Treść opublikowana przez Galetto
-
Prośba o zerkniecie na logi bo auto nie jedzie
To wychodzi na to, że ECU samo obcina. Zrób logi tak jak kolega wyżej radzi. Są jakieś błędy? Jest LPG?
-
Prośba o zerkniecie na logi bo auto nie jedzie
Czy podczas tych logów miałeś cały czas wciśnięty pedał gazu do spodu?
-
zestaw do 1.8t
Co Ty mówisz? Jakimi elektrozaworami? Barracuda w niczym nie ustępuje hanie. A tak na marginesie barak bez dyszy=hana zielona. Hana też wypuściła wtryskiwacz z dyszami (gold). Też powiesz, że to elektrozawory? Szału nie zrobiłeś. Lepiej by wyglądało dać rozdzielacz wzdłuż kolektora wodnego, założyć adaptery kątowe od chłopaków z LPG Forum i skrócić ten makaron.
-
[b6 bfb] traci moc na lpg
Zavolak to też nie najlepszy wybór do turbo. Instalacja budżetowa... Co do błędu to: 16555/P0171/000369 - Fuel Trim; Bank 1: System Too Lean Czyli UBOGO nie jeździj tak bo szkoda głowicy. Jeżeli błąd nie pojawia się na PB to jak najbardziej wina LPG.
-
[ALL] VAG CAN HEX USB VAG-COM 704.1 VCDS 805.1 i 812.4 - Naprawa kabla
To zależy co siedzi w środku.
-
[ALL] VAG CAN HEX USB VAG-COM 704.1 VCDS 805.1 i 812.4 - Naprawa kabla
Prawdopodobnie wsad w mikrokontrolerze się wysypał.
-
analiza logów B6 1.8 T 163
Jeżeli dolot jest szczelny, DV OK to przyjrzyj się przepustnicy. Na początek sprawdź w grupie 060 czy adaptacja przebiega OK i jaki kąt otwarcia jest w stanie spoczynku i czy wciskając gaz wartości na kompie narastają i opadają liniowo.
-
Odcina turbo, wysokie spalanie, błąd sondy
VAG COM 311 śmiga na 7, ale na 64bit są z nim problemy. Poszukaj sobie VCDS Lite 1.2 i będzie git.
-
prosba o ocene przeplywomierza (blad 561) oraz sondy
Właściwe wskazanie przepływki w ADR na biegu jałowym to 2-4,5g/s. To, że wartość jest mniejsza lub większa wcale nie świadczy o jej uszkodzeniu. Najpierw skupiłbym się dlaczego jest max ubogo. Jeśli but był w podłodze to sonda pokazuje głupoty. Nie ma błędów o ubogiej mieszance?
-
analiza logów B6 1.8 T 163
Tak jak Darek mówi, auto w trybie awaryjnym. Kasowałeś błędy przed zrobieniem tych logów? Jakie dokładnie występują błędy?
-
Logi do oceny
No to jak dmucha ok 1 bar to masz program modzony bo w serii więcej jak 0,6 bar nie dmuchnie. A coś się dzieje w ogóle złego z autem? Błąd najbardziej powiązany ze sterownikiem silnika. Może być uszkodzony sam w sobie, albo coś nie łączy.
-
Logi do oceny
N75 to zawór od sterowania turbiny. Zarówno czas wtrysku jak i przepływ wskazywałby na chip. Przydałoby się zapiąć manometr i zobaczyć co tam turbo dmucha.
-
Logi do oceny
To auto jest po programie? N75 coś szwankuje.
-
Prośba o analize logów
Jak robiłeś te logi to pedał gazu był w podłodze od samego dołu?
-
Lekkie szarpanie, czasami problem z falującymi obrotami
0-1v.
-
kabel polski vag ft232rl
Do tego kabla najlepsze są: VCDS Lite, VAG COM 311 lub VAG COM 4.9, ale z nim w pełnej wersji ciężko i nie mylić z polskim VAG-iem. Hex-Can dedykowany do VCDS.
-
kabel polski vag ft232rl
Jak odpalasz program masz na dole opcje About kliknij i zobacz czy masz wersję full. VCDS 10.6PL na tym kablu Ci nie pójdzie.
-
kabel polski vag ft232rl
Jaki błąd wyskakuje?
-
kabel polski vag ft232rl
Test robisz na podłączonym kablu do auta i włączonym zapłonie.
-
VAG COM nie laczy z fordem
Tak chłopaku standard, a nawet wymogi w autach: - sprzedawanych po 1 stycznia 1996 w USA - sprzedawanych po 1 stycznia 2000 w UE - sprzedawanych po 1 stycznia 2002 w Polsce - z silnikiem diesla sprzedawanych po 1 stycznia 2003 To, że niektóre auta mają 16-to pinowe gniazda to nie znaczy, że mają OBD-II. Tak się składa, że Fordy do ok 2003r posiadały standard J1850 i zamiast mi tu mędrkować zapytałbyś lepiej założyciela tematu, które piny ma zajęte w gnieździe i będzie wszystko jasne.
-
VAG COM nie laczy z fordem
VAG COM to nie program do fordów. Wszystko zależy jaki masz kabel na stanie. A co do gniazda to od kilkunastu lat OBD II to standard w każdym aucie.
-
Skaner Super VAG k+can
Bardziej nadaje się do cofania szafy niż diagnostyki.
-
co do wymiany
16538/P0154/000340 - Oxygen (Lambda) Sensor B2 S1: No Activity To nie są dwa błędy tylko numery, które dotyczą jednego błędu. Dotyczy pierwszej sondy drugiego rzędu cylindrów. Brak aktywności.
-
pytanie o sonde ?
W grupie 001 masz korektę lambdy, a napięcie możliwe, że będzie w grupie 007. Temperatura powinna być cały czas powyżej 90*C. Z błędami to różnie bywa nie zawsze wyskakują.
-
[ALL] VAG CAN HEX USB VAG-COM 704.1 VCDS 805.1 i 812.4 - Naprawa kabla
A co tam siedzi w nim w środku?