Treść opublikowana przez domjenick
-
[B5 AJM] Nie można uruchomić silnika, wyładowany akumulator
kiedys probowalem na dwa kable antenowe i nie poszlo-wiec nie wiem
-
[B5 AJM] Nie można uruchomić silnika, wyładowany akumulator
jak maja podobne parametry-powinien zaskoczyc-ale kable lepsze-podpinasz,odpalasz-niech sobie z 15 minut pochodzi i powinien odpalic,jesli ladowanie w porzadku
-
[B5 AJM] Nie można uruchomić silnika, wyładowany akumulator
a zamien aku i zobaczysz,czy odpali i jak wartosc na wskazniku bedzie
-
[B5 AJM] Nie można uruchomić silnika, wyładowany akumulator
to odpal i niech sobie pochodzi-zobaczysz,czy alternator naladuje aku
-
[B5 AJM] Nie można uruchomić silnika, wyładowany akumulator
sprobuj na kable odpalic i pojezdzic troche
-
[B5 AJM] Nie można uruchomić silnika, wyładowany akumulator
a co jest narysowane na desce?[br]Dopisany: 24 Wrzesień 2009, 20:37_________________________________________________http://www.fotosik.pl/dodaj_zdjecia.php potem wklejasz na Forum kod "miniaturka na forum"
-
Odp: [ALL B5] Razanie modułu doświetlania zakrętów i komfortowych kierunków
ja gdy jade takimi drozkami noca-wlaczam halogeny-hidy 6000 w soczewce i na dole w halogenie-jest na prawde dobrze doswietlone-jak ktos nadjezdza-wylaczam dol...
-
[ALL B5] Zabezpieczenie przed kradzieżą
...łudzisz sie,ze z tym wszystkim,co wymieniłes-nie wciagna na lawete?...moze B5 nie zabiora,ale nowsze modele beda obserwowac i jesli jest "bogata" wersja-beda sprawdzac,gdzie wyje syrena-zeby sie jak najszybciej do niej dostac i na "cicho" odwiezc auto na lawecie,jesli masz alarm z powiadomieniem-tez jest sposob na to-w supermarkecie,tłok i kazda dogodna sytuacja na kradziez kluczykow i po imprezie...bye bye audi z alarmem za 2tys,jak chcesz uniemozliwic choc troche kradziez auta-parkuj w takim miejscu,zeby nie mozna bylo podjechac laweta w zaden sposob i pilnuj kluczykow...
-
[ALL B5] Zabezpieczenie przed kradzieżą
probowali otworzyc?bo nie rozumiem,co masz na mysli mowiac -"interesowali"...
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
...alien's...
-
[B6 AVJ] Który zawór się otwiera podczas przeładowania turbiny
tez tak myslalem,ze przez N75 idzie wszystko-ale sprawdzalem podlaczajac "na krotko" bez N75-podlaczajac MBC zamiast N75 ,podkrecony na 0,8bara i jest to samo ,a ten z kolei nie jest sterowany przez ECU,wiec jest jeszcze cos,co steruje cisnienie na 0,2/0,3 bara w notlaufie...,,tylko co?
-
[B6 AVJ] Który zawór się otwiera podczas przeładowania turbiny
podczas jazdy na "notlaufie" cisnienie jest 0,2/0,3 bara -obroty sa takie same,wiec i turbo dmucha tak samo-ktoredy jest puszczany nadmiar powietrza napompowanego przez turbo-no bo gdzies musi byc kierowane...ktoredy?
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
w sumie jest ok-tylko co ma takie spotkanie opiewac? spotkanie na parkingu i noc u "wedzonego"? osobiscie przyjade nawet,zeby postac w deszczu na parkingu,pogadac o autach i zobaczyc sie z kazdym i pobajdurzyc o pierdolach...mi pasuje,a nawet tydzien pozniej-tez pasuje
-
[B5 AEB] Zawór upustowy "BLOW OFF"
nie Tomku-przeplywka mierzy zassane powietrze i do tego ustalana jest dawka paliwa+dane z cisnienia atmosferycznego i/lub czujnika cisnienia w kolektorze,wszystko jest tak zgrane,ze po zmianie biegu obroty turbiny spadaja ,ale powietzre powracajac do ukladu ,upuszone przez DV-utrzymuje obroty turbiny na jakims poziomie i obrotach,wiec jesli zmieniasz bieg,upuszczasz nadmiar napompowanego powietrza z powrotem do TIPa i turbio sie kreci tak samo-ale jesli wypuscisz je w atmosfere-turbo sie zatrzyma,prawie calkowicie i znow potrzebuje czasu na rozped-wiec to jest ten krociutki moment,kiedy jest podane paliwo,ale nie ma wystarczajacej dawki powietrza-przez chwile,wlasnie wtedy jest zalany,ale paliwem,ktore musi byc spalone-w silniku benzynowym-powietrze gra duza role w spalaniu-przeciez wiesz ...,a nie dlatego,ze jest niedogrzany... ...wiec co ma czujnik wody do tego?
-
[B5 AEB] Zawór upustowy "BLOW OFF"
Tomek-co ma czujnik wody, do gasniecia silnika z powodu braku powietrza?
-
[B6 AVJ] Który zawór się otwiera podczas przeładowania turbiny
Tomek-Ty czytasz cos? to,co napisales wyszczegolnilem w pierwszym zdaniu mojego posta....wszystko jest juz sprawdzone i szukam tylko tego zaworu upuszczjacego cisnienia,podczas notlauf'u
-
[ALL B5] Problemy z centralnym zamkiem ( tylko wg vaga)
dziwne,ale moze vag cos "wypluje"-przynajmniej bedziemy wiedziec cos wiecej...
-
[ALL B5] Problemy z centralnym zamkiem ( tylko wg vaga)
rozumiem,ze Vag nic nie "mowi"?
-
[ALL B6] Gdzie znajduje się centralka alarmu
-w B6 jest syrenka w fabrycznym,umieszczona w prawej ,dolnej czesci nadkola tylnego-dostac sie mozna od bagaznika (klakson w B5) a o B6 jest mowa sprawdz polaczenie kabli,moze sie tylko odlaczylo,lub kabel jakos przerwal-sprawdzajac napiecie,przy uruchomionym alarmie-nie bedzie to trudne,majac miernik
-
[ALL B5] Problemy z centralnym zamkiem ( tylko wg vaga)
topor-mialem podobna sytuacje w B5,podczas montazu radia,mala zwara i nie mialem alarmu,zamek sie zamykal,ale cos sie pojebalo i alarm sie nie uzbrajal-pomogl taki sposob: wsiadlem do auta,przez otwarta szybe sie zamknalem kluczem przez zamek,dwa razy za klamke-otworzyly sie,wysiadlem i zamknalem juz od zewnatrz kluczem-alarm sie uzbroil-sprobuj-moze u Ciebie tez zadziala...
-
[B6 AVJ] Który zawór się otwiera podczas przeładowania turbiny
wymienione turbo,aktuator ustawiony na 0,50 bara,aktuator dziala-sprawdzane cisnieniem-otwiera sie prawidlowo,mimo wszystko turbo laduje nawet do 1 bara i wpada w tryb awaryjny,uklad szczelny,wszystko sprawdzone podczas spokojnego dodawania gazu,mozna zobaczyc na wskazniku,jak cisnienie rosnie do ok 0,8 bara i opada,czyli wastegate sie otwiera-ustawione jest na 0,5 ,ale biore pod uwage,ze podczas montowania,mogla sie gruszka,gdzies na gwincie zaciąc-z tąd 0,8 na wskazniku-poprawie jakos na dniach :gwizdanie:,ale po agresywnym dodaniu gazu,np podczas redukcji na 3 bieg-turbo pompuje do 1 bara i zaraz lapie "notlauf'a". 0,85+ to tolerancja ECU w AVJ-wyzej juz sie nie da i "lapie awaryjny" Dodam,ze turbo pompuje bardzo dobrze,bo podpinajac wskaznik do wyjscia z kompresora turbiny(ktory prowadzi to N75)turbo w picku dmuchnelo mi 1,5 bara,pewnie dmuchneloby wiecej,ale mam wskaznik do 1,5 bara i "zamknęło" mi wskaznik... wiadomo jest mi rowniez,ze to tylko chwilowe -i ze takie cisnienie nie ma miejsca sie utrzymac za intercoolerem i w kolektorze,ale zrobione bylo w celach testowych... pytanie jest: ktory zawor jest odpowiedzialny za upuszczanie kompresji,podczas trybu awaryjnego-jadac w trybie awaryjnym zdecydowanie slychac,jak kompresja uchodzi gdzies-but w podlodze,cisnienie 0,3 bara i syk spod maski-tryb awaryjny mija i laduje normalnie-oczywiscie ,jesli kontroluje doladowanie ,obserwujac wskaznik,N75 mozna wykluczyc,gdyz jazda probna byla, odpinajac go calkowicie od ukladu, -"awaryjny" i slychac kompresje uchodzaca w atmosfere-gdzie i co to jest
-
[B5 AEB] Zawór upustowy "BLOW OFF"
to jest wlasnie to ,o czym Poziek pisze-przez chwile zalewa,bo turbo wytracilo obroty i musi sie znow rozpedzic,zeby"dorownac" dawke powietrza do podanej dawki paliwa-ale to sa milisekundy,czy tez cala sekunda-roznie to moze byc w pojedynczych przypadkach-u mnie czasem gasl po "strzale" jesli trzeba bylo hamowac-musialem pomagac stopa utrzymac obroty,bo silnik nie mogl zassac poprzez intercooler odpowiedniej dawki powietrza,ale,jak napisalem wczesniej-roznie to moze byc w roznym silniku...
-
[ALL B5] Problemy z centralnym zamkiem ( tylko wg vaga)
moze ktos wymienil pompke przed tym,zanim kupiles auto :gwizdanie:
-
[B5 AEB] Zawór upustowy "BLOW OFF"
nie ma to jak lans po miescie-wiem o czym mowisz-kazdy sie obraca...
-
[B6 AVJ] Splitter
nawet jeden przypadek w B5 sie znalazl http://www.a4-klub.pl/smf/b5_aeb_zawor_upustowy_blow_off-t95398.0.html;msg1092936#msg1092936