Treść opublikowana przez lezy1
-
[A4 B6] Wymiana oleju
Co do wymiany filtrów chodziło mi o : kabinowy, powietrza oleju i paliwa. Ja wymieniam na filtrona i jest ok razem z motulem 5w40 x-clean wyniosło mnie około 250zł.
-
[ALL B6] Uchwyt pod telefon - ale co dalej ??
Ja mam solida i u mnie działa bez problemu. Może nie powiązałeś na stałe telefonu ?
-
[A4 B6] Wymiana oleju
Jak masz DPFa to 5W30 jak nie to 5W40, najlepiej zmienić co 15 tys km lub raz w roku - jednak jeśli chcesz dbać mocniej o silnik to możesz zmieniać co 10-12 tys km i oczywiście cały komplet filtrów. pzdr
-
Sprawdzenie przebiegu
Czy za pomocą kabelka z programem VCDS 11.11 da się sprawdzić ori przebieg ? Jak tak proszę o podpowiedź w jaki sposób to zrobić.
-
Ciśnienie klimatyzacji
Czyli jak wygląda sytuacja z olejem i ciśnieniem ? Jest ok czy nie. Poniżej zdjęcie wydruku z serwisu.
-
Ciśnienie klimatyzacji
Czyli olej jest ok ? Co do ciśnienia to na wydruku pisze podciśnienie 20min 4min 77mbar. A czy jest to wartość pary to nie wiem. Było to robione automatycznie przez maszynę Boscha.
-
Ciśnienie klimatyzacji
Dziś robiłem serwis klimatyzacji - na naklejce pod maską mam 500g +/- 20g. Serwis był robiony na maszynie Boscha ACS500 V1.05 pol. Wyciągnęli z klimatyzacji 350g czynnika i 6ml oleju (R134a). Podciśnienie wyszło 77mbar (na paragonie napisane jest 20min,4min, 77mbar).Napełniono natomiast 510g czynnika i 16ml oleju. Mechanik mówił że ciśnienie nie jest wzorcowe ale nie ma czym się przejmować. Pytanie moje do kolegów - jakie powinno być te ciśnienie i czy wszystkie parametry po serwisie są ok (olej, czynnik, ciśnienie ??).
-
Ilość czynnika chłodzącego + dodatkowy wentylator
Dziś robiłem serwis klimatyzacji - na naklejce pod maską mam 500g +/- 20g. Serwis był robiony na maszynie boscha. Wyciągnęli z klimatyzacji 350g czynnika i 6ml oleju. Podciśnienie wyszło 77mbar.Napełniono natomiast 510g czynnika i 16ml oleju. Wydaja mi się że w twoim przypadku za mało odczynnika zostało napełnione (powinno być tyle ile na naklejce) no i ciewkawa jest sytuacja z olejem, czy wydruk go nie uwzgędnił czy nie było napełnienia (podczas odzyskiwania wyciągany jest olej i odczynnik).
-
Prośba o analizę logów po regeneracji turbiny
Panowie bardzo proszę odłużcie swoje spory na bok albo załużcie inny wątek o tym kto co i jak. Ja założyłem ten wątek po to aby uzyskać jak najwięcej informacji i pomocy.Naprawdę jestem wdzięczny za każdą próbę pomocy, którą do tej pory od Was otzrymałem i dziękuje za to (byłbym bardzo wdzięczny o dalszą pomoc - niedługo znowu wrzucę logi - te o których pisał kolega SZTOMEL)
-
Audi Concert 2 (1din) CD-zmiana kodowania na BOSE
Faktycznie 2 w w kodowaniu które zrobiłeś odpowiada za display bose on, więc powinno się wyświetlać - może spróbuj tak zrobić jak kolega wyżej napisał - bo kodowanie napewno dobrze zrobiłeś.Po zakodowaniu sprawdziłęś czy ustawienia zostały zapamietane ?
-
Nawigacja w zegarach BNS 4.2 + PL MENU
W B7 procedura jest identyczna - jeżeli chodzi o nawigację w zegarach FIS
-
Wyjęcie Radia
Poniżej link do wątka od wyjmaków do radia : http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-b7-wyjmaki-radia-domowej-roboty-201023/
-
Prośba o analizę logów po regeneracji turbiny
W takim razie zrobie pare logów dynamiczynych 011 i 010, w pare dni. Czy jak zaloguje je razem to bedzie odpowiadało kolegom ?Czy robic je oddzielnie kazdego dnia - zrobie tak jak uwarzacie.
-
Prośba o analizę logów po regeneracji turbiny
Więc co proponujesz ? ---------- Post dopisany at 13:11 ---------- Poprzedni post napisany at 13:07 ---------- Może jescze raz zrobic logi ?? Były robione odrazu po zamontowaniu turbiny i wymianie oleji i filtrów. (wczesniej auto było uruchomione do nagrzania, wolna jazda około 10km , póżniej rura 10km i robione logi statyczne, bs, a nastepnie dynamiczne)
-
Prośba o analizę logów po regeneracji turbiny
To w takim razie moze kolega mi podpowie jak skrócić tę sztange. ---------- Post dopisany at 12:12 ---------- Poprzedni post napisany at 11:46 ---------- A co do późnego wstawania turbiny to było też tak przed regeneracją turbo.Ale wtedy tez łapała muła.Tak więc może spróbuje skrócić tę sztange o 1-2mm, tylko mam pytanie jak to dokładnie zrobić (osobiście tego nie będe robił - ale chcem wiedzieć czy mechanik dobrze to zrobi). I czy nie będzi problemem to że śrubka (wydaje mi się że ta od regulacji) jest przyspawana i jak zrobić żeby było ok. Dzięki i pozdrawiam
-
Prośba o analizę logów po regeneracji turbiny
Wydaje mi się że turbina jest dobrze złożona, a zamontowana napewno prawidłowo. a sztangę w jaki sposób skrucić (mam zaspawane śrubkę do gwintu - oryginalnie)?I czy napewno ruszaćsztangę - kolega Sztomel pisał - "Poza tym zbyt wydłużona lub skrócona sztanga nie powoduje spadków ciśnienia doładowania poniżej normy po przeładowaniu."
-
Prośba o analizę logów po regeneracji turbiny
To co w zwiąku z tym koledzy proponujecie?Po regeneracj napewno jest lepiej - przynajmniej nie ma muła.
-
Prośba o analizę logów po regeneracji turbiny
Wyciągnęłem go podłączyłem pod napięcie i sprawdzałem czy prawidłowo pracuje tzn. puszcza ciśnienie i je blokuje (dodatkowo czyściłem go w myjce ultradzwiekowej) . Przekładałem N75 z innego samochodu i jak go przełożyłem to odrazu łapałem muła, tak samo było jak włożyłem spowrotem swój. Pożyczony N75 działał prawidłowo w innym samochodzie. Po regeneracji turbiny nie mam już problemu z zamuleniem.Czy przyczyną doładowania ciśnienia może byćźle wyrególowana sztanga ? (nie ruszałem jej i przy regeneracji również nie przestawiano jej)
-
Prośba o analizę logów po regeneracji turbiny
Co może być przyczyną późnego wstawania turbiny.
-
Prośba o analizę logów po regeneracji turbiny
up
-
prośba o analizę błędów
Fakt sorki nie zauważyłem że masz 1.8T.
-
Moje prace
Byłbym wdzięczny warto zadbaćo furkę szczególnie jak widać takie efekty.
-
prośba o analizę błędów
Zrób logi, któryś z Kolegów je oceni i napisze Ci co i jak. Co do N75 to możesz posprawdzać szczelność przewodów podciśnienia.I zachowanie sztangi w czasie loga 011 BS.Poniżej linki do błędów i sposobu logowania : Category:Fault Codes - Ross-Tech Wiki http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/tdi-diagnostyka-aktualizacja-20-viii-2012-a-12031/
-
Moje prace
Perfekcyjna robota. Znasz może kogoś na warmi i mazurach co robi podobne cuda z samochodami ?
-
Bluetooth/GPS nie znajduje telefonu i odwrotnie
A masz napewno bluetootha ? Po włączeniu zapłonu przez 5 min auto ma go włączonego wówczas w telefonie musi być włączone wyszukiwanie gdy telefon znajdzie modół to wystarczy wpisać kod z tego co pamiętam to 1234.Poniżej kodowanie do modółu. Wybierasz w vag-comi : 1) zakładkę "Electronics I" 2) wybierasz sterownik telefonu, czyli 77-Telephone 3) wybierasz kodowanie, funkcja 07 : 07-Coding 4) w okienku kod zmieniasz ciąg cyfr : te x'y oznaczają jakieś cyfry w twoim kodowaniu, nie zmieniaj ich (ja ich nie znam, bo zależą od rodzaju auta) 00?xxxx: FUNKCJE 0 - podstawowe (dla RNS-E Basic/Radia) 1 - komfort (dla RNS-E High/RNS-E Low) 00x?xxx: KIEROWNICA 0 - bez multifunkcji lub starszy typ kierownicy (przyciski bez rolek) 1 - multifunkcja (przyciski z rolkami) 00xx?xx: URZĄDZENIA WSPÓŁPRACUJĄCE 1 - diagnostyka przez CAN 2 - kierownica wielofunkcyjna, diagnostyka przez CAN 3 - RNS-E, diagnostyka przez CAN 4 - kierownica wielofunkcyjna, RNS-E, diagnostyka przez CAN 5 - diagnostyka przez K-line 6 - kierownica wielofunkcyjna, dianogstyka przez K-line 7 - RNS-E, diagnostyka przez K-line 8 - kierownica wielofunkcyjna, RNS-E, diagnostyka przez K-line 00xxx?x: JĘZYK (OBSŁUGA GŁOSOWA) 0 - Obsługa głosowa wyłączona lub sterowana przy pomocy zewnętrznego sprzętu (np. RNS-E) 1 - niemiecki 2 - angielski (UK) 3 - francuski 4 - włoski 5 - hiszpański 7 - angielski (US) 9 - obsługa głosowa wyłączona 00xxxx?: JĘZYK (WYŚWIETLACZ) 0 - bez informacji na wyświeltaczu 1 - niemiecki 2 - angielski (UK) 3 - francuski 4 - włoski 5 - hiszpański 7 - angielski (US)