Treść opublikowana przez stefan1986
-
[B7 BRB] Zmiana oleju, częstotliwość wypalnia DPF-a
Kolego jankes3 z Twojej wlepki wynika, że masz kod 7GN czyli euro 4 z przygotowaniem do DPF, w takim razie mogę się mylić ale wydaje mi się, że nie masz filtra cząstek stałych
-
[B7 BRB] Zmiana oleju, częstotliwość wypalnia DPF-a
z tego akurat bym sie nie cieszyl nie wiadomo czy to sam olej czy mieszanka z paliwem [br]Dopisany: 18 Październik 2011, 21:11_________________________________________________ tyle ze w trakcie wypalania, czesc dotrysnietego oleju dostaje sie do oleju. rozrzedzajac go... Jest dokładnie tak jak pisze Musashi niewypalona ropa dostaje się do oleju, co z kolei powoduje wycieranie się wałka rozrządu i powoduje spustoszenie silnika na dalszą metę. Ja dodam że około 80% przebiegu robię po mieście więc tym bardziej negatywnie DPF wpływał na eksploatację. Co do samego oleju szczerze mówiąc różnicy nie odczułem jeśli chodzi o zachowanie się silnika. Odkąd mam to auto olej zmieniałem 3 razy Castrol slx 5W30 co 10 tys. wiem, że wcześniej Niemiec jeździł też na takim oleju i zmieniał go co 15 tys. Silnik również od wymiany do wymiany nie brał grama oleju chociaż z tym to do końca nie wiadomo ze względu na DPF i paliwo Za namową mechaników i opinii krążącej na forum ostatnio zalałem Motul Specific i za jakiś czas okaże się czy warto było przy następnej wymianie oliwy
-
[B7 BRB] Zmiana oleju, częstotliwość wypalnia DPF-a
1. Motul Specific 507.00 5W30 jak najbardziej ważne tylko żeby z pewnego źródła, sam przeszedłem z castrola slx właśnie na taki olej. 2. Zastanów się czy już nie czas na usunięcie filtra, a autko odżyje ile masz przejechane km?
-
[B7 BPW] Ile km/h jadą wasze A4 2.0 multitronic?
u mnie przed programem 220 km/h licznikowe na kołach 235/45R17, po programie 235 km/h w 4 osoby na tych samych kołach, dodam tylko że skrzynia manualna.
-
[B7 BPW] Nowy wykres po sofcie u Rogala
AVF i AWX robią wiecej :cool1 z tym się zgodzę, natomiast z tego co widziałem na naszym forum BPW są robione zazwyczaj w przedziale 163-167 KM, także wydaje mi się, że to raczej norma
-
[B7 BPW] Nowy wykres po sofcie u Rogala
Jak w temacie wykresik po programie oraz po usunięciu nieszczęsnego DPF-a. Może wartości nie są wysokie ale jęździ się o niebo lepiej niż wcześniej chociaż moment myślę, że wyszedł całkiem niezły jak na seryjne graty
-
[ALL B7] Gdzie usunąć DPF-sprawdzone warsztaty.
tak wszystko zostało na seryjnych gratach
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
u mnie został czujnik różnicy ciśnień tylko został wyłączony programowo. Witek powiedział, że tak jest lepiej bo wszystko wygląda jak w serii
-
[ALL B7] Gdzie usunąć DPF-sprawdzone warsztaty.
auto mi nic nie kopci, u mnie Witek zrobił w miarę lekki program i wyszło 165,5 KM i 391 Nm a po usunięciu DPF-a miał w serii 146 KM i 354 NM
-
[ALL B7] Gdzie usunąć DPF-sprawdzone warsztaty.
Ja nie będę oryginalny i mogę polecić MRmotors oczywiście Witka, jestem drugi dzień po kastracji gada co prawda nie stwarzał mi większych problemów natomiast postanowiłem go usunąć i odrazu zrobić softa Co prawda cały dzień w plecy na czekaniu ale jazda i dynamika auta nie do opisania, po wycięciu słychać jedynie świst turbiny ze względu na pustą puszkę. Uważam, że warto wydąć kilka $$$ więcej na paliwko ale być zadowolonym i wiedzieć, że usługa została dobrze wykonana
-
[B7 BPW] Szarpanie w zakresie 1800-2220 rpm
Ja mam podobne objawy u mnie te szarpanie występuje przeważnie na drugim biegu, jak wolno dodaje gazu ale tylko i wyłącznie dzieje się to na gorącym silniku, nigdy na niedogrzanym. Na kompie nie ma żadnych błędów. EGR został wyczyszczony i mechanik zarzekał się że jest w 100% sprawny, czyszczenie pomogło na około tydzień czasu, natomiast twierdzi on, że może być przyczyną dwumas, natomiast brak typowych objaw żeby było coś nie tak z dwumasem. Teraz nie wiem czy wymieniać EGR na nowy i czy można w jakiś inny sposób to zdiagnozować?
-
[B7 BPW] Prośba o ocene wykresu - seria
czyli widocznie to standard przy tych silnikach lub coś nie tak z hamownią na v-tech-ach. Wszystko okaże się po wizycie u Witka jakie będą wartości
-
[B7 BPW] Prośba o ocene wykresu - seria
nie wiem czemu tak się stało bo podczas pierwszego pomiaru górka jest jakby mniejsza i o 2 nm mniej
-
[B7 BPW] Prośba o ocene wykresu - seria
Witam wszystkich serdecznie Jako, że jestem nowy na forum proszę o wyrozumiałość Jak w temacie wykres na razie seryjny wykonany dzisiaj lecz niedługo chciałbym poddać autko programowi oraz wycięciu DPF-a oczywiście w Mrmotors. Auto ma oryginalny przebieg 250 tys.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam serdecznie wszystkich klubowiczów! Łukasz Pozdrawiam