Treść opublikowana przez franekd4
-
momenty dokrecania srubsilnika 2.8 30v
Witam,panowie szukam w necie i nie moge znalesc momentow dokrecania srub silnika 2,8 30v podrzuci ktos info na temat,glownie interesuja mnie momenty dokrecenia srub stopek korbowodow ale szerszym opisem nie pogardze .Pzdr.
-
Ile pali oleju wasze v6:)
bez ogledzin silnika ciezko stwirdzic czy bierze olej gora czyli glowicami czy dolem-pierscieniami lub tym i tym albo remont albo wymiana silnika na drugi zdrowy egzemplarz ewentualnie dolewac i jezdzic tylko na olej nie wyrobisz
-
Ile pali oleju wasze v6:)
to sporo bierze ci oleju
-
ATQ padnięty silnik
zobacz pierwszo kompresje na tym garze czy odbiega od pozostalych a ezektor zmien bo z tego co wiem jest nierozbieralny, przy montazu silnika pewnie zawadzil o sciane grodziowa i nadaje sie tylko na smietnik niesadze zeby to byly cewki czy kable zobacz czy na tym garze swieca jest czystsza od pozostałych
-
A4-reczka - Niemiec płakał jak sprzedawał - BREWKI GRATIS !
to jest a6 c6 tylko stylizowana na a4 b5
-
Czy naprawa jest kosztowna ? automatyczna skrzynia
przed wymiana sterownika podepnij pod vaga moze chodzila w trybie awaryjnym i jest sterownik zablokowany,jezeli sterownik jest ok to skrzynia moze byc uszkodzona a to kosztowna wymiana
-
Oznaczenie skrzyni biegów dla silnika bfb 2003 r
skrzynia manualna z 2003 5b ma kod GGG a 6b GJW
-
Jaką kołyskę kupić?
tam mozna dokupic plaska lape z poduszka ,ale to dodatkowe kaszta, taniej wyjdzie zakupic juz odpowiedne sanki/kolyske z silnikow 4 cyl.
-
Uszkodzona zawrotnica
ja w swojej drugiej 1.8t zakladalem zwrotnice z 1.6 wazne zeby byla na maly przegob to bedzie pasowac nie kazda pasuje z 6 cylindrowcow odpadaja w twoim przypadku czujnik abs-u przezucasz jak masz dobry
-
Jaką kołyskę kupić?
bedzie pasowac z 1.6,1.8,1.8t 1.9tdi czyli z kazdego 4 cylindrowego silnika z v-ek nie podejdzie jest inne lewe mocowanie na skrzynie biegów
-
Zmiana z ABS na ABS-EDS 1995-1997
juz poprawilem na poprawny numer
-
Zmiana z ABS na ABS-EDS 1995-1997
zapytałes sie dlaczego sa zroznicowane ceny sterownikow i pomp od 20-200zł to ci odpisalem ze nie kazda pompa jest z EDS-em i tak samo ze sterownikiem sa rowniez pompy ESP i z samym systemem ABS dlatego ceny zroznicowane. druga sprawa ceny ustalaja sprzedajacy wiec taka sama czesc moze byc tansza lub drozsza u innego z tego co się orientuje kolego to pompa ABS EDS o danym numerze jest jako Pompa ABS EDS, a sama pompa z ABS czy z ESP bedzie mała inny numer. PRZYNAJMNIEJ TAK POWINNO BYĆ niezrozumielismy sie kolego,przeciez to logiczne ze pompa od abs ma okreslony numer a pompa np.od eds bedzie miała inny -nigdzie nie napisalem ze pompa abs,esp czy eds ma ten sam numer. wracajac do tematu mozna zastosowac takze np. pompe o numerze 4A0614111H ze sterownikiem 4D0907379G
-
Zmiana z ABS na ABS-EDS 1995-1997
bo nie kazda pompa jest z EDS-em i tak samo ze sterownikiem sa rowniez pompy ESP i z samym systemem ABS dlatego ceny zroznicowane ,mam taka pompe jak poszukujesz to sie odezwij
-
Jakie sprzęgło w 1.6 ADP 96'
w adp z 96 masz jednomas jak wyzej kolega napisał
-
Odpowietrzenie skrzyni korbowej
czesto zapycha sie? jak nie to znaczy ze normalnie nikt nie czyscił wczesniej odmy .przemyj załuz i kontroluj co jakis czas czy szlam szybko sie odklada.Jak szybko to moze byc uszczelka pod głowica ale nie koniecznie.Masz tzw.masło pod korkiem wlewu oleju?
-
ATQ padnięty silnik
o 2 zabki zeby nie okazalao sie ze ktorens zawor juz nie podgiol sie -znam taki przypadek zołta kontrolka od oleju swiecila sie bo na cylindrze nie bylo sprezania,benzyna ciekla po przez tłok do oleju rozrzadzajac go na tyle ze pompa olejowa nie pompowała-oby u ciebie tylko kable były nie podłaczone,cewke wymien
-
ATQ padnięty silnik
ewentualnie to cos z lpg nie tak jest
-
ATQ padnięty silnik
jak prace przebiegaja cos ustalil ten mechanik?
-
koszta regeneracji głowicy 2.8 30v
mam na oku glowice po regeneracji po przebiegu 10tys.od remontu czekam tylko jeszcze na powrót sprzedajacego zeby je oglonać.Jutro zabieram sie za rozkrecanie i ogledziny przy okazji sprawdze juz pierscienie -az mi sie nie chce zabierac do roboty
-
Problem ze skrzynią 1.9 Tdi AJM .
kupic uzywana bo wymiana synchronizatorow jest kosztowniejsza niz zakup skrzyni
-
Cieknący uszczelniacz wybieraka
odkrec wybierak ,lapy z poduszkami i skrzynia pojdzie do dołu miejsca bedzie wystarczajaco na wymiane
-
Wymiana napinacza łańcucha rozrządu
jak masz troche umiejetnosci to sobie poradzisz.jest taki przyzad do zaciskania napinacza-zeby poluznic lancuch ale i tak bedziesz musial wykrecic pokrywy walków zeby zdemontowac je.pamietaj zeby przed demontazem ustawic walki w takiej pozycji ze wyciecnia na nich zgrywaly sie z trujkacikami na obudowach walków pozniej tak samo montujesz od znzku do 2 znaku powinno byc 16 rolek na lancuchu zamieszczam link do foto ze znakami zebys wiedzial o co chodzi: http://obrazki.elektroda.pl/4009717000_1334391391.jpg P.s. sprawdzal ktos czy napinacz z 1.8t jest taki sam jak w 2.8 30v?
-
Cieknący uszczelniacz wybieraka
tak przy okazji to uszczelniacz jakie ma wymiary?
-
Problem ze skrzynią 1.9 Tdi AJM .
przy wrzucaniu kazdego biegu masz opor i zgrzyt?
-
ATQ padnięty silnik
te 3 pinowe wtyczki to od czujnika spalania stukowego jest jeszcze 1 chyba od czyjnika halla ale nie mam teraz przed saba wiazki to nie jestem pewien jak odkrecisz zbiorniczek wyrownawczy płynu chlodniczego to tam na scianie grodziowej sa 2 kastki 3 pinowe co mozna miejscami zamienic. jak iskry sa to powinien zagadac sprawdz wtryski odkrec te 4 srubki imbusowe i podnies cala listwe do pionu niech ktos kreci rozrusznikiem a ty sprawdz czy jednakowo wtryski rozpylaja jak nic nie pomoze z powyzszych rad to trzeba podpiac pod vaga posprawdzaj jeszcze czy wszystkie kostki instalcji silnikowej sa podpiete(zatrzasniete blokady) dokladnie na swoich miejscach