Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile pali oleju wasze v6:)


gargus8

Rekomendowane odpowiedzi

wiatm spraa tego typu ze moje v6 pali olej od wymiany do wymiany 1litr trzeba dolac czy to normalne ?;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V-ki zawsze biorą olej a jak jeszcze pokręcisz je na wyższych obrotach to jeszcze więcej pija. 1 litr to jest praktycznie nic niektórzy dolewają po 2-3 litry :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: 3L na 12 kkm :hi:

---------- Post dopisany at 13:44 ---------- Poprzedni post napisany at 13:43 ----------

Zapomniałem 300 tyś. przebiegu ciśnienie na cylindrach 12.5 bara .

Reasumując im wiecej mu dasz tym wiecej spali :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś mechanik mało mnie śmiechem nie zabił jak powiedziałem że moje auto nie pali oleju passat b3 . Mowi nie ma auta które nie bierze oleju , nawet w normach przez producenta jest napisane . Przykład Reno Master norma podana do 1.2L na 1 tyś. km :shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam się do wypowiedzi, że im więcej gazu tym więcej zeżre :)

mój brał litr na tysiąc, przy ciężkiej nodze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś mechanik mało mnie śmiechem nie zabił jak powiedziałem że moje auto nie pali oleju passat b3 . Mowi nie ma auta które nie bierze oleju , nawet w normach przez producenta jest napisane . Przykład Reno Master norma podana do 1.2L na 1 tyś. km :shock3:

To swiadczy o poziomie mechanika moim zdaniem.

Znam wiele osób, w tym mechaników, którzy mowia ze auta muszą pić olej Nawet ostatnio gadałem z typem, który jezdzi a4 b6 cabrio 2.4 i pytalem czy bierze mu olej. Oczywiscie "kazdy silnik musi brać olej" mi odpowiedział. Wydaje mi się, że to kwestia tego, że niektórzy nie wiem czy nie mogą pogodzić się z tym czy co?

Moje audi nie wiem jeszcze czy bierze olej, mam nadzieje ze jesli tak to jak najmniej, moje poprzednie bmw r6 brało olej ale mniej jak litr miedzy wymianami. Natomiast mam w domu opla vectre mojej mamy, która jezdzi tym autem 11 rok, auto kupione z przebiegiem 50tys km, teraz ma 150tys i auto nie bierze grama oleju między wymianami. Po prostu widocznie było od początku dbane, ona też jezdzi bardzo delikatnie i takie są efekty, że nawet auto o ktorym kazdy mowi ze bierze olej - vectra b 1.8 z 2001 roku - tego oleju nie podbiera

Kwestia tylko czy się oszukuje samego siebie czy nie :D Ja na wlasnym przykladzie widzę, że jednak auto nie musi pić oleju, ale niestety większosć go pije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soul87

ta oddaje :grin: noga mi lżejsza się zrobiła :wink: po drugie spod uszczelki troszkę ucieka, trza zrobić i się zobaczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj aktualny silnik tylko ze w 2.6 to tak 1 literek na 1tys km :D ale widze jak przy depnieciu tdi z tylu sie robi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze chciales byc smieszmy lub cos w tym rodzaju? i nie uważasz ze rodzaj oleju silnikowego ma wplyw na jego zużycie ....

Podpowiem Ci ze slonecznikowy średnio nadaję sie do smarowania silnika . Ale widocznie tylko taki byl w biedronce wiec taki zalales.

Edytowane przez soul87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś napisał zwykły znak zapytania zamiast czterech kropek to byś uzyskał odpowiedź od razu.

Mobil super 2000 10w40 półsyntetyk. Pełniejszej nazwy nie znam.

Edytowane przez peacenotwar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 40km musiałem dolewać 4-5 setek :decayed: ale spod głowicy i michy ciekło, aktualnie głowice są robione, dam znać jaka będzie sytuacja po remoncie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w starym 2.8ACK nieszczelności robiły robotę........lałem i lałem, teraz w w drugim porządnie uszczelnionym niecały litr na 2 tys km. Tryb bardziej miasto a wyganianie pajęczyn z wydechu sporadycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...