Treść opublikowana przez emay
-
Check engine - katalizator
Programowe wyłączenie sondy normalnie VAGiem można zrobić ?
-
Czym jezdziłeś, zanim kupiłeś Audi?
1. Golf II 1.6 72 KM 2. Golf III 1.8 90 KM 3. Audi A4 B6 2.0 131 KM 4. Pewnie A6 C6 ale to marzenia Wszystko benzyna i bez LPG:banan:
-
Check engine - katalizator
Siema. Chce opisać mój problem z pojawiającym się błędem: 16804 - Rząd 1; system katalizatora: za mała skuterczność - błąd permanentny. Najpierw w styczniu tego roku usunąłem go z pomocą VAGa myśląc, że pojawi sie ponownie od razu. Jednak się przeliczyłem i jak na złość błąd nie powrócił tak szybko. Pojeździłem samochodem z trzy tygodnie no i w trakcie jazdy przy 90 km/h zapaliło się ponownie. Dzwonie do kolegi, sprawdzam forum i dochodze do wniosku, że to może świece zapłonowe są już na wykończeniu i mieszanka dobrze się nie spala. Wymieniam świece na irydowe przy okazji cewki stały w oleju to wymieniłem uszczelke pod pokrywą zaworów i skasowałem błąd ponownie. Zalałem V power ten 100 + dodatkowo STP do czyszczenia wtrysków i tak jeździłem 2 tygodnie spokoju. Dzisiaj ponownie zapaliło się check engine w trakcie jazdy. Gadałem z mechanikiem i powiedział, że prawdopodobnie katalizator już skończył swój żywot. Auto ma przejechane 193 kkm 2001 rok. Auto po za tym chodzi normalnie, nie faluja obroty, nie ma problemów z przyspieszaniem, nie muli. Mechanik zaproponował usunięcie bebechów katalizatora i wstawienie zwykłej przelotówki. Powiedział, że już tak kiedyś robił i w 3 samochodach nie udało się to ponieważ sonda dalej wypluwała ten błąd. Jak wiecie bebechy katalizatora są dobre w skupie także zrobiliby mi tą rurke w cenie oddania środka. Kupno katalizatora to jest cholernie duży koszt i raczej go nie rozważam. Jakie macie pomysły ?? Z góry dziekuję za odpowiedzi.
-
Spoty wrocławskie
Tutaj nikt nie zagląda po za wrockiem a jakby ktos z forum sie znalazl to za tyle samo bym oddał.
-
Klej na alufelgach :(
Mi pomógł z zastygniętą smołą na felgach to myśle, że wystarczy. Dodatkowo jak nie zejdzie to benzyna/rzadki papier ścierny.
-
Klej na alufelgach :(
Dobry płyn do mycia felg alu zostawiony na kilka minut powinnien pomóc próbowałeś?
-
[ALL] Zmiana opon
W tamtym roku w maju spadł śnieg i ostro wszystkich zaskoczył. Ja jestem następującego zdania zmieniam na letnie gdy temperatura w ciągu dnia utrzymuje się przez tydzień na poziomie 10 stopni.
-
Oryginalne felgi 16" albo 17"
Posiadam ori 16" zdjecia na PW Ci wysłałem.
-
Czy opona 225/60/17 wejdzie na A4
Sprawdź sobie różnice kalkulatorem: http://www.1010tires.com/TireSizeCalculator.asp
-
Spoty wrocławskie
Taki kapeć do siebie założyłeś ??? Teraz auto nie będzie jechało i będzie paliło Z resztą do B6 i to jeszcze sedana można fajne felgi wrzucić..... ja osobiście wrzucałby max 205 a nie 255:decayed: Koleś co wystawiał jakiś nieogarnięty. Felgi w bardzo dobrym stanie jedynie jedna ma tam lekkie ranty pozdzierane. O niebo lepsze od moich 15 ktore sa na maxa pozdzierane. A opony to 225/55/16 DOT 05 ale jeszcze sporo bieznika a wiec pojezdze przez sezon. A za rok kupie tak jak mówisz 205/55/16 a nie jakis wymyslunek Poszukaj może na A6 forum czy nie chce ktoś zamienić 205 na 255. Chociaż ten wzór to standard jest. Szukaj 17 a nie 16 jak już. Posłałem PW do Ciebie. Wystawie te fele może ktoś kupi i da więcej niż ja dałem :naughty:
-
Spoty wrocławskie
Taki kapeć do siebie założyłeś ??? Teraz auto nie będzie jechało i będzie paliło Z resztą do B6 i to jeszcze sedana można fajne felgi wrzucić..... ja osobiście wrzucałby max 205 a nie 255:decayed: Koleś co wystawiał jakiś nieogarnięty. Felgi w bardzo dobrym stanie jedynie jedna ma tam lekkie ranty pozdzierane. O niebo lepsze od moich 15 ktore sa na maxa pozdzierane. A opony to 225/55/16 DOT 05 ale jeszcze sporo bieznika a wiec pojezdze przez sezon. A za rok kupie tak jak mówisz 205/55/16 a nie jakis wymyslunek
-
"Niezdrowy" klekot silnika 2.0 TFSI w A4 B7
Ponieważ pasek rozrzadu to kompletnie inny temat. Twoje pytanie było czy silniki z paskiem rozrzadu tez maja taki problem. Odpowiadam Tobie, że te silniki maja pasek rozrzadu.
-
Spoty wrocławskie
Jadę je obejrzeć na psie pole po 11. Wziałem. dzięki trezor4
-
"Niezdrowy" klekot silnika 2.0 TFSI w A4 B7
Przecież tutaj jest mowa o samochodach z paskiem. Tutaj jest mowa o nastawniku zm. faz rozrzadu.
-
Spoty wrocławskie
Tam chyba kolesiowi bład sie wkradł bo ma opisane je jako 255/55/16 a na zdjęciu chyba jest 225/50/16 ?? Może ktoś potwierdzić moja teze ?
-
Lepiej wymienić całe zawieszenie czy poszczególne wahacze ?
A ile km zrobiłeś i po jakich drogach ?
-
Spoty wrocławskie
Mi by się też przydały nowe tarcze i klocki do przodu....
-
Spoty wrocławskie
Grubo z tym motorkiem też bym się wkur.....
-
[ALL] Na jakim oleju silnikowym jeździcie ?
Total 10w40 zamierzam zmienic na motul.
-
Spoty wrocławskie
- Ile godzin dziennie spędzacie w pracy?
Informatyk: 8 godzin dziennie od pon do piatku w praktyce średnio siedze po 7 godzin- Spoty wrocławskie
- Spoty wrocławskie
Jutro będe dzwonił do ASO bo mi właśnie wiszą taką usługę i się zapytam przy okazji.- Spoty wrocławskie
Jedź do ASO na karkonowska na bank dobrze Ci zrobią :decayed:- Spoty wrocławskie
Ja robiłem w golfie III na małopanewskiej w boschu, skasowali mnie 190 zł bo koleś nie mógł odkrecić końcówki drążka. Średnio byłem zadowolony. Dostałem karte z przed i po. i tyle. - Ile godzin dziennie spędzacie w pracy?