Treść opublikowana przez adams78
-
[ALL] Alternatywa dla chip/remappingu w silnikach benzynowych - porady i doświadczenia
Myślę że to już przesada - nie sądzisz że problem z ciepłym powietrzem rozwiąże FMIC? Nie zrozum mnie źle - zgadzam się, że każda modyfikacja poprawiająca osiągi jest jak najbardziej na miejscu. Pod jednym warunkiem: że korzystanie z tych modów nie jest kłopotliwe i że te rozwiązania będą zawsze skutecznie działać, jak TIP, TEST PIPE, FMIC. Piszesz o wyprzedzaniu - nie wyobrażam sobie aby pod koniec tego manewru zabrakło mocy lub coś nawaliło Jak już koniecznie chcesz mocniej chłodzić po pomyśl nad spryskiwaczem...[br]Dopisany: 15 Grudzień 2009, 22:07_________________________________________________Ponadto każdy kto chce mieć max osiągi, odchudza auto - zajrzyj do bagażnika, kiedy ostatnio używałeś zapasówki? Myślę że błędem jest skupianie się tylko na KM i Nm - warto określić stosunek mocy/masy auta
-
[ALL] Jakie felgi
Jeśli ori to Twoje zadowolenie będzie trwać długo - jeśli repliki to zbieraj kasę na prostowanie - i szukaj dobrego zakładu
-
Instalacja gazu w 1.8T i "świecąca turbina"
Czgoś nie rozumiem...
-
[ALL] Jakie felgi
Wyglądają jak kołpaki Rzecz gustu, ale wg mnie nie dodadzą uroku... Chyba warto dołożyć z 500 - do wiosny czas
-
F1, Rajdy i Motorsport
WP nie jest wiarygodnym źródłem informacji... http://f1.sport.pl/Artykul.82+M5ba267abf56.0.html Znowu awaria - prawie jak BMW w ostatnim sezonie [br]Dopisany: 13 Grudzień 2009, 11:15_________________________________________________A propos BMW: http://f1.sport.pl/Artykul.82+M54da31530bc.0.html
-
F1, Rajdy i Motorsport
Warto poczekać na potwierdzenie Ale jak widać - nic nie jest takie oczywiste jak się wydaje :gwizdanie: Jestem pewien, że Kovalainen u boku Kubicy będzie znacznie lepszym kierowcą, niż w cieniu Hamiltona.
-
[ALL] Alternatywa dla chip/remappingu w silnikach benzynowych - porady i doświadczenia
No ale jak zapodam większe T, to przecież ingerencja w program jest wręcz konieczna Więc chyba Ci odjadę :gwizdanie: Co prawda nie spieszy mi się, muszę wydumać FMIC i poprawić dolot.
-
F1, Rajdy i Motorsport
Nowy kalendarz, nowy system punktacji http://f1.sport.pl/Artykul.82+M52806d3fccf.0.html
-
[ALL] Alternatywa dla chip/remappingu w silnikach benzynowych - porady i doświadczenia
He, teraz już tak jako obserwatora,czy tez rezasz? :naughty: No może coś tam wyrezam
-
[ALL] Alternatywa dla chip/remappingu w silnikach benzynowych - porady i doświadczenia
Mnie też ten temat interesuje
-
[ALL] Alternatywa dla chip/remappingu w silnikach benzynowych - porady i doświadczenia
Rozumiem że specjalne, wyczynowe? A czy z ADR-a coś dają?
-
[ALL] Alternatywa dla chip/remappingu w silnikach benzynowych - porady i doświadczenia
Czyżby, problemy się dopiero wtedy zaczynają wydawało mi się :gwizdanie: More power more problems No, powiedzmy że Ty wprowadziłeś mody nieco przekraczające standardy No ale ogarnąłeś już temat, zdaje mi się...
-
[ALL] Alternatywa dla chip/remappingu w silnikach benzynowych - porady i doświadczenia
No właśnie czekam na ten wyższy "cel", który Poziek miał zamówić i cisza VIP, co Ty na to?
-
[ALL] Alternatywa dla chip/remappingu w silnikach benzynowych - porady i doświadczenia
Spoko, tylko ja się nie mogę nadziwić temu, ile czasu się traci na takie manewry. Mój brat też ma takiego zajoba - co zjedzie na weekend to laptop i siedzi w passku godzinami... Dla mnie to jest dziwne, bo ja zwyczajnie nie mam tyle czasu, szczególnie w weekend :gwizdanie: Co innego zmiany mechaniczne, które zrobisz raz (najlepiej porządnie i wtedy jest to zabieg jednorazowy), na koniec program i zapominasz o problemie. Ja tak to widzę, ale rozumiem że ktoś ma czas i zajebistą chęć aby ciągle dłubać
-
[ALL] Alternatywa dla chip/remappingu w silnikach benzynowych - porady i doświadczenia
:doh1: Myślę, że wypada zapoznać się z tym tematem http://www.a4-klub.pl/smf/o_chiptuningu_slow_kilka-t9447.0.html Mam nadzieję, że po tej skromnej lekturze zrozumiesz sens swoich pytań.
-
[ALL] Alternatywa dla chip/remappingu w silnikach benzynowych - porady i doświadczenia
domjenick, zastanawiam się kiedy dojdziesz do wniosku, że trzeba zrobić chipa... Bo jak widać, nie ma skutecznej dla niego alternatywy. Rozumiem Twoją chęć zgłębiania tematu, ale przyznasz że efekty chyba nie są zadowalające.
-
F1, Rajdy i Motorsport
Ufff...! Odetchnąłem z ulgą http://f1.sport.pl/Artykul.82+M59c96743699.0.html
-
[ALL B5] Różnica bloków AEB i ADR
Właśnie do tego zmierzam - turbinę dodaje się po to, aby zuskać na osiągach. Czy nie lepiej czas, walutę i energię poświęcić na rezanie 1.8T? Odbiegam od tematu, zgoda. Ale autor zapytał o koszty, zaznaczając że nie będzie się tego podejmował. I pewnie nikt inny.
-
[ALL B5] Różnica bloków AEB i ADR
Zawsze jest czas na naukę - ale w tym przypadku to bez sensu. Mądrzejsi od nas uturbili 1.8 Zamiast 1.8 kupujesz (w tej samej cenie) 1.8T i wtedy rezasz, jeśli zależy Ci na KM. Chyba, że chcesz rezać dla idei, dla zabicia czasu lub dla udowodnienia komuś że można... P.S. Dominik, ja nie mam nic do "hondziarzy" - jacy wrogowie? Weź np. model S2000 :gwizdanie:
-
[ALL B5] Różnica bloków AEB i ADR
Turbiny to raczej za 300-400zł nie kupisz, chyba że taką moooco zjechaną, do tego kolektor i uszczelki i jest 1000zł. Tak pi razy oko - jak ktoś lubi dłubać i ma dostęp do tanich gratów to w 2,5-3 koła można się zmieścić. Zacząłeś całkiem dobrze, skończyłeś fatalnie. Jakie inne podzespoły masz na myśli? W AEB tłoki są kute - stąd inne numery. Labiel - właściciele Hond nie mogą za cenę zwykłej kupić modelu z T, więc muszą rezać. My nie musimy I to właśnie z tego powodu nikt się w to nie bawi, bo po co? Można, ale jest to dążenie do celu drogą okrężną - chwała Audi za 1.8T (i 2.0T także) :naughty
-
F1, Rajdy i Motorsport
Nieprzeciętny artykuł o nieprzeciętnym kierowcy :gwizdanie: http://f1.sport.pl/Artykul.82+M5343aff0f55.0.html Kimi ma jaja jak mało kto, szczególnie szukając w F1. Powodzenia!, mam nadzieję że wróci...
-
F1, Rajdy i Motorsport
Interia opiera się na tym artykule: http://f1.sport.pl/Artykul.82+M59aeb6075be.0.html Nadal nie widzę powodu aby lamentować, tym bardziej po artykule który zapodał Wąski :gwizdanie: Proponuję więc się ogarnąć, Panowie i poczekać do 13 grudnia
-
F1, Rajdy i Motorsport
Jest 13. team w F1 - to Sauber http://f1.sport.pl/Artykul.82+M54625793cc6.0.html
-
[ALL B5] 1.8 vs 1.8 T-opinie na temat silników.
Ja myślę, że jego TDI jest mocno zjechane i dlatego chce zmienić :gwizdanie: Inne powody mnie nie przekonują.
-
[ALL B5] 1.8 vs 1.8 T-opinie na temat silników.
One seryjnie palą tylko trochę mniej, 10-12l. ale za to gazu nie powinna palic 15 nie ???? a mi tyle pali Norma, jeśli korzystasz z osiągów. Ja też tak mam, a jak nie przeciągam na obrotach to spada do 13.[br]Dopisany: 02 Grudzień 2009, 18:36_________________________________________________W kwestii gazu, zobacz tu: http://www.a4-klub.pl/smf/b5_aeb_silnik_18_t_i_gaz-t8109.0.html;msg1021451;topicseen;highlight,silnik+1+8t+i+gaz#msg1021451