Treść opublikowana przez Galetto
-
zrobienie logów
Tak jak pisałem wyżej jak chcesz to Ci mogę zrobić pełną diagnostykę auta od razu z przeanalizowaniem parametrów i postawieniem werdyktu. Soft też Ci mogę ogarnąć. Na tygodniu będę jak coś w okolicy LU. Jak Ci pasuje pisz, a jak nie szukaj dalej.
-
Grupowe zamówienie Downpipe Audi A4 B6 1.8T
Wszystko zależy od tego jakie posiadasz zaplecze i klucze. Musisz wyjąć całą obudowę filtra i kombinować, albo od góry, albo od dołu.
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Twój wybór. Nie znam roboty ProChipu to się nie wypowiadam. Daron7 robi "cuda" odnośnie chiptuningu i tego co z nim związane. Co najważniejsze jak na razie jest chyba najtańszy w województwie, AME też ma dobre ceny. Z tego co wiem ProChip ceni się wyżej za usługi na takim samym poziomie.
-
Logi ocena
W tym przypadku na podstawie tych kilku marnych logów nie da się jednoznacznie powiedzieć czy takie ustawienie jest OK dla tego auta czy nie. Na pewno to ustawienie nie ma dużego wpływu na pompki czy BIP co często się zdarza przy nieodpowiednim ustawieniu synchro dla danego auta. Każde reaguje różnie na ustawienie synchronizacji i niekiedy dwa identyczne egzemplarze działają poprawnie na różnych ustawieniach. Po prostu jak ktoś uważa tym, że ma być 0 (zero) to tylko świadczy o jego teoretyzowaniu i braku doświadczenia. Synchro ma być takie na jakim silnik pracuje najlepiej. Kilka testów robiliśmy na hamowni i np. auta sterowane EDC-15 wolą inne ustawienia niż auta sterowane EDC-16.
-
Kontrolka świateł mijania w A4 B7
Niektórzy chyba źle interpretują funkcje kodowania. Każda funkcja ma przyporządkowaną cyfrę. W przypadku kontrolki o której mowa, aby świeciła, należy odjąć 02 w miejscu XX od kodowania XX???. Jaka wyjdzie cyfra to wszystko zależy jakie mamy auto, jakie wyposażenie i pod nie mamy zakodowane zegary.
-
Logi ocena
Jak uważasz, że 0 to jest OK to nie jesteś osobą kompetentną do dyskusji.
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Poniekąd tak. Pochodzę z okolic Lublina, obecnie mieszkam we wschodniej części województwa, ale na stałe mam zamiar się osiedlić pod LU i często jestem na terenie. Jak chcesz to mogę Ci ogarnąć PIN i zakodować klucze. W przyszłym tygodniu będę w LU.
-
Logi 1.8t
Możliwe, że ma. SAI jest głównie używane na zimnym silniku na ssaniu, a i wtedy grzałka sondy też działa, aby ją jak najszybciej nagrzać. Jak robiłeś program to trzeba było od razu SAI wyłączyć w sofcie i spokój. Jeżeli grzałka sondy nie będzie miała żadnej oporności to kwalifikuje ją do wymiany. Masz raczej sondę szerokopasmową grzałka jest na pinach 3-4 we wtyczce.
-
Logi 1.8t
Ma mieć w ogóle opór. Okolice 4 Ω. Regulator na listwie.
-
zrobienie logów
Po co Ci CS?? Jak u Ciebie do IMMO masz PIN 5-cio cyfrowy...
-
Logi 1.8t
Autko po programie. Ciśnienie paliwa wypadało by sprawdzić. Błąd dotyczy grzałki sondy przed katalizatorem, można to miernikiem sprawdzić.
-
Logi ocena
Te statyczne są OK. Jak chcesz coś więcej wiedzieć o kondycji auta to trzeba dynamicznie zalogować.
-
czy wytłumaczy mi ktoś jak się odczytuje LOGI
Odczytuje, analizuje czy robi??
-
zrobienie logów
To do mnie czy koło mnie?? Ja też mam kompa, a nawet 2. Ponadto na stanie sprzęt do całej grupy VAG po najnowsze auta i nie tylko: VCDS od Adako, X-Can od Smoka, OP COM od Adako, VAG Dash Can, KKL, MPPS, CDP+, fejs do LPG. i to nie jest mój chleb więc nie szukam klientów na siłę. Jak ktoś chce mogę służyć jakimś fejsem w ramach forumowej pomocy jak nie to nikogo nie zmuszam można jechać do warsztatów i płacić.
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
U Daron7 ogarniesz bez problemu w dobrej kasie. Jak coś mogę Ci dać nr. Jak jeszcze nie ogarnąłeś to mogę Ci poczytać PIN.
-
zrobienie logów
Mogę Ci zrobić full diagnostykę, a nawet i soft i co tam tylko zechcesz.
-
Wymiana, rodzaje i lista liczników w Audi A4 B6 i B7
W VIN ma rok modelowy 2003 więc wiadomo, że po lipcu... Przed lipcem VIN miałby ....2....
-
Wymiana, rodzaje i lista liczników w Audi A4 B6 i B7
Tak.
-
Przebieg auta jak sprawdz w VCDS
Czasami tak jest, że nawet z EDC nie odczyta i nic na to nie poradzisz...
-
Problem z przyuczeniem licznika RB4
Może dlatego, że testujesz na podpiętym aucie z odpowiednim kluczem w stacyjce... Przy new mode na stole i odłączeniu zasilania nie zmienia swojego statusu dalej jest 04. Na moim testowym angolu nic takiego się nie pojawia... I nie ma znaczenia czy new mode zrobione VEP czy VDC czy z palca wpisane w odpowiednim adresie. Widać od razu po tym, że kontrolka IMMO przestaje migać, a VCDS 023 też prawdę powie.
-
Wymiana, rodzaje i lista liczników w Audi A4 B6 i B7
Nabawisz się tylko: def, error, etc. Jakie problemy... Pinout ten sam i jeśli IMMO u Ciebie jest III to bez żadnego problemu powinno się dać dopasować.
-
Wymiana, rodzaje i lista liczników w Audi A4 B6 i B7
To załóż licznik z B6 kolor... Nawet ma ładniejsze wskazówki.
-
Wymiana, rodzaje i lista liczników w Audi A4 B6 i B7
Odczytywałeś całe eepromy czy tylko obszar IMMO?? Jak wsio działa to można by zerknąć w hexie co tam namieszało w eepromie i ewentualnie dopisać nr szafy.
-
Wymiana, rodzaje i lista liczników w Audi A4 B6 i B7
Zwykłym KKL. Czym to czytałeś, klonowałeś i wgrywałeś??
-
1,8t AEB wymiana
Te, które podałeś to jest to samo co masz zamontowane... W pierwszym poście piszesz, że wolałbyś coś rozwojowego wiec możesz celować w jakieś K03s lub K04 lub jakąś hybrydę.