Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

bodzio.c

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez bodzio.c

  1. bodzio.c opublikował(a) temat w 1.6
    Czy któryś z szanownych kolegów wymieniał w swoim bolidzie sondę lambdę tą regulacyjną ( umieszczoną przed katem) i może z czystym sumieniem ja polecić? Bo oryginał trochę drogi...
  2. bodzio.c odpowiedział(a) na pete7 temat w 1.6
    Te silniki maja problem z pierścieniami a zabawa ze zmianą gęstości oleju raczej nic nie da. Ja przed remontem lałem nawet syntetyk 10W60 i też go ubywało.
  3. To nic nie da. Przerabiałem temat płukanek, ceramizerów, rewitalizerów... Ten silnik ma wadliwe pierścienie a w przypadku gdy poprzedni właściciele wymieniali olej w trybie "long life" to zostaje tylko remont.
  4. Problem został rozwiązany. Uszkodzony był dziurawy łącznik kolektora ssącego.
  5. Witam Panowie. Objawy jak w tytule i na filmie. Wymieniłem świece, przewody zapłonowe i cewkę. Nic to nie pomogło. Może ktoś z forum ma jakiś pomysł... video-1600191400.mp4
  6. bodzio.c odpowiedział(a) na piotrulo temat w 1.6
    Na razie to wróżenie z fusów. Podepnij pod komputer jak dobrze radzi "patryq663", dokładnie sprawdź ten ubytek płynu bo po wymianie rozrządu może silnik się odpowietrza albo coś jest źle skręcone i jest wyciek. No i oczywiście sprawdź czy z wydechu na gorącym silniku nie masz białego dymka.
  7. bodzio.c odpowiedział(a) na nexetix temat w 1.6
    Ja leję Motula 5W40. Silnik po wymianie pierścieni i panewek.
  8. Ja bym obstawiał cewkę. O ile się nie mylę to w tym silniku jest dwuiskrowa. Jeżeli brak zapłonu na 1 i 4 cylindrze to bym podmienił cewkę na próbę.
  9. "Wymienił cylindry i kable." -??? Wymienił cylindry? Nie kumam. Chyba że chodzi o świece i kable. Mój też szarpał ale po wymianie cewki dwuiskrowej przestał. Ile ci bierze tego oleju? Mój brał ze 2 l /1000 km i nie szarpał. Wymieniłem pierścienie tłokowe + remont głowicy i oleju nie bierze.
  10. Spróbuj odłączyć instalacje gazową i pojeździć trochę na PB. Jest duże prawdopodobieństwo że to ona jest problemem. Zakręć zawór na zbiorniku gazu, pojeździj trochę tylko na PB i sprawdź czy problem dalej występuje.
  11. bodzio.c odpowiedział(a) na Zibi201 temat w 1.6
    Witam. Węże z płynem chłodzącym demontowałem, przepustnica u mnie nie wymagała kalibracji.
  12. Najprawdopodobniej to cewka, jest dwuiskrowa.
  13. bodzio.c odpowiedział(a) na ZerOFXP temat w 1.6
    Tam jest tylko 1 cewka dwuiskrowa.
  14. bodzio.c odpowiedział(a) na ZerOFXP temat w 1.6
    Ja miałem podobne objawy jak mi cewka padła. Zaczęło się od szarpania przy dodawaniu gazu a skończyło na jeździe na trzech garach....
  15. Może i napisałem głupio, ale autor tematu nic nie napisał dlaczego zdemontowano głowicę, wyszedłem z założenia że silnik brał olej a mechanik uszczelniał silnik i sprawdził ( chyba wzrokowo) z góry pierścienie na tłokach. Ja osobiście nie znam tej nowatorskiej metody kontroli pierścieni szczególnie tych zgarniających od góry silnika..... Autor wydał trochę grosza a dołożył by trochę i by były nowe pierścienie i spokój na parę lat.
  16. bodzio.c odpowiedział(a) na wojtas_7 temat w 1.6
    Jak wszystko OK. to po co zmieniać?
  17. Nie wszystkie, miałem kiedyś Audi B4 z silnikiem 1,6 ADA ( 101KM) i przy przebiegu ponad 400 tyś. km oleju nie brał.....
  18. Jak miałeś zdjętą głowicę to trzeba było wymienić pierścionki. Mój silnik 1,6 ALZ brał ponad 2l oleju /1000 km przy jeździe z prędkością ok. 140 km/h . Po wymianie pierścieni i uszczelniaczy zaworowych ubytków oleju brak!
  19. bodzio.c odpowiedział(a) na OblatywacZ temat w 1.6
    Nie kombinuj, demontuj przepustnicę będzie łatwiej i nic nie uszkodzić.
  20. U mnie mechanik zastosował pierścienie Goetze i jest dobrze, 11 tyś. km po remoncie i brak widocznych ubytków oleju nawet przy 170km/h z pełnym obciążeniem na autostradzie.
  21. bodzio.c odpowiedział(a) na jarny temat w 1.6
    Sprawdzałeś spaliny? Ja miałem podobnie jak silnik brał olej, po około 100km zapalała się kontrolka, po skasowaniu błędów 100km i znowu się zapalała. Po naprawie silnika problem ustąpił, bez wymiany sondy.
  22. bodzio.c odpowiedział(a) na Fwl7 temat w 1.6
    Czy kontrolka "check" się zapala po zaślepieniu?
  23. Jechałeś na PB czy LPG?
  24. bodzio.c odpowiedział(a) na Fwl7 temat w 1.6
    Ja stosowałem XADO ATOMEX TOTAL FLUSH. Po wlaniu producent dopuszcza normalną jazdę autem przez 200 km. Zrobiłem około 250 km i przez ten czas oleju nie ubywało. Niestety po wymianie oleju, po przebiegu ok 1000 km olej zaczął znowu znikać. Podczas wymiany pierścieni mechanik zauważył że pierścienie nie były zapieczone.
  25. Ja w to spalanie wierzę bo jest możliwe. Jak jedziesz jak "ciota" ( za przeproszeniem) autostradą 90km/h to pali około 8 litrów LPG/100 km. Ale jak dobrze pociśniesz powyżej 160km/h to spali ze 14 litrów a nawet więcej.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.