Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

scq

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez scq

  1. Na którym zdjęciu?
  2. Bartek zrobił swego czasu rozprawkę na ten temat --> [ALL B6] Pakiet S line (zewnętrzny i wewnętrzny) ---------- Post dopisany at 14:16 ---------- Poprzedni post napisany at 14:15 ---------- Oznaczeń można sobie 10 dopiąć, a w środku placki
  3. Nie sądzisz bo nie wiesz, bez obrazy Zewnętrzne stukają przy skręcie, a wew. tak jak pisałem wyżej i dokładnie tak jak pisał Lukaszxxx
  4. O Ci chłopie 3 setka postów i nie wiesz gdzie to znaleźć. Szukajcie, a znajdziecie, proście, a będzie Wam dane: http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/all-naprawa-luznej-klamki-wymiana-sprezynki-136154/ i dwie śrubki z lewej i prawej u góry tapicerki. http://a4-klub.pl/wnetrze-99/all-b5-demontaz-boczkow-bagaznika-avant-197821/ I już więcej nie pytaj o takie proste rzeczy, znalezione w 1 min.
  5. Przeguby wewnętrzne. Bardzo rzadko padają, jeżeli już to przy sporym przelocie powyżej 400 tys. Dają o sobie znać przy wyższych prędkościach i można je poczuć od 3 biegu w górę, później odzywają się przy niższych prędkościach i na każdym biegu. Co nie znaczy, że w Twoim wypadku mogła osłona polecieć i przegub dostał szybciej w tyłek. Sprawdź. ---------- Post dopisany at 23:00 ---------- Poprzedni post napisany at 22:57 ---------- Do poduszek jak Paweł pisał też bym się skłaniał. Krzywe półosie na końcu. Chociaż jak zdiagnozujesz przeguby wew. to pewnie taniej i sensowniej będzie Ci kupić całe półosie na ori przegubach, przede wszystkim wew., niż wymieniać na ruville i inne zamienniki.
  6. scq odpowiedział(a) na Klejk temat w Audi A4 B5
    3B0941295B - z tym A3 i A6 się zgodzę, ale S4? Pokaż jakiegoś screen`a.
  7. scq odpowiedział(a) na dawidoks temat w 1.8T
    Jak podłączysz wężyk do gruszki i z drugiej strony do strzykawki i wpuścisz ciśnienie to ją zobaczysz. Będziesz widział ok. 1cm poruszającego sie pręta w pozycji poziomej w okolicach turbo. To jest sztanga, nie mam foto. Oczywiście do zabiegu wyciągnij sobie puchę od filtra powietrza bo bez tego nic nie zobaczysz
  8. Pogoda dziś idealna pod łyżwy, 17km pokonane w hmm 50 minut prawie. o 22:00.
  9. scq odpowiedział(a) na Klejk temat w Audi A4 B5
    Teraz rozumiem i stąd wynikł problem, że silniczki zapierają się tyłem. Takiej rzeźby nie widziałem z dystansami. ---------- Post dopisany at 13:43 ---------- Poprzedni post napisany at 13:42 ---------- A co ciekawe sam przegubik silniczka nie występuje jako część zamienna, żeby móc go zastąpić.
  10. scq odpowiedział(a) na dawidoks temat w 1.8T
    Nie wszystko na raz, na spokojnie. N75 po podaniu 12V powinien robić przejście z prawego króćca od rury do puchy filtra w kierunku 2 pozostałych, bez napięcia ta droga jest zamknięta. Obejrzyj jeszcze przewody gumowe wychodzące od N75, możesz je wymienić, kupić z metra wężyk 6mm zbrojony i komplet opasek zaciskowych koszt ok. 20zł i masz ew. nieszczelności wyeliminowane. WG można sprawdzić, zakładając na króciec wężyk, a z drugiej strony na strzykawkę. Jak wciśniesz powietrze, sztanga powinna się odchylić i pozostać w miejscu (będzie ją widać dosłownie 1cm, więc dobrze się przyglądaj). Później zrobić logi dynamiczne na kanałach 002,007,025, wkleić do działu diagnostyka VAG - tam mądre głowy się wypowiedzą
  11. Wstrzymaj się i poczekaj do wtorku/środy. Jak dopadnę do drugiego komputera to napiszę Ci co i jak z gatunkami stali.
  12. scq odpowiedział(a) na Klejk temat w Audi A4 B5
    6K5941295 - valeo 4D0941295 - bosch To co dostałes to nie dystanse tylko pierścienie uszczelniające
  13. Nie, kwasoodporna jak sama nazwa wskazuje powinna być odporna na kwas! Natomiast stal nierdzewna, której gatunków jest XXX nie każda poradzi sobie z kwasem. Miałem nawet przypadki, że nierdzewka z tak zwanych serii "eko" reagowała z mocniejszą chemią do utrzymania czystości w pomieszczeniach, solą itp. Najzwyczajniej w świecie wychodziły rdzawe naloty i pozostawało szczotkowanie specjalną włókniną, a wtedy już na 100% nie uzyskasz takiego rodzaju szlifu jak spod maszyny.
  14. Robię w maszynach gastronomicznych to miałem na stanie kilka preparatów. Generalnie z odkamieniaczami w płynie, profesjonalnymi, a nie jakimiś kwaskami cytrynowymi jest tego typu melodia, że im bardziej śmierdzi i gryzie po nosie tym skuteczniejszy! Jeżeli coś pachnie cytrynką, czy innym ładnym zapachem to zwyczajnie kamienia nie bierze, albo weźmie jedynie nalot powierzchowny ściągnie. Ja jednak bałem się lać najmocniejszy napalm, dlatego wlałem na próbę po wcześniejszym teście na aluminium (czy nie reaguje ze sobą), odkamieniacz marki Hendi. Nie wiem po ile to na allegro można znaleźć, ja kupuję 1l po 9,00zł netto. ---------- Post dopisany at 11:51 ---------- Poprzedni post napisany at 11:49 ---------- dokładnie ten: Profesjonalny odkamieniacz do sprzętu AGD (3139682003) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ---------- Post dopisany at 11:53 ---------- Poprzedni post napisany at 11:51 ---------- Pamiętajcie o jednym fakcie, że chemia najlepiej działa i aktywuje się w temp. ok 60*C! Rozmieszać z gorącą wodą, lepszy efekt.
  15. Oni biorą właśnie od dystrybutorów typu Stalesia, a Stalesia od producenta. Producent się tyłkiem wypnie na takie zapytanie, bo koszt niewielki, a papierkologia spora, dystrybutor będzie chciał cokolwiek zarobić więc powinien podjąć temat, a sklepy z balustradami itp. czyli przedostatni łańcuszek przed klientem końcowym będzie sobie cenił. Chociaż przy takich pierdołkach cena nie powinna być zbyt rozbieżna. ---------- Post dopisany at 23:30 ---------- Poprzedni post napisany at 23:29 ---------- Co do kwasa, nie każda stal nierdzewna jest kwasoodporna! i na to zwróć uwagę przy rozmowie z kimkolwiek.
  16. Spróbuj ją reanimować jak pisałem wyżej. Jeżeli nie pomoże to wymiana, koszt znikomy.
  17. Stalesia - rury, stal - rury nierdzewne, kwasoodporne, rury żaroodporne, tuleje, hollow bar, stal nierdzewna, rury duplex, super duplex. - zapytaj, taki kawałek za grosze dostaniesz. Mam dostęp do profili z nierdzewki bo współpracuje z kilkoma producentami w Polsce, jak Ci się nie spieszy to mogę we wtorek zapytać.
  18. Jaki termostat założyłeś? Bo to, że na każdym napisane jest 87*C temp. otwarcia wcale nie znaczy, że w rzeczywistości tak jest.
  19. Witam, sam robiłem sufit w avancie i wszystkie słupki dookoła. Koszt nie jest duży, dobry materiał na gąbce (akurat robiłem czarny) 33zł/m2. Na słupki dałem materiał podklejony cieniutką gumą (czarny) koszt. ok. 30zł m2. Do tego specjalny klej odporny na temp. (na podsufitkę innego nie dawaj, bo się odkleja z czasem pod wpływem temp.) 1kg koszt. ok 20zł. Nie znam kosztów usługi dokładnie, ale za sam sufit tapicer zaśpiewał 350zł więc podziękowałem. Robiłem sam i od razu mówię, że jak nie masz nerwów ze stali i kogoś do pomocy to lepiej odpuść. Czas wykonania całości z montażem, demontażem, klejeniem, wykańczaniem otworów, prowadzeniem nowej instalacji oświetlenia, oklejaniem słupków i wykańczaniem. 2 bite dni od rana do wieczora.
  20. Na dniach rozrząd będzie mieniany, to przy okazji wrzucę nową uszczelkę, zobaczymy czy będzie poprawa. Tymczasem ---------- Post dopisany 30-03-2013 at 21:59 ---------- Poprzedni post napisany 23-03-2013 at 10:55 ---------- Zakamieniona nagrzewnica, po odkamienieniu sytuacja się nie powtórzyła. Ufff! Bo koszt uszczelki i planowania głowicy, a odkamieniacza jest nieporównywalny.
  21. Temp. płynu na klimatroniku sprawdzisz w kanale 49. Optymalna temp. to 90*C, temp. otwarcia termostatu to 87*C Sprawdzenie temp. wciskasz jednocześnie strzałkę pod wyświetlaczem (zamkniętego obiegu powietrza w aucie) i strzałkę od ogrzewania na szybę (ta skierowana w górę). Następnie przyciskami temp. + lub minus idziesz na kanał 49, później wciskasz strzałkę pod wyświetlaczem i pokazuje Ci sie aktualna temp. płynu. ---------- Post dopisany at 21:55 ---------- Poprzedni post napisany at 21:53 ---------- Przypadkiem nie wyjechałeś od mechanika na zimnym silniku i dałeś ogrzewanie na HI i obroty wentylatora na max? Bo już jeden forumowicz w ten sposób drapał się po głowie, dlaczego auto tak wolno mu się nagrzewa?
  22. scq odpowiedział(a) na martiborki temat w 1.8T
    Szarpanie powyżej 3000 obrotów u mnie usunięte, po wymianie węży podciśnienia, wszystkie od N75 na nowe i nowe opaski. Ale tak jak dev napisał, logi dynamiczne i kumaci ocenią co i jak. ---------- Post dopisany at 21:46 ---------- Poprzedni post napisany at 21:43 ---------- 002, 007, 008, 025 do zlogowania i założenie tematu w dziale diagnostyki VAG.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.