Treść opublikowana przez maciucha512
-
światła drogowe jako światła do jazdy dziennej
Wydaje mi się, że SD-2 podejdzie do każdego samochodu, sam jestem ciekaw jak to działa.
-
swieca sie kontrolki od abs i hamulca po wymianie tarczo-bebnow
Czy na nowych tarczach miałeś(przełożyłeś) te koronki widoczne na środku na tym foto:
-
Podświetlenie pod nogami - a4 b5
Niebiescy się denerwują na dziwne światła bo mają podstawę prawną w postaci przepisów określających kolory świateł zewnętrznych samochodu. Nie wiem czy są też odniesienia do koloru podświetlenia (czy po prostu podświetlenia) wewnątrz auta, wtedy to i świecenie przykładem było by nielegalne.
-
Czy po włączaniu klimatyzacji powinien od razu pracować wentylator chłodnicy klimy?
W skraplaczu klimatyzacji (chłodnicy) jest czujnik ciśnienia. Gdy niecały czynnik skrapla się ciśnienie przekracza zadaną wartość, jest to sygnał do odpalenia wiatraka. Im mniejsza różnica temperatur na zew i wew auta tym "łatwiej" klimatyzacji schłodzić wnętrze auta.
-
[ALL B5] Czujniki temperatury klimatyzacji - lokalizacja
Wyciągasz radio, wkładasz rękę - łatwo wymacać, obracasz o 90 stopni i czujnik na wierzchu.
-
Zapach przez pierwsze 7 sekund po włączeniu i wyłączeniu. B5
Jak wymieniałem nagrzewnice to rozłożyłem cały blok dmuchawy i go przeczyściłem, jak miałem parownik na wierzchu to dostał obficie chemią. Po mimo tych zabiegów przy włączaniu i wyłączaniu czuć delikatny zapach, którego nie powinno być. Co do pianki w układ to myślę, że problem może pojawić się jak pianka wyjdzie przez nieszczelności i dostanie się do silników klap.
-
problem z przednią wycieraczka
Być może problem leży w manetce. Może wyczyści styki, a może zakup drugiej.
-
Zasłanianie chłodnicy zimą Tak czy Nie Fakty mity
Ja zasłaniam każdego diesla, zysk jest i da się to udowodnić, ale jest to kwestia czy wóz nagrzeje się po 10 czy po 12 km. Co do ciepłych dni - do plus 15 C mam zasłoniętą chłodnicę (około 80%) i temperatura nie wzrasta powyżej normy.
-
Demontaż przedniego zdarzaka.
Przy samych kołach są ślizgi, u mnie mocno trzymały. Jak dobrze pamiętam to oprócz śrub przy nadkolach i dwóch pod światłami nie ma więcej.
-
Jakie łożysko wybrać ? Tył.
Ja założyłem FAG - 70 pln za komplet na jedno koło
-
Po jakim czasie silnik przy mrozach 10-15 st.C osiąga 90st
-18 C, 10 km do miasta obr 2200, nadmuch auto 22, wszystkie świeczki nowe, chłodnica 75% zasłonięta, około 85 C na klimatroniku. Po zakupach powrót, 30 minut postoju pod chmurką, warunki takie same, po zapaleniu temp chłodziwa około 65 C, po 10 km 87 C. Przy -18 w trasie (87 C na klimatroniku, 2500 obr stałe) zjechałem na postój, bez gaszenia z nadmuchem auto 22 po około 5 minutach temp spadła do około 80 C.
-
Problem z układem hamulcowym - abs?
Jak kupiłem wóz miał taką przypadłość, że ABS trykał przy dojeżdżaniu - powoli z delikatnie wciśniętym hamulcem przy około 5 km/h. Zdarzyło się dwa razy błąd czujnika prędkości z tyłu przy 150 km/h. Na vagu prawy tył raz na 3-4 sekundy jazdy podawał inną prędkość niż pozostałe koła. Zdarzało się, że pedał wpadał, a bywało i tak, że był mega twardy. Jak się okazało po wyciągnięciu czujników były oblepione opiłkami. Zostały wyczyszczone i osadzone na nowo i jest ok
-
Oświetlenie bagażnika
Jak zewrzesz kable we wtyczce idącej do zamka powinno pojawić się oświetlenie w bagu. Zwróć uwagę czy styki we wtyczce nie są zaśniedziałe. Coś mi się pamięta, że oświetlenie jest sterowane przez podanie masy więc jeden kabel we wtyczce powinien mieć na stałe masę, a powinien prowadzić bezpośrednio do oświetlenia z tyłu. Jak odkryjesz który kabel idzie to lampki możesz podać na niego masę np z bolca zamykania bagażnika albo dowolnej niepomalowanej śruby, jak nie zaświeci to gdzieś kabel mógł się przetrzeć.
-
Lewarek zmiany biegów
Kupiłem to coś a allegro za 9 złotyszy, skóra w dotyku nie jest zła, ale ile się namęczyłem żeby to naciągnąć na gałkę oczywiście skóra cięta na wymiar, ale tu trochę za krótka, tu za długa i efekt nie jest powalający.
-
Jak wymienic termostat i gdzie sie znajduje
z gorącą wodą chodzi o to żeby sprawdzić czy termostat nie jest uszkodzony przed włożeniem do auta.
-
AFN cos słabnie. Prośba o sprawdzenie logów
Pytam o tą gruchę, bo jak byłeś w stanie palcami ruszyć sztangę i wcisnąć wodzik gruszki, to gruszka coś słaba. Ja u siebie to najwyżej 0,5 cm palcami jestem w stanie ruszyć wodzikiem gruszki.
-
AFN cos słabnie. Prośba o sprawdzenie logów
Sztangę od turbo ruszałeś razem z wodzikiem gruszki ?? Jak masz już wydać kasę na przepływkę spróbuj tego: Naprawa-regeneracja przepływomierza Pierburg : FAQ - Najwieksze forum uzytkownikow aut Volkswagen Golf -
-
Jak dobrać się do mechanizmu zamka w bagażniku
W rączce do zamykania kufra masz jedną śrubkę, potem zatrzaski: Trzeba je podważyć najlepiej dużym płaskim śrubokrętem i z wyczuciem powinny łatwo wyskoczyć. Wydaje mi się, że regulacja jest też tego bolca, który trzyma klapę. Spróbuj tędy, być może zdarł się plastik z bolca.
-
BRAK mocy po czyszczeniu turbiny AFN
Gdzieś mi przemknęło przed oczami, że turbo można źle zmontować. Wydaje mi się, że chodziło o pierścień ruszający łopatkami, nieprawidłowe złożenie powoduje zakleszczenie łopatek i turbo przeładowuje. Wydaje mi się, że widziałem to w dziale diagnostyka. Znajdę to wrzucę. i znalazłem: http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/przeladowanie-czyszczeniu-turbo-280916/
-
[B5 AFN] Auto słabo odpala na zimnym silniku
Test Outputs w grupie Engine.
-
Oświetlenie bagażnika
Jak jest już zamek na wierzchu warto wyciągnąć mikro switch'a i sprawdzić miernikiem czy w jednym położeniu jest zwarcie na stykach, a w drugim nie. Jak switch jest sprawny to lecimy dalej - czy wtyczka nie jest brudna, a styki zaśniedziałe, piny łatwo wyczyścić, ale gniazda we wtyczce trudniej. Jak te dwa elementy są sprawne, to tu już nie ma co szukać. Mnie oświetlenie udało się uruchomić dopiero po wyczyszczeniu na błysk pinów i wtyczki wchodzącej do zamka. Co do samego switch wygląda on dokładnie tak(przynajmniej u mnie)
-
Oświetlenie bagażnika
Element odpowiedzialny za włączanie światła w bagażniku reaguje po otwarciu klapy, znajduje się on w zamku klapy i wygląda mniej więcej tak: Żeby się do niego dobrać trzeba wyciągnąć zamek klapy, tzn to: Wyczyścić wszystko i będzie hulać, jak lał się spryskiwacz do środka to obstawiałbym zaśniedziałe styki widoczne na zdjęciu zamka, które umieściłem powyżej. Zdjęcia zapożyczone.
-
przegrzane tarcze
A tłoczki zacisku nie zapieczone? dużo siły trzeba żeby je wcisnąć? Gumki całe? Prowadniczki chodzą luźno?
-
Kody climatronika Audi A4 B5
Drukuj stronę - Kody klimatronika
-
Zapowietrzony układ paliwowy.
Filtr powinien być zalany do pełna.