Treść opublikowana przez Galetto
-
Interfejs iVAG V-scan Android
Zapewne ani logów, ani długiego kodowania to nie ruszy. Ciekawe czy w ogóle ruszy jakiekolwiek kodowanie i adaptacje. Producent pisze o odczycie błędów (wspomina o tym wielokrotnie) przypuszczam, że to sprzęt przeznaczony typowo do błędów. Podgląd parametrów: ciekawe w jakiej formie? Bo jeżeli będą tam inne jednostki niż w VAG COM/VCDS to d*pa. To bardziej zabawka niż sprzęt do porządnej pracy. Ale poczekajmy na wyniki testów.
-
Jakie grupy logujemy w 1.8t AJL ?
Na obudowie sprzęgła jeszcze jest halla. Obciążenie silnika (czas wtrysku na obrót wału) i czas wtrysku na suw pracy. Zadane obciążenie silnika, wartość zadana obciążenia po korekcie i rzeczywiste obciążenie silnika. Współczynnik korekty lambda przy aktywnym odpowietrzeniu zbiornika. Wysterowanie N75.
-
Do czego są te kable i programy ?
To zależy czy to pełne wersje programów itd. Niektórymi można więcej innymi mniej tyle, że to typowy sprzęt pod starsze auta. Po testuj to się dowiesz co można, a co nie pójdzie. Nie ma złotego środka na wszystko.
-
Duża dawka paliwa na jeden cylinder
Jak masz w okolicy cewki kable od LPG to pewnie sygnał obrotów jest z niej wzięty. VAGi tego rozwiązania nie do końca lubią. A czym on to sprawdzał? Bo to co mówisz brzmi jak tłumaczenie z polskiego VAGa. Podaj dokładnie nr błędu jaki się pojawia i ewentualnie co do cewek można je podejrzeć podczas jazdy w grupach 015, 016 czy nie wypadają zapłony.
-
Do czego są te kable i programy ?
Te sprzęty to już wiekowe są. W starszych autach owszem można jako tako diagnostykę zrobić.
-
VAG, blok pomiarowy 131 - problem/pytanie
Co do grupy 131 to jest ona opisana jako: "Map cooling" czyli "Mapa chłodzenia", a blok drugi tej że grupy jako: "Temperature engine outlet (specified)" czyli "Temperatura na wylocie silnika (określona)". Temperaturę silnika (płynu chłodzącego) z ang. "Coolant temp." czyli odczyt z G62 powinieneś mieć w grupach 001, 004, 011. Więc najpierw porównaj te grupy o których napisałem z grupą 131.
-
Wartosci bloków mierzonych statyczne oraz dynamiczne 1.8T
W takim aucie jak Twoje nie jest to do zrobienia przez kodowanie.
-
Jak wyciagnac pin z licznika un4 d07 8d0919861h
Jak dla mnie to masz licznik UK NSI i nic z nim po OBD nie zrobisz.
-
Średnie spalanie gazu na fisie
Komputer pokładowy wyświetla spalanie na podstawie obliczeń ECU z długości czasów wtrysku PB i zawsze będzie pokazywał spalanie PB. Samochód nie wie czy jedzie na PB czy LPG, ale wzorem dla wtryskiwaczy gazowych jest sygnał z ECU silnika. Jeżeli instalacja nie będzie ustawiona odpowiednio to dawka gazu może rozjeżdżać czasy wtrysku i wtedy będzie spalanie nie wiadomo czego.
-
Jak wyciagnac pin z licznika un4 d07 8d0919861h
Identyfikuje je jako VDO czy UK?
-
Jaka instalacja LPG do A4 B5 2.6?
Taa do V6 Stag 4+??? Jak już to Stag 300-6 lub Tech 316, hany czerwone lub barracudy z dyszami i np: KME Gold.
-
Program VCDS
Na polskiej, ale jak będziesz sprzętu używał tylko w swoim aucie i sporadycznie znajomemu to EN spokojnie wystarczy. Na forach jest wiele tematów i opisów tłumaczonych kodowań.
-
które grupy sprawdzamy w benzynie 2.8 V6
002-czas wtrysku, przepływomierz. 004-napięcie aku, temperatura cieczy i dolotu. 020,021- spalanie stukowe. 031- napięcie sond. 032-korekty długie.
-
Program VCDS
Przemek nie przesadzaj nieudolny to jest archaiczny Polski VAG. VCDS jest przetłumaczony na dobrym poziomie. Co prawda dużo jeszcze rzeczy jest po angielsku i pewnie tak zostanie, ale długie kodowania jest robić dużo wygodniej. Z błędami też nie ma tragedii chociaż czasami trzeba się domyślać bo zbyt ogólnie przetłumaczony.
-
Program VCDS
Takie życie kabel od Ross Tech z polskim programem nie będzie działać, ale kabel od ADAKO będzie działać i z polskim programem i angielskim Z resztą czy język to aż taka przeszkoda?
-
Jakie grupy logujemy w 1.8t AJL ?
Czas wtrysku to masz za długi bo pod koniec pętlić zaczyna. N75 masz założony dobrze? WG jest na pewno? Sprawdź czy przy sterowaniu turbiną nie ma nieszczelności i samą gruszkę.
-
P1549 pomocy
Tak to jest jak błędy odczytuje się kulawym polskim VAG-iem 17957/P1549/005449 - Boost Pressure Controle Valve (N75): Open Circuit / Short to Ground A na polski to: Zawór kontroli ciśnienia doładowania N75 obwód otwarty/zwarcie do masy.
-
Jakie grupy logujemy w 1.8t AJL ?
Najważniejsze to: 002 czas wtrysku, masa powietrza (przepływomierz). 007 sonda lambda korekta i napięcie. 008 korekty sondy długie. 013 spalanie stukowe. 025 wysterowanie N75.
-
readiness błedy
Albo jest układ niesprawny, albo kasowałeś niedawno błędy i nie zdążył przejść testu sprawdzenia. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba w grupie silnika 077 można przeprowadzić test na sprawność układu SAI. Pozytywny wynik testu zamyka kod gotowości.
-
readiness błedy
Kody gotowości od systemu SAI i katalizatora masz nie zamknięte. Jeżeli te układy są OK to przy najbliższej okazji będą na zielono.
-
[INNE] Kpower i pomiar mocy
Nie koniecznie AEB ma obroty i prędkość pojazdu w grupie 011 silnika, a i w grupie 066 jest prędkość jazdy. Zerknij do 25 postu tego tematu, 1 strona.
-
Instalacja Mazowieckie AVJ po chipie
Oczywiście, że jest bo zastosowano w niej dysze. Bez dyszy Barracuda=Hana zielona.
-
Instalacja Mazowieckie AVJ po chipie
Kolego jednak poczytaj jeszcze trochę to forum LPG bo polecasz Barracude, a odradzasz Hanę zieloną, a to taka sama wydajność.
-
Prośba o analize logow-lapie tryb awaryjny
Tak. Spójrz na wysterowanie N75. Tym razem zacięcie zmiennej geometrii nie trwało na tyle, aby wpaść w tryb awaryjny i nie czułeś muła.
-
prośba o analize błędu
Błąd dotyczy czujnika światła stop. Po skasowaniu pojawia się na nowo?