Treść opublikowana przez maciucha512
-
Ciężko odpala
Jak są bąbelki to zainstaluj przezroczysty wąż pomiędzy filtrem paliwa a zbiornikiem i wypatrywać bąbli.
-
Ciężko odpala
Jak dobrze zrozumiałem - wóz ciężko pali, jak zapili to krótko po zgaszeniu pali dobrze? Proponuje zamienić wężyk gumowy pomiędzy filtrem paliwa a pompą wtryskową na wężyk przezroczysty. Podczas próby rozruchu zobacz co się dzieje w wężyku - szukaj bąbelków (wydaje mi się, że operacja wymaga dwóch osób )
-
Co najczęściej stuka z tyłu ?
Stukało jakby belka pokład opuszczała wkład koła zapasowego -> podnośnik
-
LAIK Nie kapie woda z parownika .
W B5 odpływ skroplin jest tak umiejscowiony pod wozem, że wyprowadza skropliny pomiędzy blachy a osłoną termiczną wydechu. Maska w górę i jak dobrze popatrzysz to zobaczysz ten odpływ. Jak dotrę dzisiaj do garażu to zrobię jakieś sensowne foto.
-
Proszę O Analizę Logów
Logi słabo wykonane - do poprawy. Jak będą lepiej wykonane szybciej się dojdzie co i jak. Poszukaj nieszczelności w dolocie.
-
Afn Nie Odpala Po Zejściu Na Rezerwe Zapowietrza Się
Wyciągnij pływak z baku i dognij wedle uznania tak, by rezerwa zapalała się wcześniej.
-
Proszę o analizę logów, tryb awaryjny "notlauf" przekroczenie ciśnienia.
Jak na naprawę za 7 złotyszy wygląda dobrze, ale jak ma być w normie to rozbieraj turbo.
-
Jaka przyczyna szarpania przy hamowaniu
Jak chrupie przy hamowaniu to VAG i sprawdzić, który czujnik ABS podaje inną prędkość koła i poprawić czujnik ABS.
-
problem po zmianie akumulatora nie zapala sie lampka alternatora
Pewnie się imo rozkodowało albo coś w takiego, nie znam się na tych wynalazkach. Trzeba by podjechać doi jakiegoś elektryka
-
problem po zmianie akumulatora nie zapala sie lampka alternatora
Ano to istotne jest. Problem z imo, spróbuj odpalić innym kluczykiem.
-
problem po zmianie akumulatora nie zapala sie lampka alternatora
Jeżeli nie ma wątpliwości co do aku jedziemy dalej. A co się dzieje z ikonką immobilajzera? Zapala się i gaśnie po chwili? Miga? Wygląda tak:
-
problem po zmianie akumulatora nie zapala sie lampka alternatora
1. Być może jest jakiś brud na klemach i prąd gdzieś "ginie", ten zabieg może pomóc, ale na pewno nie zaszkodzi. 2. Zdarzyć się może, że świeżo zakupiony aku jest wadliwy, żeby to wykluczyć najłatwiej sprawdzić jak pali na innym.
-
problem po zmianie akumulatora nie zapala sie lampka alternatora
Ściągnąć klemy z akumulatora, papierem ściernym wyczyścić zarówno bolce na aku jaki i klemy. Założyć klemy, za pomocą młotka i śrubokręta delikatnie nabić klemy na bolce aku ( bolce są stożkami). Dokręcić mocno, ale z wyczuciem. Tewot zabezpiecza przed dostępem wody, ale bez tego tragedii nie będzie.
-
Szary dymek z kartek nawiewu
Wymień póki masz czas, potem walnie w najmniej odpowiednim momencie i będzie płacz. Jak masz trochę pojęcia i czas to wymienisz sam. Jak robisz sam to tylko 100 na nagrzewnicę
-
Audi siedzi niżej z jednej strony - sprężyny całe
Przypadek z przed tygodnia - padł amorek, cały wylany, strona z wylanym amorkiem kilka cm wyżej od drugiej.
-
fis mnie oszukuje w wartościach temperatury?!
Niet. Ten za radiem podaje temp (chyba) nawiewu z kratek na twarz. Numer czujnika: 4A0820539A
-
fis mnie oszukuje w wartościach temperatury?!
Pod filtrem kabinowym masz czujnik temp, z niego fis pokazuje temp, szukaj w tym miejscu. Jak dobrze pamiętam na klimatroniku na kanale 55 masz temp z tego czujnika, a na 59 z czujnika na zderzaku
-
Jaki filtr kabinowy bosch ?
Ja wsadzam filtrona, wymieniam co pół roku i jest
-
Stuka jak jadę po bruku, zawieszenie ok.
Zapomniałem o tym wątku, Wejdź pod wóz i szukaj gdzie osłona dotyka zawieszenia, zwróć uwagę na drążek reakcyjny. U mnie obijał się ten metalowy wspornik co łączy osłony pod silnik. Wsadziłem trochę gumy, połączyłem trytytkami tak że się nie ruszy i po problemie.
-
Udrożnienie odpływu klimatyzacji
Też przez to przechodziłem. Nie ma co ukrywać trzeba się trochę powyginać przy tym. Jest też prostszy sposób, zainspirował mnie post kogoś z forum. Ów forumowicz montował u siebie klimatyzowany schowek, w tym celu wywiercił otwór w bloku systemu wentylacji w ten sposób, że można przez niego przepchać odpływ. Trzeba tylko wyznaczyć miejsce otworu żeby nic nie uszkodzić i wykombinować zaślepkę na otwór. Zatka się odpływ - wyciągasz zaślepkę i przepychasz.
-
Klimatyzacja wyłącza się jak zaczyna padać deszcz lub zwiększa się wilgotność
Być może wilgoć wpływa na czujnik temperatury zewnętrznej, który jest uszkodzony.
-
Zaolejone węże od turbo - poważny problem?
Przyjrzyj się gumowemu łącznikowi kolektor dolotowy - plastikowa rura dolotowa (przy egr). Możliwe, że masz dziurę i wywala olej
-
Stuka jak jadę po bruku, zawieszenie ok.
Jest osłona pod silnik?
-
Abs
Prawdopodobnie któryś z czujników abs pokazuje inną prędkość koła. Masz chrupanie abs przy dohamowywaniu przy nie wielkich prędkościach?
-
Problem z oświetleniem wnętrza z tyłu oraz bagażnika
Zaśniedziały mikro switch w zamku klapy - kąpiel w wd40 i będzie dobrze.