Treść opublikowana przez Radol
-
Zawieszenie gwintowane
No właśnie co z tym gwintem? Lepiej nowy za ok 1tys firmy FK, lub innej jeśli ktoś woli twardsze, czy używany KW, AP nie wiedząc co się trafi.
-
Rezanie bixenonu
W opisie ma numer telefonu... Sam miesiąc temu zrobiłem u niego lampy. Kontakt bez problemu.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Panowie, ktoś z Was orientuje się co będzie jak założę 1BE z sedana 1,8T do Avanta 1,9TDI? Bardzo dużo mi d*pa siądzie?
-
Audi A4 B5 Sedan Zielony z czarnym dachem
Tak mi się skojarzyło
-
1.9 TDI AJM znikający olej i wysokie spalanie
Podepnę się do tematu. (ten sam silnik)Olej miałem zmieniany ponad 7k km temu. Na początku(po wlaniu) na bagnecie był na środku. Wczoraj sprawdzałem na mrozie i było delikatnie poniżej minimum.(wiem, że na mrozie zawsze będzie mniej, ale te około 0,5l ubyło) Też boję się o przepuszczające turbo. Słyszałem, że AJM pali olej, ale chyba nie aż tyle. Zrobiłem foto:
-
Zawór EGR, zawór gaszący.
Na foto widać jak udało mi się oddzielić. Niestety ten element po lewej na dole lekko połamałem. Była jeszcze sprężynka ale nie zrobiłem jej foto.
-
Zawór EGR, zawór gaszący.
Ramie(ta część z dziurką) jest... a raczej już jej nie ma (cała rozleciała się na części) Dzisiaj wyciągnąłem ten siłownik i w wolnej chwili go rozbiorę. Udało się go rozebrać. Membranę można wyjąć(moja jest dobra), ramię też można wyjąć Niestety podczas otwierania połamałem kilka elementów które nachodzą na te haczyki.(tylna część gdzie jest wciągane powietrze)
-
Zawór EGR, zawór gaszący.
Jak mam możliwość kupienia z pękniętą membrana, to idzie jakoś to ładnie podmienić?
-
Zawór EGR, zawór gaszący.
Mam połamany element zaznaczony na foto. Jeśli dobrze się orientuje, to od zaworu gaszącego. Można tylko ten kawałek dostać?
-
Pytanie o wyświetlacz przebiegu km
Sugerowałem się zdjęciami Swoja drogą, gdybym miał naprawiać coś w przedliftowym liczniku, to zainwestowałbym chyba w licznik z a6 c5 z ramkami w chromie
-
Pytanie o wyświetlacz przebiegu km
Ty chcesz wymienić cały licznik dla sprawnego fisa? Może taniej wyniesie Cie naprawa tego wyświetlacza? (Licznik ok 200zł, naprawia FIS 70zł +kw)
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
2 Radol
-
1,9 AJM Szarpania, ciężko wchodzą biegi, wysokie sprzęgło.
Od kupna audi tj. sierpień tego roku, mam problem z szarpaniem po puszczeniu gazu lub dodaniu(zwłaszcza na 1-2 biegu), sprzęgło wysoko bierze, czasami się ślizga, czasami niskie biegi ciężko wchodzą(może 4-5 też, ale rzadko ich używam, przez to, że najwięcej jeżdżę po mieście. Przy ruszaniu, gdy nie daje gazu, to auto lekko drży i ciężko ruszyć samym sprzęgłem.(Na wstecznym jest duuużo lepiej) Jestem zielony w temacie, a też nie chcę pakować kasy w błoto. Jeździć jeszcze trochę tak, czy naprawiać. Tylko co naprawiać... regeneracja, nowe sprzęgło i dwumasa? Jakie mogą być koszty... Chciałbym zrobić chipa w przyszłości, ale pierw wole doprowadzić napęd to ładu
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Milo bylo poznac, wielkie dziekj za udany spot
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
10. Na 70% zobaczymy czy sie wyrobie.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
KC 17:00 -2? Jak się wyrobie to też wpadnę
-
Którędy idzie przewód od zmieniarki i ja go wyciągnąć.
Rewelacja, tego właśnie potrzebowalem. Serdecznie dziękuję ze spotami u mnie ciężko, bo w weekendy mam studia
-
Głośniki przód
Oryginalny głośnik wygląda tak. Więc jeśli wymienisz na 130mm to może iść w to samo miejsce. Za 150zł spokojnie dorwiesz nowe głośniki. Używane ori będą tańsze. Napisałeś, że głośniki wisi, może to jest przyczyną nie czystego dźwięku? Powinień być stabilnie przykręcony. Tutaj masz ciekawy zestaw: http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,178,179&kid=179&pid=1093 Zastanów się, czy zależy Ci na lepszym graniu
-
Nowicjusz - wątek powitalny
- Głośniki przód
Wymiana jest dosyć prosta. Zdejmujesz boczek drzwi i masz już dostęp do głośników Co do samych głośników, chcesz nowe, czy używane? (np ori)- Którędy idzie przewód od zmieniarki i ja go wyciągnąć.
Lubie pogrzebać w aucie, a takie rozkręcanie uczy znajomości modelu Więc dla mnie odpowiedz brzmi tak Jutro będę próbował wyjmować od bagażnika. Zacząłem wyciągać od bagażnika i doszedłem do tego momentu(Prawa część środkowego tunelu przed szynami fotela kierowcy[foto]). Bardzo proszę o opisanie miejsc w których szukać śrubek do demontażu konsoli- Którędy idzie przewód od zmieniarki i ja go wyciągnąć.
Cześć, Chcę sprzedać swoją zmieniarke, ale dowiedzialem sie ze bez przewodu nikt nie kupi. Niestety mam problem z jego wyciągnięciem. Próbowałem rozkręcić cały tunel środkowy, niestety po odkreceniu kilku srubek nie chciał wyjść. Wolałem sie z nim nie silowac, żeby czegoś nie zepsuć jest ktoś w stanie opisać mi gdzie powinienem szukać srubek aby wszystko elegancko szło? pozdrawiam Zapomniałem dodać, srubki które znalazłem to: 1szt obok prawej nogi kierowcy, 2szt po obu stronach zaraz miedzy galka biegow, a zapalniczka, 6szt po zdjęciu plastikowej ramki radia, 3szt za podlokietnikiem, przy złączu OBD- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Ktoś z Was byłby zanteresowany radiem concert z b5 razem ze zmieniarka? (Info na bazarze Poznan) Jeśli tak to wstrzymam sie dzisiaj z wymontowaniem i mogę podjechac na zlocik zaprezentować- Skaza na wyświetlaczu
Firma wyżej wymieniona wymieniona wyświetlacz na nowy... więc cena pewnie bedzie ok 300-400zl. Możesz dużo taniej naprawić usterke za ok 100zl. Sam ostatnio wysylalem swój wyświetlacz do naprawy i mogę polecić www.aceef.pl Przed. Po.- Nie włączające się oświetlenie wewnętrzne
Jeśli u mnie byłby taki problem, to wypialbym lampki zabrał do domu. Sprawdził wszystko na zasilaczu, oraz gdzie musi być napięcie żeby się świeciło tak jak trzeba. Przy okazji jeśli coś będzie źle działało to już wiemy żę problemem jest lampka. Wtedy szukamy przyczny. Gdy lampka okaże się sprawna, to miernikiem dla pewności można sprawdzić przewody od lampki. Jeśli chodzi o przekazniki. Trzeba dostać sie do bezpiecznikow i odkręcić półka nad nogami(pod kierownicą) Kolega 2 posty wyżej pisze o wtyczkach łączaczych przewody które idą do lampek. Znajdują sie pod wykładzina po lewej stronie, póżniej idą przez słupek do góry. Jeśli się mylę to przepraszam za wprowadenie w błąd. Mowimy mniej wiecej o tym miejscu. - Głośniki przód