Treść opublikowana przez michail55
-
[ALL B6] Klocki + tarcze przod 1.9 TDI
a co potrzebne jest do zalozenia 320mm przod i 288mm tył?? podejda p&p czy trzeba zmieniac cos??
-
[ALL B7] Wymiana sprzegła na inne leprze niz dwmumasa w silniku 2.0 tdi audi b7
napewno szybciej mozna bylo zmieniac biegi dzieki temu i to najwazniejsze
-
Trochę o N75 i Notlaufie
juz sa foty!! ja dodalem tutaj ale jak moderator sie zgodzi przeniesiemy do warsztatu
-
Trochę o N75 i Notlaufie
Zacznijmy od zasady działania , najpierw turbiny starszej generacji, czyli sterowane ciśnieniowo, które występują w 1Z, AHU, AGR... Turbiny te posiadają klapę upustową wastegate, wygląda ona tak : To ta klapka po lewej stronie od wirnika. Sterowane jest to tak, że ECU ( sterownik silnika ) podając odpowiednie sygnały na n75 ( elektrozawór ) powoduje , że to tak nazwę otwarcie drogi między ciśnieniem z jednej strony n75, a gruszką połączoną z klapką WG za pomocą sztangi. Klapka od momentu odpalenia auta jest zamknięta, dopiero podczas przyspieszania otwiera się w zależności od wymagań ECU. Tak wygląda schemat połączeń wężyków w n75 Teraz powiedzmy jedziemy sobie w trasie, wyprzedzamy i nagle fik, auto nie ciągnie do przodu. Jest to dosyć niebezpieczne, biorąc pod uwagę, że coś może jechać z naprzeciwka. To jest właśnie ten słynny notlauf, opisywany najczęściej jako brak mocy przy ~120km/h. Jak sprawdzić co zawiniło ? Po pierwsze sprawdzamy wężyki, to sprawdzić trzeba zawsze jako pierwsze, szczelne wężyki to podstawa do następnego testu , ale o tym za chwilę. Często bywa, że te wężyki są poprzecierane, zaolejone, popękane i przez to nie ma możliwości sterowania odpowiednio WG. Jeśli sprawdziliśmy wężyki i okazało się, że są szczelne to pozostają nam dwie opcje - n75, lub WG . Najczęściej jednak jest to n75. Sprawdzamy go łącząc ze sobą ( mostkując )dwa wężyki, niebieski i czerwony . Bywa jednak, że są one czarne, być może ktoś je kiedyś wymienił, lub po prostu brud i olej zrobiły swoje Mostkujemy zatem dwa wężyki idące do turbiny, ten trzeci idący za filtr powietrza zostawiamy na miejscu. N75 również elektrycznie musi być podłączone. Auto powinno być bardziej mułowate w całym zakresie obrotów, ale nie powinno przechodzić w tryb awaryjny. Jeśli tak będzie to mamy pewność, że n75 jest do wymiany, bądź reanimacji Jeśli jednak nie będzie poprawy, pozostaje już tylko gruszka, bądź WG, czyli tak czy siak turbina na stół. No to turbiny nowszej generacji, VNT sterowane podciśnieniowo. Występują w AFN, z wyjątkiem silnika AGR ( wyżej opisanego ). Taka turbina już nie ma klapki. Ma stety, lub niestety zmienną geometrię łopatek. Sterowanie n75 jest mniej/więcej takie jak w turbinach na WG, też są 3 wężyki i też jest n75 Jednak jest on inny, a schemat trochę bardziej skomplikowany : Tak jak napisałem wyżej sterowanie w tym przypadku odbywa się za pomocą podciśnienia. N75 po odpaleniu silnika podaje podciśnienie na gruszkę ( aktuator ) turbiny, powodując tym wessanie sztangi i położenie łopatek w pozycji max doładowanie. Sprawdzanie problemu z działaniem w tym przypadku jest trochę bardziej skomplikowane. Po pierwsze, tak samo jak w przypadku turbin z WG sprawdzamy wężyki. Jeśli wężyki mamy szczelne należy podmienić miejscami zaworki n75 i n18 - są to bliźniacze zaworki i jeśli po tym kroku auto nie wpada w notlauf to winny jest n75. Jak kto woli, można kupić nowe n75, albo zostać przy n18, bądź zreanimowąć n75 Ale niestety, bardzo często zdarza się, że nasze zmagania nie dały nic, dalej jest problem z notlaufem. Należy wtedy sprawdzić ruch sztangi , powinien być płynny, bez przycięć i w zakresie 1.5-2cm. Jeśli tak nie jest oznacza to zapieczenie VNT . Dodam, że w niektórych przypadkach sztanga może poruszać się płynnie na postoju, a w trakcie jazdy będzie się zacinać . Teraz coś dla osób z vagiem Ciśnienie sprawdzamy w 010, lub 011. Polecam 011, gdyż widać tam wysterownia n75. Sprawdzanie w tym przypadku vag nam trochę ułatwia. Możemy wymusić ruch sztangi, aby przyjrzeć się jej pracy wchodzimy w vag/select/engine/basic settings/011 , klikamy GO. W zależności od sterownika albo wzrosną obroty, albo nie Dodatkowo będzie mrugać kontrolka świec żarowych, oraz pikać buzer w liczniku. Sztanga będzie cyklicznie wciągana i wypychana co jakiś czas, jak dobrze pamiętam co 10 sekund. Następną rzeczą jaką ułatwia nam vag to sprawdzenie VNT podczas jazdy. wchodzimy w vag/select/engine/meas block/011 i GO. Możemy odczepić wężyk z gruszki , zaślepić go i w drogę Jeśli przy rozłączonej gruszce mamy przeładowanie to winne jest VNT . Auto powinno być totalnie zamulone, a ciśnienie znikome. Notlauf występuje też podczas niedoładowania. Tutaj również musimy mieć vaga, ogólnie to chyba vag potrzebny jest zawsze W meas block wybieramy blok 011 i sprawdzamy ciśnienie, jeśli jest dużo mniejsze od wymaganego należy sprawdzić co to powoduje. Mamy kilka możliwości ... brak, lub małe podciśnienie, n75, nieszczelna gruszka, wężyki. Jak sprawdzić n75 już wyżej opisałem, wężyki ... ... podciśnienie - warto zaopatrzyć się w wakuometr, koszt jakieś 20zł. Podciśnienie powinno wynosić -0.7bar i niżej, czyli gdzieś do -1 bara. Mniejsze podciśnienie może nie mieć siły wessać sztangi. Jeśli to wszystko mamy sprawdzone , a sztanga dalej nie jest wciągana do gruszki, pomimo , ze ręką możemy to zrobić to winna jest nieszczelna gruszka - można ją osobno wymienić. Powodem niedoładowania może być również nieszczelność. Przy nieszczelności auto będzie kopcić na czarno.
-
[B5 1Z] Słabnie i kopci na niebiesko-czarno
jaki ma przebieg??
-
[ALL B6/B7] Zawieszenie gwintowane
masz jakos wiecej info na temat tego gwintu?? ---------- Post added at 00:10 ---------- Previous post was at 00:06 ---------- to jest to samo zawieszenie http://moto.allegro.pl/zawieszenie-gwintowane-gwint-audi-a4-b6-b7-8e-8h-i2148027829.html
-
Logi do oceny
spoko ale odpowiedz mi na pytanie co jest u mnie nie tak chcialbym wiedziec zeby moc sie zabezpieczyc na przyszlosc ---------- Post added at 15:58 ---------- Previous post was at 15:56 ---------- aha jeszcze ktore mam zrobic na BS
-
[ALL B6] Montaż dokładki S-line
mi piszemy o tylnim zderzaku co do przedniego to latwo takiego znalezc na allegro a tyl sedan praktycznie nie dostepny
-
Logi do oceny
ktorych grup robic?? a czemu to nie wyglada bajecznie co tam jest nie tak ?? moze trzeba zrobic korekcje programu hmm
-
[B6 BFB] MS DESIGN,mam8 18", quattro, navi, ksenon, webasto, 3xlcd
skad wziasc ms design pakiet bo malo spotykany u nas jest
-
Wedlug FIS - spalanie w normnie, a ropa ucieka... o.O
moze masz uszkodzony egr nie powinno z niego ciec hmmm ja bym go calkowicie usuna jak bym mi sie zaczelo ciekniecie i wstawil rure zamiast EGR jak ci cieknie z egr to masz syf w dolocie itd pozatym egr nie ma nic wspolnego z uciekajacym paliwem jedynie czego ci moze ubywac to oleju
-
[B5 AFN] Brak światła w drzwiach i pod nogami kierowcy
mam podobny problem z tym ze mnie to poszlo dalej mam a4b6 i nie sygnalizowalo otwarcia drzwi az cos sie przepalilo ostro i nie swieca wogule swiatla podsufitkowe u mnie zaczyna sie kostka 17pin pomaranczowa w nogach kierowcy ale co do mikrostyku to nie mam pojecia jak to naprawic
-
Wedlug FIS - spalanie w normnie, a ropa ucieka... o.O
no to szukaj miejsce i jak najszybciej zaklejaj
-
Logi do oceny
Prosze oto logi Grupy: 004 - http://vaglog.rtnet.pl/mixedmartialartss_76470.html Grupy: 023 - http://vaglog.rtnet.pl/mixedmartialartss_76471.html Grupy: 001 - http://vaglog.rtnet.pl/mixedmartialartss_76472.html Grupy: 018 - http://vaglog.rtnet.pl/mixedmartialartss_76473.html Grupy: 013 - http://vaglog.rtnet.pl/mixedmartialartss_76474.html Grupy: 007 - http://vaglog.rtnet.pl/mixedmartialartss_76475.html
-
Auto dla kobiety w dieslu za ok 10 000.
audi a3 2000rok 1.9tdi 110km http://moto.allegro.pl/audi-a3-1-9tdi-110ps-klimatronic-zarejestrowana-i2187384475.html http://moto.allegro.pl/super-audi-a3-1-9-tdi-i2185753514.html
-
Wedlug FIS - spalanie w normnie, a ropa ucieka... o.O
moze ci ktos rzeczywiscie wali ta rope z pod domu :>
-
[ALL B6] Montaż dokładki S-line
ja postanowilem bedzie calosc w s4
-
[ALL B6/B7] Zawieszenie gwintowane
co racja to racja ale byl juz temat tu na forum odnosnie ta technix, mts itd i wyszlo na to ze jak obnizysz auto za bardzo to ten gwiny jest miekki i bedzie ci kolo obcierac
-
[ALL B7] Wymiana sprzegła na inne leprze niz dwmumasa w silniku 2.0 tdi audi b7
czy ktos juz jedzi jakis czas na tuningowanym sprzegle bez zadnych problemow??
-
Wedlug FIS - spalanie w normnie, a ropa ucieka... o.O
hmmmm moze ci ktos kradnie ze zbiornika hehe ale tak na serio to sprawdz czy nic ci nie wycieka gdzies pod silnikiem lubi ciec z nastawnika dawki paliwa lub z pompy pod nim posprawdzaj i zobacz gdzie masz mokre miejsce i daj znac
-
Znikający płyn do wspomagania
no ja nie wiem ale to nei jest tak zle bo po 1500kilosow dolame tylko troche plynu nie wiem chyba 10ml i jest juz max na wskazniku nie wiele go ucieka ale jednak
-
[ALL B6] Montaż dokładki S-line
ee to nie tak duzo jak by sie moglo wydawac he ja kupilbym z otworami na pdc raczej to wtedy koszt wiekszy 2500obstawiam a jak jest prawda??
-
Pakiet ospojlerowania CARACTERE vs Rieger vs S4 B6 vs S LINE
no to jazda za czesciami i rezanko sie szykuje a co do klap usa to tez kiedys myslalem ale wlasnie z takiego powodu zrezygnowalem jak napisaliscie pozatym nie wiele sie rozni a zderzak jest duzo szerszy od serii poezja!!
-
[ALL B6/B7] Zawieszenie gwintowane
gwint jest dosc drogi kolo 3000zl koszt dobrego nie jakiegos tam za 1500 bo to sie nie opyla a co do mojego setupa czyli -40 i amorki kyb badz sachs bedzie kosztowac 1500 i na pewno bedzie bezpieczniej he tylko nie wiem czy moge -40 zalozyc na zwykle amorki czy tylko -30
-
[ALL B6/B7] Zawieszenie gwintowane
ja mam zamiar wymienic wszystkie amorki, chce zalozyc KYB lub SACHS i do tego sprezyny obnizajace najlepiej -40mm tylko nie wiem czy mozna bo slyszalem ze max jakie mozna zakladac to jest -30mm co o tym sadzicie?? a moze gwint taki jak tu juz pisano hmm