Treść opublikowana przez grzes283
-
B8 TrOOOOp
Ok. Zaczynam ogarniać temat. Dzięki za info ?
-
B8 TrOOOOp
Na ciepłym. Nawet jak upały były i po 10h stał, odpalałem, to zaterkotał. Rano jak jest ok. 20 stopni, to też potrafi zaterkotac po nocy. Zastanawiam się nad olejem. Mam rozrzedzony trochę i być może to też ma swój wkład. Bo podczas jazdy i po wyłaczeniu, gdy od raz odpale jest ok...
-
Czy po wymianie rozrzadu może dalej grzechotać?
Siema. Trochę po czasie, ale udało się Tobie ogarnąć temat? To grzechotanie, czy raczej terkotanie napinacza przy odpalaniu? U mnie podobny problem. Im cieplej, tym większe prawdopodobieństwo, że zaterkocze podczas odpalania. Też mam troszkę rozrzedzony olej przez niedokładne wypalanie dpfa jego stan się zwiększył i obstawiam podobnie jak Ty.
-
B8 TrOOOOp
Koleja sprawa, to kiedy ten ostatni dzwonek... ..to, że chwilę terkocze to już wymiana rozrządu? Podczas pracy silnika łańcucha nie słychać.
-
B8 TrOOOOp
Chyba besz tego się nie obędzie. Brutalna prawda, ale trzeba podjąć rękawice ;-).A jaki rozrząd kupić, gdzie najlepiej robić......nie każdy warsztat ogarnia? Czołowe marki to Swag lub Febi, gdzie chyba Swag jest bardziej polecany, ale niektóre opinie twierdzą, że to jedno i to samo.
-
B8 TrOOOOp
Powitać. Robił ktoś z Was rozrząd w 3.0 tdi? Przy odpalaniu - szczególnie jak jest ciepło zaterkocze mi coś przez 2 sekundy w silniku, po czym ustaje i jest spokój. Podejrzewam napinacz - pewnie nie trzyma oleju. Po nocy nie zawsze to robi, ale zdarza się. Czytałem, oglądałem i są różne opinie. Jeździć, aż nie zacznie być zbyt głośno. Robić, bo to już ostatni dzwonek....W 3.0 BMK ponoś można było wymienić napinacz od strony kierowcy u góry. Nikt nie wie, jak jest w 3.0 CDYA...... tam napinacz jest poprawiony, ale wszyscy wiemy jak to jest z tym "poprawiony" Może ktoś z Was jest bliski z tematem, to bym prosił o jakieś wskazówki. ?
-
B8 TrOOOOp
Super. Wielkie dzięki ?
-
B8 TrOOOOp
Siemanko. Panowie, koleżka wymieniał filtr paliwa w swoim 3.0 tdi. Zamienił filtry, odpowietrzył VCDSem dwukrotnie po ok. 1 minucie. Autko odpaliło, zgasił i ponownie odpalił, ale zaczęła mu migać kontrolka świec, auto straciło moc i pojawił się błąd niskiego ciśnienia paliwa. Czy to poprzez zapowietrzony układ?
-
A6 C6 3.0 TDI Lift Exclusive Schwarz Schwein by David
i wrzuć pakiet s-line, albo wywal grill, bo czegoś mu brakuje z przodu?
-
Zwykłe A6 C6 ALLROAD 3.0 TDI
O oryginał ciężko, masa allegrowiczów sprzedaje malowane twierdząc , że to oryginał. Z resztą za oryginał ok 1000 trzeba położyć. Malowana - jeśli uczciwy sprzedawca to koszt max 500 zł. Malowana ma delikatną przewagę nad oryginałem, jest świeższa, mniej porysowana i przede wszystkim zdecydowanie bardziej odporna na mikro rysy - o ile przy piano można mówić o jakiej kolwiek odporności na rysy....mam gościa na forum, u którego zamawiałem tunel w piano, po weekendzie będzie u mnie. Miałem w poprzedniej A6 od niego ramkę i tunel, profi robota za niską kasę.
-
Zwykłe A6 C6 ALLROAD 3.0 TDI
Masz pogląd na ramkę piano - jak dla mnie nie ma co porównywać nawet ze srebrną poliftową. Tunel w piano będę miał w przyszłym tygodniu. Na razie zastąpi obecny w oczekiwaniu na odpowiedni carbon;-)
-
B6 DIVISION
Panowie, podszebuję pomocy w rozwiązaniu zagadki ? Orientujecie się, jaka jest różnica w dekorach z carbonu z końćówką 7V7 a 6TS? Wg etki 6TS występuje tylko w Rs6/S6, natomiast 7V7 tylko w zwykłej A6 jest do wyboru. Nie wiem, czy to jest tylko różnicą, czy bardziej odcień lub tp....
-
Zwykłe A6 C6 ALLROAD 3.0 TDI
Ja dzisiaj dostałem komplecik z rsa. Tylko tunel mam bez otworu na START-STOP. Także muszę sprzedać i szukać odpowiedniego. Kojarzysz może ile było odmian carbonu do rs6? W etce są dwa 7V7 i 6TS.
-
Zwykłe A6 C6 ALLROAD 3.0 TDI
Wygląda jak z s-line, czy jakiś no name? Ogólnie spoko. Lepiej wg mnie wygląda. Aczkolwiek w serii allroad chyba miał goła klapę?
-
Zwykłe A6 C6 ALLROAD 3.0 TDI
Podokładałem detale od RSa, nic więcej, a tak to zywkły S-Line......dekory mam póki co oklejone. Marcin, kombinuj....rzeczywiście ten złoty może ciekawie wyglądać, aczkolwiek jak wyżej pisałem. Mocny niebieski, lub jakiś czerwony by najbardziej przyciągał wzrok - ale to tylko moje zdanie ? Działaj i będziemy oceniać ?
-
Zwykłe A6 C6 ALLROAD 3.0 TDI
Piano black miałem w poprzedniej c6 - mimo, że folia była w mocnym połysku, to i tak trąciło wiochą. Już lepiej chyba zrobić indywidualnie, w inny kolor, żeby nie podrabiać oryginału. Oryginalny carbon robi robotę, ale kosztuje krocie, dlatego próbuje czegoś na zastępstwo...... W serii mam dekory s-line, w polifcie nie było szczotki, tylko taka "tarka", że można paznokcie szlifować, ale całkiem znośnie to wygląda.....Z racji, że chcę trochę detali z rs/s pododawać stąd pomysł na carbon ? Działaj, czarna szczotka też mi kiedyś po głowie chodziła, teraz chyba bym w coś mocniejszego poszedł. Niebieski, czerwony.....taki żywy kolor bym wolał ?
-
Zwykłe A6 C6 ALLROAD 3.0 TDI
Aż się zastanawiam nad ori carbonem...
-
Zwykłe A6 C6 ALLROAD 3.0 TDI
- Zwykłe A6 C6 ALLROAD 3.0 TDI
- A6 C6 Avant by PAJDA 3.0 V6 -> 278ps i 553Nm, 2 x sline i inne bajery
Dokładnie, też tak podchodzę do tematu ?- A6 C6 Avant by PAJDA 3.0 V6 -> 278ps i 553Nm, 2 x sline i inne bajery
? ładnie świeci....sam demontowałeś lampy, czy oddałeś całe auto? Ponoć ciężko spasować lampy, jest tam jakaś śruba pływająca, czy coś takiego. Nigdy nie demontowałem, a w poprzednich autach było bezproblemowo....- B6 DIVISION
Powitać. Panowie, żeby wymontować rygiel blokady kolumny (a6c6), to nie mogę zablokować kierownicy, czyli zostawić kluczyk w stacyjce? Wydaje mi sie, że po zablokowaniu kierownicy ten języczek się schowa i nie dojdę do śruby. Dobrze myślę?? Z góry dziękuję ?- A6 C6 LIFT 3.0 TDI QUATTRO OEM+
Przestaje działać właście soczewka. Nie oświetla skrętu i nie działa poziomowanie. Doświetlanie poprzez zwykłą żarówkę podejrzewam że działą. W poprzedniej A6 nie miałem skrętnych, teraz mam i różnica nie jest właściwie aż tak odczuwalna. Oczywiście widać na drodze, jak promień "idzie" za kierownicą, ale czy to jest aż tak do życia potrzebne, to nie wiem......aczkolwiek, skoro jest na pokładzie, to niech będzie i niech działa właściwie. 90% jeżdzę po mieście, więc sama regeneracja odbłyśników powinna wystarczyć ? Zastanawiałeś się nad palnikiami Osram CBI 6000K? Widziałem kilka filmików i świeci to bardzo ładną barwą.....- A6 C6 LIFT 3.0 TDI QUATTRO OEM+
A ponoć w skrętnych nie będzie działać poziomowanie i skręcanie, dlatego odpuściłem. U Ciebie ładnie świeci i barwa też wydaje się być ok.- A6 C6 LIFT 3.0 TDI QUATTRO OEM+
A działa teraz Tobie poziomowanie? - Zwykłe A6 C6 ALLROAD 3.0 TDI