Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wajsik86

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Wajsik86

  1. ale masz dopasowany kąt wtrysku pod fale?
  2. Jeszcze jak miałem paska 1Z to wsadziliśmy tam kilka różnych fal,wyższych no bo jak fala wyższa to lepiej pojedzie,ale gówno prawda.Fala musi być taka jak komp bo inaczej się dzieją cuda z kątem wtrysku powyżej danych obrotów.Wyższa fala jest dobra ale bez modyfikacji kompa nie przynosi większych korzyści.
  3. Pytam bo jeździłem tydzień na innym nastawniku(nie z grupy VAG) i mnie zaciekawił- spory przyrost momentu od dołu niestety kosztem góry od 3.5 do końca już słabo ciągnał gdzie na seryjnym ciągnie grubo ponad 4tys Znacznie więcej paliwa ori chodził na dawce jalowej 1.7 ten dopiero na 2.7 Przeładował mi na seryjnym turbo gdzie wcześniej nigdy się to nie zdarzyło Gdyby nie ta słaba góra to poprawa porównywalna jak po zmianie tłoczka na większy i naprawdę ładnie wciska w fotel
  4. miałem ustawioną dawkę na 1.7mg i nic w spalaniu sie nie zmieniło na trasie max 5.5L Tylko jeśli masz seryjne graty to moze źle chodzić na takiej dużej dawce.Generalnie zasada jest taka ze nie może sie dławić i za bardzo dymić,jak ustawisz za dużą dawkę to na postoju będziesz czuł paliwo,w granicach 3.0mg myślę,że będzie dobrze
  5. Ma wpływ bo ustawiając dawkę załóżmy na 3.0mg będziesz miał większego kopa niż na 5.0mg (im mniejsza cyfra tym większa dawka) może Ci ustawić na 3.0 powinien się trochę lepiej zbierać.Za te pieniądze warto oddać,jeszcze jak będziesz miał możliwość podpatrzeć to na przyszłość będziesz wiedział co i jak
  6. Pytanie czy ktoś się bawił w zamianę nastawnika w celu zwiększenia wydajności pompy? Jedyna różnica jaką zauważyliśmy to inne sprężynki różnią się czymś jeszcze?
  7. Kąt wtrysku tak jak kolega pisze do ustawienia. Jeżeli chodzi o dawkę to proponuje Ci indywidualnie ustawić bo masz wszystko z innej parafii teraz moim zdaniem celuj między 2.0 a 3.0 jak będzie przebierał to mu zmniejsz trochę,przejedź się i zobacz czy nie robi zadymy:wink: Aha jeszcze jedna sprawa nie masz problemów z kątem wtrysku powyżej 2000-2500 ? bo fala jest inna niż w ahu.U mnie po zamianie fali na inną kąt wtrysku sie rozjeżdżał powyżej tych obrotów
  8. Wiadomo,że lepiej z kablem bo zawsze masz wgląd ile dokładnie.Moja pompa już jest tak rozdziewiczona,że się dogadujemy bez kompa:tongue4:
  9. Rolki i napinacze nie zmieniły się zbytnio a łożyska mają jednak swoją wytrzymałość,wystarczy sobie uświadomić ile tysięcy razy to się obróci jak np czekacie na swoja kobietę aż wyjdzie ze sklepu:tongue4: pierwszy montaż to się zgodzę można kulnąć więcej ale potem ok60 albo więcej w zależności jakie kto ma nerwy:decayed: Często pada pytanie czy wszystkie rolki i czy pompe wody też? odpowiedź jest prosta nowy napinacz i pasek to inne napięce podzespołów i pompa która była dobra nagle zaczyna sie sypać.Taka jest moja teoria i ja się tego trzymam a sam temat jest trudny bo każdy ma swoje zdanie.Ja w każdym razie tak doradzam klientom i jeszcze mnie żaden nie przyszedł pobić
  10. przecież masz fasolki do ustawiania dawki więc nie musisz wsadzić idealnie w to miejsce,w każdym razie nalezy takie coś przyjąć,że nie trafisz.Skręcasz wszystko wrzucasz 5 bieg,trzymasz sprzegło hamulec i w razie czego dławisz.Wiem bo dzisiaj nie trafiliśmy:decayed: odpalił skoczył na 2tys spadł do tys i zaczyna rosnąc zgasiłem a on nadal chodzi ale dzieje się to na tyle powoli ze spokojnie mozna go zdusić i z pompą nic się nie stanie:wink: A co do ustawiania dawki bez kabla to się da:wink:
  11. http://www.itdeamon.ovh.org/toledo/fuel1.jpg jaką masz wartość w drugim okienku? na ciepłym silniku
  12. Daj mu złapać temp min te 80 stopni i ustaw tak żeby było możliwie blisko granatowej linii generalnie musisz zmieścić się między zieloną a czerwoną ale warto trochę na to poświęcić i ustawić na środek. Jak ustawić dawkę? Ja na odpalonym luzuje górne śruby nastawnika i przez drewniany trzonek pukam w nastawnik w jedną stronę zwiększasz w drugą zmniejszasz.Wartość na ok 3.0mg ale tutaj zdania sa różne bo w zależności od nastawnika modów pompy wtrysków itd można co innego ustawić ja u siebie na ori nastawniku miałem 1.7 na nastawniku z renówki to było już za dużo.Generalnie im mniejsza cyfra tym większa dawka.Jak ustawisz za dużą dawkę zacznie się dławić i źle pracować,jak ustawisz za małą będzie słaby i może mieć problem z odpaleniem
  13. a masz możliwość podpięcia pod vaga? ciekawi mnie jaką masz dawkę ustawioną jałowego,przy zbyt małej ciężko pali zimny silnik.Chociaż to tylko takie gdybanie bo za mało informacji
  14. Ja tam wkręcałem czujnik zegarowy żeby ustawić ciśnienie w pompie,a do ustawiania kąta nigdy jej nie ruszam
  15. Przy zbyt małej dawce jałowego też możesz mieć problem z odpalaniem,ja po zmianie na 210 dawke miałem poniżej 2 i problemu nie było.Zwiększ dawke bo to nic nie kosztuje zobaczysz przy okazji czy lepiej pojedzie.Tylko nie przesadź
  16. ja akurat lubię jak miękko chodzi:wink:
  17. tak jak trepek pisze kąt wtrysku jaki masz bo to najłatwiej sprawdzić
  18. nastawiac możesz na odpalonym popinasz pod kompa luzujesz śruby i najlepiej przez drewniany trzonek pukasz w nastawnik żeby osiągnąc wymagana wartość,możesz ustawić wartość na ok 3.A ile masz ustawione bo może nie warto ruszać
  19. Z tym przepływomierzem to chyba żart:decayed: zresztą odepnij i zobacz ze się nic nie zmieni:wink:
  20. zrób jakieś foto albo filmik jaki to ma kolor to Ci coś powiemy:wink: Nie spalone paliwo to taki bardziej stalowy kolor,druga sprawa dymi cały czas czy tylko jak dodajesz gazu?
  21. Słyszałem ten sam silnik na 220 i później na 190 i na drugich o wiele przyjemniej chodzi
  22. Nie przekładaj tylko złóż jedną z dwóch.Wybierz cieńszą podkładkę pod tłokorozdzielaczem,tłokorozdzielacz z mniejszym otworkiem a większymi nacięciami.Fala najlepiej gdyby była pod model kompa,chyba,że chcesz program robić to weź wyższą.Norniki z większym przelotem.A ciśnienie w pompie to możesz sobie sam ustawić. Tylko zastanawia mnie bo w temacie napisałeś AHH jeśli jednak masz pompke od tego modelu to ludzie się o nią zabijają bo to 11mm na wysokiej fali i wcale bym się nie zdziwił gdyby mechanik chciał ją przygarnąć bo ostatnio na allegro za 700zł poszła taka:wink:
  23. to nie do końca tak,że będzie zaraz więcej palił spokojnie do 3.0 możesz zejść nie powinieneś zauważyć różnicy w spalaniu a dynamika się lekko poprawi,ale szału nie będzie:wink:

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.