Treść opublikowana przez grzes283
-
B6 DIVISION
No to i by się dało przy wymianie całego auta Ale chodzi o sam przycisk....chromik
-
B6 DIVISION
Orientujecie się, czy ten chromowany przycisk hamulca ręcznego jest wymienny? Mój jest z lekka porysowany i tak sobie myślałem, żeby go wymienić, lecz nie wiem czy się da:doh:
-
Parowanie lamp Bi Xenon rozwiązanie
Czytnij mojego posta w tym temacie #41- u mnie nie ma bata żeby parowało , może sobie nawet tornado być Zrobiłęm podobnie, okleiłem górę lampy folią czarną, termokurczliwą i póki co tydzień jeżdze i spoko, a pogoda jest, jaka jest ;-)
-
Parowanie lamp Bi Xenon rozwiązanie
No właśnie, ciezko to w 100% wyeliminować. Foliowac lampe, to tez sredni pomysl. Szkoda, ze to nie dziala, jak zwykly xen:facepalm: ---------- Post dopisany at 14:36 ---------- Poprzedni post napisany at 13:20 ---------- Lampy na swoim miejscu, prawą okleiłem folią termokurczliwą, czarna co się nie rzuca w oczy. Pojeżdzę kilka dni, mam nadzieję, że będzie padać w międzyczasie:wink: Ostatnia chyba deska ratunku:facepalm:
-
Parowanie lamp Bi Xenon rozwiązanie
Miejsce regulacji mam ogarniete. Wprawdzie smaru nie dawalem, ale akurat w tym miejscu nic mi sie nie leje, bo nie mam otworu w blotniku. Obstawiam w dalszym ciagu klapke i miejsce styku jej z lampa. Spróbuję jeszcze nasmarowac uszczelke w klapce. Lekko jest nalot na niej, pewnie od wilgoci. Bede kombinowal, trzeba to w końcu ogarnac mozliwie dobrze.
-
Parowanie lamp Bi Xenon rozwiązanie
Znalazłem gdzieś na necie zdjęcie lampy naszego forumowego majsterkowicza Barta-S i widziałem, że góra jest oklejona koszulką biurową. Pisał, że to załatwiło sprawę. Może i nie jest to najpiękniejsze rozwiązanie, ale ważne że skuteczne. Przecież pod maską nie widać co jest:wink:
-
Parowanie lamp Bi Xenon rozwiązanie
W piątek postąpiłem wg. instrukcji, czyli wyczyściłem miejsce regulacji ręcznej, zrobiłem otworek "sciekowy", zakleiłem wszystko klejem na gorącą i....d*pa, wczoraj padało, dzisiaj rano byłem na myjce i zaparowane. Myślę, że jest jeszcze jedna przyczyna, a mianowice dekielek zamykający lampę. Po myjce podniosłem maskę, żeby zobaczyć jak wygląda lampa i okazało się, że najwięcej wody jest właśnie na miejscu łączenia się dekla z lampą. Podejrzewam, że wystarczy po założeniu lampy jakoś okleić to miejsce na całej szerokości lampy i powinno być ok. Chyba najlepsza by była folia termokurczliwa, ale bawić się tak za każdym razem, to bzdura. Może jakiś kaptur z gumy.....??.Jak wpadniecie na jakiś pomysł, to piszcie. Może w końcu uda się ogarnąć te biksy raz i na zawsze:kwasny:
-
Przygasające ksenony
Dla potomnych:a4fan: Bixenon działa, jednak potrzebne były przetwornice 4 pinowe. Prawa lampa oczywiście paruje, więc skorzystałem z tematu naprawy bixów i zobacze, co z tego będzie. Z racji, że Valeoskie przetwornice są wrażliwe, moja 12 pinowa dostała troszke wilgoci i strzeliła focha, ale wyschła i działa:decayed: Przez te ciągłe przekładki lamp zgubiłem górną śrubę mocującą lampę, więc jak by ktoś miał na zbyciu 1szt, to chętnie odkupię. Dzięki wszystkim za pomoc:hi:
-
Spalona żarówka podświetlenia rejestracji i brak błędu
Przy jednej przepalonej żarówce nie pokazuje błędu. Miałem tak kilka razy, więc podejrzewam chyba ma tak być. Z logicznego punktu widzenia, ma to sens. Jedna żarówka dostatecznie jeszcze oświetli blachę. Więc podejrzewam taki był zamysł inżynierów:wink:
-
B6 DIVISION
:hi:siema ludziska. Kupie przetwornice valeo 4pinowe pod biksy. Ma moze ktos na sprzedaż?
-
Przygasające ksenony
Haha, jakby tego było mało, to dzisiaj jeszcze padła mi przetwornica:facepalm: Naprawdę to auto jest odporne na zmiany:grin: Ma ktoś z Was na sprzedaż 2szt 4pinowych przetwornic?
-
Przygasające ksenony
Rano wyskoczyl mi na fisie blad zarowki swiatel mijania. Co jest nie tak, skoro wszystko swieci?
-
Przygasające ksenony
Jak wymontowac silniczek? Mysle, ze jesli będę go mial w powietrzu, wtedy będę widzial czy wogole pracuje. Lepiej chyba jakos tak szukać przyczyny, niz kupować przetwornice.
-
Przygasające ksenony
Dzieki Panowie. Moze w tym kierunku bede szukal problemu.
-
Przygasające ksenony
Silniczki już były w lampach, generalnie się nie przyglądałem jaki kolor mają kable, ale napewno są w tej samej ilości - chyba po trzy. teraz już nie pamietam. Chyba przyjdzie mi poszukać jakiegoś majstra, co ogarnia sprawę. Jak wyregulować lampe, aby świeciła nieco wyżej?
-
Przygasające ksenony
Kurcze, sam już nie wiem. Wydać 400 na przetwornice, a okaże się, że przyczyna jest inna:facepalm: Wg. mnie one za nisko świecą, ale to może złudzenie. Szkoda, że to nasze 3miasto jest biedne w jakichś fachowców, może ktoś by miał kiedyś podobny problem i zna rozwiązanie:kox: Stare xenony wkładam, wyciągam i tak na zmiane i zawsze poziomowanie działa. Nawet otworzyłem dekielki, żeby żarnik miał luz, włączyłem swiatła i nic...d*pa:decayed:
-
Przygasające ksenony
Ok. Dzieki, chyba to bedzie jedyne wyjście. ---------- Post dopisany at 17:59 ---------- Poprzedni post napisany at 12:42 ---------- powracając do tematu, to przed chwilą wymontowałem biksy i sprawdzałem, co tam może wadzić i szczerze to nie wiem :facepalm:Przetwornica wcale nie dotyka żarnika, nawet wtyczka jest kilka mm od żarnika. Druga strona, gdzie jest silniczek, też jest bezpieczna. Nie wydaje mi się, że coś jest nie tak od strony przetwornicy.....ale czekam jeszcze na Wasze podpowiedzi, może poprostu czegoś nie dostrzegam:kwasny:
-
Przygasające ksenony
Powycinalem, ale chyba duzo nie dalo.... ---------- Post dopisany at 12:11 ---------- Poprzedni post napisany at 12:10 ---------- Jaki koszt przetwornic?
-
Przygasające ksenony
Jak możesz, to będę wdzięczny. Ja mam zwykle przetwornice 12pin. Moze wsadzilem je w ten plastik odwrotnie? Nie spali to silniczkow? ---------- Post dopisany at 07:25 ---------- Poprzedni post napisany at 06:35 ---------- Bylem ogarnąć sprawę i z tego co widać, to nie ma możliwości, aby dac odwrotnie przetwornice. Wtedy by nawet dekiel sie nie zamknął. Ta d*pa, co wystaje z przetwornicy trafila by prosto na silniczek.
-
Przygasające ksenony
Haha, no widzisz. Co teraz?
-
Przygasające ksenony
Ok. Dzięki ---------- Post dopisany at 18:50 ---------- Poprzedni post napisany at 16:30 ---------- Biksy sprawdzone. Świecą, trochę chyba za nisko. Przy włączeniu jest jakby minimalny ruch poziomowania, ale coś jakby blokwało......
-
Przygasające ksenony
Mówi się trudno, musze tylko to poziomowanie ogarnąć i gitara.
-
Przygasające ksenony
Lampy już na aucie, wszystko, jak pisałeś. Trochę zabawy, trzeba powycinać plastiki w dekielku zamykającym lampe, żeby przetwornice schować, no i trzeba przedłużyć wtyczkę do lampy z prawej strony, reszta p&p. Ale efekt optyczny usprawiedliwił wszystko. Czekam do wieczora, aby sprawdzić różnice w świeceniu, choć wydaje mi się, że słabiej swiecą niż xenony. Patrząc na nie przed autem mam wrażenie, że xenon był mocniejszy. Oo i jeszcze jedna sprawa, nie działa poziomowanie, nie wiem czy to wina silniczków....??? Dzięki i pozdrawiam
-
Audi A4 Avant Black Edition S- line [AVF]
Gratuluje syna:banan: Co do audi, to również gratuluje, konkretna furka. Napisz cos więcej na temat doświetlania zakrętów - ciekawa sprawa:decayed:
-
Przygasające ksenony
No własnie o to mi chodzi. Swoje lampy chcę zachować w oryginale i dlatego wolę kupić ori biksen. Tylko czy taka zabawa ma sens... Lampy + zarniki i przetwornice ( bo nie wiem czy moje bedą pasować ) to zabawa ok 1100zł. Jeśli podpinam i wszystko działą jak należy, to spoko, ale jeśli po drodze wyjdą dodatkowe komplikacje to już mało przyjemna zabawa. Poczekam, może napisze ktoś, kto wymianiał osobiście:hi: