Treść opublikowana przez slawinio
-
Błędy 00542 i 00550. Wtrysk sterujący padł?
Jeżeli padł wtrysk sterujący , to skrzynia automatycznie wpada w tryb awaryjny i się dzieją takie cyrki. Wymień sterujący na początek. Ustaw kąt wtrysku ( błąd 0550) i sprawdź co się będzie dziać.
-
A6 C5 Jaki sinik - VP czy PD
Tylko 2.5 V6. Szukaj zdrowej sztuki BAU lub AKE po 2002 r. Miód malina . Klekoty 1.9 mogą przy nim orać w polu.....
- Słupek AKE z a6 do a4
-
Czyszczenie wtryskiwaczy w 2.5TDI V6
A najlepiej podnieś dekle zaworowe i posprawdzam stan dźwigienek i hydrosztosow , bo są duże różnice w korekcjach miedzy głowicami. U mnie w BDG kilka wypadko popychaczy. Jeżeli chodzi o wtryski to tylko maszyna w serwisie Boscha . Jak wymienisz koncówki rozpylaczy we wtryskach, to proawopodobnie drgawki ustąpią.Sprawdzenie sztuki to około 50 pln i masz jasność. Działaj.
-
Przepływomierz czy to możliwe ?
Masz vcds? Zrób logi , wtedy na pewno ktoś pomoże . Nie mamy szklanej kuli , ktoś ukradł z forum.
-
AKE zdycha dziwne objawy.
Może być vacum lub może n75 nawala.
-
AKE zdycha dziwne objawy.
Zrób logi 001,003,004,007,011,013,014,018 I BS 003,004,011, Silnik rozgrzany powyżej 85 stopni.
-
Jakie swiece zarowe ?
Kup Beru i będzie ok.
-
Auto zaczelo klekotac
Jeżeli klekocze to trzeba zaglądnąć pewnie pod pokrywy zaworowe, pewnie jakieś dźwigienki powypadały.
-
dziwny przypadek 2.5 tdi 163 km
Ładna furmanka
-
dziwny przypadek 2.5 tdi 163 km
Ale co? Zapala cieżko? Dłużej kręcisz? Jak tak to pewnie trzeba ustawić kat wtrysku. Najlepiej jakbyś zrobił loga bs 004 i normalnego 004. Wtedy powiemy coś więcej .Napisz co było robione z pompa , tak dla potomnych
-
dziwny przypadek 2.5 tdi 163 km
Nie A6 klub tylko A6 Forum. Ciekawe czy masz zgodę Piotra na cytowanie ))
-
Wtryski z AYM do BDG
Cześć,Raczej wtryski z AYM nie będą pasować do BDG. Powód: BDG ma dwusprężynowe wtryskiwacze gdzie wtrysk paliwa odbywa się dwufazowo. AYM ma prostsze jednosprężynowe. Dwusprężynowe wtryski ustawia się na dwa ciśnienia otwarcia: czyli wstępny wtrysk oraz wtrysk główny. Nie wiem ile powinien wynosić dla Twojego silniczka, ale dla BDH(180 KM) posiadający również dwusprężynowy wtryskiwacz ciśnienia otwarcia powinny wynosić: Faza 1 :231 barów dla BDH[/size] Faza 2: 243 ba[/size]rów. dla BDH Jesteś pewien ze w AYM jest wtryskiwacz jednosprezynowy ??? Bo raczej mi się wydaje ze dwu. A wtryski z AYM maja oznaczenie jak w AKE/ BAU z końcówka 201 F. No chyba ze się mylę ? Mniejsze o to . W BDG i BDH są takie same wtryski, z końcówka 201G 202G
-
[B6 BAU] Ile wchodzi litrów oleju do 2,5 TDI V6 180 KM?
Do naszych silników , tylko i wyłącznie norma 505.00 ..... Pzdr
-
[B6 BAU] Ile wchodzi litrów oleju do 2,5 TDI V6 180 KM?
Motul specyfic jest do PD z DPF-em i nie spełnia normy dla twojego silnika..No chyba ze chcesz za niedługo kupować nowe walki i hydraulikę , to możesz wlać nawet "Kujawski" Wlej xcessa!!!!!
-
Weryfikacja kąta wtrysku. Potrzebna pomoc. 2.5 tdi AKE
Najpierw zalej mixola i zbadaj świece żarowe . Tylko jak będziesz wykręcał , to uważaj żebyś ich nie pourywał .
-
szarpie w czasie szybszej jazdy
czy ktos moze pomoc Postaramy się pomoc, jak podłączysz vaga i podasz jakie błędy pokazuje ...
-
Weryfikacja kąta wtrysku. Potrzebna pomoc. 2.5 tdi AKE
Z logow nic chyba złego nie wynika, choć zrobiłeś je wszystkie razem. Następnym razem zrób każda grupę osobno , bo mogą być przekłamania . Dodatkowo powyłączaj wszystkie odbiorniki prądu( światła, klima, radio). Mam pomysł. Zatankuj auto do pełna, wlej 1l mixolu najtańszego z Orlenu i wypal wszystko. Najlepiej gdzieś na autostradzie , przy wyższych obrotach. Pózniej zrób logi raz jeszcze. ( ewentualnie połowa zbiornika i pół litra oleju). A tak na moje oko, to chyba te świece żarowe nie są do końca sprawne. Tak mi się wydaje. U mnie tez podobnie odpalał jak miałem dwie padnięte. Pzdr
-
Weryfikacja kąta wtrysku. Potrzebna pomoc. 2.5 tdi AKE
Co to znaczy ze po odpaleniu pracuje bardzo niestabilnie. .? Trzęsie, telepie?
-
Weryfikacja kąta wtrysku. Potrzebna pomoc. 2.5 tdi AKE
Masz 1atdc czy może -1atdc? Zrób screena z logowania.
-
Weryfikacja kąta wtrysku. Potrzebna pomoc. 2.5 tdi AKE
Ustaw na 1atdc i tak powinno być. Zrób logi tylko rozgrzej auto do minimum 85 stopni.
-
Weryfikacja kąta wtrysku. Potrzebna pomoc. 2.5 tdi AKE
- Draganie silnika 2.5 TDI BDG
krótko mówiąc jest to wada tego silnika, bardzo trudna i bardzo czasochłonna do zlokalizowania i naprawy. Wynika ona pośrednio m in. z wprowadzenia przez audi normy emisji spalin euro =4. na innym forum jest kolega który bardzo dokładnie to opisał , zdiagnozował i nawet wyleczył kilka sztuk narywających BDG. Z racji tego iż nie rzyczy on sobie aby go cytowac i przesyłać linki z opisem jego wniosków i przemyslen nie podam nic wiecej. Też mam BDG i też miałem ten problem, drgawki bardzo mnie irytowały. Po konsultacjach z tym ww kolegą , "zrobiłem krok w tył" czyli, wymieniłem pompe, wtryski i computer ecu z silnika AKE /BAU (pompa z koncówką 106L/ Wtryski z koncówką 201F) i tym samym wyeliminowałem ten problem. dodatkowo autko dostalo kilka KM i smiga aż miło. polecam ten zabieg- warto!- Wałki rozrządu jaki koszt robocizny ?
Chyba nie zrozumiałeś przekazu. Nie chodzi o walki tylko o hydraulikę (hydrosztosy) , jeżeli nie wymieniałeś u siebie i nikt tego wcześniej nie robił, to już tylko mały krok do katastrofy... Wiem bo przerabiałem u siebie , a silnik mam niby poprawiony BDG... A jednak nie do końca....- Wałki rozrządu jaki koszt robocizny ?
W 2.5 tdi każdym , co około 200 000 km powinno się wymienić hydraulikę wraz z rozrządem. Tak zapobiegawczo. Ja mam silnik BDG i tez wymieniałem bo była padaczka . Zmienisz i będziesz latał. - Draganie silnika 2.5 TDI BDG