Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

bombelm7

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez bombelm7

  1. Przepraszam już leci priv
  2. Ostatnio trochę brakuje czasu i pogoda trochę mnie zniechęca do siedzenia w garażu oraz awaria komina ale to nie znaczy że temat stanął w miejscu. Pomysł wymiany lusterek na aluminiowe okazał się być bardzo trafiony i wyglądają bardzo ładnie na aucie lecz jednocześnie - bardzo rozwojowy. Początkowo miałem wymienić same obudowy i po sprawie. Ale pojawił się pomysł dołożenia fotochromu a za nim kolejny – a mianowicie lusterek składanych z EU. Jako że moje były z ENG od S4 B6 o dziwo nie miały mechanizmu składania. W sumie to lusterka z anglika to można sobie w pupę wsadzić. Zabrałem tylko aluminiowe obudowy z nich. Następnie kupiłem drugie lusterka EU z kompletem modułów drzwi na obie strony auta od wersji ze składanymi lusterkami. Najzwyklejsze składane lusterka z B7. Koszt 2 lusterek i silniczków drzwi – 230zł na miejsce w domku. W między czasie jeszcze o mały włos nie dałem się nabrać i nie kupiłem modułów drzwi od tej S4 B6 (totalnie nie wiadomo po co mi by miały być) ale dopiero raczkowałem w tym temacie. No. I mając już obudowy, lusterka składane, wszystko porozbierane w drobny mak poczyszczone, silniczki w lusterkach nasmarowane, tryby przejrzane, wiązka 10pin cała więc super. Mówię składam. Ale nie… bo ktoś jeszcze musiał dodać że są z A6 C6 blendy lusterek z ori ledami i podejdą p&p a ja musiałem w to uwierzyć i pomyśleć w sposób (czemu nie dołożyć od razu jak już tyle rozebrane i wszystko na stole?) gdzie następnie za 130pln kupiłem obie blendy. Wtedy dopiero zostałem uświadomiony że one muszą współpracować z CLH. No i zaczęło się: wymiana przełącznika od świateł na ten obsługujący AUTO, wymiana przełącznika od regelacji świateł na obsługujący CLH, nowa wiązka i konieczność jej dołożenia pod podsufitką, lusterko wewnętrzne czarne fotochromatyczne, sensor, wymiana przełącznika obsługi lusterek, panel z wizjerem… Masakra jak zwykła wymiana obudowy lusterka może się skomplikować. Aktualnie jestem na etapie zamontowanych już lusterek na aucie z dołożoną wiązką od leda, wymienionych silniczków drzwi i przełożonych wiązek przez drzwi w kostkach. Mam możliwość składania ich już z pozycji przełącznika i tak samo rozkładania, elektryczne sterowanie działa prawidłowo, w końcu są podgrzewane, został fotochrom jeszcze. No i jeszcze zastanawiam się nad dołożeniem chińskiego modułu składania lusterek, który by je złożył z pilota po zamknięci a rozłożył po otwarciu. Jednak taki moduł będzie działał zawsze i nie jest to korzystne według mnie w zimę i mróz. Gdzieś w sieci do A6 C6 ktoś zrobił taki fajny moduł że składanie z pilota działało dopiero po 2 naciśnięciu i tak samo przy otwieraniu. Czyli było zależne w 100% od decyzji kierowcy a ponadto poprzez zworkę można było ustalać czy lusterka maja się rozłożyć po przekręceniu zapłonu czy z pozycji pilota po otwarciu auta. „sztos” szkoda że nie ma do A4. Co do samej pracy przy lusterkach to nie są one jakoś skomplikowane ale wypada wiedzieć co gdzie i jak nacisnąć i podważyć by nie ułamać czegoś. Jedna z ciekawostek, którą poznałem to, to że obudowy aluminiowe nie są na żadne uchwyty wpinane a są przekręcane do stelażu na 3 śruby. I tu należy pamiętać o tym by śruby po wykręceniu oryginalnych kupić nowe. Oryginalne śruby są jakby ze stożka i ponowne ich wkręcenie już nie trzyma obudowy. A siła która musi tam trzymać obudowę jest spora. Więc każdorazowo dawałbym nowe. Ponadto przełożenie wiązki jest jeszcze kłopotliwe ponieważ trzeba rozpiąć zabezpieczenie na mocowaniu stelaża lusterka. Ale jak się to zrobi kilka razy to potem już idzie lekko. No cóż. Przede mną montaż lusterka wewnętrznego. Ogarnięcie przewodów. I kodowanie. Niestety czekam aktualnie na ładniejszą pogodę i nowy komin do pieca. Kontynuując rozwój auta jednak zdecydowałem się na zmianę tłumików końcowych na te od 2.0 TFSI. Leżą już w garażu i czekają na ubranie. Niedawno tez obiecując sobie że te lusterka i ten tłumik będą ostatnią modernizacją zdecydowałem się na nowe hamulce; kpl wszystkich 4 zacisków, 4 tarcze Zimmermann, 4 klocki Ferodo. Zmiana obejmuje zastępstwo 312/255 nowym zestawem 320/288 ale to założę chyba wiosną. Niżej kilka zdjęć z przebiegu prac aczkolwiek nie robiłem zdjęć lusterek na aucie z uwagi na to że auto jest rozebrane ale postaram się to uzupełnić.
  3. Bardzo słabo. Sam wiem bo szukałem a poza tym cena. Ja około 1.5m temu sprzedałem atrapę mi niepotrzebna z S-line za 850zl. Z "S" ceny są chore. Więc jak ja mam za połamane badziewie płacić 3/4 ceny nowego to zdecydowałem się kupić nowy i odżałować. Nowy jest też dostępny oryginalnie z czarną ramka atrapy chyba "czarny mat" ale już ręki nie położę. W sumie są chyba 3 czy 4 konfigurację wizualne od "S" tak mówił Pan z serwisu, który nie sprzedał mi atrapy po nr części gdyż nie miałem vinu "S" i musiałem zadzwonić do innego serwisu Audi w PL gdzie zakup przebiegł bez wymysłów.
  4. Chciałbym pominąć tę kwestię ale niestety tylko taki wybór miałem.
  5. No udało mi się dostać oryginalne aluminiowe fotochromy z S4. Angol bo Angol ale ani mnie to grzeje ani ziębi. Sprawiają wrażenie ciężkich, masywnych, i topornych. Narazie choruje ale przyjdzie pora na montaż i foty po. Najważniejsze że udało się ogarnąć zalożenie. Dojdzie lusterko wewnętrzne czarne też fotochrom to może to ubiorę tak w 1 całość co by razem dzialało.
  6. Wyglądają na zdjęciu ok. Lecz nie widzę jak z bliska jest przy łączeniach. Ile je masz? Jak w zimę? W mrozy? To są całe obudowy czy nakładki? Narazie będę szukał tych aluminiowych.
  7. No z tego co czytałem alu lustra szły też do s. I w B6 wszystkie były alu. W B7 podobno występowały takie i plastiki. Częściej alu. ETKA mówi w cały świat że zarówno alu i plastik był w B6 i B7. Chodzi głównie o uzyskanie efektu wizualnego, przecież nikt nie będzie mi dotykał i głaskał lusterek czy są alu czy plastik. Nie wiem czy te lakiery są odpowiednie co wymieniłem. Zawsze też można wykonać próbę natrysku np na innym lusterku przed właściwym malunkiem i zobaczyć efekt tylko chodzi o to ryzyko zakupu odpowiedniego lakieru.
  8. No się pochwaliłem pomysłem. Żebym sobie tylko w kolano nie strzelił. Z dostępnością jest lekka ...ujnia. Kurde nie mogę nigdzie znaleźć kodu lakieru takiego lusterka. W B7 były przecież też plastikowe więc jakiś numer lakieru chyba istnieje. Jak patrzę na aukcje to niektórzy sprzedawcy mam wrażenie że srebrne lusterka z s-line sprzedają jako satynowy chrom. No najlepiej by mi było wylakierować swoje tylko ten lakier muszę namierzyć? L1L1, LAP6?
  9. No jako że złożyłem deklaracje co do rozwoju auta to i posunąłem się trochę na przód z pracami. Głownie pracami wizualnymi zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Listwy drzwi z S4 już od jakiegoś czasu leżały ale nie w kolorze a nie chciałem malować tylko listw wiec po poszukiwaniu w godnym stanie zderzaka do frontu z wersji S-line w końcu udało się kupić cały, nie połamany ori zderzak z grillem. Co ciekawe dotarł przesyłką DPD w stanie nienaruszonym. Grill z S-line sprzedałem odrazu bo mi był zbędny i sprzedał się szybko za super kasę. Bo finalnie zderzak w kolorze w lux stanie wyniósł mnie 700-800zł to chyba nie źle. No i tu zaczęły się schody bo... ustrzelić ori grill z S4 w bdb stanie nie połamany graniczy z cudem. Uszkodzone cenę maja zaporową - chodzi mi o stosunek cena do stanu technicznego części. Kupiłem Z uwagi na stopień wkur...ienia sięgający już zenitu w kwestii odklejającej się podsufitki trafiła się okazja zakupu podsufitki ciemnej wraz ze wszystkimi wykończeniami w super stanie. No prawie ideał i to z mojego rocznika auta. Nie dałem rady nie skorzystać. Niestety nie mam lusterka czarnego (jeszcze) a z białym to całość wygląda beznadziejnie (według mojego gustu) Załączam kilka fot z obecnego stanu po skończonej pracy, co do samej wymiany posufitki w sedanie to jest to przyjemna praca, czysta ale delikatna i czasochłonna. Teraz czas na lusterko. W planach jest zmiana lusterek na te satynowe ale nie wiem czy to dobry pomysł.
  10. bombelm7 opublikował(a) temat w Audi A4 B7
    Cześć. Może było a może nie... Jak było sorry. Czy blenda zderzaka przód (ta przy tablicy rejestracyjnej) S-Line jest zamienna z blenda zderzaka S4?
  11. Nie dawno bo to świeże wszystko jest. Auto wyjechało z garażu po dłuższym postoju 12 czerwca. Na turbinę też trzeba zaczekać chwile. Koło tych 3-4 tyg. Moja gruszka była akurat ok. Ale umarta strona gorąca. Nie pamiętam dokładnie ile mnie to wyniosło. Co prawda nie przekroczyło ale bliżej cyfry z 2 z przodu
  12. Tak. Niestety żeliwo od ciepła seryjne trup i poszło nowe. Troszkę drożej wyszło.
  13. Kurcze ja to jechałem we 2 ze szwagrem. Zajechałem na wagę na centrale nasienna... Przed wyjazdem. Wyszło coś podobnie. 1708 chyba... Z nami. Ja 90 szwagier ze 100. Prawie pełny bak. No to tak okolice 1500 puste auto. Podobnie.
  14. Tak Łukasz to robił. O znalazłem wykres. Ten niżej jest na samych częściach.
  15. Sylikony pasowałem tak aby rury zgrywały się praktycznie na styk. Z racji wykluczenia właśnie drgań. Póki co trzymają i nie wymagały ingerencji. Felgi to już sentyment... Nie uważam innych... No może z rs-a ale to już 18 a na moje drogi to strzał w kolano. Mam gdzieś wykres postaram się załączyć. Dziś w wolnej chwili wrzuciłem moduł telefonu ale nie zdążyłem już zakodować. Jutro też jest dzień... ? Tu stary moduł... Na tylnej klapie po lewej stronie wyląduje takie logo... Pamiętamy? Muszę je tylko wskrzesić... ?
  16. Cześć. Znalazłem trochę czasu więc jako 8 w tym roku (strasznie mało tych B7 albo ja liczyć nie umiem) i ja zaprezentuje swoje obecne auto pomimo że jest tu już od groma dużo lepszych furmanek. Jest to drugi temat mojego autorstwa w tym dziale od czasu 29 Października 2012 roku kiedy to przedstawić postanowiłem swoją A4 B5. Dla przypomnienia… Jednocześnie w Styczniu 2020 roku stałem się szczęśliwym nabywcą Audi A4 B7, 2007, 1.8T, 163KM, quattro, sedan, skrzynia manualna 6 – biegowa, na temat przebiegu się nie wypowiadam. Auto zostało sprowadzone z tu cytat z Wikipedii „Szkop (w liczbie mnogiej Szkopy) – pogardliwe określenie Niemca”. Kolor, LZ7L (ciemny szary efekt perłowy Lavagrau-perleffekt), poza tym całość jest w edycji bieda, bieda, bieda. Z luksusu to 4 x szyby w prądzie, radio Chorus II. Z drugiej strony braki stały się dobrą bazą do lekkich modernizacji. Silnik ok, tunel od razu pod radio 2DIN, ogólnie nie jakieś bardzo skomplikowane więc wypadało z tego skorzystać. Nie zanudzając już, napisze trochę o zmianach i dodam kilka zdjęć z wykonanej pracy z okresu ostatniego roku. To co zrobiłem starałem się wykonać na oryginalnych częściach (no wiadomo nie wszystko się dało) ale robiąc myślałem tak, aby jak najmniej ingerować w to co stworzyli w Audi lub mieć możliwość powrotu. Głównie mam tu na myśli dziurawienie, wycinanie, drutowanie itp. Wszystko robiłem sam więc i krytykę przyjmę z całą odpowiedzialnością jednak pomimo włożonej pracy w ten samochód chciałem tu nadmienić i złożyć serdeczne podziękowania dla użytkowników: @pila24 oraz @Łukasz13. Tak się prezentowała po powrocie z Niemiec. No i nastąpiły zmiany... Zmiany we wnętrzu: - stołki skóra (+ lędźwia) – było już pisałem na forum temat o wymianie foteli w sedanie z niedzieloną tylną kanapą - https://a4-klub.pl/topic/464440-audi-a4-b7-sedan-niedzielona-kanapa-od-a-do-z/ - MMI Rns-e (nie Led) - dołożyłem ORI moduł, nową wiązkę i mikrofon bluetooth (obecnie będzie zmieniany moduł na 8P1 863 335 A z uwagi, że mój teraźniejszy ma w dupi(.e.) tel. Xiaomi - taśma kierownicy, oraz kiera skóra MF z B7 - taboret przód skóra z (podświetleniem) - zregenerowałem sobie klimatronik, wizytownik (pomalowałem) też było już wypowiadałem się tu - - wymieniłem popielniczkę przód, tył, ramkę biegów okleiłem w kolor listew drzwi i deski dobraną folią 3M (sprawdza się, nie wyciera się) - dołożyłem kamerę cofania i moduł do jej obsługi (tu podziękowanie dla użytkownika @woszu) - jakieś tam czujniki parkowania w kolorze są (w sumie to było pierwsze co przy tym aucie zrobiłem, do dziś żałuję) - kodowanie - w planach podświetlenie ambient, no i ogólnie sufit bo zaczyna lecieć na łeb – może czarny się uda i raczej okleję materiałem bo zakup np. czarnej podsufitki i innych plastików ceną zabija… Zmiany na zewnątrz: - zmieniona tylna dokładka zderzaka na ORI dokładkę S4 z ASO - zmienione końcówki wydechu (wspawałem podwójne no bo okrągłe już nie pasowały) - zaplanowane są listwy drzwi od S4 (leży już cały ORI kpl. niedawno zakupiony i czeka na lakierowanie), do zakupu zderzak frontowy z S-line, może grill z S4. No i w sumie to by było na tyle… Teraz kilka zmian mechanicznych i eksploatacyjnych: - zawieszenie Eibach Pro Kit na seryjnym amorku 1BA - alufelga 17’ Ronal z S4 B5 - oponki 4 x Continental PremiumContact 6 225/45 - łożyska przód SKF - hamulce przód Textar (seria) - zmienione obie zwrotnice - zmienione poduszki silnika Corteco - chłodnica główna (w sumie niepotrzebnie ale jest) - filtry (najzwyklejsze Filtron) - pełna zabudowa podszybia - przepływomierz Bosch - intercooler TW 180 - obejmy i sylikony MDC - orurowanie dolotu IC Bel-Exhaust & Intake Systems - sztywny TIP z kwasówki Bel-Exhaust & Intake Systems - DP Bel-Exhaust & Intake Systems + bandaż - nowe śruby, nakrętki i uszczelki pod turbo, kolektor i DP (ASO) - wtryski 430cc Bosch - brak 2 sonda lambda - usunięty całkowicie SAI - turbo hybryda pod 260KM - cewki Beru - olej Liqui Moly 5W40 - świece NGK - wszystkie płyny i reszta olei… (pomijając skrzynię i dyfer) - no i szereg innych pierdół typu zbrojone wężyki, obejmy, zaślepki, podkładki, i inne cuda wianki… - strojenie całości, ustawienie zbieżności auta - były myśli o zmianie końcowych puch wydechu na te od 2.0 tfsi ale jakoś się rozbiegły (w sumie myślę ale… bo że za głośno będzie…) kilka zdjęć z wykonanej pracy i samej furmanki oraz gratów... Minusem wg. mnie jest już absolutny brak miejsca na jakiekolwiek maskownice w kratki zderzaka, przez co te rury intercoolera strasznie się rzucają w oczy. Może zderzak z S-line uratuje sytuacje, może jest bardziej odsunięty od pasa niż seryjny. Nie wiem. Na dziś dzień auto ma 236,2 KM i 346Nm. I wygląda jak na załączonych obrazkach. Do codziennej jazdy taka moc auta w zupełności mi wystarczy. Spełnia moje oczekiwania i pozwala na dalszy rozwój założeń, które w niedalekiej przyszłości mam nadzieję uda się zrealizować. Po ubraniu listew na drzwi i ogarnięciu przodu dla mnie autko zrobi się fajnym niewyróżniającym się niczym „sleeper-kiem” i zapewne będzie gościć u mnie na wiele kolejnych wiosen.
  17. Nie. Mogę powiedzieć nie ... Hehe nie używałem niczego. Wyjąłem. Umyłem, odtluscilem i pomalowałem na nowo. Trzyma się do dziś aż miło do auta siadać. Nie regenegowalem chromu.
  18. Dla kontynuacji tematu założyłem i ja u siebie w B7 sedan. Co prawda nie jest tam taka przelotka jak w kombi ale ominąłem ja w cywilizowany sposób. Moduł od @woszu, kamera jakaś z alledro za 120zł i kabelek z tematu. Muszę pochwalić adapter bo obraz mi zmienia bardzo płynnie a możliwości regulacji w samym adapterze pozwalają dopasować obraz do indywidualnych wymagań. Ogólnie mod na plus. I upchać przewody w Ori wiązce też idzie w miarę normalnie. Tylko ja nie zmieściłem się że wszystkim w tak krótkim czasie. Aha... Pierwsza kamera "rybie oko" nie łapała mi kolorku na adapterku. Druga z płaskim oczkiem chodzi lalunia. Ale UJ WI dlaczego...
  19. bylem oddać czynnik - 590 czyli nie był układ przeładowany, pora na zmianę czujnika DLA POTOMNYCH CEWKA NA SPRĘŻARCE SIĘ UWALIŁA, PO WYMIANIE CHODZI JAK Z NUT.
  20. pakuje wrotki i jade ustabilizowac ten czynnik, zobacze co wtedy, jak nie to oddam go i zmienie czujnik bo asekuracyjnie zamowilem go juz... ponoć nie ma zaworka na czujniku i trzeba go oddac w celu wymiany ?‍♂️
  21. hej... moze mnie poratujecie bo zona zabrała mi moje B7, gdyz u niej przestala dzialać klima. Opel Astra 2008 rok model G 1.7 isuzu. Klima dziłała do pewnego momentu i jak reką odjął przestała. Nie zalązcza sie sprężarka jak rownież wentylator po jej włączeniu. Co ciekawe kiedy auto mocno sie rozgrzeje wentylator włącza sie by je wystudzić. Sprawdziłem napięcie na zasilanu sprężarki i jest ok po właczeniu pokazuje 14V z groszem... sprawdziłem bezpieczniki i wszystko ok, nie wiem czy to problem z czujnikiem ciśnienia? kumpel jak sie połączył kompem wyszło ze niby ok ale ciśnienie pokazuje 36bar??? chyba za dużo... u gościa od klimy pokazało 12bar... na maszynie, mówił że za dużo... podłaczył kompa i oświadczył ze jakiś przekaźnik ma przerwanie obwodu ale jaki... zapytałem mówi że jest moduł w nadkolu po stronie kierowcy... no jest ale spr. kable są ok. Nie spr sprężarki na krótko... jakieś pomysły? aha... czynnik jest! oba przewody na wyjsciu sprężarki ciepłe, bardzo ciepłe... po skasowaniu tego błedu nic nie pomogło ... błąd też na nowo sie nie pojawił ale niewiele przejechałem... może 2km do kolegi co chciał coś ustalić na jego podstawie. Nie widze wycieków czynnika nigdzie...
  22. nie pamietam taka zielona puszka akryl matowy boll czy jakos tak
  23. bombelm7 odpowiedział(a) na keczemot temat w Audi A4 B7
    Osobiście dałbym asekuracyjnie taśmę. Np. końcowy element progu w B7 w gornej części fabrycznie jest klejony właśnie na takiej taśmie dwustronnej więc tym bardziej możesz zastosować ją przy listwach jako wzmocnienie. Pamietaj o czystości elementów przy montażu. Weź pod uwagę grubość taśmy czy nie odstawi listwy od karoserii drzwi. Odradzam Ci klej do szyb bo gdy przyjdzie Ci wymienić np jedna z listw bedziesz go musiał wycinać.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.