Treść opublikowana przez domjenick
-
[B6 AVJ] Splitter
zawsze mozna to dopracowac,ulepszyc-to tylko pomysl
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
no tak...jedni lubia ogorki-inni ogrodnika corki... matyss,ale tu chodzi o jakies atrakcje dla wszystkich-jedni beda palic buta spod swiatel i nic im wiecej do szczescia nie trzeba bedzie,drudzy do szczescia beda potrzebowac ladnej knajpki i nastrojowej muzyki-wiec czemu nie polaczyc tego w calosc-jednego dnia rajdy,drugiego "wieczor przy piwie",nikt tez nie powiedzial,ze audi jest najszybszym autem-ale mozna je tak "wykrecic",ze wiele sportowych aut poklepiesz po pupie i odjedziesz,ze kierowca zglupieje,a pod swiatlami po pewnym czasie,to juz tylko Ty bedziesz szukal okazji,zeby sprawdzic,czy jeszcze dasz rade .... MARIO-mierzyles swoj czas na 1/4 ? zmierz ,jak bedziesz mial chwilke potrzebuje cos porownac :gwizdanie:
-
[B6 AVJ] Splitter
moglby "zglupiec",gdyby bylo,jak w Bov'ie-gdzie cala kompresja uchodzi w atmosfere,tutaj jest inaczej,bo duza dawka powietrza jednak wraca ,tam,gdzie powinna,a ta mala dziurka nie jest w stanie "upuscic" calej kompresji,wiec turbo caly czas sie kreci na tych samych obrotach i nie potrzebuje sie rozpedzac od nowa,przy kazdej zmianie biegu,zeby osiagnac potrzebne doladowanie do podanej dawki paliwa
-
[ALL B6] Ustawienie przednich leflektorów
wlasnie bylem i sprawdzalem ,zeby sie upewnic na 200% i to pokretlo od zewnetrznej jest "prawo-lewo", a to nad odblysnikiem od dlugich-"gora dol"-pisalem tak wczesniej,ale sam nie wiem dlaczego ,bedac po polodniu przy aucie ,sprawdzilem tylko pokretlo od wewnetrznej strony zasugerowalem sie tez tym,ze kiedys po wyjeciu lamp,musialem je ustawic i wlasnie poziom tak ustawialem... sprawdzajac to doslownie przed chwila,krecac to od "poziomu" jest moment,ze soczewka idzie w dol i po chwili sie skreca,na snopie swiatla tego nie widac,ale widac,jak soczewka sie przesuwa na boki,dla lepszego porownania,polozylem szmate,na druga lampe,"pion" idzie dosyc szybko,za to "poziom",przynajmniej u mnie-trzeba sie troche nakrecic,zeby zobaczyc roznice...
-
[B6 AVJ] Splitter
elegancko,bo wiekszosc powietrza zastaje w ukladzie i silnik sie nie "meczy" z zassaniem przez intercooler,tylko "uzywa" powietrze ,ktore powrocilo do dolotu nie ma zadnych skokow obrotow-po pol godzinnych testach powinno cos juz pokazac,bo ostatnio,jak odpialem wylot z DV-dzwiek byl klasyczny,ale silnik na wolnych obrotach falowal i gasl,trzeba bylo pomagac stopa,a tak jest ok...[br]Dopisany: 02 Sierpień 2009, 22:42_________________________________________________ wiesz,cieszy,bo zrobione i dziala-co najwazniejsze-druga DV lezy w bagazniku,jakby co...
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
madas-wyslalem Ci linka... :kox: :gwizdanie:
-
[B6 AVJ] Splitter
od dluzszego czasu chodzilo mi po glowie,jak zrobic,zeby DV wydawala glosniejsze "pszzzzyt" i wyszlo-otoz zrobilem cos na wzor "splitter'a" dawca byl zawor DV-sprawny,ale nie uzywany z uwagi na zakup nowego czas zrobienia,to kwestia,jak zostanie wykonany-ja uzylem w/w DV ,kroćca -o srednicy okolo 2mm i klej hydrauliczny ,do "spawania" plastikowych rurek... wywiercenie dziurki,wlozenie krućca i sklejenie-15 minut :gwizdanie: do wyschniecia pozostawilem kilka dni,bo zapomnialem o tym,ale juz po godzinie ten klej jest twardy jak plastik montaz w aucie-10 minut i testy-okolo pol godziny... konkluzja,takowy splitter jest tanszy od tych z ebaya ,satysfakcja z wykonanego zadania do lansu po miescie , no i "pszzzzt" tutaj jest dzwiek dzwiek splittera najwazniejsze,ze ryk 1,8T nie zaglusza dzwieku, tylko odwrotnie... a teraz jazda po mnie
-
[ALL B6] Ustawienie przednich leflektorów
snop ma byc na tej samej wysokosci,z tym,ze lewa lampa ma byc skrecona i zewnetrzna krawedz snopa ma sie wznosic
-
[ALL B6] Ustawienie przednich leflektorów
tak ta sama
-
[ALL B6] Ustawienie przednich leflektorów
na jednej wysokosci wersje z USA jesli masz na mysli te biale na imbusa-zgoda,masz racje-bylem i sprawdzalem mam na mysli te sruby od gory,i te -jedna z tylu i jedna kolo chlodnicy ,na torxa-one maja luzu na tyle,zeby lampe w poziomie ustawic i jeszcze jedna do zablokowania, pokretla te biale sa tylko od "pionu" na 100% w poziomie ustawia sie lampe na srubach[br]Dopisany: 02 Sierpień 2009, 20:52_________________________________________________ten rysunek pokazuje ustawienie na europe,na Anglie-odwrotnie ma byc...
-
[ALL B6] Ustawienie przednich leflektorów
nie powinny sie przecinac,tylko swiecic prosto,ja bazowalem na prawej lampie,bo lewa jest skrecona do srodka i prawa na 10 metrow od sciany,lampy manualnie w dol,koniec snopa ma sie stykac z ziemia i sciana przy gruncie,lewa- w tym momencie wewnetrzna strona snopa powinna byc na tym samym poziomie,zas zewnetrzna jakies 45 stopni w gore za punkt odniesienia wzialem okno posrodku snopow i odjezdzalem od sciany na okolo 15-20 metrow,patrzac ,czy snopy sie "schodza,lub rozchodza"-jesli tak-korekta,maja swiecic prosto do okolo 20 metrow,bo dalej juz tego nie sprawdzisz dlugie to samo,tylko z kocem,wlaczasz dlugie i odleglosc kolo 20 metrow-moze nawet wiecej,ja dlugie ustawialem na boisku do pilki noznej masz tam linie i na srodku boiska ustawiasz-dlugie, odjezdzajac od srodkowego kola ,do pola karnego,patrzac na snop swiatla... "krecisz do oka,zeby swiecily rowno-i tak nie bedziesz nikogo mijal na dlugich-maja swiecic dla ciebie...
-
[ALL B6] Umiejscowienie naklejek informacyjnych na klapie silnika - wersje USA
:shocked: :gwizdanie:
-
[ALL B6] Ustawienie przednich leflektorów
pewnie,ze to lepsze od sciany,ja to robilem z jednej przyczyny-brak czasu...a jak juz chwile znalazlem,to kolejka byla,ze trzy auta i dalem sobie spokoj... :gwizdanie:
-
[ALL B6] Ustawienie przednich leflektorów
mi swiecily obie lampy w odleglosci okolo 20 metrow w jeden punkt-podjezdzasz pod sciane i patrzysz-na okolo 10m,potem dalej i widzisz ,czy snop swieci prosto,czy wali na boki-jesli swieci na ktorys bok-musisz ustawic,bo z dalszej odleglosci kogos mozna oslepic po to tez uzywalem koca... :gwizdanie:
-
[ALL B6] Umiejscowienie naklejek informacyjnych na klapie silnika - wersje USA
no dobra,ale w czym lezy problem-bo nie bardzo rozumiem posta... no chyba,ze post jest tylko informacyjny,ze takowe naklejki sa...ja takich nie mam a one maja jakies znaczenie?
-
[ALL B6] Ustawienie przednich leflektorów
wiem,ze zarnika odwrotnie nie wlozysz-chodzilo mi o gniazdo,moze w gniezdzie nie siedzi dokladnie,wiec jesli nie mozesz ustawic sam-podjedz na jakis warsztat ,bo moze soczewka zle jest ustawoina,na pewno jest jedno pokretlo gora-dol,a drugie prawo-lewo,wiem,bo sam ustawialem,wiec to wina ktorejs soczewki,lub odblysnika,ja ustawialem swiatla tak-stanalem przed sciana okolo 10 metrow dystans i recznie opuscilem reflektory na dol,w miejscu,gdzie ziemia stykala sie ze sciana,byl koniec snopa,nie swiecilo wyzej,potem kocem zakrylem jedna lampe i potem druga,zeby porownac kat padania-u mnie w angielskiej wersji lewa swieci ciut wyzej,wiec u Ciebie w lewostronnej kierze snop z prawj powinien byc wyzej,potem wlaczylem dlugie i najpierw jednym pokretlem wysokosc-jedna lampa potem druga i potem znow koc i porownanie-jesli swieca za bardzo w bok-to drugim pokretlem-z druga lampa to samo-ja za punkt odniesienia wzialem okno i tak ustawilem i przeszlo przeglad
-
[ALL B6] Ustawienie przednich leflektorów
sprawdz zarowke,moze zle siedzi w gniezdzie, a takze o ile dobrze pamietam,tam sa dwa pokretla do ustawiania i jedno jest od poziomu,drugie od pionu
-
[ALL B6] Ustawienie przednich leflektorów
Czego..? w poziomie mozna odkrecic sruby 2 na gorze,jedna z boku,kolo chlodnicy i jedna z tylu-wszystkie poluzowac i zobaczyc na scianie,zakryc jakas szmata jeden reflektor i zobaczyc roznice,potem drugi i ustawione...
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
...a kto to...??? no przecierz mowilem,ze wpadne....- [ALL B6] Jaka jest prędkość maksymalna Waszej A4 1.9 TDI 130KM 5-G ?
podjedz na chamownie i wszystko sie wyjasni- Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
hhacek mysle,ze na poczatek moznaby poleciec,jako widzowie i na miejscu zagadac z organizatorami-impreza jest raz w roku wiec bylby czas na konkretne przygotowanie do kolejnego spotkania takiej rangi[br]Dopisany: 01 Sierpień 2009, 11:42_________________________________________________dodalem te opcje do ankiety jakby co- [B5 AFN] Wtryski & FMiC & Turbo - Pytania
tez mi sie tak wydaje,ze byloby lepiej- Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
moze wlasnie dlatego nie chcieli odpisac-napisze dzis jeszcze raz- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
no to jak bede w PL zadzwonie,bo nie wiem ,jak czesty dostep do neta bedzie :gwizdanie: - SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00