Treść opublikowana przez adams78
-
Dakar 2014
Sobotni OS przgrał, ale wygrał rajd. I po zawodach. Może za rok będzie więcej piachu - tym lepiej dla naszych Dzięki za wątek
-
[ALL] Jakie felgi
Jak masz seryjny zawias to ogólnie jest dobrze, najgorsze są wyrwy w drodze i poszarpane krawędzie jezdni - koniecznie trzeba je omijać, ale to w sumie dotyczy każdych kół. Poza tym luzik :gwizdanie:
-
[ALL] Jakie felgi
Poczytaj na poprzedniej stronie - coś pisałem o tym.
-
[ALL] Jakie felgi
Opony 225/45 - jaki chcesz niższy profil???
-
[ALL] Jakie felgi
Zobacz mojego: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e64eb3179d52b36c.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6d04cf59512d4c3c.html
-
[B5 AEB] Zacięte cięgno WG
Nikt nie napisał, że jesteś głupi... :gwizdanie:
-
[ALL] Jakie felgi
Ja na takich jeżdżę. Ważne jest gdzie zostały odlane - moje to włoskie repliki (i zdecydowanie ten model najlepiej leży w A4). Nie są aż tak słabe, ale po dwóch sezonach idą do prostowania. Spec uznał, że to całkiem dobry odlew. Auto jest dosyć intensywnie ujeżdżane (pracuję jeżdżąc), ale ostatnio w mojej okolicy sporo remontów i latem trochę dostały na garbach/uskokach itp. Trwa dosyć jałowa dyskusja n/t komfortu na dużych felach i ich trwałości Trudno porównywać, bo jeden może mieć mocne ori 18" i nie szaleć na dziurach i zawsze powie, że jest komfort, a felgi i zawias ma się dobrze Drugi pojedzie ostro na dziurach na słabszych 17" i powie, że trzęsie, nasze drogi nie nadają się na takie fele itp. Do tego twardszy amor i fele się gną Więc felga feldze nie równa. Trzeba pomyśleć jak się jeździ i co jest dla kogo ważniejsze, zanim się kupi. Ja mam z tyłu ori zawias, a przód z S4 i jest dobrze na dziurach. Fele pogiąłem na własne życzenie, 1. sezon bardziej uważałem. Na wiosnę założę na tył -30mm i zobaczę, ale zimą prześwit jest ważny 18" tylko ori.
-
[B5 AFN] Hamulec ręczny, a napęd Quattro
To naprawdę nie boli Chociaż, mogę zrozumieć że komuś np. szkoda auta lub zwyczajnie kogoś to nie bawi. Ale jak sami przyznajecie, na ośnieżonym parkingu jest fajnie. Zapewniam, że jak nie ma śniegu - też jest fajnie. No ale - co kto woli. Ja już tak mam że lubię
-
[B5 AFN] Hamulec ręczny, a napęd Quattro
Hyhy Powiedziałeś krótko acz treściwie a reszta chyba nigdy jeszcze nie miała okazji tak naprawdę "pobawić" się Q (nie licząc parkingów i prędkości pewnie nie większej niż 40 ~ 50 km/h) Widzę, że siebie też do tej reszty zaliczyłeś:
-
Biało biało, czyli na co komu ... quattro :)
Akurat ABS przeszkadza bo pozwala sie kolom toczyc. To fakt, ale można pomóc sobie silnikiem. Wbijasz 2. bieg (lub 3. lub nawet1., zależnie od prędkości), puszczasz sprzęgło i wtedy dajesz po heblach
-
Biało biało, czyli na co komu ... quattro :)
Marzenia są po to, aby je spełniać
-
[B5 AFN] Hamulec ręczny, a napęd Quattro
No i ten filmik oddaje sens używania ręcznego. Zabrakło wykończenia, czyli jak auto leci bokiem to kierownik wbija 1. bieg i po obróceniu się pełen ogień. I niech mi teraz ktoś powie że taki manewr można wykonać bez użycia ręcznego Każdemu zdarzyło się pewnie robić ciasny nawrót na 2 razy. Można zrobić to na ręcznym - miny innych użytkowników ruchu - bezcenne Na śniegu czy lodzie każdy jest gość i powie - po co ręczny?. Spróbujcie zawrócić na normalnej, suchej drodze o szerokości do 4m Wtedy możemy rozmawiać dalej
-
F1, Rajdy i Motorsport
No kuźwa, może tam odniesie jakiś sukces, oby Renia ich dowiozła :gwizdanie: Bo muszę przyznać, że trochę straciłem wiarę w sukcesy w Renault po tym, jak ogłosili że o mistrzostwo chcą walczyć za rok Apetyt urósł, a tu lekka klapa...
-
[B5 AFN] Hamulec ręczny, a napęd Quattro
Właśnie na tym polega zabawa, aby tył wpadł w poślizg, a potem ogień i lecisz bokiem Co kto lubi :gwizdanie:
-
[B5 AFN] Hamulec ręczny, a napęd Quattro
jezeli auto masz na biegu to nie ma siły aby zablokowało tylne koła, za mała siła, poniewaz ta siła musiałaby blokowac poprzez Torsen-a również przód na powierzchni o dobrej przyczepności nie dasz rady, co innego na lodzie albo sniegu Delikatnie mijasz się z prawdą Zawróć na ręcznym i dopiero coś napisz Piszę to jako praktyk, nie filozuję
-
[B5 AFN] Hamulec ręczny, a napęd Quattro
Kowi, chłopie... za mała prędkość Auto ujeżdżam trzeci rok i ma się naprawdę dobrze; ostatnio podpora wału padła
-
[B5 AFN] Hamulec ręczny, a napęd Quattro
Wynika to chyba z konstrukcji Torsena Wcale nie jest to takie groźne jak co niektórzy straszą (hamowanie ręcznym). Ten napęd jest wyjątkowo mocny. Wiele razy nawracałem na ręcznym na suchym asfalcie, przy prędkości rzędu 80-90km/h i żadnych skutków ubocznych nie zauważyłem Tylko czarne krechy, dym i pisk... :gwizdanie:
-
[B5 AEB] Do wymiany tuleje czy cały wahacz ?
W każdym B5 Q zawieszenia są takie same (nie licząc sprężyn i amorów).
-
F1, Rajdy i Motorsport
Nie spodziewałem się tego. Bez wątpienia jest to dobra wiadomość dla F1. Ostatnie sezony były coraz ciekawsze, ale teraz to dopiero będzie się działo! Tu komentarze: http://f1.sport.pl/Artykul.82+M50794ce2aeb.0.html a tu wywiad: http://f1.sport.pl/Artykul.82+M5eadc0570bf.0.html O Kubicy jakoś cicho...
-
F1, Rajdy i Motorsport
Dobry bajer to połowa sukcesu Niestety, to kasa decyduje w tym sporcie w stopniu przeważającym :gwizdanie: A Kubica? No cóż, nie ma za swoimi plecami finansowego giganta, więc jest tam gdzie jest. Co wcale nie przekreśla jego szans w nowym sezonie Za mało jeszcze wiemy, aby to wyrokować.
-
[B6 BFB] Ubytki płynu z chłodnicy i dziwny zapach
No to miałeś szczęście w nieszczęściu. Lepsze to niż rozprucie wnętrza, aby wyjąć nagrzewnicę :gwizdanie:
-
F1, Rajdy i Motorsport
Się porobiło, jakoś przywykłem do logo Petronas na kombinezonie Roberta http://f1.sport.pl/Artykul.82+M562703beac1.0.html
-
F1, Rajdy i Motorsport
Wniosłeś się na wyżyny tym postem :gwizdanie: Dla mnie to nie osiągalne.
-
[ALL] Alternatywa dla chip/remappingu w silnikach benzynowych - porady i doświadczenia
Przyjechać teraz do Polski Myślę że żaden patent nie pokona naszej aury
-
[ALL] Alternatywa dla chip/remappingu w silnikach benzynowych - porady i doświadczenia
Spoko - podobno dla chcącego nic trudnego, ale puszka sprayu na cooler vs zwykły spryskiwacz to jednak różnica w instalacji i użytkowaniu. Ciśnie się na usta pytanie - jak tą puszkę uruchomisz podczas jazdy?