Treść opublikowana przez Galetto
-
Problem z wymianą jeagera na VDO.
A czy ja mówię, że używany licznik musi mieć taki sam PIN?? Ja mówię, że odpowiednio sparowane podzespoły, w których siedzi IMMO muszą mieć te same dane. IMMO OFF w ECU nie ma żadnego wpływu na klucze tym bardziej w IMMO II. Po pierwsze czy licznik o nr 8D0920931T D12 to nie jest IMMO III?? Po drugie wali błędem 01177 komunikacji ECU z licznikiem. Zapewne nowy licznik nie jest dopasowany do ECU lub zła wartość w kanale 60 adaptacji i czy klucze dopiszesz czy nie to kontrolka będzie szaleć.
-
Problem z wymianą jeagera na VDO.
Jaki błąd?? W zależności od generacji IMMO podzespoły auta, w których ono się znajduje zawsze mają takie same dane i między innymi PIN, aby się skomunikowały i zezwoliły na uruchomienie silnika. Jak miałeś inne PIN-y to i musiałeś mieć wyłączone IMMO w ECU.
-
Problem z wymianą jeagera na VDO.
IMMO OFF w ECU nie powinno być problemem w dopisaniu kluczy. Ponadto masz nie pełną wersję programu więc nie licz na dopisanie kluczy. Jeśli licznik jest sparowany z ECU jak należy to PIN-y i IMMO ID powinno być takie samo tu i tu.
-
Kalibracja licznika A4 B7
Co Ty chcesz kalibrować??
-
AVF + BRD soft by Daron
Czyżby tylko?? http://a4-klub.pl/index.php?/user/55225-daron7/
-
Wykres 1.8t bfb seria czy to możliwe?
Jak KAT nie był przypchany to nie licz na nie wiadomo jakie przyrosty. W aucie było coś już grzebane stąd taki wynik. A co na to Arek?? Nie mógł od razu zrobić logów?? Nic nie powiedział??
-
Viaken VAG a OBD2
Kabel od Viakena działa przynajmniej z VAG COM czy VCDS Lite i można już konkretnie zdiagnozować auto i wykonać wszelkie dostępne adaptacje kodowania w danym aucie. ELM na bluetooth to zabawka, a nie sprzęt do konkretniejszych rzeczy.
-
AEB/logi jak zrobić/jakie bloki ?
http://forum.vw-passat.pl/threads/137372-Instrukcja-wykonania-log%C3%B3w-VAG-COM-VCDS
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Mogę Ci ogarnąć temat. , a jak byś sam nabrał odwagi to pomóc teoretycznie. Robiłem kilka takich wymian w A4, A6 i wiem jak to wygląda czasowo. Osobiście więcej jak 150-200zł bym za taką wymianę nie zapłacił, ale jak zaczniesz szukać po warsztatach to mogą sporo więcej wołać bo takie ceny to zazwyczaj są za sam licznik i IMMO. Hehe powodzenia Ci życzę. Sam licznik i manetka tak, ale jak ktoś chce komunikaty otwartych drzwi i kontrolkę sprysków to nie da rady.
-
Po wgraniu wsadu ABT problem z odpaleniem A4 B6 1.8T BEX
Zdejmij trochę bostu i nie będzie pętlić. AFR u Ciebie to trzeba zrobić od początku. Z resztą pisałem Ci już kiedyś o tym na innym forum, że ten soft z ABT to sztuka. Temat problemu gaśniecia jak najbardziej do ogarnięcia.
-
Dobrzy chiptunerzy
Zapraszam do siebie.
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Witek1234 robił u siebie i ogólnie modzi w autach.
-
Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.
A właśnie dziś byłem w Puławach Grześkowi IMMO ogarniałem, to mogłem Ci PIN odczytać jak byś wcześniej pisał.
-
Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.
Skąd wiesz, że wyłączone jak nie wiesz jak włączyć/wyłączyć?? Commander z automatu robi tylko OFF-a w niektórych ECU w licznikach nie.
-
[b6 1,8t AVJ] Prośba o ocenę logów dynamicznych
Skąd czerpiesz wiedzę?? Bo jedziesz po bandzie, że hej... Czy to na PB czy na LPG pracą silnika steruje jeden i ten sam ECU. Jeżeli podnosisz moc to nie ma to znaczenia na czym jeździsz. Na jednym czy na drugim paliwie sterownik będzie wymagał tego samego od silnika. Nie ma żadnej różnicy w dźwięku silnika. Gdybym Ci postawił dwa auta z 1.8T jeden z DP drugi z pustym katem nie odróżniłbyś. Różnica tylko w cenie. Żadnym programem diagnostycznym nie sprawdzisz 100% szczelności. Można tylko po logach przypuszczać. Jedyne pewne sprawdzenie to kompresorem.
-
[b6 1,8t AVJ] Prośba o ocenę logów dynamicznych
Jego strona to jakiś wyznacznik czy co?? Ja wiem co daje DP, co daje FMIC i jak się zachowa AWT po zmianie seryjnych wtrysków na większe bez korekty softu, a Ty najwyraźniej tego nie wiesz więc się wstrzymaj od tego typu komentarzy. Dla mnie Grzesiek nie jest żadnym wyznacznikiem, ani guru. Pamiętaj, że nie wszystko złoto co się świeci. W tej materii już nie jeden się przekonał. Kolorowe kreski to nie wszystko, a oprócz nich nie ma nigdy nic więcej. Ja mam kilka softów Twojego guru i pozostawiam to bez komentarza. Ponadto jesteś świadom, że czarne wtryski Boscha są montowane seryjnie w kilku różnych jednostkach 1.8T, a nie tylko BEX? Ja odnoszę wrażenie, że niektórzy nawet nie mają o tym pojęcia. Tym bardziej, że silników BEX jest najmniej, a określanie tych wtrysków mianem "wtryski BEX" z języcznego punktu widzenia jest błędne.
-
[b6 1,8t AVJ] Prośba o ocenę logów dynamicznych
Ponosi Cię za bardzo... Brak słów na to co jest zrobione, a raczej na to co jest nie zrobione.... Jednym słowem wyrzuciłeś kasę w błoto... Na pomorzu też nie brakuje ludzi z pojęciem, nie trzeba jechać pół Polski.
-
wyrzucenie drugiej sondy z Ecu//elektromechanik z Lublina okolic
AME jak już Jedź do Darona i będziesz zadowolony. A jak nie to jak będę w LU to Ci mogę wyłączyć.
-
Adaptacja prędkościomierza
Też robię takie rzeczy. A jak ktoś ma fejsa i trochę wiedzy to mogę pomóc podpowiadając czym i jak ogarnąć RB4.
-
can commander czy vag tacho
Heh. W 2002r może nawet jeszcze nie mieć licznika crypto. Pin można odczytać z RB4 tym samym kablem którym można dodać klucz, a koszt tego fejsu niewielki. Było już o tym pisane na forum tylko trzeba wyłuskać prawdę spośród mitologii.
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Na Związkowej u Wiśniewskiego sprawdzenie całej geometrii 60zł i jeżeli sama zbieżność z przodu do regulacji to w tej samej cenie ustawia jeśli coś na drugiej osi to dodatkowo 60zł za drugą oś.
-
Wymiana, rodzaje i lista liczników w Audi A4 B6 i B7
Jak byś trochę w tym posiedział to nie musiałbyś powielać tego co przeczytałeś i usłyszałeś tylko mógłbyś coś napisać z własnego doświadczenia... Zarówno w B6 przez te kilka lat produkcji było kilka zmian tak samo w B7 nie wszystkie mają identyczne IMMO. Tak jak już mówiłem. Niech każdy wypowiada się za siebie... W tym temacie jest dużo nieprawdy, a to tylko wynika z niewiedzy tych co zabierali głos. Niektórym się wydaje, że jak czegoś nie udało im się zrobić to się po prostu nie da. Po nr VIN i nr licznika można tylko sprawdzić do jakiego dokładnie auta był montowany i tym samym do jakiego na pewno podejdzie. Jak wiadomo do niektórych aut mają ludzie problemy ze znalezieniem licznika dobieranego po VIN gdyż jest ich mało, albo wcale. W większości przypadków nie ma potrzeby takiego dobierania gdyż można IMMO w tych licznikach dosyć rozlegle krzyżować. Ale jak widać w temacie utarły się pewne mity i tak większość się ich trzyma. Dla mnie wyznacznikiem czy jeden licznik można zamiennie zamontować za drugi jest wgląd w Eeprom. Tak jak wspomniałem liczniki z Audi B6 praktycznie wszystkie idzie zrobić zamiennie do innych B6. RB8 z B7 można dopasować bez problemu w B7.
-
Wymiana, rodzaje i lista liczników w Audi A4 B6 i B7
Nie ma co zapinać bo nie ma tempomatu ale być może niebawem będzie miał, bo skoro to szczyt prestiżu w Audi i każdy musi go mieć to nie omieszkam przycisnąć Marcina, aby jak najszybciej zamontował i opuścił kopary w dół niektórym tu na forum. Poza tym nie jest to jedyne Audi z tego forum w którym robiłem przeszczep nocrypto/crypto. Jak masz problem z tempomatem to wypowiadaj się za siebie. Ja nie mam. Mogę dopasować każdy licznik w B6 z innego B6, a nawet i niektóre z B7 i na odwrót. Dawid się przekonał, że IMMO w liczniku od B6 spokojnie można dopasować do jego B7. Zresztą zaraz go poproszę o zabranie głosu bo jak widać chyba każdego trzeba poprosić o zabranie głosu i potwierdzenie pewnych rzeczy forumowym niedowiarkom. Tak jak mówiłem niech każdy się wypowiada za siebie... Mnie nie obchodzi Twoja wiedza.... Dziwię się tylko, że taki "Specjalista grupy VAG" za jakiego się uważasz na forach nie ogarnął bardzo prostych rzeczy w starych kiblach jakimi są RB4.
-
Czy po downpipe trzeba robić korektę programu?
Raz się sprawdza innym razem nie. Z czasem może szlak trafić sondę i dalej błędy i check. Emulator tylko oszukuje sondę odnośnie kata, a sonda fizycznie musi zostać. Wyłączenie programowe to tak jakby w danym aucie nigdy nie było sondy. Możesz ją wtedy wyjąć i mieć pewność, że nigdy błędy z niej i kata nie będą trapić auta. Dodatkowo wywalając kata wypada usunąć też SAI. Bez sprawnego kata jest nie potrzebne, a nie jednemu zepsuło kupę nerwów.
-
Czy po downpipe trzeba robić korektę programu?
Nie musisz robić żadnej korekty. Niby jakiej??