Treść opublikowana przez Zbyszek_7
-
[ALL B5] Wyje wspomaganie co robić?
Właśnie że nie. Pompa się odpowietrzyła dokładniej i już dzisiaj jest wszystko wporządku
-
[ALL B5] Wyje wspomaganie co robić?
Dzisiaj nastąpiła u mnie nieszczelność i wyleciał prawie cały płyn. Przejechałem bez wspomagania ok 8km. Naprawiłem nieszczelność i zalałem płynem FEBI M6162. Wcześniej pompa była cicho a teraz bardzo ją słychać z każdym ruchem kierownicy. Co może być przyczyną?
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Co ile km zmieniać olej? Mam Motula X-Cess 5w-40.
-
Silnik 1.8 125 koni-problemy
Na spalanie pewnie też ma to jakiś wpływ choć napewno nie jakoś znaczący
-
Silnik 1.8 125 koni-problemy
Lepiej jak są otwarte te klapki cały czas niż zamknięte ale najlepszy jest efekt gdy jest wszystko sprawne i otwierają się tylko wtedy kiedy powinny
-
Silnik 1.8 125 koni-problemy
Ja muszę kupic w końcu nową tą częśc bo też tak zrobiłem jak mloody_s-line ale po pewnym czasie ułamało mi się w miejscu tej dziurki.... Każda część, każdy plastik ma swój numer, w serwisie powinna być możliwość zakupu każdego elementu po podaniu jego numeru ale z tego dowiedziałęm się dzwoniąc do serwisu mogą sprzedać tylko cały ten grzybek ;/
-
Silnik 1.8 125 koni-problemy
Ale niestety chyba nikt nie ma na sprzedaż tego plastikowego cięgna które mamy ułamane....
-
Silnik 1.8 125 koni-problemy
Szkoda że nie można tego normalnie dokupić w sklepie;/ Ja odwiedziłem kilka szrotów i pisałem do kilkunastu sprzedawców na Allegro którzy sprzedawali cale kolektory ale wszędzie są połamane te cięgna.
-
Silnik 1.8 125 koni-problemy
Tak jak napisał MOTOR144 ten element dużo daję. Użytkownicy posiadający ten silniczek od 1999 roku sprawdźcie czy nie macie u siebie ułamanego tego plastiku który oznaczyłem na pierwszym zdjęciu. A może ktoś ma na sprzedaż ten element?
-
Silnik 1.8 125 koni-problemy
Patrz zielona strzałka. ---------- Post dopisany at 22:03 ---------- Poprzedni post napisany at 22:02 ---------- <br /><br /> ---------- Post dopisany at 22:04 ---------- Poprzedni post napisany at 22:03 ---------- <br /><br />
-
Silnik 1.8 125 koni-problemy
Ten grzybek jest przy kolektorze ssącym, patrząc z przodu na silnik po otwarciu maski. Przy tym grzybku trzeba zdjąć plastikową zaślepkę i tam się znajduję takie cięgno które pociąga za drugi element. Regulują się w ten sposób klapy które są w kolektorze ssącym.
-
Silnik 1.8 125 koni-problemy
Do wszystkich posiadaczy samochodów z tym silniczkiem: Sprawdźcie u siebie czy nie macie pękniętego plastikowego cięgna, zaznaczyłem na tym zdjęciu: fpi.jpg | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl Uszkodzenie tego elementu powoduję odczuwalne zmniejszenie mocy. U siebie narazie naprawiłem prowizorycznie ale chcę kupić nowy ten element ale jest wielkie problem ze znalezieniem na szrocie. Wszystkie są połamane! Jest to jakaś wada fabryczna chyba. A w serwisie pytając przez telefon dowiedziałem się że można kupić tylko cały ten grzybek ale cena jest oszałamiająca. Dajcie znać czy u Was też jest pęknięty ten element.
-
Łańcuszek rozrządu hałasuje
A jaka jest prawidłowa wartość ciśnienia oleju ?
-
Błąd 'Nieprawidłowa mieszanka paliwa'
Ten silnik nie posiada zaworu EGR.
-
Łańcuszek rozrządu hałasuje
Napiszcie, jak się sprawdza ciśnienie oleju?
-
Wymiana króćca płynu chłodniczego.
Zobaczymy jak będzie u mnie bo z silikonem ciekło a teraz bez silikonu boje się żeby nie było gorzej.
-
Wymiana króćca płynu chłodniczego.
Czy wymieniając tą uszczelkę smarowałeś połączenie z silnikiem jakimś silikonem dodatkowo? U mnie mechanik niedawno to robił i była nowa uszczelka i silikon. Dzisiaj odkręciłem króciec i wyczyściłem z silikonu po czym skręciłem. Ciekawe czy będzie gorzej czy lepiej
-
Skrzypienie przy skręcie w lewo
To nie łożysko skrzypi... Ma ktoś jakiś pomysł na skrzypienie w tylnym kole na zakręcie? ---------- Post dopisany 09-09-2012 at 10:59 ---------- Poprzedni post napisany 07-09-2012 at 21:40 ---------- ??
-
Wymiana króćca płynu chłodniczego.
Ok, dzięki za odpowiedz. Ten oring można osobno dokupić w motoryzacyjnym bez kłopotu?
-
Wymiana króćca płynu chłodniczego.
Witam, Posiadam Audi B5 z silnikiem 1.8 APT. Muszę wymienić gumowy oring uszczelniający znajdujący się między króćcem a silnikiem(chodzi o ten z tyłu silnika poniżej napinacza łańcucha rozrządu). Czy do wymiany muszę spuszczać cały płyn chłodniczy? Czy po odkręceniu tego króćca wyleci tylko trochę płynu?
-
Trzeba trzaskać drzwiami
U mnie też właśnie prawe przednie drzwi. Można je jakoś podnieść?
-
Trzeba trzaskać drzwiami
Ja mam dość mocno opuszczone drzwi i muszę je podnieść bo obicierają nawet o belkę. Pytanie jak je podnieść?
-
Trzeba trzaskać drzwiami
Jak podnieść opuszczone drzwi?
-
Urządzenie sterujące przepływem powietrza w kolektorze-patent na naprawe.
Ktoś ma to na sprzedaż może?
-
Urządzenie sterujące przepływem powietrza w kolektorze-patent na naprawe.
Witajcie, Mam problem z urządzeniem służącym do sterowania przepływem powietrza w kolektorze dolotowy(nie wiem jak to się fachowo nazywa). Ułamał mi się uchwyt który pociągał dzwigienką. Jakiś czas temu naprawiłem to robiąc dziurkę i zakładając opaskę, niestety teraz uchwyt ten pękł kawałek dalej i w ten sposób już tego nie naprawię. Zna ktoś jakiś patent żeby to naprawić? Coś metalowego założyć? Bo chyba nie da się kupić osobno tej części tylko cały kolektor. Zamieszczam zdjęcie na którym wskazałem o który element dokładnie chodzi: fpi.jpg | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl ---------- Post dopisany 15-07-2012 at 12:16 ---------- Poprzedni post napisany 14-07-2012 at 16:49 ---------- Nikt się nie spotkał z tym? Sprawdzcie u siebie bo też napewno macie to pękniętę ---------- Post dopisany 27-07-2012 at 21:45 ---------- Poprzedni post napisany 15-07-2012 at 12:16 ---------- up