Treść opublikowana przez Gabbana
-
Szybka opinia forumowiczów
Nexen to sobie daruj już czytałem o tych oponach i nawet mam gdzieś linki na ich temat z różnych testów. Wyniki straszne
-
Szybka opinia forumowiczów
Lepiej kupić takie, co podałem używki, ale jak widać prawie nowe niż te nowe Viking, czy nawet Fulda.
-
Szybka opinia forumowiczów
Ja bym wolał nieco dołożyć i kupić coś pewniejszego z wyższej półki np. OPONY LETNIE 225/40R18 4SZT DUNLOP SPORT MAXX GT Bridgestone Potenza 225/40R18 92Y 4szt 7mm 2011r
-
Wymiana dwumasy sprzegła
U mnie wymiana koła dwumasowego była przy 131.858km
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
U mnie poszedł obecnie do zalania Castrol EDGE Professional LongLife III 5W-30, czyli ten zalecany przez Audi i stosowany przez ASO. Zresztą od samego początku jeździ na tym oleju. Ale przy kupnie należy zwrócić uwagę jak już koledzy nie raz wcześniej podkreślali na to z jakiego źródła kupuje się dany olej i jego cenę, bo najpewniej kupować u autoryzowanych dostawców Castrola. Ja za 1l zapłaciłem 76zł i występuje on tylko w butelkach 1l, więc jak widzę ceny na allegro po 40zł/1l to normalnie
-
Zbyt Duże spalanie
Ciężko powiedzieć, czy to dużo czy mało... bo nie wiadomo jaką masz nogę? czy stoisz non-stop w korkach? Jaka felga i szerokość opon? bo to też ma duże znaczenie.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
W manualu olej zalany raz ma służyć cały czas więc po, co szukać na siłę dziury w całym? Jak jest dobrze i nic niepokojącego się nie dzieje to niech tak zostanie.
-
225/50/18 lub 215/50/18 do a4 2009
Przy felgach 18" i szerokości 215 i 225 maksymalny zalecany profil to 45
-
Pomoc w wyborze felg AEZ 18 "
Kolego tutaj masz fajną stonkę gdzie możesz zobaczyć jak te felgi AEZ będą się prezentowały na Twoim autku Przymierzalnia felg
-
[B5 AVANT] Co może być z moimi wycieraczkami??? :(
Skoro słychać, że silniczek pracuje więc masz to samo, co u mnie, więc nic się nie spaliło. Też zgarniałem śnieg wycieraczkami z lenistwa, a teraz mam nauczkę
-
[B5 AVANT] Co może być z moimi wycieraczkami??? :(
Włącz wycieraczki i posłuchaj z zewnątrz samochodu, czy słychać coś z podszybia, bo miałem to samo kiedyś u siebie i po uruchomieniu wycieraczek było słuchać takie jakby pukanie tzn.że silniczek pracował tylko spadły z jakiś mocowań, więc dla mechanika kilka sekund i po bólu.
-
Stłuczka - brak notatki policji
Policja nic Ci nie wydaje w takiej sytuacji. Zgłaszasz tylko szkodę u ubezpieczyciela sprawcy kolizji i czekasz na wycenę i jeżeli kwota jest zbyt niska i Ci nie odpowiada to możesz zawsze wybrać opcję bezgotówkową i wstawić samochód do ASO. W takiej sytuacji będziesz miał naprawiony samochód, a serwis już sam rozliczy się z ubezpieczycielem.
-
Proama
Brat ubezpieczał we wrześniu BMW 5 E60 (OC+AC+NNW+coś tam jeszcze) to babeczka z ubezpieczeń wyliczyła ma w różnych towarzystwach i w PROAMA wyszła właśnie najatrakcyjniejsza oferta.
-
Prośba o głosy :))
273, 274, 275
-
Jakie felgi alu i opony do 8k0 Avant?
Według mnie najbardziej słuszny rozmiar do B8, aby autko ładnie się prezentowało i felgi nie wyglądały jak ktoś wcześniej wspomniał "piłeczki golfowe" to 19". To się tyczy szczególnie Avanta, bo w sedanie te same felgi wyglądają zupełnie inaczej.
-
Podział na "Wymianę oleju" i "Inspekcję"
Czyli w książeczce serwisowej "Szkolenie serwisu" piszą farmazony, że wprowadzili nowa koncepcję obsługi technicznej? Napisali, że teraz okresy między przeglądami nie są stałe i że zależą od eksploatacji samochodu i że wzrośnie dzięki temu pewność prawidłowej obsługi technicznej tzn.że przeglądy będą w odpowiednim czasie, czyli między 15.ooo - 30.ooo km gdy komputer nas o tym powiadomi i że zażegnano w ten sposób niebezpieczeństwo, że kierowca z powodu braku informacji przekroczy przebieg miedzyobsługowy. Zaznaczają w dodatku, że warunkiem dobrego działania wskaźnika obsługi technicznej jest jego prawidłowego wyzerowanie.
-
Podział na "Wymianę oleju" i "Inspekcję"
Nowa koncepcja obsługi technicznej w A4 B8 tak samo jak w A5 obejmuje podział na "Wymianę oleju" i "Inspekcję". Może ktoś dokładnie wyjaśnić na czym polega dokładnie taki podział i co wchodzi w jego skład? Wymiana oleju: - na tym przeglądzie zostaje wymieniony tylko sam olej + filtr oleju ? Inspekcja: - czy w skład inspekcji wchodzi tylko wymiana pozostałych filtrów ? Jak wiadomo wyżej wymieniony podział czynności usługowych jest uzależniony od eksploatacji samochodu, a więc przebieg pomiędzy wymianami oleju nie jest stały, ale zawsze w zakresie 15.ooo - 30.ooo km Interesuje mnie na jakiej zasadzie i w jaki sposób komputer zlicza ilość km do kolejnej wymiany? Jak już ktoś napisał w jakimś wątku, że podobno są czujniki, które kontrolują jakość i lepkość oleju... ale padła odpowiedź, że żadnych czujników oprócz ciśnienia i poziomu oleju nie ma... więc w jaki sposób komputer kontroluje kolejne okresy między przeglądami? - czy zlicza może jaki dystans pokonujemy codziennie, na jakich odcinkach i w jakich warunkach miasto/trasa? - styl jazdy spokojny/optymalny/dynamiczny? - itp. itd. I czy na podstawie zbierania tych danych ustalany jest okres wymiany oleju? Proszę o odpowiedzi osób, które na 100% wiedzą jaka jest zasada czynności obsługowych o zmiennej częstotliwości?
-
MMI 2G Navigation teledyski/filmy
U mnie w napędzie DVD normalnie odtwarza filmy. Mam prawdziwe kino
-
Jakie CB Radio i antena do Audi?
Mnie nowy zestaw CB kilka lat temu wyszedł 270zł - 200zł Uniden Pro520XL - 70zł antena President Florida Jak widać można, bo jak się zorientowałem obecnie cena takiego zestawu jest podobna. Bardzo dobry zestaw za naprawdę małe pieniądze.
-
Gaśnica - jaka i gdzie.
Ja również i u siebie będę musiał zamieścić gaśnicę i z tego, co patrzyłem pod przednim fotelem pasażera to raczej ciężko, aby tam cokolwiek zmieścić... Jak narazie to skłaniam się za opcją umieszczenia jej w bagażniku we wnęce po prawej stronie odgrodzone siatką, bo idealnie pasuje na takie rzeczy, które nie będą latały luzem po bagażniku. Ale prawdę mówiąc to dopiero trzymając gaśnicę w ręku można pokombinować i pogłówkować gdzie ją najlepiej umieścić.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich forumowiczów bardzo serdecznie. Od nowego roku nowy szczęśliwy właściciel Audi A4 (B8) Avant. Kiedyś stały bywalec forum LeonClubTeam, ale teraz przyszedł czas na Audi, więc miło mi wstąpić w Wasze szeregi Pozdrawiam