Treść opublikowana przez odzim
-
[ALL B5] Jak to jest z tym AJM
chodzi o pękające walki rozrządu, ale to było na początku , 130 ma mocniejsze korbowody ,pompowtryski i turbinę inne kolo dumasowe i sprzęgło , zmiany w osprzecie oczywiście wszystko mocniejsze to tak po krótce , a co do awaryjnosci to cos w tym jest bo w niemczech najwiecej aut z motorchaden tdi to walsnie ajm
-
[ALL B5] Jak to jest z tym AJM
sprecyzuj o jakie czesci ci chodzi ajm 115 to nie ten sam motor co awx/avf tu masz linka co i jak z motorami tdi http://img63.imageshack.us/my.php?image=tdijz6.jpg
-
[B5 1Z] Jak Zimny pali od strzala ale nierówno przez chwile chodzi i szary dymek puszcza
to nie zapomnij jak bedziesz robil rozrzad zeby pompe ustawic w neutralnym polozeniu , to moze miales akurat pompe ustawiona w maxymalnym poozeniu odwrotnym do tego co potrzebowales i miales farta pozdrawiam
-
[B5 1Z] Jak Zimny pali od strzala ale nierówno przez chwile chodzi i szary dymek puszcza
pewnie ze mozna ale nie jak jest o zeba przestawiona ja nic nie musze czytac poprostu tak jest, miałbys na wartosci 255 a powinno byc miedzy 49 a 54 w bs w grupie 000 i tego pompa by nie wyregulowali , sprawdz sobie ile teraz masz a nie sie mądrzysz
-
[B5 1Z] Jak Zimny pali od strzala ale nierówno przez chwile chodzi i szary dymek puszcza
pewnie ze nie było o zabek przestawiony bo pompą by tego nie wyregulowali , a logi zawsze warto zrobic bo wtedy wszystko jasne bedzie co dolega motorowni
-
[B5 AFN] co tak piszczy
obstawialbym alternator do sprawdzenia jego rolka
-
[B5 1Z] Jak Zimny pali od strzala ale nierówno przez chwile chodzi i szary dymek puszcza
bardzo cenna uwaga , chwilowa nierowna praca po urochomieniu swiadzczy o lekkim przedmuchu na cilindrze
-
[B5 AJM] Na wyższych biegach traci moc
zawór N75 -napewno nie on sie nie psuje i dajcie mu spokoj nieszczelność w dolocie -tymbardziej nie,ma przeladowanie zapieczone łopaki w turbinie -99% ze tak przepływomierz do wymiany raczej nie ale to sie okarze jak ladowanie wroci do normy
-
[B5 AFN] Padła turbina
tez tak podejrzewam ale nie podal numerow wiec nie wiadomo
-
[B5 AJM] Na wyższych biegach traci moc
chłopaki poróbcie logi , po waszych opisach zróbcie przynajmniej dynamiczne grup 03 ,08 ,011 i bedzie jasne ze macie( kierownice zapieczone ) :> ps wstawcie w dzial diagnostyki
-
[B5 AFN] Padła turbina
albo org waz z jednej strony metalowy z drugiej gietki ale kosztuje sporo albo przejsciówka turbo/IC do dostania u lokalnych tunerów lub kolegow z klubu a4 którzy sie tym zajmują koszt okolo 70 pln ps. podaj numery jakie masz nabite na turbince
-
[B5 AFN] Padła turbina
tak twierdzisz ale nie mas racji masz tu logi po zamianie turbiny z afn na avf bez zadnej modyfikacji i jezeli ktos twierdzi ze ma duzego laga to cos ma z turbina link http://img100.imageshack.us/my.php?image=grupa011wo2.jpg Po co zmieniać turbinę, jeżeli wyszło po zmianie tak jak przy seryjnej.Wklej wykres przed modyfikacją programu i po korekcie. to nie miało pokazac ze cos ma zmienic tylko ze nie ma laga na turbo od awx , a rozmawiamy o wymianie turbo jak sie wysra a nie po to by zmieniac , a itak jak by byla na hamowni na starym turbo i na tym to wykresik zapewniam cie ze by wyszedl inny na korzysc turbiny awx
-
[B5 AFN] Padła turbina
Bo może masz farte, ale jeszcze tego nie wiesz... Ile km zrobiłeś :?: I to że Tobie się trafiło nie znaczy że taka jest reguła wystarczajaco duzo zeby miec pewnosc ze jest dobra okolo 6-7 tys od załozenia , teraz to tylko ja sam moge ja dojechac ,ale powtarzam kupowac jak jest jeszcze w aucie i auto odpala, bo tak to jak kota w worku ,w regenerowane bym bardziej sie bał wejsc niz w taka
-
[B5 AFN] Padła turbina
i tak sie upieram ze z uzywki angola na chodzie co ma 50, 60 tys mil spoko mozna wziasc ,ja taką mam za 500stówek i smiga i dalej bedzie i dluzej niz z afn bo jest duzo mocniejsza, oczywiscie jak eksploatacja bedzie prawidlowa
-
[B5 AFN] Padła turbina
tak twierdzisz ale nie mas racji masz tu logi po zamianie turbiny z afn na avf bez zadnej modyfikacji i jezeli ktos twierdzi ze ma duzego laga to cos ma z turbina link http://img100.imageshack.us/my.php?image=grupa011wo2.jpg
-
[B5 AFN] Padła turbina
nie mowimy tu o turbinkach z allegro tylko od klubowicza audi a4 ,był dzies namiar na forum i mowa o tym trzeba poszukac nie bede tego robił za kogos tylko podpowiadam i taniej to było niz 2 tys
-
[B5 AFN] Padła turbina
to prawda ale to już zależy od finansów - różnica jest na pewno w żywotności ale i też ogromna w cenie. Regenerować już mozna poniżej 1000 pln w pożądnych zakładach a nówka to ponad 2 razy droższa spokojnie ;( Jestem podobnego zdania. To już chyba troszku za stare autka żeby sie w nowe turbo pakować... Jak już to po regeneracji nie używkę i oczywiście ze sprawdzonego żródła bo dzisiaj dużo fuszerki mozna dostać... zalezy ile autem bedzie jeszcze smigal bo jak ze 100 tys to spoko mozna dostac uwywke co ma 100tys najechane i bedzie lepsza niz regenerowana z czego garret sie wycofał i nie zaleca. a jak wiecej to moze jednak pokusic sie na nowa koledzy z klubu maja namiary na nowki w super cenach wystarczy poszukac
-
[B5 AFN] Padła turbina
kup uzywke od awx-a avf-a z angola który jeszcze jest na chodzie(teraz to chyba najtansze turbiny uzywane poprostu pelno tam jest pasatówow avf) i dlatego cena takiej turbiny 600 -800 pln i po korekcie bedzie ci latal jak tralala , napewno fajniej niz na ori od afn-a duzo lepszy przebieg momentu i mocy (niekoniecznie wieksza moc musi byc ) bedziesz mial.
-
[B5 AHU] Prośba o analize logów
imm ori boscha albo lizak pierburga ,
-
[B6 AWX] Proszę o analizę logów, czy jest problem z turbiną..?
Możesz sprecyzować i nazwac innaczej to pompowtryskiwacz na jednym z cylidrow Jaka na to rada...? jeździć aż będzie trzeba zmienić turbinę...? nie trzeba wymieniac ewentualnie wyczyscic kierownice w turbinie , albo furke porządnie pogonic na autostradzie po wczesniejszym rozruszniu sztangi wpisz w wyszukiwarke i zobaczysz jak sie to robi edytowałem odpowiedz
-
[B6 AWX] Analiza logów - proszę pomóżcie
hej , a co dokładnie rozumiesz pod pojeciem dziwne zachowanie turbiny
-
[B6 AVF] Proszę o analizę logów
masz niedoladowanie ,pewnie furka troche zamula,
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
a moze masz zle wezyki podcisnieniowe podlaczone, albo dziure wielkosci orzecha, sprawdz taka plastikowa kula od której wychodzi wezyk co sie rozgalezia,bo turbo prawie wogole nie pompuje
-
SPOTY RADOMSKIE
też milo było poznac klubowiczów i klubowiczkę
-
[B5 AVG] Maksymalna prędkość 1.9 TDI 110KM 1999r.
pewnie ze może ma 125 km a 1.9 tdi ma 90 101 110 115 131 150 wiec pierwsze cztery na pewno może , bo koniki potrzebne sa wlasnie do max prędkości[br]Dopisany: 08 Luty 2009, 12:52_________________________________________________ wystarczy zwykły GPS co ma prawie kazdy jak lata w trasy