Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

domjenick

VIP
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez domjenick

  1. no wlasnie tu jest problem,bo lemmi,czy customcode,nie pozwalaja wyseparowac odpowiednich zakresow obrotowych- i tutaj okazuje sie,ze niestety do tego potrzeba zaingerowac w mape paliwa,czy zaplonu,bo doladowania lemmi nie ruszy...niestety tutaj jest fajna sprawa- kliknij na to dzwonilem do RevoTechnik z zapytaniem ile to kosztuje-cos okolo 400 F,jakos kilka miesiecy temu-troche drogo,ale to chyba jedna z lepszych "swinek",o jakiej slyszalem,no i podlaczenie nie jest jakies skomplikowane,bo przez OBD,wiekszosc "swinek" trzeba podlaczac przez kable z ECU i tutaj zaczyna sie zabawa,owszem jesli ktos ma pojecie,to podlaczy,a zwykly zjadacz chleba-raczej nie potrzebuje wiedziec ,co i jak podlaczyc-auto ma po prostu szybciej jezdzic... a jesli chodzi o roznice na Lemmi' -ja jadac w dluzsza trase zmieniam mape paliwa-zeby troche dalej pojechac podkrecam kanal 2,8 i 10 i spalanie spadlo w trasie o jakies 1,5 litra-wiec cos tam efektu daje...
  2. sytuacja mnie lekko do tego popchnela... [br]Dopisany: 31 Sierpień 2009, 00:10_________________________________________________widze,ze tu troche przymera ciszą-usunąlem ankiete,bo nieaktualne linki byly...
  3. tak,jak w temacie-tutaj mozna opowiadac o swoich doswiadczeniach z tuningiem elektroniki auta,bo jest to "owiane" tajemnica i niewielu ludzi ,zajmujacych sie tym zawodowo-powie wszystko,co wie,ale zawsze mozna liczyc na ich fachowe wsparcie i porady ja uzywam MBC do podniesienia doladowania w silniku 1,8T(b6-AVJ) i programu Lemmiwinks do korekty wtrysku paliwa i zaplonu,oraz vaga-ktorym kontroluje wszystkie swoje doswiadczenia,uzywalem jeszcze programu "Custom Code" dzialanie podobne do Lemmiwinksa-zalezy,kto co lubi moge podzielic sie moja skromna wiedza i doswiadczeniem,w "podkreceniu" silnika,bez poteznej ingerencji w ECU
  4. Domi zakładaj wątek i poproś Poźka o podwieszenie EOT mowisz i masz-
  5. poczekac,ale sprawdzic,czy nie lapie gdzies jakiegos lewego powietrza tez by nie zaszkodzilo...
  6. ...zawsze mozesz przeniesc temat,podwiesic i jakos nazwac np "chiptuning i remapping samemu"-nikt sie nie pogniewa... :gwizdanie: obiecuje,ze z Gregorym bedziemy tam czesto
  7. i mi sie tak wydaje,ze to tylko kwestia kodowania,bo jak podlaczasz Vaga-to komp "wie" ktora strona jest w "angliku",a ktora "w "europejczyku",sam sprawdzalem na poduszkach i wiem,ze to kodowanie LHD albo RHD robi roznice,wiec moze z elektryka foteli jest podobnie...bo zmieniajac kodowanie na LHD,juz nie pokaze bledu na poduszce pasazera,tylko kierowcy...
  8. wlasnie Lemmi' dzwiga mi cisnienie w calym zakresie,a ja bym chcial,zeby dorzucic tylko w pewnym zakresie,bo jak sie podniesie rownolegle do mapy seryjnej,to silnikiem szarpie,bo raz jest dobrze,przy danym doladowaniu,a raz za bogato,lub za cienko,wiec potrzeba mi wejsc w mape i to wyskalowac tylko od 3-4,5 tys-w tym zakresie deptane auto jest najczesciej,bo musze ustawic auto najoptymalniej dla zony,bo to ona uzywa najczesciej auta,ja tylko wieczorem,lub weekendy-w tygodniu Ona jezdzi spokojnie,wiec nie moge ustawic mega rozjeba,bo mi marudzi,ze auto jej spod d*py ucieka u mnie jest regulator przy filtrze, ustawiony na 4 bary-nie bardzo wiem, jak sie do tego dobrac,nie wiem,jak to zwiekszyc-moge wrzucic wtryski z AEB,na 4 barach-cisnienie sie zwiekszy,wiec takie rozwiazanie cos da,wiesz,wszystko jest do ogarniecia,dzis otrzymalem nowa turbine i ,jak znajde czas jutro-wrzucam ja do auta,jeden mankament-kruciec cisnienia idacy do N75 jest ulamany-ku***a w transporcie sie gdzies ulamal-wkrece z mojej starej turbiny i bedzie dobrze
  9. a jak elektrycznie-to co? Jak elektrycznie regulowany tylko kierowcy to lipa. a to nie zalezy od kodowania,jak z poduszkami?
  10. chodzilo mi o to,ze widzac to na wskazniku,przypuscmy przy 3tys -widze co pokazuje,podlewam,lub odejmuje i widze zmiany ,nie musze robic logow za kazdym razem-tylko logi sa bardziej dokladne...pomysle nad tym...jest tu ciekawy wybor- http://shop.ebay.co.uk/i.html?_trkparms=65%253A12%257C66%253A2%257C39%253A1%257C72%253A1689&_nkw=AFR+gauge&_dmpt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&_sop=2&_trksid=p3286.c0.m14 zerknij na to,kliknij na filmik w ofercie,ten ze skosnookim - http://cgi.ebay.co.uk/PLX-DM-100-gauge-52mm-OLED-gauge-AFR-50-sensors_W0QQitemZ120460306741QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item1c0bfe6935&_trksid=p3286.c0.m14
  11. ...wszystko sie zgadza tylko jeszcze jednej rzeczy nie umiem opanowac-wysterowac mapy w zakresach,ktore bym chcial,np jesli chcialbym "podlac" tylko w zakresie 4,5tys-5tys -tu jestem "ograniczony" sprzetowo...a co do AFRa-myslalem o wskazniku,wtedy nie trzebaby logowac...
  12. skraplanie moze wystapic,ale w nieznacznym stopniu i nie zagrozi to bezposrednio silnikowi-podczas pracy-jest to niemozliwe-eksplozja i temperatura panujaca w tym czasie to uniemozliwia,a na postoju-paliwo nie dostaje sie do komory spalania,wiec olej moze byc rozcienczony tylko chlodziwem,w wyniku zniszczen na uszczelce i wtedy moze zajsc zjawisko " rozcienczania" oleju,co moze skutkowac zmniejszonymi wlasciwosciami
  13. niby tak-tylko jak to jest mozliwe w tym wypadku? zwiekszony moment-powiedzmy w granicach szczytowych,ale moc 12 koni?-to chyba cos tu nie gra... podtrzymuje moja wersje,ze tylko doladowanie zostalo zminione,a mapa paliwa i zaplonu nie ruszona,lub "doj**al koksu" ,az za duzo i jest za "bogato"-ale niech sie wypowiedza Ci,ktorzy zestroili niejeden silnik,a nie eksperymentuja -jak ja...
  14. tyle oktan-powinno byc okolice 185 koni,zakladajac,ze stroil paliwo i zaplon-ale nie wydaje mi sie,zeby tam cos grzebal-a jak ze spalaniem?
  15. a jak elektrycznie-to co?
  16. nex- a na jakim paliwie bylo wszystko strojone?
  17. moc sie bierze z mieszanki paliwa i powietrza-o odpowiedniej temperaturze(zawierajac maxymalnie duzo czastek powietrza),przy odpowiednim sprezeniu musi nastapic zaplon-eksplozja w odpowiednim momencie,wyzwoli moc,ale jesli cos nie "zabangla" to nic z tego-jesli zostanie podniesione cisnienie-moment sie zwiekszy,ale moc rodzi sie w wyzszych zakresach obrotow-niuty ida z dolu
  18. ja mialem max doladowanie 0,85 i sie utrzymaywalo od okolo 2tys-do okolo 4,5 tys i spadalo-ale to norma,z tym,ze jesli auto bylo "krecone" do5 tys-trzeba bylo "opuscic" doladowanie do 0,8 bara,bo ECU odcinal,po prostu za dlugo bylo takie doladowanie i ECU odcinal-przy normalnej jezdzie-max obroty 4,5 smialo mozna podkrecic do 0,85 bara w peacku
  19. ...uwazam,ze zostala zmieniona tylko mapa doladowania i to jest taki efekt-265 niuta mozna osiagnac na MBC,mierzone Vagiem,na kanale 120 w silniku,w B6 AVJ-tylko nie wiem,czy to jest pomiar na silniku,czy na kolach i jak to sie ma do wyniku na hamowni-mowie,co sam sprawdzalem i osiagnalem uzywajac MBC i Lemmiwinks'a do zmian mapy wtrysku i zaplonu-VAG pokazywal 265 niuta-przy wiekszej ilosci oktanow(98 z uzdatniaczem,podnoszacym o dwa oktany)mozna bylo uzyskac 272 niuta,przy temperaturze otoczenia okolo 8 stopni (listopad,wieczorowa pora-wylaczony ESP) standardowy IC ,zestroic perfekcyjnie doladowanie ,temperature powietrza i dawke paliwa,oraz zaplon,jest niezwykle trudno i trzeba doswiadczenia-tego sie nie da osiagnac metoda prob i bledow w krotkim czasie-mysle,ze tylko doladowanie zostalo zmienione-ale to moja teoria
  20. to na ostatnim zdjeciu to olej wydobywajacy sie jakimis szczelinkami spod glowicy do odmy-przy takim wieku auta-raczej norma,tam zaraz obok masz ten kruciec-popatrz tam,odkrc te plastikowa rure,biegnaca od filtra do przepustnicy i powinienes to zobaczyc
  21. Dominik masz na myśli tego co jest między silnikiem i znajdują sie na nim 2 czujniki??? Jak tak to często puszcza na nim uszczelka,płyn wycieka na silnik i odparowuje stąd ciężko jest go zlokalizować. tak,jest zaraz pod nimi i ta uszczelka puszcza,lub plastik po prostu peka,zlokalizowac to mozna po wezach ,od ogrzewania,sa tylko dwa wychodzacy i powrot z nagrzewnicy,stojac przed autem,bedzie z tylu silnika,wlozysz reke i wyczujesz-wymiana-ja u siebie pojechalem do mechanika-nie mialem nerwow,by to wymieniac-troche roboty ,czasu itp,ale da rade samemu-na Forum,juz kiedys ten temat poruszalismy-sa nawet zdjecia,ale suhy,musisz poszukac,jest na pewno... U Ciebie w AHL-to dosyc prosta czynnosc,musialbys tylko zdjac caly dolot od przepustnicy-do filtra i masz dostep,sprawdzisz i bedziesz wiedzial,czy to na pewno to
  22. ...a ekipy ,do tego celu mamy jedne z lepszych w Europie... :gwizdanie:
  23. jesli nie zobaczysz z gory-sprobuj wjechac na kanal...
  24. sprawdz krociec plastikowy,laczacy waz klimy z silnikiem,czesto peka-nie wiedziec czemu...
  25. wyjsciem moze byc zainstalowanie MBC,tuz przed N75 i wtedy masz tyle,ile chcesz w calym zakresie (0,80 bara w AVJ max)

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.