Treść opublikowana przez Diablo
-
1.8T BFB 2004 Q
Trochę nie planowane, ale heble na przód już kupione, teraz szukam tyłu 288, więc jak ktoś coś to proszę o info. Jeśli ktoś chce 312 i 255 to zapraszam na Pw. 312 są jak nowe przejechały ze 3tyś. po autostradach co widać na zdjeciach, żadnego progu, klocki prawie całe. Tył w połowie żywota.
-
A4 B6 Black Avant 1.8T BFB 234km quattro
Będzie dobrze. Przy ośce nie ma tak dużego obciążenia ? Zrób jakąś fotke jak prezentują się te zielone hamulce ?
-
A4 B6 Black Avant 1.8T BFB 234km quattro
Tak pasuje p&p ma tą samą średnicę 228mm ale mocniejszy docisk, nie ma sprężynek na tarczy, więc teraz dwumas troche bardziej oberwie? Więc jeśli już jest słaby, pewnie niedługo też powie pa pa.
-
[B6 Sedan] 1.8T BEX, Quattro, 2xS-Line, 1BV/B12 Pro-Kit , Recaro, Bose / Zioowo
Faktycznie przód osiadł ładnie, tył troszkę też ? Osadzenie przodu można osiągnąć zmieniając talerzyki na te z B5, ale komfortu to nie zmieni, więc dla wyglądu to trochę za drogi mod, ale komfort sporo lepszy. Ja się jeszcze trochę pomęczę na BV
-
A4 B6 2.0T BEX strocer 415KM 518NM by gregor10.pl
Będę delikatnie jeździć ? Najwazniejsze żeby strojenie przeżyło, później się je wzmocni. Moja B5 miała to samo sprzęgło co 1.8T w ośce 228mm i po wizycie u Radzikowsiego, który wzmocnił tylko docisk, bez problemu przenosiło 380Nm a wg. niego przenosi do 500Nm. U mnie została fabryczna dwumasa, więc to jest najsłabsze ogniwo, które i tak trzeba będzie zmienić, a wtedy wsadzę 240 tylko się zastanawiam czy na dwumasie czy na sztywnym.
-
A4 B6 2.0T BEX strocer 415KM 518NM by gregor10.pl
jest mocniejsze? jak zakladalem to LUK podawal to samo sprzeglo do BFB i BEX ja mam 6 biegowa skrzynie z Q wiec może faktycznie jest to samo sprzęgło ... sprawdzalem w katakogu Luka że ośka bfb ma inne sprzęgło, a w Q 6 biegów jest to samo, więc może strojenie przeżyje ?
-
A4 B6 2.0T BEX strocer 415KM 518NM by gregor10.pl
Wydech mam z nierdzewki Bn Pipes, pompa Walbro to ok 400zl, sprzęgło do 300ps jak widziałem w projektach Grześka może wydola seryjne przynajmniej jakiś czas, a mam dopiero zmienione, filtr mam pipercross, adapter i turbo faktycznie droższe, więc może aż tak drożej nie bedzie ?
-
A4 B6 2.0T BEX strocer 415KM 518NM by gregor10.pl
czyli taki zestaw jaki sprzedałeś ? Dziękuję ci za podpowiedz, ale chcę osiągnąć max. seryjnego słupka za pierwszym podejsciem, a widziałem, że w grę wchodzi 300Ps i 400Nm na K04-64 i 525cc roznica w kosztach będzie pewnie różnicą w cenie turbin. Jedyne co mnie zastanawia to różnica na niskich obrotach, czy 04 dużo wolniej sie zbiera i czy te 400Nm sa jeszcze bezpieczne dla BFB.
-
A4 B6 2.0T BEX strocer 415KM 518NM by gregor10.pl
no to miałeś szczęście, bo napisałem prośbę o pomoc w doborze podzespołów w formularzu kontaktowym na jego stronie i niestety nie otrzymałem żadnej odpowiedzi ?
-
A4 B6 2.0T BEX strocer 415KM 518NM by gregor10.pl
To widzę, że najpierw to ja muszę się z tobą zgadać bo myślałem, że masz serie jak ja ?
-
A4 B6 2.0T BEX strocer 415KM 518NM by gregor10.pl
Woow, no to tylko pogratulować, dobra robota ??
-
A4 B6 2.0T BEX strocer 415KM 518NM by gregor10.pl
Co ogarniasz i co chcesz wiedzieć?
-
A4 B6 Black Avant 1.8T BFB 234km quattro
No ciekawy jestem ile wypluje na tych gratach co wsadziłeś. Wtryski masz na ok. 240ps ale turbinka może nie nadążyć, bo z tego co zrozumiałem to turbo reanimowałeś na ala BEX.
-
A4 B6 2.0T BEX strocer 415KM 518NM by gregor10.pl
Widziałem, ale myślałem że już sprzedałeś bo chętni się odzywali
-
A4 B6 2.0T BEX strocer 415KM 518NM by gregor10.pl
Zbieram informacje ile mogę z niego wyciągnąć bez zakuwania i co wsadzić zeby to osiągnąć. Chciałbym min. 260ps i 360Nm ale co wyjdzie to się okaże
-
A4 B6 2.0T BEX strocer 415KM 518NM by gregor10.pl
No to zaszalałeś teraz ? Powiedz proszę, bo masz to za sobą... jakie wtryski wsadzić na 250+ bo słyszałem, że nowe Boscha to chinole i np. 430 nie mają deklarowanej wydajności, a 440 sa za dlugie i jest dużo podróbek. Jak jest z używkami? czy trzeba się ich obawiać, bo maja swoje lata a będą pracować na maksymalnej wydajności. Jeśli używka to które?
-
A4 B6 Black Avant 1.8T BFB 234km quattro
I to już jest hamulec ??
-
A4 B6 2.0T BEX strocer 415KM 518NM by gregor10.pl
Ach bo ty masz swapa na 2.0 TFSI cwaniaku ? No to normalne, że taki wynik ? Choć BEX zostało, czyżby faktycznie stocker ?
-
A4 B6 2.0T BEX strocer 415KM 518NM by gregor10.pl
@hopek03 ten wynik to potęga ? Ja tu czytam ile max. można z BFB wyciągnąć bez zakuwania i wyczytałem, że 300ps/400Nm a tu taki wynik z BEXa ? Też tak chcę Chyba, że masz zakuty silnik i nie wspomniałeś o tym ?
-
A4 B6 2.0T BEX strocer 415KM 518NM by gregor10.pl
Myślałem, że to jak szybko i jak duży moment obrotowy ma się pojawiać reguluje tuner przy korekcie programu? Oczywiście w granicach możliwości sprzętowych, ale czy moment nie jest uzależniony przede wszystkim od ilości i ciśnienia sprężonej mieszanki?
-
1.8T BFB 2004 Q
Ma ktoś może sprawdzone info na temat wtrysków 430-440 Bosch? Robią je teraz w Chinach, ceny są dobre bo 140-180zl za szt. Tylko czytałem na forach, że 430 nie daja deklarowanej ilosci paliwa, a 440 są czesto podrabiane i można je poznać po podwójnym (uniwersalnym) miejscu na zawleczkę, a widzę że teraz w większości sklepow takie sprzedają. Czyżby faktycznie wszystkie tanie wtryski Bosch to już taki badziew? Nawet @gregor10 wypowiadał się, że jest z nimi sporo problemow. Druga sprawa, to czytałem, że 440cc będą za długie do BFB i trzeba kombinować z listwą. Trzecie pytanie... jak jest z używanymi wtryskami? Czy sa to awaryjne urządzenia i czy jest duże ryzyko, że zaraz padną, bo wiadomo, ze chcemy ich użyć do tuningu, więc będą pracować na maksymalnych ciśnieniach.
-
1.8T BFB 2004 Q
No właśnie to nieszczęsne sprzęgło ? Musiałem na szybko założyć i seryjna tarcza i docisk poszła, wiec faktycznie może długo nie wytrzymać. Mam nadzieję, że strojenie przeżyje i nie będzie trzeba przez nie obniżać mocy.
-
1.8T BFB 2004 Q
No właśnie? Nie orientuję się aż tak czy zakup używek to duże ryzyko jeśli chodzi o awaryjność, ale chce zrobić jeden mod i uzyskać maksymalną bezpieczną wartość jaka jest możliwa dla BFB bez zakuwania, czyli zmiana osprzętu i program, więc pewnie wolę kupić nowe wtryski i mieć spokój bo to już nieduża różnica. Bo chyba jak założę większe wyryski niż będą potrzebne to w niczym nie będzie szkodzic? nie będą zalewać? Najdroższa z tego i tak chyba będzie hybryda. Czytałem, że BFB bez kucia wytrzymuje max 300Ps i 400Nm jeśli jest dobrze zrobiony, ale jeszcze nigdzie tego nie potwierdzilem. Fajnie by bylo mieć w nim niuton jak w dieslu, więc uważam, że te 260PS/360Nm będzie naprawde dobrym wynikiem.
-
1.8T BFB 2004 Q
tylko czy jest sens jeśli nowe 430 Boscha można kupić po 140zl szt. za nowy wtryskiwacz?
-
Jaki olej do skrzyni biegów w Audi?
Źle mnie zrozumiałeś, chodzi bardziej o połączenie tych konkretnych typów skrzyni i dyfra bo w tabelkach są przeważnie dyfry o pojemności 0,8L. To prawda, że oleje klasy GL5 przeznaczone sa do cięższych warunków i mają nawet dwukrotnie więcej dodatków uszlachetniających niż GL4 ale chyba w dyfrze nie ma cięższych warunków niż w skrzyni.