Treść opublikowana przez slawinio
-
brak mocy [zmienej geometri turbiny] na ciepłym silniku problem sporadyczny
A czy suszarkę sprawdzałeś? Może zmienna geometria się przycina i turbo nie ładuje. Przegon na trasie dobrze auto , może pomoże.
-
bład 00550
Bo jak go odłączysz to oszukujesz komputer, który to nakazuje grzanie świec. Dlatego odpala dobrze. Kup w asów nowy i powinno być ok. Daj znać.
-
bład 00550
Kup oryginał w serwisie. Około 90 pln chyba kosztuje. A mechanik niech ustawia kat na 1atdc . Tylko niech wcześniej zagrzeje auto powyżej 85 stopni.
-
2,5TDI 180km automat ile wam pali ?
Coś za bogato pali. Mi ostatnio w trasie przy spokojnej jeździe w trzy osoby 5.9 . Jestem w szoku. Bo chyba ze komp złe pokazuje.
-
bład 00550
mam AFB ,ZN MIAŁEM ,ŻONA TERAZ SMIGA:),zn była żona,i odpukac 6lat jazdy zero problemów,a tego mam 2miesiace i cos cały czas wychodzi:( Spokojnie.... Ustawisz kat wtrysku i będziesz śmigał. Ustaw sobie najlepiej w okolicach 1 ATDC na late. Będzie palił jak benzyna a i pompa będzie miała troszkę lżej do pracy... Pzdr
-
bład 00550
Musisz ustawić kat wtrysku. Zaloguj grupę 004 w BS i sprawdź jaki masz kat na late. Wcześniej dobrze nagrzej silnik powyżej 85 stopni. dzieki ,a odnosnie temperatury,pokazało na kompie powyzej 90 stopni,czy to moze byc zwiazane z tym wtryskiem,czy termostat padł? bo wchodzi mi tryb awaryjny jak zagrzeje sie Wszystko z termostatem ok. Masz pewnie za późny kat i dlatego wchodzi w tryb awaryjny. Ustaw go i wszystko wróci do normy.
-
bład 00550
Musisz ustawić kat wtrysku. Zaloguj grupę 004 w BS i sprawdź jaki masz kat na late. Wcześniej dobrze nagrzej silnik powyżej 85 stopni.
-
2.5 TDi Dziwne stukanie w silniku
Wyjdzie taniej... Ale klekot 1.9 to nie zdrowe 2.5 ...
-
Brak reakcji na odpiecie wtrysku sterujacego...co jest przyczyna ??
F i G są od silnika BDG Tylko z końcówka "g" są do bdg. "F" są do ake i do jego "aym"
-
Cykanie w silniku BDH
Kolego moje BDG cyka bardzo podobnie. A bdg i BDH to bardzo podobne jednostki. Norma euro4. Wiec wydaje mi się ze ten typ tak ma...
-
Trzęsie budą i strasznie dymi przy odpalaniu,prośba o sprawdzenie logów
Wrzuć loga 001 i powiemy więcej o pompie.Jeszcze jakbyś przestawił kąt wtrysku w okolice 0 to już by było idealnie . Wrzuć loga 001 i powiemy więcej o pompie.Jeszcze jakbyś przestawił kąt wtrysku w okolice 0 to już by było idealnie . A tak na marginesie, jak logujesz auto to nagrzej do temp min. 85 stopni. U Ciebie nie dogrzane auto.
-
Logi do oceny 2.5 tdi AKE
Wydaje ci się ze odpowiednia, w logu 007 masz 82 stopnie A ty nagrzej do powyżej 85 a nie 95 jak pisałem wyżej
-
Logi do oceny 2.5 tdi AKE
Silnik słabo rozgrzany. Nagrzej powyżej 95 stopni i powtórz logi
-
Jakie wymiary podkładek pod przelewy i wtryskiwacze? 2.5 tdi AKE
N 0138042. To podkładki do króćców powrotu paliwa- bo chyba o to chodzi. Numer ETKA
-
Weryfikacja kąta wtrysku. Potrzebna pomoc. 2.5 tdi AKE
zrob normalne logi i wrzuć tak jak bóg przykazuje!!!!
-
Prośba o sprawdzenie logów
kąt wtrysku mógłbyś przyspieszyć w okolice 0 lub 1ATDC. powinien lepiej odpalać. Natomiast coś się dzieje z wtryskiwaczami lub z wałkami . trzeba by zdjać pokrywy i sprawdzić czy dzwigienki nie pospadały bo masz masakrycznie wysokie korekcje.
-
2.5 V6 BDH 2004 Quattro - nierówna praca na biegu jałowym
przebieg i pochodzenie mam udokumentowane, silnik moc ma, nie dymi, pali na dotyk w czasie jazdy nie szarpie i ciągnie bez czkawki, a pakować kasę w naprawę której nikt się nie podejmie i mieć nadzieję że pomoże mi się nie uśmiecha, napewno mnie rozumiesz jest jeszcze jedno wyjście o którym zresztą sam mysle po konsultacjach z Piotrem. Zmiana pompy wtrysków i kompa od AKE/BAU. Zrobienie hybrydy i problem jest rozwiązany...
-
2.5 V6 BDH 2004 Quattro - nierówna praca na biegu jałowym
Z tego co wiem to Piotr uzdrowił kilka sztuk BDG/BDH narywających , gdzie nawet autoryzowane serwisy wymiekaly i w Polsce i w DE. Z tego co z nim rozmawiałem to naprawa polega na wielokrotnej konfiguracji , sprawdzaniu całego układu zasilania( pompa, wtryski).Jest to bardzo czasochłonne i trwa około 3-4 tygodnie( przynajmniej jemu tyle to schodziło) a w związku z tym pewnie drogie bo żaden serwis nie pozwoli sobie żeby się pier**lic tyle czasu z jednym autem... Niestety linku nie podam , bo Piotr sobie nie życzy tego... Poszukaj na a6 forum... Temat o silnikach 2.5 " typy i odmiany"
-
2.5 V6 BDH 2004 Quattro - nierówna praca na biegu jałowym
Poprawiam..... Nie jest to czujnik halla.... Bolączka ta dotyczy całego układu wtryskowego( audi dało d*py wprowadzając normę euro4) ale to trzeba by zacytować cały elaborat kol. Piotra z innego forum... W każdym bądź razie problem jest bardziej złożony niż wam się wydaje.....
-
2.5 V6 BDH 2004 Quattro - nierówna praca na biegu jałowym
Zacznijmy od tego żeby zrobić porządne logi. W twoim wypadku auto jest nie dogrzane i jakieś głupoty pokazuje. Rozgrzej auto do min 85 stopni (90 by było super) i zrób logi raz jeszcze...
-
2.5 V6 BDH 2004 Quattro - nierówna praca na biegu jałowym
Loguj. 000,001,004,007,013,014 I bs 001, 004
-
Biznestank - III tura czeka na odbiór
Ja 2 także bym poprosił jak można jeszcze...
-
Problem przy odpalaniu
możesz zostawić. chociaż jakby ci sie chciało go "dopieścić" to możesz to zrobić. odczucia Twoje o głosniejszej pracy sa poprawne. u mnie wg mojej opini także ten silnik przy nastawie 0 st chodzi jakby żywiej na wolnych obrotach,...
-
Problem z przyśpieszeniem, A4 B6 2.5TDI
Coś się dzieje z przeplywką. Podmien od jakiegoś kolegi na próbę inny przepływomierz i sprawdź jak się zachowuje.
-
Analiza logów, 2,5 tdi 180 km
Kolego kiedy zmieniany był rozrząd? Masz bardzo późny kat wtrysku. Przyspiesz go w okolice 1atdc.