Treść opublikowana przez SowaBezOka
-
[ALL B5] PROBLEM ZE ŚWIECĄCYM SIĘ TYLNYM ŚWIATŁEM PRZECIWMGIELNYM
Wyciagnij przycisk z deski i sprawdz czy dalej swieci. Sprawdz wiazke idaca do zarowki.
-
[B5 AFN] Brak mocy pod pedałem w Audi a4 1.9 TDI
No chlopaku, teraz bez VAGa ani rusz. Wiec jesli chcesz problem samodzielnie rozwiazac podepnij autko pod kabel i zczytaj bledy i zloguj. Konkretny opis logowania tedeika znajdziesz tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=18478.0 i http://forum.vw-passat.pl/threads/50476-Co-logowac-w-silnikach-TDI
-
[B5 1Z] Błąd 302, wykrzyknik na FISie...
Poziom plynu jest w porzadku, jutro sprawdze poziom plynu od wspomagania, moze o niego krzyczy...[br]Dopisany: 20 Luty 2012, 23:37_________________________________________________plyny na swoim miejscu lekko pod MAX. Blad na fisie moze powodowac uszk. przekaznik? Polski VAG 4.9 wskazuje błąd: 302 - "Przekaźnik elektrozaworu ABS-J106" brak osprzętu / nie związany z osprzętem
-
[ALL B5] Ile waży słupek silnika 1.9TDI AFN ??
Nie wiem ile wazy, ale ciekawi mnie po co ci info. Kurierem chcesz wyslac?
-
[B5 AJM] Kontrolka immo i swiec żarowych dziwne zachowanie...
po skasowaniu bledu powrocil czy juz go nie ma? auto normalnie odpala?
-
[ALL B5] Słabe podświetlenie zegarów (biały) - II lift
A nie odwrotnie? Jak poswieci sie latarka to powinny sie sciemniac, a jak zasloni sie to powinny rozjasniac...
-
[ALL B5] Podłączenie licznika "na krótko" w celu sprawdzenia FISa
Czemu? Mi normalnie smiga na aku polift z 32 pinami...
-
[ALL B5] rodzaj silnika
Tak właśnie panie Kamilu. Posiadasz AFN'a
-
[B5 AFN] Słychać gwizd
Moze turbina?
-
[ALL B5] rodzaj silnika
Mozliwosci wiele. 1) Nalepka na osłonie rozrządu 2) Wlepka we wnęce koła zapasowego, 3) Książka serwisowa, 4) Natłoczenie na bloku silnika (przeważnie pod 3 cylindrem) Sprawdz w dowodzie ile masz kucy, jesli 110PS to masz AFN.
-
[ALL B5] Słabe podświetlenie zegarów (biały) - II lift
Jak duza jest roznica? Moze poprostu diody daja mniej swiatla niz 'zarowki' ktore byly stosowane we wczesniejszych rocznikach? W nocy ladnie widac podswietlenie czy jest niemrawe??
-
[ALL B5] Podłączenie licznika "na krótko" w celu sprawdzenia FISa
PINy 1, 23 do plusa PIN 24 minus Licznik powinien sie swiecic po podlaczeniu w/w pinow. Plusy i minus mozna podlaczyc bezposrednio pod akumulator.
-
[B5 1Z] Błąd 302, wykrzyknik na FISie...
Polski VAG 4.9 wskazuje błąd: 302 - "Przekaźnik elektrozaworu ABS-J106" brak osprzętu / nie związany z osprzętem Po skasowaniu błędu powraca jak bumerang Cóż czynić!? Blad ABS moze powodowac ta ikone na wyswietlaczu? Pytam bo jestem po wymianie licznika...
-
[B5 1Z] Kilka problemów z elektryką po montażu nowego licznika.
Sprawdze masy, trzeba bedzie wstac kilka godzin przed jazda do pracy
-
[B5 1Z] Kilka problemów z elektryką po montażu nowego licznika.
Co do wskazowki paliwa to problem byl nawet przed zmiana zegarow. Od poczatku przy VAGowaniu pojawial sie blad czujnika paliwa-G . (przerwa lub zwarcie do plusa), dlatego teraz postanowilem wymienic wiazke od plywaka. W tym momencie juz wiem, ze smialo moge go podlaczyc tylko pod licznik i powinno juz dzialac. Co do wykrzyknika to jest jeszcze jeden problem. Przy VAGowaniu ABS pojawia sie blad: 302 - Przekaźnik elektrozaworu ABS-J106 brak osprzętu / nie związany ze sprzętem Może w sterowniku ABS szukać przyczyny wykrzyknika?
-
[B5 1Z] Nowa wiązka z pływaka do ecu, jak podlaczyc.
Chce podlaczyc nowa wiazke od plywaka do ecu. Teraz jest problem typu, jak to dokladnie podlaczyc? Bedzie to dzialalo w taki sposob? Ecu bedzie przeliczal litry z baku i informowal na FISie ile moge przejechac? Czy jednak musi byc to w inny sposob podlaczony, tzn bez trojnika. Byc moze w ECU jest wejscie na pin od plywaka i inny pin ktory jest wyjsciem na licznik??
-
[ALL B5] Podłączenie licznika "na krótko" w celu sprawdzenia FISa
jaki rocznik?
-
[B5 1Z] Kilka problemów z elektryką po montażu nowego licznika.
no wlasnie, to co teraz robic? trojnik ? i podciagnac jeszcze sygnal do ecu? Wiesz moze pod jaki pin do ecu?
-
[B5 1Z] Kilka problemów z elektryką po montażu nowego licznika.
faktycznie wpialem sie chyba w czujnik cisnienia oleju. moj blad Przy czujniku jest wtyczka, na poczatku do wtyczki byl wpiety tylko niebiesko-bialy kabelek, co z tym drugim kabelkiem (tym co na powyzszej fotce jest oznaczony numerem [2])? Tez mam go zlaczyc z ta wtyczka czy jak co?[br]Dopisany: 18 Luty 2012, 18:03_________________________________________________[+] Niebiesko bialy kabelek zostawilem, podlaczylem ten drugi pod ten czujnik i dziala jak nalezy. Panowie! Na chwile obecna sytuacja ogarnieta! Plywak podlaczylem bezposrednio pod licznik, wskazowka ladnie pokazuje ilosc paliwa, po wlaczeniu swiatel nie opada, ale nasuwa sie pytanie czy na liczniku bedzie mi wyswietlalo ile moge przejechac na paliwie z baku? Skoro plywak nie ma stycznosci z ECU to chyba nie bede mial tej informacji ??
-
[B5 1Z] Kilka problemów z elektryką po montażu nowego licznika.
A widzisz, ja wpialem sie w ten nad filtrem oleju... Wiec u mnie tego nie uruchomie?
-
[B5 1Z] Kilka problemów z elektryką po montażu nowego licznika.
Nie, nowy jest od benzyny wiec napewno nie ma tych samych numerów. Powalczylem troche i na chwile obecna dalej mam problem ze wskazywaniem poziomu paliwa oraz po chwili od wlaczenia auta wyswietla sie komunikat o plynie hamulcowym. Filmik do wgladu: Doradzi ktos cos? [br]Dopisany: 18 Luty 2012, 15:03_________________________________________________Jeszcze jedno. Wpialem sie w czujnik temperatury oleju i na liczniku wskazuje ponad 180 C, w czym problem? w czujniku?[br]Dopisany: 18 Luty 2012, 16:58_________________________________________________ 1) Kabelek niebiesko-biały był podłączony pod czujnik temp. oleju, 2) Jest razem z kabelkiem niebiesko-białym, tyleże nie był nigdzie podłączony, [co z nim? od czego moze byc?] 3) Nowy kabel, podpiąłem go bezpośrednio pod czujnik temp. oleju i podciągnąłem do licznika (po tym zabiegu na blacie wskazuje ponad 180 C)
-
[ALL] Podpinanie kabli do kostek
kup złączki do kabli w elektrycznym...
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
przeczyści bo ma więcej substancji myjących ale jesli silnik jest sprawny (czyt. nie zajeżdzony) to nic sie nie stanie No wlasnie, ale jak kolega nizej slusznie zauwaza, ze 1z nie sa mlodymi silnikami i przewaznie maja juz napizgane 500.000 km. Z tego co wnioskuje, przed wymiana oleju na 0w30 dobrze by bylo wymienic uszczelke pokrywy zaworow. Cos jeszcze w miare taniego polecacie wymienic przed wymiana oleju?
-
[B5 1Z] Kilka problemów z elektryką po montażu nowego licznika.
ale podczas jazdy moglo sie cos przestawic? bo licznik z rana jeszcze dzialal w aucie. czy moze podczas wpychania licznika we wneke ktorys kabelek sie przestawil lub oderwal i mogl spowodowac zwarcie i ktorys bezpiecznik mogl pojsc?? albo moze kabel w zlaczce? poprawie jutro polaczenia kabli ktore odpowiedzialne sa za zasilanie (te same ktore podlaczam na stole)[br]Dopisany: 14 Luty 2012, 21:51_________________________________________________Zapomnialem dodac, ze zarowka od swiec zarowych rowniez nie swieci po przekreceniu stacyjki. A jej w ogole nie ruszalem odkad mam auto. Przestala swiecic razem z licznikiem. Skad w ogole idzie cala wiazka do licznika? Z komputera pod maska? Jakis bezpiecznik moze jest po drugiej stronie wiazki od licznika!?[br]Dopisany: 14 Luty 2012, 22:06_________________________________________________ Tak wyglada przekaznik 219 z podszybia. Chyba cos sie dzialo i byc moze on jest winny. Tyle ze w srodku wyglada ok... hmm [br]Dopisany: 15 Luty 2012, 08:28_________________________________________________Najgorszy problem zostal rozwiazany. Pomogla wymiana zjaranego bezpiecznika (10A). Teraz prosze o pomoc w ogarnieciu reszty Wszystkie kable sa prawidlowo podlaczone. Sprawdzone kilkanascie razy. 1) Na liczniku na duzym fisie wyskakuje ikonka dot. plynu chlodniczego i wykrzyknik w kolku. A poziom plynu w normie, w czym moze byc problem?. 2) Problem rozwiązany! 3) Problem rozwiązany! 4) Przy wlaczaniu swiatel, czy to mijania czy dlugie wskazowka paliwa opada do 0. 5) Po wlaczeniu swiatel podswietla sie przycisk od przeciwmgielnych (przed wymiana rowniez to wystepowalo, przeciwmgielnych w aucie nie ma bo jest instalacja HID, moze ta instalacja powoduje jakies zaklocenia?) Filmik do wgladu: W trzeciej sekundzie wlaczam swiatla poprostu swiatla W szostej sekundzie wylaczam swiatla. Nowe spostrzezenia: Sytuacja nie zawsze wystepuje Jesli juz wystepuje to wskazowka opada rowniez gdy wciskam hamulec.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Wiec z czystym sumieniem polecacie zalac starego 1z dobrym olejem 0w30?? Na pokladzie nalatane okolo 300 tyś. jak nie wiecej, i nic nie przeczysci ten olej? Nie narobi szkod?