Treść opublikowana przez serko
-
Silnik gaśnie po 1 sekundzie
Uszkodzony immobilizer.
-
Dławi się i szarpie po deszczu.
Po wymianie cewki nie miałem już więcej problemów jak na razie. Dodatkowo zauważyłem , że jakby płynniej obroty wzrastają, ale to nie jest jakaś mega różnica po prostu czuję, że jest inaczej. Zamówiłem też przepływomierz używkę bo zrobiłem logi ostatnio i na wolnych obrotach daje prawie 4g/s, a w czasie jazdy zdarzają się spadki. ---------- Post dopisany 15-09-2013 at 15:46 ---------- Poprzedni post napisany 24-06-2013 at 07:09 ---------- Zaczęły się jesienne całodniowe ulewy i problem powrócił. Do tej pory wymienione: - cewka Beru nowa, - przewody zapłonowe Beru nowe, - kopułka i palec oryginał bosch (nalatane z 15 tys. km), - świece Bosch (około 20 tys. km temu), - przepływomierz ori używany (po logach wygląda ok), - sonda lambda (około 10 tys.km) - filtr paliwa i powietrza (około 20 tys. km). - obudowa komputera szczelna, w środku brak śladów jakiejkolwiek wilgoci, - kanały odprowadzające wodę drożne, - na vagu absolutny brak błędów. Brak mi już pomysłów. Nie wiem już co mam wymieniać a moja żona ma już dość mnie i MOJEGO samochodu . POMOCY!!!
-
Za duże spalanie i błąd sondy lambda
Nie wiem czy sonda lambda bierze udział w spalaniu gazu. Mi palił przy uszkodzonej sondzie 13l/100km benzyny. Tak jak baraka napisał jest tylko jedna sonda na kolektorze wydechowym.
-
silniki audi 1.6
Miałem wcześniej Matiza 800cm3 całe 51KM. Przy 130km/h były wrażenia jakbu wchodził w atmosfere . A przy mijaniu tira jadącego z przeciwka, podmuch prawie spychał do rowu.
-
Zanim coś kupisz na forum - lista nierzetelnych sprzedawców
Chodzi Ci o to, że ma straty bo nic nie może sprzedać . Może dzięki temu inni nie mają straty i o tym warto pomyśleć. Uczciwi klienci zasługują na uczciwego sprzedawce.
-
Zanim coś kupisz na forum - lista nierzetelnych sprzedawców
Muchomory są nie jadalne. Według Twojego myślenia skoro ich nie jadłem to powinienem spróbować bo może wszyscy co ich nie jedli się mylą. Jakoś nie widzę żeby ktoś stał po Twojej stronie. Mówisz, że liczysz się tylko ze zdaniem tych forumowiczów, którzy od Ciebie kupili, ale to na ich wniosek znalazłeś się na liście. Gdyby zrobić głosowanie za tym czy usunąć Cię z forum, jak myślisz jakie miałbyś szanse?
-
silniki audi 1.6
Dla mnie to wygląda trochę inaczej: 10tys. km nic się nie dzieje, 30 tys. km nic się nie dzieje, 50 tys. km nic się nie dzieje itd. a na tym mi głównie zależy.
-
Falowanie obrotów, wibracje - zimny silnik
Ja polecam kabel Viaken Viaken.pl: Viaken - elektronika dla motoryzacji.
-
2-3szarpniecia przy rozpedzaniu dodawaniu gazu....
Sprawdzić błędy na vagu, w razie potrzeby zrobić logi dynamiczne. Wtedy będziesz miał pewność.
-
silniki audi 1.6
Według katalogu silniki 1.6 bez dwumasy to: ADP do numeru silnika 170000, AHL do numeru silnika 060000,
-
2-3szarpniecia przy rozpedzaniu dodawaniu gazu....
Zgadza się. U mnie jak odłączę jest tak samo.
-
2-3szarpniecia przy rozpedzaniu dodawaniu gazu....
Jeśli masz jakiś błąd przepływomierza i silnik chodzi w trybie awaryjnym to pomiary z przepływomierza zostają zastąpione domyślnymi wartościami z komputera. Przepływomierz jest pominięty i odłączenie go nie powoduje żadnych zmian.
-
Padnięta sonda lambda czy coś innego w A4 B5 1.6?
Podłącz vag wejdź w odpowiedni blok pomiarowy, w którym jest napięcie sondy lambda. Włącz sobie Vag-scope i będziesz widział czy oscyluje. Jak podłączysz vag to skoro pisałeś wcześniej, że niby mechanik stwiedził napięcie na sondzie 0,43V (myślę, że chodzi o to, że się zawiesiła) to powinieneś mieć błąd: "sonda lambda brak zmian napięcia".
-
silniki audi 1.6
Silniki ADP ma jedną cewkę ze stopniem mocy i rozdzielacz zapłonu (kopułka i palec). Pozostałe mają tylko cewki zapłonowe bez rozdzielacza. ARM i ANA mają plastykowy kolektor dolotowy. Również posiadam ADP, najprostsza konstrukcja i prawdopodobnie najmniej awaryjna.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Ja jeździłem rok na magnatecu więc mogę śmiało powiedzieć, że więcej go nie wleje. Oleju wzięło mi około 0,8l na 10 tys. km. Ktoś powie, że zużycie w normie i się z tym zgodzę, tylko, że poprzednio miałem zalanego Fuscha i nie ubyło prawie nic.
-
Dobra diagnoza czy tylko mechanik chce zarobić ?
Skoro jest zamulone to chyba nie jedzie normalnie. Przypuszczam, że sonda zawiesiła się na 0,43V i nie oscyluje. Jeśli masz vaga możesz sam to sprawdzić.
-
Tajemnicza niebieska wtyczka.
Ja mam co prawda ADP ale u mnie ta wtyczka jest podłączona do czujnika temp. płynu chłodzącego od klimatronika. Jeśli nie masz klimatronika to jest ok i nie musi być podłączona.
-
Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
Witam proszę o cenę Motul 8100 X-cess 5w40 - 5L + filtr oleju.
-
Strefa Śmiechu
Idealna przekładka , nikt się nie skapnie . Oferta - Audi A4 - Sprowadzony,zarejestrowany,ważne opłaty i przegląd,stan techniczny i wizualny dobry,środek czysty zadbany,po wymianie rozrządu.POL
-
Przeplywomierz
Ważne, żeby była ori. Nad zamiennikami się nawet nie zastanawiaj bo nie warto.
-
Przeplywomierz
Ja się o spalanie nie martwię. Pali ile pali. Mi o litr nie chodzi, ważne, że samochód śmiga. Ile samochodów tyle wersji spalania. Dużo zależy od stylu jazdy i każdemu wyjdzie inaczej. Jeśli chodzi o wysokie spalanie to gdy miałem walniętą sondę lambda palił mi w mieście do 15 litrów.
-
Przeplywomierz
U mnie podane spalanie 7,5 to 100% trasa przy prędkościach do 100km/h. przy prędkości około 120 km/h to już 8,5 trzeba liczyć. W mieście 10l pali i to przy naprawdę spokojnej jeździe.
-
Przeplywomierz
O to mi właśnie chodziło.
-
Przeplywomierz
Według mnie spalanie też jest normalne. Czy były inne powody do wymiany poza spalaniem?
-
silnik zamienny do AHL???
Pytanie jeszcze jakie masz sprzęgło bo w ADP jest bez dwumasy, a w AHL to nie wiem. Chyba, że przekładasz kompletny ze skrzynią. Następne pytanie , czy nie lepiej pomyśleć o swapie na coś mocniejszego?