Treść opublikowana przez grzes283
-
[B6 AVF] by Edyta
do s4 to im trochę brakuje czy ja wiem, czy ciekawa b6 co do hamowania różnice czuć wiadomo jak piszesz nie staje w miejscu, ale jest czuć , a i wyglądają dobrze czy dobrze widziałam, że rodzina ci się powiekszyła Tak jest 7 września urodził mi się synek, także mam teraz dwójkę rozbójników
-
[B6 AVF] by Edyta
Haha hahaha gdzie ja tak pofrunę, żeby hamować :-)
-
[B6 AVF] by Edyta
OOOO proszę, witaj ponownie Brakowało tu kolejnej ciekawej B6 - tki Co do hamulców, to sam jestem ciekawy, czy zauważysz różnicę. Ja zmieniłem jakieś dwa lata temu i szczerze mówiąc nie odczułem różnicy. Dęba nie staje.....za to ładniej wygląda
-
B6 DIVISION
Biedry i te wejdą http://i.imgur.com/vfMQNbk.jpg Akurat sprawdzone u mnie
-
B6 DIVISION
Generalnie gratuluje wiedzy. Ja całego neta przeszukałem i NIGDZIE nie znalazłem info na ten temat. Na pewno źle szukałem, ale mimo wszystko takie info znacznie ułatwiło by sprawę i być może VCDSa innego nie musiał bym kupowac.....hahahaha, ale ważne że działa. Jeszcze raz dziękówa
-
B6 DIVISION
kodowanie a przyuczanie vinu to osobne kwestie i jakby vin by Ci się nie przyuczył to byłby o to błąd Duże piffo będzie za małe. Wpisałem Twój kod i udało się, zamiast 0 jako manual musi być 2. Sprawdziłem też podane przez Ciebie grupy pomiarowe i po załączeniu grzanego fotela w okienku z grzana kierą pojawia się ON......także wszystko działa. Jeszcze raz wielkie dzieki
-
B6 DIVISION
Możliwe, ale ja stare kodowania sobie spisałem i teraz po prostu wpisałem, nawet olałem kartkę i jechałem tak, jak mówisz po kolei. Nie kodowałem tylko tempomatu w gr. silnika (niektórzy ponoć muszą) bo mi działa i komp go widzi.....załamka na maksa Moduł, taśma i kiera pochodzi fabrycznie z B6, przed demontażem wszystko działało jak należy. Brane od naszego forumowego kolegi, także pewny jestem tematu. Czyli wychodzi na to, że muszę mieć coś w kodowaniu wpisane źle i dlatego nie mogę przyuczyć winu i wyskakuje ten błąd?
-
B6 DIVISION
Zmieniałem na 4 i też nic. Napiszę co robie, może nie świadomie coś pomijam: Po montażu modułu, taśmy i grzanej kiery: Odpalam gr. 16 i koduje 04042, bo jak wiadomo w kanale 81 nic nie mogę zrobić, Odpalam gr 03 loguje 09555, następnie koduje 04255, instaluje czujnik skrętu wg procedury.....wychodzę i zero błędów i na tym kończę, nic więcej nie loguje, nie koduje i nie odpalam innych grup, zresztą chyba nie ma potrzeby. Kierownica jest podgrzewana, ale nie ma nigdzie kodowania pod nią.
-
B6 DIVISION
Tak, nawet sprawdzałem działanie tempomatu i działa. Chociaż nie musiałem go instalować w sterowniku silnika. Na prawdę nie mam już pomysłów. Skoro moduł był by walnięty, to raczej nie dział by.... Z drugiej strony, przyjmuje mi kodowanie mimo braku przyuczenia vinu....dziwne.
-
B6 DIVISION
Nie było, nawet jak zmienię na stary moduł, to nie muszę przeprowadzać adaptacji VINu i błędu nie ma. Stare kodowanie było takie same. Też już sprawdzałem.
-
B6 DIVISION
8e0953549 P Mam multifunkcje( rnse z blutkiem), tempomat, manual, avant....
-
B6 DIVISION
Panowie, powrót tematu odnośnie kiery grzanej. Otóż, zakupiłem VCDSa 11 i 12 z kablem, wchodzę w grupę 16....kanał 81....wpisuje login 00111, test, save....nie wyskakuje BUS not OK, tylko OK.....wychodzę. Przy ponownej wejściu do gr. 16 w błędach mam ponownie 01044 - control module incorrectly codec. Macie jeszcze jakieś pomysły? Kiera jest zakodowana 03042, wsc 63351. Gdzieś słyszałem, że to może zniknąć po kilku kilometrach, ale nie bardzo rozumie co to ma wspólnego. Zrobiłem kilka metrów, zgasło ABS, ESP, ale na to niestety nie pomogło. Nie biorę do bani uszkodzonego modułu, ale innych opcji już nie mam.
-
B6 DIVISION
Panowie znajomy składa s-line B6 i potrzebuje lotkę do avanta i listwy dolne w drzwi. Jak by ktoś miał na sprzedaż to poproszę info na PW.
-
B6 DIVISION
Wyjmij bezpiecznik od licznika. Nie pamiętam tylko ktory to jest.
-
B6 DIVISION
Aż poszedłem zobaczyć do auta i mam jednak spulung.....flaszki podobne ;-)
-
B6 DIVISION
To samo co ja kupiłem. I tak zrobię. Zaszkodzić nie powinno,;-)
-
B6 DIVISION
Tak mnie coś tknęło i kupiłem, ale potem zacząłem się zastanawiać czy jest sens skoro do pompek nie mam większych zastrzeżeń.....
-
B6 DIVISION
To mnie zastanawia. Zalecają na 70 litrów, a z drugiej strony idzie bezpośrednio do silnika. Nie bardzo wiem jak to rozumieć. Bez sensu to rozrzedzić bo może nie być odpowiednio skuteczne. Z kolei może przy mniejszej ilości paliwa będzie zbyt mocne.....
-
B6 DIVISION
Siema z rana;-) Uzywaliscie przy dieslach srodki do czyszczenia pompek? Kupiłem Liquy Moly,bo zachwalał koleś w motoryzacyjnym. Kazał wlać 0.5l na ok. 70l ropy. Nie wiem czy te 70 litrow go zbytnio nie rozrzedzi. Tym bardziej że można go bezpośrednio od filtra paliwa podać, ale szczerze mówiąc nie chce mi się zbytnio bawić. Można wlać do baku z mniejszą ilością ropy. Np. 20 litrów, będzie to bezpieczne?
-
Strefa Blasku - Profesjonalne Studio Detailingu Gdynia
Siema, to juz teraz wiem, gdzie Bartek tak swoja A4 odmłodził. Napisz mi jak możesz na PW jaki jest koszt takiej zabawy. Chodzi mi o wyciągnięcie z lakieru jeszcze trochę zycia.
-
B6 DIVISION
Pewnie tak jest, a jaki program i kabelek to ogarnie? Gdzie to można kupić. Ja swój kupiłem kilka lat temu za śmieszne pieniądze, chyba zprogramem VAG OBD 2.5, czy jakoś tak. Jakiś czas temu ściągnąłem VCDS Lite i do tej pory co potrzebowałem, to mi ogarniał. Więc może jest jak Kaju pisze, że kabel tyłkowaty jest.
-
B6 DIVISION
Wpisujesz 00111, TEST, czekasz chwileczkę - aż w okienku gdzie wcześniej było PIN? wyskoczy OK. Wówczas klikasz na SAVE.....YES i wtedy.....w omawianym okienku wyskakuje BUS NOT OK. Przynajmniej u mnie, przy obydwu modułach. Przed chwilą nawet byłem w aucie, na starych gratach próbowałem, ale 00111 dalej nie wchodzi na starym module, tyle że nie mam błędu - ot cała różnica. Także obstawiam chyba jednak kabel, jeśli moduł był by walnięty, to raczej inne rzeczy też by nie działały, nie można by zakodować funkcji.....tak mi się przynajmniej wydaje. Ale jeszcze jedno. W grupie 03 ABS/ESP z jakim modułem się łącze, z pompą ABS? Natomiast w grupie 16 łącze się z modułem, do którego przykręcam manetki kierunku, wycieraczek i tempomatu, tak? Zwijak jest jakoś połączony z VAGiem?
-
B6 DIVISION
Czekam do momentu az pokaże sie OK i dopiero wtedy SAVE..kilka sekund to trwa. No to skoro na starym module 00111 tez Ci nie wchodzi to ja bym nie obstawial zyebanego modulu, tylko tak jak chlopaki pisza to pewnie bedzie wina kabla. Po tym jak dawalem test to moze z 5sekund odczekalem i klik w save, to mowisz zeby dluzej sprobowac, okej. Ale w obecnym module nie mam żadnego błędu a w tym do grzanej kiery pokazuje że jest źle zakodowany. Co do kabla,nie wiem czy zły czy nie ale dużo różnych rzeczy nim robiłem. Kodowalem MCE,fotochrom clh. Rnsa bluetooth...i nie miałem problemu. Ale być może o czymś nie wiem. Czyli posiada czujnik. To już jakiś trop;-)
-
B6 DIVISION
Identycznie co i u mnie. Wstawiłem stary moduł taśmę i kiere. Wszysto jest ok zero błędów choc pin oo1111 też nie wszedł poza tym cała reszta ok. Z tego wychodzę ze moduł musiał byc uszkodzony....
-
B6 DIVISION
A załącza się tylko przy niskich temperaturach? Bo ja szczerze nie odczułem w ogóle aby coś grzało, Dla porównania stara kiera leżała obok i brak różnicy. Są dwa wyjscia. Albo posiadają czujnik, bo po co byly by dwie wtyczki wychodzące z kierownicy. Jedna jest wpinana w zwijak a druga w płytkę co jest na stałe w kierownicy. Albo druga opcja, to coś źle zrobiłem, ale co? Czujnik skrętu zakodowany. Nie wywala błędu. Pozostaje pytanie dlaczego moduł kierownicy nie przyjmuje pinu w bloku 81. Po wpisaniu 00111 zamiast OK pokazuje Bus not ok. Co w konsekwencji wywala błąd 01044 control moduł incorrectly codec Czyżby moduł walnięty?