Treść opublikowana przez Galetto
-
Reduktor w Audi A4 B6 1.8T puszcza gaz przy przełączeniu na LPG
Większość instrukcji dodawanych do reduktorów zaleca wymianę FC co 10-15kkm. Ale wystarczy zajrzeć na LPG Forum i tam też dużo opinii jest, że FC-30kkm, FL-15kkm więc skądś się to wzięło. Z racji super czystości gazu w naszym kraju osobiście uważam, że 15kkm to max zarówno dla FC jak i FL. Sumienie spokojniejsze bo redek i wtryski są bezpieczniejsze, a koszty filtrów są znikome.
-
1.8 T do Ogarnięcia
Czas wtrysku i przepływka nie wskazują na serię.
-
Korekty w VCDS
To widać po STFT czy jest CL czy OL, ale w grupie 021 jest właśnie tak jak już wcześniej napisałeś. W ostatnim polu status: regulacja lambda włączona lub regulacja lambda wyłączona.
-
Korekty w VCDS
Co rozumiesz przez pojęcie status systemu paliwowego? Tak. Tak korekta krótka jest zarówno na 009 jak i 007.
-
Problem z cewka na 2 cylindrze
Jak nie wolno to się robi szybko. Uszczelkę trzeba wymienić. Może nie tyle, że się uszkodziła świeca tylko pływała w oleju i stąd wypadający zapłon.
-
Problem z cewka na 2 cylindrze
Zamień cewkę, a potem świece z drugiego cylindra na inny i sprawdź czy wraz z nimi błąd przeniesie się na inny cylinder.
-
Sporadycznie wypadający zapłon
Podmień cewkę i świece na tym cylindrze, aby je wykluczyć, albo potwierdzić.
-
Na jakich kanałach logi dynamiczne i statyczne ?
Dynamicznie: 002+033, 003+020. Statycznie:001+004.
-
analiza logów B6 1.8 T 163
Oczywiście. Podaj e-mail.. VagLog Decoder VagLogDecoder by SkOOrA Program jest fajny do przeglądania logów na kompie, ale we wrzuceniu na forum nic nie pomoże chyba, że robić fotki.
-
dziwnie zachowujące się obroty silnika
Możliwe, że problemem jest śruba odpowietrzająca "Bleeder valve". Zerknij na ten wątek: Problem z wolnymi obrotami w 1.8T AWT [solved]
-
dziwnie zachowujące się obroty silnika
Którego wężyka??
-
jakie świece 1,8T , Champion EON 1 / NGK33 PFR6Q / Bosch 509 Super 4
NGK PFR6Q Platynowe
-
analiza logów B6 1.8 T 163
Jesteś pewien, że maila dobrze wpisujesz?? Ani w skrzynce odbiorczej, ani w spamie nic nie ma?
-
Wycięcie drugiej sondy z programu
To jest indywidualna sprawa każdego... Zrobić korektę to nie problem... Szczerze to mógłbyś się pochwalić no i od razu kreski pokazać bo jak taki fachowiec robił to pewnie i hamownia była. Wychodzi na to, że brak mu kompetencji. A jak ktoś zabiera się za coś czego nie potrafi do końca ogarnąć to dobrze o nim nie świadczy. Dzięki niewiedzy fachowca zostałeś naciągnięty na dodatkowe i niepotrzebne koszty.
-
Logi, Problem: 008583 - Bank 1; System too Lean at Idle
Od zawsze jak chce się sprawdzić bieg jałowy...
-
fABRYCZNE SPRZEGŁO ILE OGARNIE
I od tego jak rozłożony jest moment.
-
Rozrząd przy ilu pierwsza wymiana
Instrukcja producenta mówi nawet o 180 000km, ale chyba nikt normalny nie czeka do tego przebiegu tylko pierwszą wymianę robi w okolicy 100 000km.
-
Wycięcie drugiej sondy z programu
To właśnie potwierdza ich kompetencje. Jednak Zdzisiu ma większą wiedzę. Sondę wyłącza się całkowicie i można ją usunąć z auta.
-
rozrzad
Nawet jak kupi INA to w pudełku może być co innego. Zarówno INA, Ruvilla, SKF są między innymi pakowaczami.
-
Prośba o analizę logów
Przepływka świruje.
-
Proszę o ocenę logów...1.8T..163km..avant
Doładowanie OK. Czas wtrysku trochę za długi. Ponadto występuje spalanie stukowe i cofa zapłon przez co odczuwasz brak mocy. W jakim stanie jest układ zapłonowy (cewki, świece)?
-
dziura powyżej 2,500 tys obr
A czy któryś z nich robił logi dynamiczne??
-
[B6 BFB] Stag 4 plus gubi zapłony podczas przyspieszania na LPG P0300 P0301-4 + MAPA
Z wtryskami to nie poszaleli raz że niska półka i mogą być za wolne do tego silnika na wolnych obrotach, a dwa, że pewnie siedzą gdzieś na wierzchu na osłonie. ;( Świece sobie wymień na ori. Producent zaleca co 60tys, ale LPG wymaga układu zapłonowego 100% sprawnego i mocnej iskry nie tak jak PB. Zapytaj w ASO o akcję serwisową na cewki bo takowe były, a ori cewki lubią padać świeżo po montażu LPG. Jak nie chcesz nic na razie sam zmieniać to zapnij VAG-a i zrób logi grup 002+033 na PB i na LPG wszystko będzie widać jak wystrojona instalacja.
-
Barakudy, Optima Pro-Tec, Zawoli ZETA do 1.8 t 163km?
Drugi zestaw OK oprócz Zavoli. Bez własnych przeróbek seryjnie Zavoli mocno pompuje się w silnikach doładowanych więc i średnio się do nich nadaje.
-
VCDS brak połączenia
To uszkodzony kabel.