Treść opublikowana przez bombelm7
-
1.8t BFB czasem puści małą chmurkę błękitną, czy to turbo?
niekoniecznie ? napinacz tez grzechta na mocno rozgrzanym silniku. Sam bylem tego przykladem. Tak czy siak sklaniam sie ku Twojej diagnozie. ?
-
1.8t BFB czasem puści małą chmurkę błękitną, czy to turbo?
Sądziłem że uszczelniacze powinny objawiać sie np chwilowym klekotem motoru podczas porannego rozruchu lub problemem z cisnieniem oleju (kontrolką) najwyraźniej sie mylę... nie irytuje sie ? jesteśmy tu by czegoś sie dowiedzieć i wymieniać doświadczenia. Problem bfb z głowicami jest dość popularny a przyczyn może być wiele.
-
1.8t BFB czasem puści małą chmurkę błękitną, czy to turbo?
Nie sposób tylko próba dowiedzenia sie czegoś.
-
1.8t BFB czasem puści małą chmurkę błękitną, czy to turbo?
odma? odpowietrzenie silnika? sprawne? działa? sprawdzałeś? zobacz może tam jest przyczyna znikającego oleju
-
1.8t BFB czasem puści małą chmurkę błękitną, czy to turbo?
wiem ze pisal dlatego napisalem mu ze 1-1.5 to duzy ubytek oleju na 5tys. nie pytalem go ?
-
1.8t BFB czasem puści małą chmurkę błękitną, czy to turbo?
Mozliwe ze gdzieś po dłuższym postoju na wolnych obrotach nie dopala paliwa. Świece masz wymienione? kiedy? duzo oleju ubywa na 5tyś. kontrolowaleś stan płynu chłodzącego? gdzieś ten olej musi uciekać. Jeśli nie przez pierścienie może tam?
-
1.8t BFB czasem puści małą chmurkę błękitną, czy to turbo?
Nie pod górę tylko z góry tak aby hamował silnikiem. Daj mu bieg taki byś czuł że auto hamuje samo z góry bez uzycia pedału... że je trzyma. Przejedz tak chwile i dodaj ostro gazu.
-
1.8t BFB czasem puści małą chmurkę błękitną, czy to turbo?
Przejedź sie z gory tak aby hamować silnikiem tylko jakiejś większej i stromej. To znaczy nie na luzie tylko na biegu np 3. Przy końcu dodaj mocno gazu i zobacz co sie stanie. Jesli zobaczysz za soba churkę to obstawiam tu niestety nieszczelność pierścieni na tlokach. Nie zauważyłeś spadku mocy w aucie?
-
Audi A4 B8 1.8 TFSI (160KM) Moja Piękność
zrobię jak piszesz... wykluczam sie bo moje nerwy są zbyt słabe ?
-
Audi S4 B6 czarna esa
super... skonfiguruj wszystko, auto prezentuje sie bdb. Faktycznie wydechy out.. psują... niepotrzebnue tak odstają... ?✌
-
Audi A4 B8 1.8 TFSI (160KM) Moja Piękność
kurw... sory nie mogę... obserwuje ten temat od kilku tyg... ? no nie moge... facet gdzie Ty masz pojecie o mechanice, renowacji itd... gdzie? przepraszam naprawde ale żygam na takie podejscie do auta... ASO, duze warsztaty! tak kurw... nie stać mnie na to masz racje i OK ale dzieki temu przy ludziach tu zgromadzonych i kontakcie tel. bo tez taki z nimi istnieje robie cos sam... i to nie polega na zakladaniu pierd... światełek w drzwiach zleconych w ASO. Szanuje zakup auta ktore posiadasz ale to co z nim robisz ? dramat... zainwestowałes tyle pieniędzy... kuw... po co? by bylo światełko? ładny detaling? zrozum... wszyscy Ci chcą powiedzieć że źle inwestujesz... auto samo w sobie jest lux i mozna zrobić fajny samochód ale nie w ten sposób co reprezentujesz... przepraszam... nie wytrzymałem... marnowanie pieniedzy... ja robie miesiąc by do B7 wstawić kamere cofania a gość wpierd...a... ponad 2 klocki w jakiś gówn... rejestrator... dramat... przepraszam raz jeszcze...
-
Audi S4 B6 czarna esa
kiera wpadła? nie ma zdjęć... bluetooth obsługa tel itd.? multifunkcja?
-
Regeneracja: przycisków climatronic, rączek drzwi, włącznika świateł - A4 B6/B7 - tematy zebrane z forum
aha... dorzuce jeszcze wizytownik... każdy element można odświerzyć... serdecznie polecam... wnetrze auta zawsze zdobi szatę kierowcy... kilometry okazuje zewnetrzna cześć ale dałość tylko wnetrze...
-
Regeneracja: przycisków climatronic, rączek drzwi, włącznika świateł - A4 B6/B7 - tematy zebrane z forum
Witam. Tak czytam i zastanawiałem sie nad regeneracją swoich przycisków i ramki klimatronica czy jak to piszemy... bo wygląda tak jak na zdjęciu, postanowiłem go sobie odświeżyć. Faktycznie przy uzyciu ciepłej wody i łynu do mycia naczyń, gąbki do garów schodzi wszystko... Szanuje osoby to stosowały rozpuszczalniki i papiery do czyszczenia... ja tego nie robiłem a wyszło przed maowaniem tak jak na foto Przed malowaniem użyłem benzyny ekstrakcyjnej... szablony z allegro dla tych co pytaja... i rozpocząłem prace. Malowałem 5 warstw delikatnie... nie dziwie sie ze jak malijemy nieudolnie to przyciski sie klinuja... sory ale umiejetnosci i precyzja robi tu wiele... zamieszczam zdjecie po 1 prysnieciu... widać jak jest pokryta powierzchnia... ja nie niweowałem rys i zagnieceń... po co? tego nie widać w aucie ale można bez problemu... nie stosowałem podkładów i innych głupot... na taki zapieg twardy akryl wystarczy... w zupełności... dla mnie OK zdjecia mówią same za siebie. Fakt 2 popołudnia, myjka ciśnieniowa, konstrukcja statywu, woda ok 100st.C i ciśnienie 8bar jest potrzebne ale efekt? oceńcie sami... i to prawda że te guziki są odnawialne przy uzyciu tylko ciepłej wody... każdemu polecam kto ma cierpliwość i dokladność modelarską... klejenie modeli papierowych dało efekt... pozdrawiam i jeśli ktoś nie czuje sie na siłach mogę mu ogarnąć temat ✌?
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Napisałem z doświadczenia. A4 B5 przejechalem przez 9 lat ponad 2 stowy. Lałem od kupna po wyczyszczeniu silnika Castrol 10W40. I tak ! napisze to NAJWIĘKSZE GÓW...O. po okolo 400tys wymienialem uszczelkę pod pokrywą zaworów a to co na niej zobaczyłem mnie przeraziło. Nie dalo rady umyć. Wypiaskowalem ją i zalałem wtedy Motul. I sprzedałem auto za nastepne 40tys. KM. Castrol NIE.
-
Nawiew i wycieraczki działają po wyciągnięciu kluczyka z stacyjnki.
Mialem tak, ale po wyjeciu kluczyka i wlaczeniu kierunkowskazu, gdzies masz zwarcie. Sprobuj podpiac auto pod kompa, powinno cos pokazac.
-
blow off do 1.8t APU
kunpel niedawno kupil do B6 1.8T po mapie na niby 200km. Dramat w moim odczuciu. On sie podnieca bardzo ? ale do seryjnego auta taie cos troche naprawde jedzie wiochą... czemu to ma sluzyc? chyba tylko dla dźwieku ktory i tak jest lipny.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Jak kupilem auto byla wlasnie stara karteczka z jakims LM 5W30 nie mam pojecia z jakim. Silnik jest w dobrej kondycji wiec nie chcialem lac byle czego. Kolo w sklepie doradzil 5W30 ale jak wszyscy pisza 40 to zmienie na to 40 i tyle. Napewno nigdy juz nie wleje Castrola choć na korku Audi jest wlasnie jego logo.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Ok, no to zakupie sobie ten LM Leichtlauf 5w40. Faktycznie w cenie jest spora roznica.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
A ja jezdze na LM 5w30 top tec 4200, niby wczesniej latal na LM 5w30 tylko nie wiem co dalej w nazwie bylo... no i nie wiem... zbliza sie wymiana bo juz 11tys przelatane i mowicie zalac 5w40? moze tego top tec 4100? wogole czym sie roznia te nazwy top tec, synthoil, molygen, LEICHTLAUF??? ja mam motor 1.8TQ 163 KM BFB... Napewno wleje LM tylko ktory?
-
A4 B6 naprawa czy szkoda całkowita.
No bo teraz tak jest wygodnie na podstawie zdjec i tyle. 5 tys no ogarniesz to za tę kwotę ale dziwi mnie to ze naruszony zostal element auta niewymienialny i nie klasyfikuja tego jak calkowitej szkody. Ale wyjasnieniem tego jest pewnie to ze nie doszlo do przerwania poszycia blachy. Mozesz sie tez przeciez niezgodzic z ta propozycja i odwolac wtedy przyjedzie rzeczoznawca na miejsce lub gość co likwiduje szkode podniesie propozycje, lakier masz w tym miejscu oryginalny, broń sie troche... i tak dostaniesz pieniadze tylko zalezy ile wyrwiesz od nich w granicach rozsadku.
-
[B5 AJL] 1.8T Quattro Avant
pakiet S4 bedzie trudno dostępny, chyba ze jakis zamiennik, ceny ori sa kosmos.. sam sprzedalem ostatnio zdezak za 1000 ktorego bym w zyciu nie kupil a gosc z pocalowaniem reki wzial... progi, a listwy montazowe? a wsporniki alu na progi? wykonczenia listw od S4? zycze powodzenia... oczywiscie bedzie Ci z tym ciezko jesli zobaczysz jak wyglada to w oryginale przy montażu... Zmień sobie te pomarańczowe kierunki bo Ci starzeja to auto a ladnie sie starasz...
-
Audi a4 b6 1.9 awx problem
może napisz co myłeś? karoserie? czy myleś coś pod maską? jeśli pod to pasuje w dobrym słońcu zostawic auto na okolo 2h z otwartą maską... poza tym nie leje sie wody na komputer i alternator wiec sprecyzuj co zrbiłeś...
-
Zawieszenie 1BA i Eibach Pro Kit -30mm
Dokladnie a jak ładnie poprosisz tego Pana co pojawia sie w dolnym prawym rogu ekranu jako doradca to jeszcze mozesz rabat zyskać, ja tak zyskałem 70zl na świeta od tak... z tego co wiem eibach nie prowadzi sprzedazy i nie ma sklepu na allegro co konsultowalem z pracownikiem przez telefon wiec odpuscilbym sobie zakupy tam a jedyny minus zamowienia na stronie eibacha jest taki ze gdy nie ma w Polsce zestawu dla nas trzeba czekac az dotrze do nas juz bezposrednio z fabryki w Niemcach około 2-3 tyg.
-
Często psująca się El. Szyba kierowcy
Kupiłem sobie zamiennik za 150zl do B7 pochodził 3 dni. Nic nie warte. Wciagnelo linke, poszarpalo. Wyjąłem, dopasowałem linkę od sprzęgła z motoru, zakułem, założyłem na ori prowadnicach i kolowrotku i poki co od okolo 4 miesiecy szyba pracuje bez zarzutu. Nastepnym razem jesli mnie to spotka tylko ori.