Treść opublikowana przez Galetto
-
Błąd wypadających zapłonów
Artur VAGi nie lubią jak im się podpina sygnał obrotów pod cewkę. Kabel przepnij pod czujnik obrotów wałka rozrządu i będzie git
-
proszę o analizę logów
Sterownik widzi 4 cylinder jako słabszy i podlewa mu więcej paliwka Przyczyn może być wiele, ale i ten wynik nie musi świadczyć o jakimś dużym problemie. BIPy na 1 i 2 cylindrze sporawe więc można by przejrzeć wiązkę do pompek (wszelkie kostki i wtyczki).
-
Prośba o analizę błędów
Przeładowanie i tryb awaryjny. Przydałby się log dynamiczny z grupy 011.
-
Proszę o anazilę logów dynamicznych 1.8t po virusie
No i git o to chodziło Orientujesz się może jak w autach po chipie rozpoznać z logów przyczynę zbyt długiego czasu wtrysku? Mianowicie chodzi mi o to jak sprawdzić czy problem długiego czasu leży w skopanym sofcie ECU, czy np. w układzie paliwowym samego auta. Jest na to sposób czy najlepszym wyjściem jest wgranie serii bo jak by nie było do serii najlepiej się odnieść. AJL ma chyba większe wtryski od braci 150KM i moim zdaniem zakładając, że wszystko jest sprawne w serii powinien mieś czasy wtrysku poniżej 20ms.
-
Proszę o anazilę logów dynamicznych 1.8t po virusie
Skąd się biorą wartości 60,2 i 1000 to są jakieś stałe niezależnie od wielkości wtrysków stosowanych w 1.8T? Dlaczego Gregor twierdzi, że pętli. Odnosząc się do innych wątków zauważyłem wiele teorii
-
Proszę o anazilę logów dynamicznych 1.8t po virusie
Może się ktoś w końcu określić po czym poznać zapętlone wtryski w 1.8T? Takich cytatów jak wyżej mógłbym wybrać z forum dużo więcej i za każdym razem są inne odpowiedzi więc o co kaman?
-
logi
W ALT jest tak jak w AWT Diagnostyka sond lambda i katalizatora 1.8T
-
Logi grupy 13 oraz 23 pompowtryskiwacze prosba o ocenę
BIPy masz trochę za wysokie na 1 i 3 cylindrze. Sprawdź kąt synchronizacji wałka rozrządu w grupie 004 jeśli będzie blisko zera lub 0 to w następnej kolejności do sprawdzenia wiązka od PD i same wtyczki na nich.
-
Proszę o ocenę logów 1.8T brak mocy
No i tu może być pies pogrzebany ponieważ jedyna pewna przepływka to ori. Bosch z ASO reszta to loteria
-
Proszę o ocenę logów 1.8T brak mocy
Gdzie kupowana? Były wypadające zapłony na cylindrze na którym wymieniliście cewkę? Co się dzieję z drugą sondą? Kat na pewno jeszcze jest z wkładem I przede wszystkim zmierz ciśnienie paliwa w czasie jazdy
-
Proszę o analizę logów A4 B6 1.8T 150KM
Kolego nie widać nic niepokojącego. Błędów żadnych nie ma?
-
proszę o pomoc w diagnozie błędów
Powinien być w skrzynce bezpieczników tej pod maską. Możliwe, że na tym samym jest wentylator od klimy. W instrukcji chyba go nawet opisują jako bezpiecznik od zaworów sterujących. Klapa gasząca czy inaczej przepustnica znajduje się przed zaworem EGR (stojąc przed autem po lewej stronie silnika pod plastikową osłoną). Można też sprawdzić napięcie miernikiem we wtyczce pomiędzy pinem 4, a masą i pomiędzy 4,a 1 pinem przy włączonym zapłonie. Przy gaszeniu auta klapa powinna się zamykać, aby silnik łagodniej się zatrzymał. Jeżeli by się zacięła w pozycji zamkniętej mogą być problemy z uruchomieniem auta.
-
proszę o pomoc w diagnozie błędów
Silnik V157 klapy gaszącej brak sygnału. Przyczyn jak wiadomo może być wiele. Coś z autem dzieje się nie tak? Do sprawdzenia bezpiecznik, wtyczka przy silniczku, wiązka przewodów i sam silniczek. Czasami bywa tak, że trzeba wymienić kostkę na nową lub troszkę w nią zaingerować. Jeśli to nie będzie kostka to być może wiązka lub coś ze sterownikiem.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Pochodzę z okolic Lublina, z racji kilku VAG-ów w rodzinie min. A4 postanowiłem do Was dołączyć. Pozdro.