Treść opublikowana przez maciucha512
-
Oświetlenie wnętrza nie działa / demontaż oświetlenie
U mnie pompka jest w bagażniku po prawej przy światłach. Nie mam wozu pod ręką, ale wydaje mi się, że switche do tylnych drzwi nie są w drzwiach ale na rami wozu. Nie dam sobie głowy obciąć.
-
Oświetlenie wnętrza nie działa / demontaż oświetlenie
Co do bagażnika u mnie zabrudziły się styki do mikro switcha w zamku klapy. Ściągasz tapicere na klapie i wykręcasz zamek ( dwie śruby) , jak wyczyścisz będzie śmigać. Jeżeli chodzi o światła dla pasażerów z tyłu może trzeba przeczyścić styki mikro switchy przy drzwiach. Nie pamiętam czy są osobno czy w zamkach.
-
Co to jest [?]
Wyłączenie poduszki pasażera?
-
Zatarta turbina i silnik?
Nie przyjemna sytuacja, szczęście, że nie zassał tyle oleju żeby się na obroty wkręcić. Jak krótko bez oleju chodził, to silnik może być ok. Podejrzewam, że niezbędne są oględziny speca
-
Klapka pod filtrem kabinowym.
To, co na zdjęciu to jest klapka obiegu wew. Dziwne jest, że u mnie ma ona kształt ćwierć kuli i tak jakby przy zamykaniu wysuwa się wzdłuż przedniej krawędzi.
-
Oświetlenie na podsufitówce .
Podświetlenie w podsufitce oraz w bagażniku gaśnie po jakimś czasie, nie mierzyłem, ale tak na oko 2-3 minuty
-
[ALL] VAG CAN HEX USB VAG-COM 704.1 VCDS 805.1 i 812.4 - Naprawa kabla
Podepnę się pod temat kabla VAG 106. Komputer go wykrywa, VCDS 10.6.4 robię test i kabel jest ok, ale podje, że nie podłączony do samochodu nie zależnie czy podpięty jest czy nie. Dodam, że w chwili podłączania do wozu błyśnie raz dioda na czerwono, świeci się na stałe tylko podpięta do USB i wozu. Czy są to objawy do programowania atmegi czy co?
-
Ustawianie temperatury. Problem
To, że jest włączona klima nie oznacza, że z nawiewów leci zimne powietrze. Przy ustawieniu, o którym wspomniałeś, klima się włączy, ale powietrze przejdzie też przez nagrzewnicę. W teorii z funkcją AUTO możesz jeździć cały rok przy ustawieniu powiedzmy 22 stopnie i będzie działać. Dodam jeszcze, że może inżynierowie Audi przewidzieli sytuacje kiedy chcesz mieć ciepło w wozie, jest zimno i wilgotno na zewnątrz, i dlatego załącza klimę by nie dopuścić do parowania szyb.
-
Zakup nowej osłony silnika+skrzyni
Ja zakupiłem taką: OSŁONA SILNIKA + SKRZYNI PASSAT B5,AUDI A4 +LISTWA (3280533891) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Mocne to jest, pasuje bez przeróbek i urwać się nie chce.
-
Nawiew - klapa zewnętrzna
Ta klapka przy filtrze powietrza ma za zadanie załączać wewnętrzny obieg. Wnioskuje, że samoczynnie zamyka się i otwiera - może odłączyć silniczek sterujący pracą klapki??
-
szumiące i grzejące się hamulce
To, że koła są ciepłe to nic złego, jak będą tak gorące, że nie dasz rady dotknąć to jest źle. Co do szumienia to jak ja ruszam po dłuższym staniu (kilka dni) to szumi też podczas jazdy, ale dwa hamowania i cisza. Jak na moje póki fele nie zrobią się tak gorące, że można kiełbaski grilować to jest ok.
-
słabo działająca klima
Mało czynnika, jak to niedawno było leć z reklamacją.
-
Zamek klapy bagażnika A4 B5 - pneumatyczny? Nie reaguje, a pompka chodzi
Może się taj złożyło, że są to dwa różne problemy. Jeżeli przy otwieraniu wozu słychać jak popychacz w klapie pracuje, to pewnie winę ponosi któryś z mikro switchy. Co do pompki, to nie mam pojęcia co z nią można zrobić.
-
Zamek klapy bagażnika A4 B5 - pneumatyczny? Nie reaguje, a pompka chodzi
Ja mam u siebie coś takiego Zamek tylnej klapy Audi A4 B5 AVANT / F-VAT (3280314816) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Jest tam biała grucha do otwierania, ale jak patrze to u Ciebie powinno być coś takiego AUDI A4 B5 LIFT AVANT SIŁOWNIK ZAMKA TYLNEJ KLAPY (3299015218) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Możliwe, że jak pompka była robiona, to ponownie wymaga wymiany wirnika, być może daje mniejsze ciśnienie, co pozwala na otwieranie i zamykanie auta, ale wyłącza ją dopiero czasówka.
-
[Avant] tylni spryskiwacz nie działa, cieknie pod autem
http://a4-klub.pl/wnetrze-99/wycieka-plyn-spryskiwania-tylnej-szyby-276571/
-
Zamek klapy bagażnika A4 B5 - pneumatyczny? Nie reaguje, a pompka chodzi
Wygląda tak, jakby wąż ciśnieniowy od pompki do klapy miał nieszczelność (przetarł się) lub się wypiął. Proponuje rozebrać Wygłuszenie klapy i zbadać sprawę: 1. Odpinasz wąż przy samym zamku i otwierasz/zamykasz pilotem - poczujesz, że z węża dmucha lub ciągnie. Jeżeli nie dmucha/ciągnie szukaj gdzie wąż mógł się wypiąć na drodze do pompki. 2. Może się zdarzyć, że mieszek w samym zamku dorobił się dziurki i nie działa. Wymontuj zamek i trzeba rozebrać mieszek i sprawdzić czy dziury nie ma.
-
Brak zasilania na przewodzie stałe +12V
Są dwa wyjścia: 1. Pociągnij nowy kabel od skrzynki z bezpiecznikami od bezpiecznika od radia 2. Postaraj się znaleźć fabryczny kabel do zasilania radia w czeluściach kokpitu Pamiętam, że jak zakładałem radio to też miałem problemy ze stałym plusem
-
afn duzo pali
Podepnij się pod komputer i zobaczy czy czujnik ciśnienia atmosferycznego daje dobre wartości
-
Wycieka płyn do spryskiwania tylnej szyby.
W Twoim modelu powinien być jeden zbiornik na przód i tył. Pewno wąż na tył zsunął się z pompki na zbiorniku. Nie wiem czy przypadkiem jak koło ściągniesz i odchylisz nadkole to czy się nie dostaniesz.
-
Glosnie hamulce z tylu - tarcie
Wypusty w tłoczku masz do takiej machinki do wciskania tłoczków
-
Glosnie hamulce z tylu - tarcie
Na foto widać, że chociaż klocki mają jeszcze dużo przed sobą to nie trą pełną powierzchnią o tarczę. Klocków nie da się źle założyć więc pewnie coś z tarczą.
-
Glosnie hamulce z tylu - tarcie
Jak masz możliwość to zobacz w jakim stanie są tarcze, czy są wżery, a na koniec zmierz grubość tarcz (powierzchni hamującej)
-
Hamulce sie grzeją
Najlepiej by było jakbyś miał zacisk od kogoś komu dobrze działa na podmiankę. Dziwna sprawa, jak mówisz wszystko wyczyszczone a się grzeją
-
czujnik ciśnienia atmosferycznego
Komputer dostaje info o ciśnieniu atmosferycznym i ciśnieniu doładowania plus z przepływomierza i ma podstawę by podać odpowiednią dawkę paliwa
-
Hamulce sie grzeją
Skoro koło obraca się bez problemów, a fela gorąca, to może łożysko jest powodem problemów. Jak źle odpowietrzysz układ hamulcowy, to w pierwszej kolejności podczas hamowania będzie sprężać powietrze w przewodach skutek - słabsze hamowanie i "wpadający" pedał hamulca.