Treść opublikowana przez maciucha512
-
Przy jakich obrotach wstaje turbina
W pierwszym poście piszesz, że turbo późno wstaje, a teraz, że łopatki chodzą dobrze Wymień filtr - praca łatwa i filtr nie drogi i zrób logi Normalne, że im goręcej to TDI "słabiej" jedzie - gorsze chłodzenie powietrza w intercoolerze
-
temperatura dochodzi tylko do 60 stopni i strasznie muli
Różne rzeczy słyszy się o mechanikach, a co do termostatu to na wiosnę jak wymieniałem u siebie to dopiero trzeci działał dobrze. Może rzeczywiście czujnik temperatury padł.
-
Przy jakich obrotach wstaje turbina
Zrób logi, bez tego ani rusz.
-
A4 B5 1.9 tdi 1995 klimatronik nie grzeje
Na ciepłym wozie maska w górę i zobacz węże od nagrzewnicy (przy aku) powinny być gorące. Możliwe, że nagrzewnica papa. Na VAG-u nie ma błędów?
-
temperatura dochodzi tylko do 60 stopni i strasznie muli
To wygląda jakby drugi termostat był d*pa. Zaufany mechanik? Może ściemnia, że wymienia, albo źle termostat montuje?
-
Co to za dwa jednakowe kabelki zakończone wsuwkami?
Nie wyglądają na ori, chyba, że ktoś coś rzeźbił.
-
Prośba o analizę logów statycznych
Patrzę na te logi i się tak zastanawiam: w grupie 001 jest podana dawka paliwa oraz napięcie nastawnika. Domyślam się, że dawka powinna być zależna od napięcia liniowo. U mnie na pełnym gazie napięcie nieznacznie wzrasta, natomiast dawka paliwa żyje własnym życiem. Domyślam się, że tu leży problem z nastawnikiem. Nie mogłem nigdzie znaleźć poprawnych logów dla tej grupy, to też pytam.
-
Prośba o analizę logów statycznych
Na zimnym pali z pół obrotu, ale jak się nagrzeje tak powiedzmy po 100 km, to trochę gorzej, ale pali. Co do nastawnika i RSW nie wiem co to jest, ale odkąd mam wóz nikt w nim nie grzebał. Dawkę da radę ustawić VCDS?
-
Prośba o analizę logów statycznych
Dzisiaj zrobiłem komplet logów: 1. Statyczne Grupy 000 - 001 - 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy 004 - 007 - 013 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy 014 - 018 - 023 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM BS Statyczne Grupy: 000 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 004 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 2. Dynamiczne Grupy: 001 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 004 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 008 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 010 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 000 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 011 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Wydaje mi się, że albo kabel coś nie daje rady albo sterownik silnika nie obsługuje pewnych funkcji
-
Prośba o analizę logów statycznych
Statyczne 000,001,003,004,007 i 013 wkleiłem Statyczne w trybie Basic Settings - 000,003,004 wychodzi to samo co bez BS Dynamiczne zrobię jutro, bo już po piwie jestem
-
Prośba o analizę logów statycznych
Siema Moje audi coś nie domaga. Zacząłem od logów statycznych. Nie wiem czy coś źle robię czy sterownik silnika mojej Niuni nie obsługują logów Basic Settings. Zrobiłem logi (mam nadzieję, że dobrze) w blokach mierzonych grup, które dały się logować. VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Mam kilka wątpliwości. 1 Wyczytałem, że wartości w polu 2 i 3 w grupie 003 powinny być podobne - u mnie nie są 2 W grupie 011 wartość w polu 3 na biegu jałowym jest większa niż w polu 2, natomiast po ściągnięciu wężyka podciśnienia na turbo wartości w polu 2 i 3 wyrównują się. Czy tak ma być? 3 Podczas logowani BS dla 003 i 004 nic się nie działo - logi identyczne z normalnymi - tak ma być? Proszę o pomoc w okiełznaniu tematu. Są to moje pierwsze kroki z logowaniem audi, jeżeli jest coś czego nie zrobiłem proszę dać znać.
-
Czujnik temp zewnętrznej pokazuje temp -
Jak wyciągniesz filtr przeciw pyłkowy to zobaczysz taki stożek około 3-4 cm - przeczyścić.
-
Brak mocy ręce opadają
Może tu znajdziesz odpowiedź: http://a4-klub.pl/1-9-191/afn-calkowity-brak-mocy-brak-doladowania-pomocy-pilne-280880/
-
temperatura dochodzi tylko do 60 stopni i strasznie muli
Termostat. Jak wóz złapie temperaturę podczas jazdy łapa pod maskę i sprawdź czy wąż u góry chłodnicy (taki gruby) jest ciepły. Jak jest to termostat otwiera się za wcześnie lub nie zamyka się.
-
Co myślicie o warsztacie samoobsługowym wasze opinie
Pomysł z sensem czy bez sensu, decydująca jest cena wynajęcia kanału czy narzędzi. Mam swój garaż z kanałem i cieszę się, że nie muszę szukać takich miejsc, ale jak pojadę do rodziny do Lublina zdarza się, że najdzie ochota coś pomodzić w wozie. Swoją drogą sam zastanawiałem się kiedyś nad uruchomieniem takiego biznesu.
-
Weszło więcej niż ma bak.
Chciałem zapoznać się z Waszymi opiniami na temat w linku. Dotyczy sytuacji, gdzie pan nalał więcej do wozu niż ma bak. Spotkaliście się z takimi sytuacjami? I najważniejsza kwestia: jak można uszkodzić samochód wlewając paliwo do oporu?? Przyznam się, że kiedyś zdarzyło się, że byłem światkiem jak do zbiornika 45 litrów, w którym było co najmniej 5 litrów weszło 50 !, ale to było lpg tankowane na BP jakieś 12 lat temu Tajemnica stacji benzynowej. Jak nalać 50 litrów paliwa do baku o pojemności 45 litrów
-
Montaż głośników Herz
A są ori na 165 mm do a4 b5? Szukałem, ale nie znalazłem. Myślałem o zamocowaniu dystansów do ramy drzwi, tak jak tu: Montaż głośników 165 mm w audi A4. - elektroda.pl
-
Montaż głośników Herz
Też podchodzę do tego temu. Znalazłem takie opracowanie: Montaż głośników 165 mm w audi A4. - elektroda.pl Jednak zastanawiam się czy nie podeszły by dystanse z mdf od innych modeli np: Dystanse MDF Ibiza, Cordoba 2szt. 165mm DYS-013 (3378664622) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. albo Adaptory dystanse głośnikowe MDF Rover 200 165mm (3389720364) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
-
1.9 tdi afn czujnik w chlodnicy po lewo na dole??? od czego
Pewnie chodzi Ci o czujnik temperatury zewnętrznej G17
-
nie odpala pomimo zerowych błedów na Ecu
Zacząłbym od sprawdzenia czy układ paliwowy nie jest zapowietrzony na drodze bak - filtr paliwa. Jak masz gruszkę do pompowania paliwa to podłącz ją i przepompuj ręcznie trochę paliwa przez układ.
-
Klimatyzowany schowek
Zdaje się, że w schowku wlot powietrza z klimy ma regulację siły nawiewu, pewno się nim kręci.
-
Coś piszczy ...
To uchwyt pod mocowanie belki, rury, od IC Wyniki Szukania w Grafice Google dla http://lh6.ggpht.com/_IxZfOcxbW5g/Si1iNCO490I/AAAAAAAAA3M/IP06OCObC_U/s576/DSC_0225.JPG Na foto leży rura w poprzek auta, pośrodku ma mocowanie w postaci gumy, która wchodzi w zaznaczony przez Ciebie element.
-
Nie świeci kontrolka AirBag
Żarówka?
-
Klimatyzowany schowek
A jak wygląda ten wężyk od strony nóg pasażera? Nie przeszkadza, jest możliwość przypadkowego urwania nogą?
-
A4 B5 1,6 95r - problem z odpalaniem po założeniu LPG
Podobne objawy miałem w Fordzie. Raz odpalał, raz nie, bez wyraźnej przyczyny, wogóle nie kręcił rozrusznikiem. Miał imo plus tzw anty-napad. O dziwo jak nie odpalał z kluczyka to palił z popychu. Problemem okazała się kostka przekaźnika rozrusznika. Dobrze by było podpiąć wóz pod komputer i błędy czytać.