Treść opublikowana przez maciucha512
-
Problem ze świecami żarowymi
Blok pomiarowy Engine>016 Drugie okienko, żeby zaczęło grzać muszą być same zera wg tabelki powyżej. Pozycja 3, 10 > grzeją dwie, 01 > grzeje jedna, 11 > grzeją trzy. Wg powyższego na zaprezentowanym screenie (post 1) nie było grzania świec podgrzewacza.
-
Warunki załączenia się świec do podgrzewania płynu chłodzącego
Po zaślepieniu EGR nie zauważyłem żeby wóz gorzej się nagrzewał, po ok 3-4 leci ciepłe powietrze, przy około 0*C na zewnątrz po około 10-12 km mam 87, wskazówka w pionie. To, że termostat wymieniony nie oznacza, że jest sprawny. Zrób taki test: przejedź powiedzmy 7 km, wóz powinien się zagrzać, ale nie do temperatury roboczej, po tym dystansie maska w górę i sprawdź ręką węże od nagrzewnicy, są przy aku, oraz wąż górny przy samej chłodnicy, porównaj z temperaturą węży przy silniku. Węże od nagrzewnicy powinny być gorące tak jak pozostałe, natomiast przy chłodnicy powinien być zimny, ew ledwo ciepły. Najlepiej by było jakbyś miał dostęp do VCDS, ułatwiłoby to diagnozę.
-
prośba o sprawdzenie logów dynamicznych AFN
To jest nie czytelne. Wrzuć poprzez http://vaglog.pl/. Jak już robisz logi to zrób komplet. Opis jest w dziale Warsztat.
-
Climatronic sam przyśpiesza prędkość nadmuchu.
U mnie od początku działa tak: odpalam wóz jest jedna kreska i utrzymuje się do momentu aż chłodziwo osiągnie ok 55 stopni. Wtedy wchodzi na wyższe obroty, w zależności od warunków atmosferycznych na 4 kreski, zdarza się, że połowa siły a czasem i max. Podmucha tak z 2 minuty, w środku się nagrzeje i schodzi stopniowo do 2 lub 1 kreski. Przy tym wszystkim jak nagrzeje wnętrze to zmniejsza się temperatura dmuchanego powietrza. Tak działa od początku, niby dziwne ale ponoć tak ma być. Nigdy nie zdarzyło mi się, że podczas jazdy wchodzi na wyższe obroty z niewiadomych powodów.
-
problem 1z nie odpala, po zalaniu filtra odpali i potem gasnie
Nie trochę, przepompuj 0,5-1 litr paliwa gruszką do buteleczki co by towaru nie tracić. Uszczelki pomiędzy filtrem paliwa a obudową z wężami dobrze się ułożyły? Są tam dwie uszczelki, obie wyszły ze starym filtrem?
-
problem 1z nie odpala, po zalaniu filtra odpali i potem gasnie
Kupujesz coś takiego: http://allegro.pl/pompka-paliwa-gruszka-metalowogumowa-zawor-8-10-mm-i4757065271.html Wkładasz filtr paliwa, ściągasz wąż filtr - pompa, podłączasz gruszkę, pompujesz, pojawia się paliwo w wężu, ściągasz gruchę i odpala od strzała. Robię tak już od x lat w przeróżnych dieslach i zawsze paliły bez problemu. A sama grucha przyda się jak wyjeździsz całe paliwo.
-
Wachania temperatury płynu chłodzącego w AJM
W 1.9 tdi są dwa rodzaje termostatu: otwarty przy 82 i przy 87. Miałem 82 to tak jak opisałeś, co by się nie działo na blacie 82. Teraz mam 87 od roku i dochodzi do 87 i stoi.
-
jakie amortyzatory do 1be
Z uwagi, że też czeka mnie wymiana amorków z tyłu przeprowadziłem śledztwo. Mam u siebie 1BE więc znalezienie odpowiednich amo nie jest łatwe. Wg etki oprócz amo i sprężyn inne są też odboje (krótsze o 25mm). Dotarłem do strony polecanej przez Sachsa, niestety po niemiecku: https://webcat.zf.com/ Po wyklikaniu modelu wozu znalazłem, że do zawieszenia sportowego pasuje amortyzator Sachs o numerach 170 814 oraz SEXOV26X184A. Niestety nie znalazłem info jaki mają skok amortyzatory do 1BE i 1BA. Zastanawia mnie czy oprócz amo wymienić mocowanie górne. W tej chwili strasznie wali na nierównościach i nie wiem czy to norma przy padniętych amo czy coś uległo zniszczeniu.
-
Zamiennik kata
Puszcza mi plecionka przy turbo, nie mam pojęcia co siedzi w katalizatorze i zastanawiam się czy zmienić plecionkę i wydłubać kat czy wstawić coś takiego: http://allegro.pl/audi-a4-a6-vw-passat-b5-superb-1-9-tdi-katalizator-i4694914441.html Gdzieś był podobny temat, ale nie mogę znaleźć.
-
pomoc w znalezieniu nr lub konkretnej nazwy częsci {fotka}
Dla świętego spokoju zainwestuj 2 złocisze i kup wąż przezroczysty i zastąp nim wąż pomiędzy filtrem paliwa i pompą wtryskową. Jak gdzieś się zapowietrza to zaraz pojawią się bąbelki.
-
pomoc w znalezieniu nr lub konkretnej nazwy częsci {fotka}
Czytam i się zastanawiam czy dobrze zrozumiałem. Przed odpaleniem wozu masz stracha czy odpali, bo potrafi nie odpalić. Podczas jazdy gaśnie?? Wg etki szukaj zaworu nadmiarowego 028130122B, jest na alle http://allegro.pl/zawor-nadmiarowy-pompy-wtryskowej-0281360122a-i4695868532.html Ale i tak coś tu nie pasuje. Układ paliwowy nie jest zapowietrzony??
-
Zapala się kontrolka (!)
Na desce wyskoczy (!), vcds em sprawdzisz dokładnie o co chodzi, równie dobrze czujnik ABS przy którymś kole może być źle ustawiony.
-
stuknięcie przy hamowaniu, pomocy
Prawdopodobnie któryś klocek ma luz w jarzmie.
-
Manetka do wymiany ?
Źle poskładana manetka. Jak u siebie robiłem to za n-tym razem złożyłem poprawnie. Kiedyś znalazłem w internetach jak to złożyć, w moim przypadku okazało się, że blaszki były minimalnie zgięte, naprawiłem i śmiga do tej pory.
-
Prośba o sprawdzenie błędów
Błędy wykasować, pojeździć dzień i zrobić skan jeszcze raz.
-
Audi A4 Avant 1.9 TDI AFN nie świeci kontrola Świec żarowych
Może to się przyda: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1162928.html http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1198392.html
-
Schemat elektryczny dogrzewacza płynu
Tu jest wszystko co potrzebujesz b5, łącznie ze schematami http://a4-klub.pl/index.php?/topic/150099-all-konspekty-audi-poradniki-instrukcje-a4-b5678-itpswieze-linki-1-post/
-
Audi A4 Avant 1.9 TDI AFN nie świeci kontrola Świec żarowych
Mam wóz z rocznika co Twój i kontrolkę od świec mam dołożoną, może u Ciebie też ktoś coś takiego zmajstrował.
-
[A4 AFN] Problemy z odpaleniem, akumulator, znikający prąd? pomocy
Czyli w skrócie raz pali raz nie pali a aku dobry. Jakby coś z rozrusznikiem było np. szczotki by się kończyły, to by nie kręcił jak wariat. Może przekaźnik podmienić, może poluzowały się gdzieś przewody przy rozruszniku?
-
opisy śrub wahaczy
Tutaj znajdziesz: http://ifinterface.com/page/page3.php?langid=1
-
[A4 AFN] Problemy z odpaleniem, akumulator, znikający prąd? pomocy
Jak kręci rozrusznik? Jak dziki wariat czy tak raczej średnio na jeża? Na innym aku patrzyłeś?
-
kolejna spalona h7 w tej samej lampie po tym samym czasie - przypadek?
Ojciec mój w fordzie jeździ na h7, był rok, że co 6-8 tygodni padała któraś żarówka (osram, filips i inne), w końcu założyłem żarówki z aso i śmiga już 1,5 roku. Czy przypadek, nie wiem.
-
Warunki załączenia się świec do podgrzewania płynu chłodzącego
Jak dobrze kojarzę to są dwa przekaźniki, jeden odpala jedną, a drugi dwie świece. Warunki odpalenia podgrzewacza to temp zewnętrzna poniżej plus 5, temp płynu chłodniczego poniżej 70 stopni, motor musi popracować ze dwie minuty. Z jednej świecy poprowadź kabel do środka, masę np z zapalniczki, dorzuć diodę i masz lampkę kontrolną podgrzewacza.
-
Wyciaganie klimatronika
Wyciągasz ramkę, we wnęce radia dwie śruby, odkręcasz o wyciągasz. Panel klimy trzyma się na dwóch śrubach, zobaczysz jak ściągniesz ramkę.
-
[a4 b5 AFN] bardzo szybko leci ciepłe powietrze
Podgrzewacz jest, ale startuje chyba poniżej 5 stopni. Mam świeżo włożoną nagrzewnice, ciepłe powietrze jest już od 30-35 stopni chłodziwa, a gorące fest 55-60.