Treść opublikowana przez slawinio
-
a4 2.5 tdi AKE problem z korekcją wtrysku .
więc masz bardzo późny kąt wtrysku.i to by sie zgadzało dlaczego nie masz już miejsca do jego przesunięcia. Audi zakłada ze kąt wtrysku zawiera sie od -4 do +10(tobie przy -5 brakło miejsca na fasolkach). Zeby go przyspieszyć w okolice -1 ATDC na LATE(temp silnika po 85 C) musisz lekko obracać kołem w kierunku ruchu wskazówek zegara wiec w prawo. tylko przesuwać po milimetrach bo pompy są bardzo czułe i zebyś nie przesadził. po każdym delikatnym przesunięciu loguj od nowa i tak do skutku az dojdziesz do zakresu -1 ATDC zreszta wszystko masz w poradniku który podałeś. Napisał go "guru" Potrus który jako jeden z nielicznych zjadł zęby na silniku 2.5 tdi wiec jest to bardzo dobry przykład jak to ma byc ustawione!
-
a4 2.5 tdi AKE problem z korekcją wtrysku .
z tego co piszesz to kąt masz bardzo wczesny jak masz 5 BTDC na late i tu raczej nie powinien słabo palić, wrecz odwrotnie. Obstawiam ze masz spalone świece zarowe. Sprawdzałeś je??? a czy log robiłeś wg zasad? silnik rozgrzany powyżej 85 stopni C i wszystkie odbiorniki powyłączane (np klimatyzacja, oświetlenie wnętrza) najlepiej wrzuc tu loga z BS (nastawów podstawowych) gr 004 i mysle ze wszyscy wspólnie to ustalmy co sie dzieje!
-
Kopci dymi nie odpala po 1 obrocie,prośba o analize
najpierw wyczyść. ja ten środek kupiłem w inter carsie za ok 40 pln. mi pomogło a i Ciebie wyjdzie taniej niz nowa przepływka..
-
Kopci dymi nie odpala po 1 obrocie,prośba o analize
spróbuj troche przyspieszyć kąt wtrysku w okolice 1ATDC. może to coś pomoże... pozatym wyczysć przepływke(bezdotykowo) preparatem do przepływomierzy crc air sensor cleaner i bedziesz wiedzial co i jak...
-
Prośba o analizę logów 2,5 TDI BDH 180
drzenie (narywanie) to niestety wada silników bdg/bdh(wada wrodzona). coś się dzieje z pompą i z wtryskami i chyba od tego bym zaczał zabawe(może to dużo kosztowac) oraz od weryfikacji hydrauliki. Ale poczekajmy , może ktoś się mądrzejszy wypowie...
-
Prośba o analizę logów 2,5 TDI BDH 180
a co sie dzieje z autem??? wstepnie widac ze korekcje na wtryskach masz masakryczne. wydaje mi sie ze albo wtryski albo hydraulika siedzi w twoim wozie. moze ktoś bardziej kumaty niż ja sie wypowie w tej kwesti.
-
Prośba o analizę logów 2,5 TDI BDH 180
rozgrzej dobrze auto powyzej temp 85 C i zrób logi raz jeszcze!!! grupy: 000,001,003,004,007,013,014,018 BS-y: 003,004,011
-
odpalil, wszedl na 700 obr i zgasl.
jak chce Ci sie bawic to zrób logi jakims vag-comem 3.11 i wrzuć raz jeszcze... bo widze ze robiłeś vcds-em
-
odpalil, wszedl na 700 obr i zgasl.
nie wiem czy dobrze rozumiesz o czym piszemy i wydaje mi sie ze troche mieszasz. w BS powinieneś mieć na LATE 1-2 ATDC. Jak masz 1.8 ATDC to moze zostać.
-
odpalil, wszedl na 700 obr i zgasl.
zmień program i zrób raz jeszcze ...
-
odpalil, wszedl na 700 obr i zgasl.
śilnik chodzi cichutko na 2.2 BTDC??? a to dziwne bo kąt wtrysku masz za wczesny. Przestaw w okolice 1 ATDC i powinno być duzo lepiej.
-
Silnik 2.5 Tdi 150 KM Quattro a Audi A6 - Opinie
czy duzo problemów to zależy. koledzy po części ci odpowiedzieli. z 1.9 jest jeszcze wiecej problemów , poczytaj posty tu na forum...
-
Kopci po odpaleniu
a kąt wtrysku masz ustawiony prawidłowo??? zrób log 04 BS , na Late powinno być -1 ATDC przy dobrze rozgrzanym silniku. pzdr
-
Problem przy odpalaniu
no widzisz, a trzeba bylo od tego zaczać a nie bawiłęś sie w jakies pomiary ciśnienia
-
nie steruje katem wtrysku
kolego a jaki całkowity koszt takiej zmiany silnika???
-
Problem przy odpalaniu
przecież napisali Ci zebyś sprawdził kąt wtrysku na Late w Bs grupa 004 w vcds-sie...
-
2.5 dlaczego krąży wokół tego silnika zła opinia?
rzędową 6-stke mylisz z v ką!!!
-
Brak reakcji na odpiecie wtrysku sterujacego...co jest przyczyna ??
ustaw na "-1 ATDC" na Late i ma grać...
-
przymula powyżej 3 tyś i błąd stały 542 i sporadycznie 550.
wracając do ustawienia kata wtrysku. ustawiajcie na -1 ATDC na Late. pompa dłuzej pożyje a i dzwięk silnika milszy dla ucha. nie chodzi tak twardo.