Treść opublikowana przez rogerstargard
-
Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
Polecam kolegę Marcina, profesjonalna obsługa oraz szybka wysyłka
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
czyli rozumie, że motul specyfic 505.01 502.00 505.00 będzie najlepszy, a mam jeszcze jedno pytanie czy tego motula mogę zalać do passata 2006 poj. 1,9 moc 105KM, bez filtra cząstek stałych?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Witam! mam pytanie czy do Audi A4 1,9 TDI PD, rok prod. 2000 AJM mogę zalać olej Mobil 1 ESP Formula 5W-30???
-
[B5 AJM] Duże spalanie
Witam! mam taki sam silnik jak twój do pracy mam ok.13km po drodze jedna wioska i przejeżdżam przez całe miasto ok 4km. Auto teraz pali do 6l/100 a zimą ok 6,5-6,8l/100. Auto w mieście dopiero osiąga 90 st. a niekiedy tuż przed zakładem. Pzdr
-
[B5 AJM] Trzęsie budą i lewarkiem skrzyni biegów na bigu jałowym
Witam! przyłączę się do tematu. W zeszłym roku latem gdy silnik się nagrzał i po przejechani ok 50km podczas ruszania szarpało, ciężko było ruszyć. Przyszła zima i przestało, wszystko było ok. Teraz znowu problem powrócił. Przeglądam forum i nie jestem pewien co może być przyczyną czy poduchy i plecionka czy jednak sprzęgło. Proszę o pomoc. pzdr
-
[B5 AJM] Nierówna praca silnika na biegu jałowym !
no z tym rozrządem to nie jest tak w normie na wolnych obrotach waha się -0,6 do -2,2; a podczas przyspieszania 0,0 do -1,7. Po pierwsze rozrząd do wymiany a jeżeli był robiony no to napinacz jest źle naciągnięty albo tłumik paska rozrządu nie był wymieniony. Te duże wahania na luzie mogą być przyczyną falowania obrotów.
-
[B5 AFN] Jak sprawdzić wtryskiwacze VAG-iem
im bliższe 00 tym lepiej znaczy zdrowy silnik i wtryski
-
[B5 AJM] Prośba o analizę logów
co tu można powiedzieć za wiele nie bo nie widzę dynamicznych. kąt synchronizacji do ustawienia najlepiej na 0, niska temperatura termostat do wymiany, korekcje w normie.
-
[B5 AFN] Jak sprawdzić wtryskiwacze VAG-iem
nie będzie dżyt dżyt AFN ma wtryskiwacze sterowane mechanicznie (przez pompę) a nie elektroniką. W grupie 013 można sprawdzić korekcje ale one nie muszą jednoznacznie powiedzieć czy wtryski są niedobre to może być wiele innych rzeczy niedobrych.
-
[B5 AJM] Przeładowanie - ocena logów
Witam! Mam problem ze swoja A-4 po przekroczeniu ok 3200 obr/min wpada w tryb awaryjny. Poniżej daje logi dynamiczne nie mogłem więcej wkręcić go niż 3300 obr/min, bo wpada w tryb. 003 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f69aed48b33f8688.html 008 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/29bf7e9331c3c5ff.html 011 x2 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cd3004738c650071.html 011 BS http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a32c901d3dd8f687.html Z góry dzięki za pomoc i uwagi.
-
[B6 AVF] Prośba o analizę logów
kąt synchronizacji do regulacji (rozrząd)
-
[B6 AWX] Prośba o analize logów, turbo się nie załącza. Planowany chip
Kąt synchronizacji skacze, rozrząd dawno wymieniany? Termostat do wymiany. Reszta logów do poprawy.
-
[B5 AJM] Problem z odpalaniem na zimnym
w autach z PD sprawdza się kąt synchronizacji w grupie 004 ostatnia rubryka. A co do świec to są bardzo ważne przy takich temperaturach, ja wymieniłem nie cały tydzień temu na nowe Beru i nie narzekam z odpaleniem .
-
[B5 AJM] Podczas uruchamiania zimnego silnika szarpie i dymi
AJM nie ma pompy wtryskowej tylko pompo-wtryskiwacze
-
[B6 AWX] Świece żarowe nie działają?
najpierw sprawdź zasilanie na świecach czy jest, wypnij G62 wtedy można sprawdzisz nawet jak temperatura silnika jest powyżej 5 st (napięcie przez ok 20 sek.), jeżeli nie będzie sprawdź bezpiecznik (czy nie jest przepalony a następnie czy jest zasilanie 12V) i przekaźnik nr 8 (czy jest główne zasilanie, a następnie czy jest zasilanie sygnału sterującego od komputera). A świec nie ma co wymieniać.
-
[B5 AFN] Proszę o analizę logów.
auto posiada katalizator bo wygląda jak by był zawalony albo N75
-
[B5 AJM] Prośba o analize logów
na lmm sa takie cyfry 281 002 216 a co z tym 3 cylindrem pompka nie jest na wykończeniu?
-
[B5 AJM] Prośba o analize logów
Witam! jeszcze raz dzięki za analizę rozrząd był wymieniany 40 tys temu, także musieli coś spartaczyć, bo raczej już by nie wysiadł. Tak myślałem ze termostat do wymiany. lmm ktoś już wymieniał - nie jest oryginalny nie wiem czy są jakieś numery nie widziałem ale jeszcze sprawdzę. co do błędów to nic na razie nie było. postaram sie wszystko zrobić na ten weekend i wrzucę nowe logi.
-
[B5 AJM] Prośba o analize logów
Witam wszystkich! Kupiłem interfejs i zacząłem zabawę. Zrobiłem kilka logów i proszę o analizę. Czy coś boli autko czy nie. Z góry wielkie dzięki test dynamiczny 000: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/251e8ce1704f6419.html test dynamiczny 001: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/804894a133a60aef.html test dynamiczny 003: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4850e6fc8dbb06da.html test dynamiczny 004: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/033d5007e0b8ce91.html test dynamiczny 008: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/25fc822522fa34f4.html test dynamiczny 010: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/df18863de1b40645.html test dynamiczny 011: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ac9428e467e13f98.html test statyczny 000: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ee5f99ae680fa64f.html test statyczny 001: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/845a507247a3157a.html test statyczny 003: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a923377d6b2d7c91.html test statyczny 004: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3c576073c1bb666b.html test statyczny 007: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/342e88d4082e4e76.html test statyczny 013: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4fac07562b3f75c2.html test basic settings 003: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e06891f960ba6cb2.html test basic settings 011: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b791187193c508c2.html
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Posiadam Audi A4 1,9TDI PD AJM 2000r. Jestem początkujący także liczę na Wasze informacje, uwagi itp. :>