Treść opublikowana przez maciucha512
-
Pomocy-brak ogrzewania! Czary
Jak dobrze pamiętam to silniczek od klapy ciepło-zimno jest po prawej stronie kokpitu, dostaniesz się tam od strony nóg pasażera. Jak węże ciepłe to problem musi być po stronie klap.
-
Pomocy-brak ogrzewania! Czary
Węże od nagrzewnicy przy aku ciepłe? Jak ciepłe to coś z klapami, wsadź głowę po plastiki przy konsoli i zobacz czy wszystkie wtyczki od klap podpięte.
-
Pobór prądu przy rozruchu.
Podane wartości są w normie, ale warto pamiętać, że taki prąd pobierany jest tylko na samym początku rozruchu, później spada.
-
Ropa barkowa - czy nadaje sie do AFN
Wydaje mi się, że rzecz wygląda tak samo jak z olejem opałowym - inny podatek. Jak chcesz mieć pewność poszukaj według jakich norm określany jest skład i właściwości paliwa żeglugowego i porównaj z ON ze stacji. Najłatwiej zalać z 10 litrów i zobaczyć co wyjdzie.
-
Brak Połączenia Z Komputerem Pokładowym Audi A4
Ja bym zaczął od tego co najłatwiej sprawdzić, prześledź kabel od gniazda diag czy nie jest gdzieś uszkodzony, może komuś się coś omskło i jest przetarty.
-
logi do oceny
Zrób jeszcze dynamiczne
-
Jakie spinki do przedniego zderzaka a4 b5 96?
Dziwna to konstrukcja jest, ale tak to właśnie wygląda, zderzak jest przymocowany do belki za pomocą punktowych zgrzewów. Zwal zderzak zaaplikuj w odpowiednie miejsca gdzie połamane kleju czy jakiejś masy klejącej, śruba dla pewności i będzie dobrze.
-
A4 B5 - jak wyłączyć poduchę pasażera
Odepnij wtyczkę od airbaga, wyskoczy błąd, potem trzeba będzie vagiem skasować, ale nie wystrzeli Jak wyciągniesz schowek to zobaczysz wtyczkę od airbaga
-
rozładowany akumulator
Bardziej chodziło mi o pobór prądu niż o napięcie. Po tym od razu widać czy nie ma gdzieś zwarcia. A pytam o alarm bo dokładane czasem padną i robią zwarcie.
-
rozładowany akumulator
1. Wstaw aku na podmiankę 2. Miernik weź i zmierz pobór prądu przy wyłączonych wszystkich urządzeniach. Masz dokładany alarm??
-
Proszę o analizę logów 1,9 tdi za dużo pali
Logi zrobione źle, tu opis jak zrobić to poprawnie: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/11318-tdi-diagnostyka-aktualizacja-20-viii-2012/
-
Przewód Klimatyzacji
1. Jak spieprzył to niech płaci 2. Szukaj tu: (carProg2) http://ifinterface.com/page/page3.php?langid=1 3. Przewód aluminiowy czy gumowy?
-
metaliczny stukot podczas hamowania
Jak na dziurach jest ten dźwięk to sprawdź wahacze.
-
Piszczenie podczas otwierania szyb
Dodam, że występuje też jak wóz w słońcu postoi. Jak opuścisz szyby w dół (niestety tylko przód) to masz dostęp do uszczelek przy szybie - wyczyść je. Być może można te uszczelki łatwo zdjąć, ale nie próbowałem.
-
Przeplywomierz z Golfa V do A4
wg karty producenta nie: http://www.autotop.net.pl/Artyku%C5%82y_techniczne/Masowe%20przep%C5%82ywomierze%20powietrza%20z%20gor%C4%85c%C4%85%20warstw%C4%85.pdf
-
Proszę o analizę logów
Tak na moje oko to turbo trochę się przycina, spróbuj go przegonić po jakiejś trasie, może wróci do normy.
-
cooler
Jak IC dziurawy to w miejscu nieszczelności będzie się pocił olejem, przy przyspieszaniu będzie słyszalny szum jak samolot startował
-
[A4 B5] Parujące szyby po myjce bądź deszczu
http://a4-klub.pl/index.php?/topic/245725-uszczelnienie-filtra-kabinowego-pylkowego-fotorelacja/
-
Element zaznaczony na czerwono
TDI? Wlot powietrza na intercooler
-
[A4 B5] Parujące szyby po myjce bądź deszczu
Pytając o zapach mam na myśli płyn chłodniczy, jak czuć to nagrzewnica nieszczelna.
-
[A4 B5] Parujące szyby po myjce bądź deszczu
Dobierz się do tego filtra, zobacz czy rynienka jest osadzona dobrze, sprawdź czy obudowa filtra dobrze przylega do karoserii, obudowa trzyma się na 3 śrubach (chyba 10) odkręć i zobacz czy nie ma śladów, że woda się leje, zobacz czy jest uszczelka w tej obudowie. W wozie panuje lekko słodkawy zapach?
-
Ciężko odpala
Teraz wiadomo, że gdzieś w okolicy filtra problem. Jeżeli mowa o śrubie, którą widać od góry na filtrze pomiędzy wężami to przyznam, że nie wiem czy tam powinna być podkładka. Spróbuj bez podkładki, ewentualnie z jakąś gumową podkładką.
-
Demontaż błotnika
Wykręcasz osłonę wnęki koła, pomiędzy kołem a drzwiami zostaje plastik, wyciągasz, za nim są dwie śruby, które widać po otwarciu drzwi jako przyspawane nakrętki. Co do zderzaka tył, wydaje mi się, że jak wyżej dwie śruby, ew jakieś małe przy kolach do mocowania osłon i powinien wyjść, ma podobne ślizgi jak ten z przodu. Po tym zdjęciu połapiesz się co i jak
-
LAIK Nie kapie woda z parownika .
Obiecanego zdjęcia gdzie woda kapie pod wozem nie zrobiłem. Woda kapie na osłoną wydechu, wydech gorący. Jak nie dużo kapie to pod wozem nic się nie zobaczy. Taki bajer co by właściciela nie denerwować wodą pod wozem Na foto zaznaczyłem gdzie znajduje się odpływ wody z klimy. Odpływ znajduje się 2-3 cm nad osłoną wydechu(kata), przy odpowiednich warunkach woda zdąży wyparować zanim znajdzie się pod wozem. Dodam jeszcze, że osłona od trony wozu jest pokryta jakby filcem.
-
Ciężko odpala
Ten zabieg pozwoli określić czy powietrze idzie z filtra czy z baku. W międzyczasie posprawdzaj wężyki czy są dobrze dokręcone, Obejrzyj obudowę filtra,