Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

franekd4

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez franekd4

  1. Witam,panowie szukam w necie i nie moge znalesc momentow dokrecania srub silnika 2,8 30v podrzuci ktos info na temat,glownie interesuja mnie momenty dokrecenia srub stopek korbowodow ale szerszym opisem nie pogardze .Pzdr.
  2. franekd4 odpowiedział(a) na gargus8 temat w 2.8
    bez ogledzin silnika ciezko stwirdzic czy bierze olej gora czyli glowicami czy dolem-pierscieniami lub tym i tym albo remont albo wymiana silnika na drugi zdrowy egzemplarz ewentualnie dolewac i jezdzic tylko na olej nie wyrobisz
  3. franekd4 odpowiedział(a) na gargus8 temat w 2.8
    to sporo bierze ci oleju
  4. franekd4 odpowiedział(a) na gieras1988 temat w 2.8
    zobacz pierwszo kompresje na tym garze czy odbiega od pozostalych a ezektor zmien bo z tego co wiem jest nierozbieralny, przy montazu silnika pewnie zawadzil o sciane grodziowa i nadaje sie tylko na smietnik niesadze zeby to byly cewki czy kable zobacz czy na tym garze swieca jest czystsza od pozostałych
  5. to jest a6 c6 tylko stylizowana na a4 b5
  6. przed wymiana sterownika podepnij pod vaga moze chodzila w trybie awaryjnym i jest sterownik zablokowany,jezeli sterownik jest ok to skrzynia moze byc uszkodzona a to kosztowna wymiana
  7. skrzynia manualna z 2003 5b ma kod GGG a 6b GJW
  8. franekd4 odpowiedział(a) na Drevis temat w Audi A4 B5
    tam mozna dokupic plaska lape z poduszka ,ale to dodatkowe kaszta, taniej wyjdzie zakupic juz odpowiedne sanki/kolyske z silnikow 4 cyl.
  9. franekd4 odpowiedział(a) na michalo888 temat w Audi A4 B5
    ja w swojej drugiej 1.8t zakladalem zwrotnice z 1.6 wazne zeby byla na maly przegob to bedzie pasowac nie kazda pasuje z 6 cylindrowcow odpadaja w twoim przypadku czujnik abs-u przezucasz jak masz dobry
  10. franekd4 odpowiedział(a) na Drevis temat w Audi A4 B5
    bedzie pasowac z 1.6,1.8,1.8t 1.9tdi czyli z kazdego 4 cylindrowego silnika z v-ek nie podejdzie jest inne lewe mocowanie na skrzynie biegów
  11. juz poprawilem na poprawny numer
  12. zapytałes sie dlaczego sa zroznicowane ceny sterownikow i pomp od 20-200zł to ci odpisalem ze nie kazda pompa jest z EDS-em i tak samo ze sterownikiem sa rowniez pompy ESP i z samym systemem ABS dlatego ceny zroznicowane. druga sprawa ceny ustalaja sprzedajacy wiec taka sama czesc moze byc tansza lub drozsza u innego z tego co się orientuje kolego to pompa ABS EDS o danym numerze jest jako Pompa ABS EDS, a sama pompa z ABS czy z ESP bedzie mała inny numer. PRZYNAJMNIEJ TAK POWINNO BYĆ niezrozumielismy sie kolego,przeciez to logiczne ze pompa od abs ma okreslony numer a pompa np.od eds bedzie miała inny -nigdzie nie napisalem ze pompa abs,esp czy eds ma ten sam numer. wracajac do tematu mozna zastosowac takze np. pompe o numerze 4A0614111H ze sterownikiem 4D0907379G
  13. bo nie kazda pompa jest z EDS-em i tak samo ze sterownikiem sa rowniez pompy ESP i z samym systemem ABS dlatego ceny zroznicowane ,mam taka pompe jak poszukujesz to sie odezwij
  14. w adp z 96 masz jednomas jak wyzej kolega napisał
  15. franekd4 odpowiedział(a) na Pitek87 temat w 2.8
    czesto zapycha sie? jak nie to znaczy ze normalnie nikt nie czyscił wczesniej odmy .przemyj załuz i kontroluj co jakis czas czy szlam szybko sie odklada.Jak szybko to moze byc uszczelka pod głowica ale nie koniecznie.Masz tzw.masło pod korkiem wlewu oleju?
  16. franekd4 odpowiedział(a) na gieras1988 temat w 2.8
    o 2 zabki zeby nie okazalao sie ze ktorens zawor juz nie podgiol sie -znam taki przypadek zołta kontrolka od oleju swiecila sie bo na cylindrze nie bylo sprezania,benzyna ciekla po przez tłok do oleju rozrzadzajac go na tyle ze pompa olejowa nie pompowała-oby u ciebie tylko kable były nie podłaczone,cewke wymien
  17. franekd4 odpowiedział(a) na gieras1988 temat w 2.8
    ewentualnie to cos z lpg nie tak jest
  18. franekd4 odpowiedział(a) na gieras1988 temat w 2.8
    jak prace przebiegaja cos ustalil ten mechanik?
  19. mam na oku glowice po regeneracji po przebiegu 10tys.od remontu czekam tylko jeszcze na powrót sprzedajacego zeby je oglonać.Jutro zabieram sie za rozkrecanie i ogledziny przy okazji sprawdze juz pierscienie -az mi sie nie chce zabierac do roboty
  20. kupic uzywana bo wymiana synchronizatorow jest kosztowniejsza niz zakup skrzyni
  21. odkrec wybierak ,lapy z poduszkami i skrzynia pojdzie do dołu miejsca bedzie wystarczajaco na wymiane
  22. jak masz troche umiejetnosci to sobie poradzisz.jest taki przyzad do zaciskania napinacza-zeby poluznic lancuch ale i tak bedziesz musial wykrecic pokrywy walków zeby zdemontowac je.pamietaj zeby przed demontazem ustawic walki w takiej pozycji ze wyciecnia na nich zgrywaly sie z trujkacikami na obudowach walków pozniej tak samo montujesz od znzku do 2 znaku powinno byc 16 rolek na lancuchu zamieszczam link do foto ze znakami zebys wiedzial o co chodzi: http://obrazki.elektroda.pl/4009717000_1334391391.jpg P.s. sprawdzal ktos czy napinacz z 1.8t jest taki sam jak w 2.8 30v?
  23. tak przy okazji to uszczelniacz jakie ma wymiary?
  24. przy wrzucaniu kazdego biegu masz opor i zgrzyt?
  25. franekd4 odpowiedział(a) na gieras1988 temat w 2.8
    te 3 pinowe wtyczki to od czujnika spalania stukowego jest jeszcze 1 chyba od czyjnika halla ale nie mam teraz przed saba wiazki to nie jestem pewien jak odkrecisz zbiorniczek wyrownawczy płynu chlodniczego to tam na scianie grodziowej sa 2 kastki 3 pinowe co mozna miejscami zamienic. jak iskry sa to powinien zagadac sprawdz wtryski odkrec te 4 srubki imbusowe i podnies cala listwe do pionu niech ktos kreci rozrusznikiem a ty sprawdz czy jednakowo wtryski rozpylaja jak nic nie pomoze z powyzszych rad to trzeba podpiac pod vaga posprawdzaj jeszcze czy wszystkie kostki instalcji silnikowej sa podpiete(zatrzasniete blokady) dokladnie na swoich miejscach

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.