Treść opublikowana przez Tommy Gun
-
Hamulce w Rzeszowie- Zrobione Dzięki
Pochwal się co zrobiłeś w ramach regeneracji
-
Co bierze olej, silnik czy turbo? AFN
W moim aucie ubytki między wymianą wynoszą niecały litr. Tyle że jak wjadę na autostradę to turbo wie że żyje i jeżdżę po 190 km/h . Druga sprawa pokrywa zaworów już jest nieco odkształcona i uszczelka przepuszcza trochę oleju. Ta niebieska chmurka przy ruszaniu nie jest spowodowana zbyt wysoką dawką paliwa albo defektem któregoś z wtryskiwaczy ?? Warto też przyjrzeć się uszczelniaczom zaworowym - bardzo często tutaj jest problem.
-
Grzechotka metaliczny odgłos po rozruchu 3.0 TDi
Dwumas już po regeneracji a sprzęgło na miejscu Stare sprzęgło nie było jakoś strasznie styrane ale wolałem nie ryzykować. Do tego doszedł nastawnik turbiny i oddałem alternator do sprawdzenia. Jak masz okazję to też do niego zaglądnij bo dostęp jest tragiczny
-
Grzechotka metaliczny odgłos po rozruchu 3.0 TDi
Kolektory były czyszczone chwilę temu przy okazji wymiany cięgien ale do przepustnicy nie zaglądałem. Czyli jesteśmy Marcin na tym samym etapie - wszystko wybebeszone Dzisiaj wiozę jeszcze wtryski do sprawdzenia, wszystko siedzi ori z początku produkcji.
-
Hamulce w Rzeszowie- Zrobione Dzięki
Kamaz ty chcesz je rozebrać na części pierwsze i wszystko wymienić ?? Przód czy tył ??
-
jak sprawdzić stan wtrysków ?
Co można powiedzieć o wtryskiwaczach o numerach 059 130 277 S ??
-
Grzechotka metaliczny odgłos po rozruchu 3.0 TDi
Cały silnik wytargany na zewnątrz, gruntowne sprawdzenie czy wszystko gra. Koła zębate też wyglądają idealnie i nie zachodzi potrzeba ich wymiany. A poza nimi kompletny rozrząd a nie tylko góra.
-
Grzechotka metaliczny odgłos po rozruchu 3.0 TDi
Jutro wrzucę porównawcze zdjęcie starych i nowych łańcuchów. W serwisie cena za jeden napinacz bez rabatów to ok. 850 zł a idziesz do sklepu i dostajesz ori które muszą mieć starte znaczki w sprzedaży poza serwisowej. Najbardziej zastanawia mnie dlaczego w napinaczach górnych zlikwidowano jeden kanał olejowy. Marcin4x4 zmieniałeś koła zębate czy zostawiłeś stare ??
-
Grzechotka metaliczny odgłos po rozruchu 3.0 TDi
Najzabawniejsze jest to że wszystkie części które zostały zamówione są oryginalne - albo zalakowane w folii Audi albo ze startym znaczkiem. Operacja przeprowadzona na czas - łańcuch na prawej głowicy luźny, lewy jeszcze ok. Łańcuch środkowy i ten od napędu pompy oleju również posiadają luz. Tak mniej więcej 2 tygodnie temu pojawił się niepokojący odgłos i dla własnego spokoju auto nie było jeżdżone. Ori napinacze (ich data jest tożsama z datą produkcji auta) wytrzymały 270 tys.
-
Grzechotka metaliczny odgłos po rozruchu 3.0 TDi
Panowie, potrzebuję waszej podpowiedzi. Właśnie jestem w trakcie wymiany napinaczy, stary zamontowany jeszcze w silniku (na razie jest zdjęta pokrywa z lewej głowicy) jest inny niż ten kupiony. Różnica polega na tym że nowy ma tylko jeden kanalik olejowy, gdzie w starym były dwa. Czy to wszystko jest w porządku i wynika z polepszonej konstrukcji ??
-
Trzęsie przy gaszeniu auta
Sprawdź dokładnie plecionkę oraz wieszaki wydechu. Poduszki silnika siedzą oryginalne ??
-
Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
Proszę o wycenę zestawu rozrządu firmy SWAG do Audi A4 B7 3.0 tdi kod silnika BKN 2005r. w skład którego wchodzą: 4x łańcuch 4x napinacz 3x ślizg łańcucha pompa wody SKF Nr VIN - WAUZZZ8E05A494957
-
Jaki rozrząd 3.0 tdi BKN
Jak w temacie Czy tylko i wyłącznie zestaw z ASO, czyli: 4x łańcuch rozrządu, 4 napinacze, 3 ślizgi + ewentualnie koła zębate czy można również kupić zestaw Febi albo Swag: http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3316171716130-FE44488-O18377-rozrzad-kpl-lancuch--elementy.html http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/1516141813200-SW30944486-O18377-rozrzad-kpl-lancuch--elementy.html O czym pamiętać przy okazji, tak zapobiegawczo ?? Z góry dziękuję za pomoc
-
Znacie jakieś fajne miejsca nad polskim morzem ?
Devastation poleca Rowy tylko zapomniał dodać że jest tam plaża nudystów Przyznaj się Tomku, nie ma to jak podziwiać stare foki ^^
-
Dziwny przypadek - czasem gaśnie podczas jazdy
Zdecydowanie nie. Kręci jak wściekły i po kilku-kilkunastu sekundach zapala.
-
Dziwny przypadek - czasem gaśnie podczas jazdy
kręci, kręci i jest taki moment tak jakby zaczynało dochodzić paliwo a potem odpala normalnie
-
Dziwny przypadek - czasem gaśnie podczas jazdy
Mógłbyś rozwinąć temat ?? Jeżeli chodzi o ECU to jest dokładnie takie jak było na początku, widać nawet po logach. Po zakupie auta nie było problemu. Dodam że rok temu temu była robiona głowica przy wymianie uszczelki i wleciał cały komplet popychaczy INA. Jutro ogarnę wtyczki przy pompie i zajrzę do bezpieczników.
-
Dziwny przypadek - czasem gaśnie podczas jazdy
Cześć, Opiszę wam dziwny przypadek który trapi moje auto. Już kilka razy zdarzyło się że podczas mocnego przyśpieszania na IV biegu auto zgasło. Kompletnie nie mam pojęcia co może być tego przyczyną. Nie jest to regułą gdyż często jeżdżę dynamicznie, zdarza się że do 4 tys. ale ostatnio zdechł podczas wyprzedzania ( ok. 3200 obr. na IV biegu). Co ważne, jak zgaśnie to trzeba go chwilę kręcić żeby odpalił. Potem już jest idealnie. - Na Vagu zero błędów, - Mocy nie brakuje z racji systematycznego oczyszczania turbo na autostradzie - Przed zimą wymieniony filtr paliwa wraz z zaworkiem zwrotnym - Meyle - Wężyki przelewowe szczelne (tzn. nigdzie nie czuć paliwa) - Pompa sucha (rok temu wymienione uszczelki nastawnika) - Paliwa było na 3/4 baku Poczytałem nieco na ten temat w necie i pojawiały się takie propozycje : - zatkane sitko w baku - czujnik położenia wału Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.
-
Ciśnienie w ukladzie chlodzenia
Wyrzuca Ci płyn po mocniejszej jeździe ?
-
Łożysko koła przód
Osobiście wybierałem FAG, tylko uważaj na wyroby chińskie.
-
Padnięty fis gdzie naprawić?
Aceef - bardziej profesjonalnie już się nie da.
-
Biała maź po korkiem oleju i świecąca kontrolka OIL
Pierwsza sprawa to wylej szambo zalane do silnika. Olej mineralny nadaje się do Ursusa. Tutaj minimum 10w40. Napis oil trzeba skasować Vagiem, chyba że silnik poprzez medium jakim jest licznik w tym przypadku sugeruje Ci zmianę obecnego "oleju". Biała maź pod korkiem jest skutkiem jazdy na krótkich odcinkach.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Odnośnie oryginalnych wahaczy Lemfordera. Trzymałem w ręce wypusty z Turcji, Chin i Niemiec. Różnica w jakości dostrzegalna gołym okiem. Co do funkcjonalności, nigdy bym ich nie zamontował ale to tylko mój punkt widzenia.
-
3.0 tdi świece żarowe
Z tą kontrolką to nie do końca się zgodzę bo jak było -12 czy jakoś tak, to wtedy długo się świeciła. Nie użytkuję tego auta tak często więc też nie mogę stwierdzić jak to wygląda z dnia na dzień. Vag pokazał w tamtym roku że jedna świeca była spalona - została wymieniona na nową Beru. Autem po odpaleniu nie rzuca, chodzi równo i nie kopci.
-
3.0 tdi świece żarowe
Dla porównania w AFN świece grzeją poniżej 4 stopni na plusie. Zawsze słychać pyknięcie przekaźnika. W 3.0 pomimo ujemnych temperatur, kontrolka gaśnie zaraz po przekręceniu kluczyka, nie słychać przekaźnika i ciut dłużej kręci.