Treść opublikowana przez Griffe
-
Nasze kolekcje kosmetyków do pielęgnacji AUDI
Dobrze kupic welniana rekawice do mycia i bedzie ok.
-
Moje prace
Witaj Centrum - dokladnie Wieniawa, ul. Popieluszki. Zapraszam.
-
Moje prace
Skoro jest po korekcie i sie rysuje to dwie warstwy powloki kwarcowej lub ceramicznej bardzo Ci pomoga w utrzymaniu go w idealnym stanie.
-
Moje prace
Intuacja Ci dobrze podpowiada, jak bardzo miekki opuszcza sie cutting to pierwsza roznica, druga jest taka ze ciezko sie wyprowadza. Bardzo latwo sprawdzic, jesli rysuje sie od przetarcie fibra to witaj w swiecie UNI:grin:
-
Niewidzialna wycieraczka - czy to naprawdę działa?
Wszystko zalezy od kilku czynnikow, stanu szyby, wycieraczek, pory roku, uzywanego plynu oraz srodowiska.
-
Niewidzialna wycieraczka - czy to naprawdę działa?
Dobra NW przy odpowiednim traktowaniu spokojnie rok posluzy. Mam na mysli NW w postaci "powloki" a nie popularne RainX, ktore jest dobre ale nietrwale.
-
Carbon Collective Platinum Wheels
Bieniek cale szczescie, ze kropelki troche slabsze niz na poczatku - to mnie lekko uspokaja, ale to plukanie sama czysta woda i taki efekt:banan: cholera - spac nie daje. Przygladam sie i licze na rozwoj wydarzen, jak cena nie bedzie z kosmosu i posiedzi 3miesiace to tzw must have.
-
Zapaszki do auta
Wlasnie siedzi California - niezly pomysl z miejscowka:naughty:
-
Moje prace
Na miekkim lakierze szkod narobic najlatwiej. Co do maski, odcien moze wydawac sie inny o ile maska jest spolerowana, a na reszcie lakieru sa swirle - wtedy maska ma wieksza glebie - ale bardziej obstawiam zle dobrany odcien bazy. Jeszcze zdjecia Seata na koniec i grubo ponad 600 koni, niestety az tyle woski SV nie daja, troche zasluga RS6+ w tle:wink:
-
Moje prace
To niedobrze, mialo motywowac do dzialania...
-
Czarne plamy na felgach
Probowalbym przy pomocy APC lub jakiegos odsmalacza np PRICKBORTa a jak nie pomoze to wtedy cleanerem.
-
Moje prace
Cquartz/C1PRO Dzis przyjalem czarnego Seata Leona na "korekte korekty". Lakier byl polerowany podczas weekendu majowego, niestety "pojawily sie" spore hologramy i nie wszystko udalo sie spolerowac. Tradycyjnie juz w tym roku auto przyjechalo umyte, ale ze padalo nadawalo sie tylko do mycia. Z tego powodu ciezko bylo podczas przyjecia okreslic stan lakieru i co bede musial zrobic. Nowy w zestawieniu byl tylko szampon GTechniq G-wash (bardzo pozytywne zaskoczenie - super szampon!) Wyjatkowo brudne byly kola, tak, tak na zdjeciach woda "z drugiego wiaderka - plukanie" a nie olej silnikowy z diesla. Po pelnej dekontaminacji i myciu wytarcie oraz ogledziny lakieru. Swirle tylko miejscami,l troche glebszych rys, wspomniane hologramy, kilka sladow po ptasich odchodach i prawdziwa perelka - idealnie matowe odbicia listka na masce - cos pieknego. Wlasciciel z w/w naturalna grafika nie byl zbyt mocno zwiazany, wiec postanowilem ja usunac, wyciac pozostale rysy i oczywiscie pozbyc sie hologramow wyciagajac z lakieru maksymalny wet look oraz glebie. Przez 5h udalo sie pomierzyc grubosc lakieru, zrobic dokladna inspekcje oraz wykonac korekte maski. Podczas pracy ofiary w sprzecie - explodowal jeden z opryskiwaczy. Jutro czeka na mnie reszta Seata. Milego ogladania: ---------- Post dopisany 08-06-2013 at 21:07 ---------- Poprzedni post napisany 07-06-2013 at 13:49 ---------- Poza holsami byly tez grubsze rysy do wyciecia, a ze lakier Seata do miekkich nie nalezy w ruch poszlo futro i zielony 3M, ktore z rysami poradzilo sobie wysmienicie. ale pozostawilo spory balagan w postaci holo. Potem byl zolty 3M na padzie polerujacym twardym i miekkim. Kazdy etap korekty tradycyjnie sprawdzany przy pomocy plynu inspekcyjnego Eraser od CarPro i mycie. Koncowka to cleaner Swissvax Medium i na to Wolfgang Deep Gloss 3,0 dla podkrecenia glebi. Finalnie lakier zostal zabezpieczony Swissvax Concorso, felgi Swissvax Cleaner Medium i Swissvax Autobahn, opony Megs Endurance Tire Gel, szyby Megs Glass Cleaner i kncowka tlumika Megs All Metal Polish. Z efektu jestem zadowlony, a wlasciciel na pytanie jak wyszlo odpowiedzial krotko i rzeczowo: "za***iście"
-
ratunek dla mojego lakieru
Ze schadzacym klarem nic nie zrobisz, tylko zaprawki lub lakierowanie. Reszta uszkodzen lakieru to porzadne mycie, dekontaminacja i pelna korekta lakieru. Czarny nalot na felgach IronX od CarPro
-
Czarne plamy na felgach
Obstawiam delikatne, bardzo delikatne wycieki praktycznie moga byc ze wszystkiego...
-
białe kropki na czarnym lakierze!
Kawalek nie wiecej jak 50g, wez np od ValetPRO lub Megsa. Pamietaj o poslizgu przy pracy z glinka.
-
białe kropki na czarnym lakierze!
Zobacz jeszcze moze tar@glue lub terpentyna pomoze.
-
Konserwacja opon
Z tanszych megs wymiata i ten zapach...
-
Moje prace
Czekam na zamowione powloki, w zwiazku z tym czekaja auta w kolejce, miedzy innymi czarne RS4...
-
Co polecacie na mikro rysy na lakierze
Skoro mamy sie dzielic i sobie pomagac. Polecam prace reczna padem TriColor na bardzo dobrym cleanerze od ValetPRO Achilles, ktory czesciowo usuwa rysy i oxydacje a czesciowo maskuje dajac bardzo dobre efekty i przygotowuje lakier bezposrednio do polozenia wosku. Praca reczna jest ciezka i zmudna ale za to bardzo bezpieczna. Nie ma znaczenia czy nowe auto czy stare, wartosc dla wlasciciela moze miec wieksza niz nie jedno nowe wozidlo.
-
Pady polerskie
s17 do futra za slaba do CP za mocna.
-
Co polecacie na mikro rysy na lakierze
Masz racje, ale wg mnie to do niczego nie prowadzi. Dobra rada to wlasnie taka - dac komus, kto zrobi to dobrze. Pewnie wiele rzeczy przy aucie mozna zrobic samemu, ale w tym temacie bez wiedzy, doswiadczenia i sprzetu bym nie podchodzil, to troche jak porywanie sie z motyka na slonce. Oczywiscie nie swieci garnki lepia, ale nauka moze sporo kosztowac....
-
Pady polerskie
To swietnie. Czytanie nic nie daje poza wiedza teoretyczna, Nie tylko na tym forum jest wielu specjalistow od detailingu, znaja sie bo duzo czytaja:facepalm: Zanim wezmiesz do reki pady typu orange peel zrob chociaz 10 aut i to pelnej korekty. Pady te sa bardzo zdradliwe miekkie i przyjemne w dotyku. Tna duzo szybciej jak najostrzejsze futro. Przede wszystkim uwazaj na krawedziach i pilnuj temperatury. Pozycz miernik lakieru i zrob dokladnie mape.
-
Co polecacie na mikro rysy na lakierze
W sensie, ze "korekta lakieru" to proces wymagajacy i wiedzy i umiejetnosci i doswiadczenia nie wspomne o sprzecie. Jasne polerka za 300, zero wiedzy, trzy filmy z youtuba oczywiscie bez miernika lakieru bo po co i jazda. Jak nie przetrze lakieru to narobi na nim balaganu. Kwota wyjdzie 500 czy 600 zlotych a wynik? Polskie podejscie jak w reklamie - bo my tak mamy, ze znamy sie na wszystkim, po co dac komus kto zrobi to dobrze lub profi.
-
Konserwacja lakieru\czyszczenie chromu
Podjedz do mieszalni dorobia Ci 50ml lakieru bazy i dadze bezbarwny i spokojnie powoli pedzelek zwany kałankiem i jedziesz, lub patenty ale poczatkujacemu drogi patentowej nie radze i nawet nie opisuje.
-
Pady polerskie
\skoro dopiero sie za to zabierasz i masz zamiar kupic CarPro orange peel pad to cos nie teges. Z futrem tez radze uwazac na polerce rotacyjnej.