. elkubunio odpowiedział(a) na Mathis temat w 1.8T
    Na przyszłość polecam http://ifinterface.com/page/page3.php?langid=1po lewej stronie masz zakładkę CarProg2, klikasz i masz coś typu Etka. Trochę muli ale czasem się przydaje
  18. elkubunio odpowiedział(a) na Mathis temat w 1.8T
    1J0907660B
  19. Chyba wprowadziłem tym zdjęciem trochę zamętu to kolega Pekus12 pisał o przypuszczeniach że jego turbo pompuje za słabo. Ja z turbiną nie mam najmniejszych problemów, a zdjęcie zamieściłem z ciekawości co mogło spowodować takie uszkodzenie, może ktoś się już z tym spotkał. Zdjęcie robione 2 lub 3 lata temu, jeżdżę na tej turbinie do tej pory i nic złego się nie dzieje. Nie dymi, nie brakuje mocy, wszystko jest ok. A oleju owszem bierze trochę, około 1 litr na 10 tys. km
  20. elkubunio odpowiedział(a) na Mathis temat w 1.8T
    W misce masz czujnik poziomu oleju
  21. No nówka to to nie jest oczywiście, podejrzewam że ta turbina jest w aucie od nowości bo jest z 97 roku, no chyba że ktoś ją kiedyś regenerował. 320 tys. przebiegu. Raz na rok ściągam rurę od IC i zawsze wyleci stamtąd trochę oleju, ale nie szklanka a może z 50 ml maksymalnie. W tej chwili wirnik na pewno jest źle wyważony dlatego puszcza olej przez uszczelniacze. Kat wycięty.
  22. elkubunio odpowiedział(a) na Mathis temat w 1.8T
    Dokładnie tak. Czujnik temperatury jest na klucz 10
  23. elkubunio odpowiedział(a) na Mathis temat w 1.8T
    Mi wymiana powiodła się bez demontażu czegokolwiek. Trochę trzeba się nagimnastykować i klucz 10 najlepiej żeby był jak najkrótszy. A w ogóle trochę zdziwił mnie fakt że miejsce gdzie wkręca się ten czujnik jest zupełnie suche, olej tam nie dochodzi. Daj znać kolego czy u Ciebie jest to samo.
  24. Przeczytaj post który podrzucił Ci kolega chudineze. Jeśli sprężarka się załącza a układ napełniono odpowiednią ilością czynnika i nadal nie chłodzi, to możliwe że sprężarka jest uszkodzona, nie widzę innej opcji.
  25. elkubunio odpowiedział(a) na Mathis temat w 1.8T
    Nie jestem pewien czy w Twoim silniku będzie w tym samym miejscu ale u mnie ten czujnik jest wkręcany w obudowę filtra oleju, a wygląda tak:

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.