Treść opublikowana przez angelo77
-
[B5 ADR] Stuki w zawieszeniu.
U mnie również pojawia się takie pojedyncze "pyk"-nięcie gdy mocniej przyhamuje, oraz czasami przy szybszym ruszaniu. Stuków w zawieszeniu nie słychać, tylko to pojedyncze "pyk"-nięcie, dobiegające z prawej strony. Niedawno podczas wymiany prawego łożyska korzystając z wyjętej zwrotnicy sprawdziłem sworznie wszystkich wahaczy. Dolny prost miał nieduży luz więc go wymieniłem. Reszta była ok (wtedy). Mieliście u siebie takie "pyk"-nięcia w zawieszeniu?
-
[B5 APU] Dziwne odgłosy przy zmniejszaniu się obrotów
Ja u siebie bardziej obstawiam ten zawór upustowy w turbinie. Wielokrotnie z mechanikiem słuchaliśmy skąd dobiega to brzęczenie i stwierdziliśmy, że jest to okolica turbiny. Również czytałem kiedyś starego posta w którym opisana była ta usterka, ale do tej pory nie zdecydowałem się na wyjęcie turbiny, choć nie ukrywam, że chętnie bym się pozbył tego brzęczenia. Może ktoś doradzi na co trzeba zwrócić uwagę przy wyjmowaniu turbiny w AEB, lub ogólnie w 1.8T. Chodzi konkretnie o ten zaworek:
-
[B5 APU] Dziwne odgłosy przy zmniejszaniu się obrotów
Czy te dzwonienie dochodzi z okolicy katalizatora i turbiny? Jeśli tak to mamy tą samą usterkę.
-
[B5 AEB] Kompletny rozrząd
Dokładnie tak, potwierdzam. Rozkręcasz obudowę, zakładasz nową pompę i uszczelkę smarując ją dla pewności silikonem. Dwa razy wymieniał mi mechanik pompę beż demontażu przodu, więc wiem, że jest to możliwe. Mam nadzieje, że założyłeś pompę dobrej firmy, bo moja pierwsza pompa pociekła po 10 tys. i musiałem zainwestować w SKF-a.
-
[B5 ADR] Jak wymienic pompe wody
Temat poruszany wczoraj... http://www.a4-klub.pl/smf/odp_b5_aeb_kompletny_rozrzad-t34601.0.html;msg402731#msg402731
-
[B5 AEB] Kontrolka wody i odłączenie licznika
Odnośnie pierwszego problemu poczytaj to: http://www.a4-klub.pl/smf/odp_b5_avg_kontrolka_stanu_plynu_chlodniczego-t29263.0.html;msg349732#msg349732 Miałem dokładnie to samo i pomogło wyczyszczenie zbiorniczka wyrównawczego.
-
[B5 1Z] Prośba o przetłumaczenie odczytanych kodów w bagażniku
Już sam sobie przetłumaczyłeś...
-
[B5 AEB] Kompletny rozrząd
Musisz jeszcze odkręcić wiatrak od wiskozy i go wyjąć, oraz łapę, która jest pod alternatorem i na której jest łożysko wiskozy. Jest ona przykręcona do bloku śrubami o różnej długości, więc musisz pamiętać aby je odpowiednio zamontować. Niestety więcej szczegółów nie pamiętam, bo już to dawno temu robiłem.
-
[B5 AEB] Kompletny rozrząd
Pompę wody w AEB można wymienić bez demontażu przodu. Jest trochę ciasno, ale po odkręceniu alternatora i odłożeniu go na bok, da radę wyjąć pompę wody. Robiłem tak już dwa razy.
-
[ALL]Goodyear F1 czy Dunlop Sport 3000A
A może ktoś z was w przybliżeniu podać ile km można przejechać na tych oponach przy łagodnym stylu jazy?
-
[ALL]Goodyear F1 czy Dunlop Sport 3000A
Ja również się zastanawiam nad wyborem opon na lato, i nie wiem czy wybrać GoodYeary F1 czy Dunlopy Sport Maxx.
-
[B5 AEB] Jaki koszt uszczelki pod pokrywą zaworów ?
W AEB jeszcze łatwiej wymienić uszczelki pod pokrywą. Odkręcasz cewki zapłonowe, sześć nakrętek i pokrywa zdjęta. Pamiętaj, że trzeba wymienić dwie uszczelki zewnętrzną i wewnętrzną (tą z otworami na świece).
-
[B5 AEB] Jaki koszt uszczelki pod pokrywą zaworów ?
Komplet uszczelek w ASO ok. 75 zł a stawek mechaników w twoim mieście nie znam.
-
[B5 ADR] Sprężarka klimatyzacji włącza się i wyłącza co chwilę
U mnie jest tak samo. Jak stoję np. na światłach to czasami słyszę jak mi cyka przekaźnik. Do tej pory myślałem, że tak ma być.
-
Jaki to samochod - czyli zabawa w wolnej chwili
:th: wklejasz
-
Jaki to samochod - czyli zabawa w wolnej chwili
- Jaki to samochod - czyli zabawa w wolnej chwili
Maybach Exelero 2005- [B6 AWX] Tryb auto w klimatyzacji
Na pewno przy 15? U mnie w passacie włącza się już powyżej +5 stopni.- [B5 AEB] Hałasujące sprzęgło
Jeżeli łożysko wyciskowe było wymienione, to zostaje jeszcze łożysko igiełkowe które jest przy dwumasie.- [B5 AEB] Opiłki aluminum w oleju - pomocy
AEB nie ma zmiennych faz rozrządu (szczęście w nieszczęściu), więc napinacz będzie właśnie ten tańszy.- [B5 AEB] Opiłki aluminum w oleju - pomocy
Części kupowałem w ASO, a napinacz wymieniał mi mechanik. Koszt robocizny zależy od warsztatu. W moim rejonie koszty robocizny nie są wysokie i za wymiane płaciłem chyba 70 zł. Po wymianie okazało się że wymiana napinacza nie była konieczna. Pozostał mi używany napinacz który jest jeszcze w dobrym stanie i mógłbym go sprzedać. Jak coś to pisz na priw-a. Podczas wymiany zrobiłem kilka fotek. Oto foto relacja z wymiany napinacza. Zdejmujemy pokrywę zaworów. Oznaczamy korektorem łańcuch zgodnie ze strzałkami na pokrywach łożysk obu wałków. (Pokrywa prawego wałka jest już odkręcona) Zamontowany napinacz ściskamy przyrządem zdjętym z nowego napinacza, którym jest on ściśnięty. Odkręcamy czujnik Halla oraz wszystkie pokrywy łożysk wału dolotowego. Wyjmujemy wał rozrządu zaworów dolotowych jednocześnie zdejmując go z łańcucha. Wyjmujemy napinacz łańcucha. Zakładamy nową uszczelkę pod napinacz łańcucha rozrządu (cena 23 zł.). Montujemy ściśnięty nowy napinacz, wkładamy wałek rozrządu stosując się do wcześniejszych oznaczeń. Odległość między obiema strzałkami na pokrywach łożysk musi wynosić 16 rolek łańcucha łącznie z rolkami oznaczonymi. Przykręcamy pokrywy łożysk wału rozrządu w te same miejsca z których zostały odkręcone. Odkręcamy przyrząd ściskający napinacz, zakładamy nową uszczelkę pod pokrywę zaworów (cena 75 zł.) i gotowe. Żeby wymienić łańcuch rozrządu trzeba wyjmować drugi wałek, co wiąże sie z wysunięciem przodu i ściągnięciem paska rozrządu, a to już będzie zdecydowanie bardziej czasochłonne.- [B5 AEB] Opiłki aluminum w oleju - pomocy
Wymieniałem u siebie ten napinacz, jego koszt w ASO wraz z uszczelkami to ok 500zł.- [B5 ADP] Problem z uruchamianiem silnika / wymiana pompy paliwa
To akurat wiem bo swoją już wyjmowałem, ale kosztuje ona ponad 800 zł. dlatego pytam o jakieś tańsze zamienniki, które możecie polecić.- [B5 ADP] Problem z uruchamianiem silnika / wymiana pompy paliwa
A jakiej firmy pompkę polecacie? Na Allegro jest pompka firmy MTM (osobiście nie znam tej firmy) za 169 zł. i nie wiem czy warto taką kupować, czy od razu odżałować np. na pompkę Boscha która kosztuje w sklepie około 400 zł.- [B5 ADP] Problem z uruchamianiem silnika / wymiana pompy paliwa
Jakie masz u siebie objawy przytartej pompki? Pytam, bo moja zaczyna coraz głośniej "bzyczeć". Silnik dobrze odpala, ale nie wiem ile jeszcze można pojeździć na takiej pompce. - Jaki to samochod - czyli zabawa w wolnej chwili