Treść opublikowana przez Galetto
-
Sonda lambda 1.8T BFB
Nie tak do końca W grupie 031 widzimy wartość lambda, która przekłada się na AFR. Okolice 1 to bieg jałowy, pełny but to wartości ok 1-0,7, ale normalna jazda i odpuszczenie gazu już może wskazywać różnie. Co do sondy to najlepiej kupić nową, gdyż sonda po prostu starzeje się i z czasem może już nie funkcjonować jak należy. Niestety cena nie należy do przyjemnych
-
Brak polaczenia CAN Gniazdo OBD 2
Tak do B6 wystarczy KKL.
-
vag 17536
W grupie 032 są korekty długoterminowe. Nie musisz robić logu wystarczy spojrzeć na wartości. Najważniejsze, aby przed ich odczytem nie kasować błędów, a jeśli skasujesz to zrobić przynajmniej kilkadziesiąt kilometrów
-
potzrebny wsad do 1.8t
Kolego po pierwsze primo to nr sterownika podaj bo AWT miało kilka różnych, a i adresy w nich nie pokrywają się identycznie.
-
vag 17536
Plik csv wrzuć najpierw tu VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM, a następnie skopiuj i wklej odnośnik do tematu bo oczopląsu idzie dostać. Przepływka za mało mierzy i czas wtrysku pod koniec leci w górę.
-
Wymiana rozrządu: kiedy i jaki koszt?
To jak tak rozrzutnie używasz wykrzykników to zrób zdjęcia znaków fabrycznych INY na rolce i tłumiku bo nie wierzę gdyż INA jest także pakowaczem.
-
Wymiana rozrządu: kiedy i jaki koszt?
Zalecają wymianę co 90tys. km, ale wcześniej nie zaszkodzi. Całkiem niedawno zmieniałem u brata w 1.8T rozrząd. 1. Pasek Continental 2. Tłumik drgań z rolką kierunkową NTN 3. Rolkę napinającą NTN 4. Pompę wody Hepu Zestaw kosztował ok. 550zł a brałem u chłopaków z ProChoice: http://a4-klub.pl/sprzedam-ogloszenia-komercyjne-firm-157/czesci-najnizsze-ceny-forumowiczow-super-rabaty-promocja-motul-32035/ Kolego Terpis czy rolka i tłumik jest firmy INA, czy tylko pudełka INY?
-
vag 17536
Od dołu poniżej 2tys. rpm. Tu masz ogólną instrukcję. Instrukcja wykonania logów- VAG COM/VCDS.
-
miga kontrolka gazu
A nie zauważyłeś przypadkiem czy to się nie dzieje po przekroczeniu pewnych obrotów silnika?
-
1.8T 150km słabo idzie
O jakim kodzie siedzi tam silnik? Przydały by się logi dynamiczne.
-
Prośba o analizę Logów -przepływka
I wrzuć pliki csv tu: VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
-
AC 01 250km
Na początku z AC R-01 były problemy zarówno z czarnym jak i czerwonym. Obecne wersje podobno są lepiej dopracowane no i teraz trochę mniej się o nich słyszy więc coś w tym jest. Jeżeli chodzi o wybór cena jakość to jedna z lepszych opcji. Do turbo jak najbardziej się nadają, a i w razie "w" AC nie robi problemów z reklamacją.
-
Interpretacja komórki w VAG'u
Bo ta labelka, którą pobrałeś jest po niemiecku. Niestety nie mam takiej w języku EN poszukaj w sieci może gdzieś będzie
-
Interpretacja komórki w VAG'u
Ściągnij ten plik. Jeżeli masz program zainstalowany na kompie to wejdź tam gdzie on jest. Najczęściej dysk C, program files i tam otwórz plik z nazwą Twojego programu i do folderu labels wklej ten plik ściągnięty z neta. Po wejściu w bloki pomiarowe licznika przy każdym okienku powinny pojawić się dokładniejsze opisy.
-
Logi grupy 015, 016 - o czym informują?
Sondy jedno przewodowe startują, aż się dobrze rozgrzeje silnik, ale cztero i więcej startują szybciej gdyż posiadają własną grzałkę. Jak sonda nie pracuje to są 0 jak zaczyna pracować pojawiają się wartości tzw. korekcje. U Ciebie jest max. na minus, aż dziwne, że nie pojawia się błąd bogatej mieszanki, może dlatego, że do pewnej temperatury pomimo tego, że sonda pracuje ECU i tak nie bierze jej pod uwagę. Skoro korekcje są mocno na bogato to trzeba szukać przyczyny w za dużej ilości paliwa lub za małej ilości powietrza Przepustnicę można wyjąć i wyczyścić nie zaszkodzi.
-
Sprzedałem auto z oc całym opłaconym prosze o pomoc
Jesteś pewien, że skopiowałeś to z przepisów, które weszły w życie od 11 lutego 2012r?
-
prośba o ocene logów
A czy jak miałeś ustawiony kąt synchronizacji na 0 Bipy były też tak wysokie jak teraz?
-
Interpretacja komórki w VAG'u
Spotkałem się, że wyświetlany był tam obecny stan paliwa w zbiorniku, ale to nie znaczy, że tu będzie tak samo. Wrzuć sobie odpowiednią labelkę z nr Twojego licznika i program będzie wyświetlał Ci więcej informacji
-
Sprzedałem auto z oc całym opłaconym prosze o pomoc
Masz 14 dni na zgłoszenie i zrób to jak najszybciej bo póki tego nie zrobisz OC wisi na Was dwóch. Co zrobi kupujący to jego problem, ale powinien zgłosić zakup i ewentualnie zrobią mu rekalkulację. Wszystko zależy od firmy. Ty do ubezpieczyciela z umową osobiście, albo listownie poleconym i jesteś czysty
-
Logi grupy 015, 016 - o czym informują?
Zazwyczaj to: 1. Nie rozpoznano żadnej usterki w diagnozie własnej, brak błędów w pamięci. 2. Temperatura katalizatora osiągnięta. 3. Kompresor klimatyzacji wyłączony. 4. Rozpoznanie biegu jałowego. 5. Układ regulacji lambda działa prawidłowo. 6. Przepustnica zamknięta. 7. Obroty silnika poniżej 2000/min. 8. Temperatura płynu chłodzenia powyżej 80*C. Warunek spełniony = 1; Stan niespełniony = 0 Nie miałem nigdy styczności z takim zaworem skracającym dolot, ale jeśli jest błąd to jakiś powód tego jest. Przepustnice masz w pełni elektroniczną czy na linkę?
-
Turbina łapie notlaufy
Bez logów dynamicznych nie postawi się diagnozy. Przydał by się przynajmniej log z grupy 011. Postaw lapka na siedzeniu obok, kliknij log, podaj ścieżkę zapisu, najedź sobie kursorem na przycisk start i w drogę. Jak znajdziesz kawałek prostej zapnij 3 kliknij start i but w podłogę, potem stop i masz log.
-
Logi grupy 015, 016 - o czym informują?
Masz LPG?
-
Prosba o analize logu
Sprawdź synchronizację wałka rozrządu w grupie 4 ostatnie okienko.
-
Logi grupy 015, 016 - o czym informują?
W grupach 015, 016 każde niezerowe wartości świadczą o wypadających zapłonach. W jakim stanie masz świece i cewkę zapłonową? Pojawiają się jakieś błędy?
-
Logi do oceny
Jedyne do czego można się przyczepić to BIPy, warto byłoby sprawdzić wiązkę PD i same wtyczki.