Treść opublikowana przez sowiq
-
B9 Fellows
A nie myśleliście o tego typu urządzeniach? Z tego co pamiętam to chyba Zachar testował coś takiego w jednym ze swoich nagrań. Ja ogólnie uważam, że w codziennym używaniu różnego rodzaju etui generują więcej problemów niż keyless daje wygody. A w domu wystarczy kluczyk owinąć folią aluminiową czy chociażby wrzucić do blaszanej puszki.
-
Audi A4 B9, a w dokumentach A4 B8
Ale przecież po VINie z tego samego dowodu widać, że to B9.
-
Audi A4 B9, a w dokumentach A4 B8
A w zasadzie jaka różnica co tam wpisali?
-
Zasilanie po zapłonie - Montaz wideorejestratora
@krzemien7 wcisnąłem ją po prostu palcami. Podsufitka na pewno nie jest przyklejona (a przynajmniej nie jest tak robione fabrycznie). Jeśli chodzi o napięcie, to sprawdź nie tylko przy wyłączonym zapłonie, ale też zamkniętych i zaryglowanych drzwiach. Weź pod uwagę, że w niektórych elementach wyposażenia zasilanie jest podawane również po wyłączeniu zapłonu, a wszystko gaśnie dopiero jak zamkniesz auto. Nie dam sobie teraz głowy uciąć, ale zasilanie raczej na pewno znika w segmencie B albo D.
-
Zasilanie po zapłonie - Montaz wideorejestratora
Ewentualnie rzuć okiem jak zrobiłem to u siebie w sposób bezinwazyjny:
-
Zasilanie po zapłonie - Montaz wideorejestratora
@krzemien7 w jednej z kostek bezpieczników pod stopą (widoczne na zdjęciu powyżej) pojawia się zasilanie po zapłonie. W innej jest podane na stałe. Wystarczy sprawdzić miernikiem, dołożyć pin z kablem + bezpiecznik i masz profesjonalnie pociągnięte zasilanie, bez cięcia izolacji na fabrycznych kablach. Tutaj info o pinach:
-
Audi A4 B9, a w dokumentach A4 B8
Wszystkim tak wpisują. Widocznie w swoich systemach nie mają modelu B9.
-
Zabezpieczenie nowego auta - folia, powłoka, inna opcja? Prośba o polecenie metody i miejsca.
Cześć, szybkie pytanie. Niedługo w moje ręce wpadnie salonowa Q7. Chciałbym ją zabezpieczyć, żeby trochę dłużej pocieszyć się świeżym lakierem. Z tego co wiem, najlepszą opcją będzie folia PPF (są inne?). Ale nie wiem czy jest sens kłaść ją na całe auto - raczej skupiłbym się na przedniej części (maska, błotniki, słupki A, może część dachu). A co położyć na pozostałą część? Gdzieś obiło mi się o uszy, że dobrze jest na folię położyć dodatkową powłokę. Czy coś takiego się robi? I ostatnie pytanie - czy macie do polecenia jakieś sprawdzone miejsce w mazowieckim, gdzie bez stresu będzie można oddać nowe auto? Znalazłem całkiem fajne miejsce na Google Maps z dużą liczbą opinii na 5.0, ale jak przeczytałem komentarz człowieka, któremu porysowali nowe RS5, połamali zatrzaski i rozkalibrowali mnóstwo czujników, to włos mi się na głowie zjeżył.
-
B9 Fellows
To może podzieliłbyś się tym numerem, gdyby za jakiś czas ktoś inny szukał?
-
Problem składania lusterek.
Zacząłbym od odczytania błędów w sterownikach i sprawdzenia bezpieczników.
-
tylna kanapa, foteliki dziecięce, ilosc miejsca.
To jest oczywiście najbezpieczniejsza opcja. Niestety mając całkiem spory fotelik dla starszaka (Axkid Minikid 2) i wzrost ponad 183 cm, osobiście nie jestem w stanie ustawić dla siebie fotela kierowcy w bezpiecznej (nie mówiąc już o komfortowej) pozycji.
-
B8 TrOOOOp
Panowie, poratujcie. Stoję przed wyborem silnika do Q7 i mam zagwozdkę pomiędzy 50 TDI a 55 TFSI. Jeździłem dieslem i przyznam, że szału na mnie nie zrobił. Testowałem 55 TFSIe (z hybrydą) i było bardzo przyjemnie. Przymierzam się do 55 TFSI, ale nie chcę go brać w ciemno, bo sam silnik droższy, a paliwa też pije dużo więcej. Problem w tym, że w salonach w całej Warszawie nie mają auta testowego z takim silnikiem. Stąd pytanie - czy znacie kogoś, kto za dobrą flaszkę zechciałby zaprezentować jak jeździ jego Q7/Q8 z 55 TFSI, ze mną na miejscu pasażera?
-
B9 Fellows
Panowie, poratujcie. Stoję przed wyborem silnika do Q7 i mam zagwozdkę pomiędzy 50 TDI a 55 TFSI. Jeździłem dieslem i przyznam, że szału na mnie nie zrobił. Testowałem 55 TFSIe (z hybrydą) i było bardzo przyjemnie. Przymierzam się do 55 TFSI, ale nie chcę go brać w ciemno, bo sam silnik droższy, a paliwa też pije dużo więcej. Problem w tym, że w salonach w całej Warszawie nie mają auta testowego z takim silnikiem. Stąd pytanie - czy znacie kogoś, kto za dobrą flaszkę zechciałby zaprezentować jak jeździ jego Q7/Q8 z 55 TFSI, ze mną na miejscu pasażera?
-
tylna kanapa, foteliki dziecięce, ilosc miejsca.
ISOFIX z przodu był jako opcja dodatkowo płatna.
-
Dołożenie dynamicznych kierunkowskazów w lusterkach zewnętrznych A4 B9
Dobre! Nie wiedziałem, że OSRAM sprzedaje takie rzeczy.
-
B9 Fellows
Do polatania bokiem jednak drążek wygodniejszy
-
B9 Fellows
Wiedzieliście, że tak to działa? Ja dopiero dzisiaj przez przypadek się dowiedziałem
-
Dołożenie złącza do ładowania akumulatora
@Muskel1, nie chcę się czepiać, bo ciekawy mod. Popraw mnie, jeśli się mylę, ale czy akumulatora nie powinno się ładować wyłącznie w miejscach wyznaczonych pod maską? Chodzi o to, że w ten sposób sterownik może "policzyć" ile prądu zostało doładowane i po odpaleniu silnika odpowiednio dobrać cykl ładowania. W innym przypadku żywotność akumulatora może się obniżyć. A tak z ciekawości - z czego wynika Twoja potrzeba ciągłego ładowania? Ja przez jakieś 10 lat posiadania A4 (najpierw B8, a teraz B9) nie miałem takiej potrzeby ani razu. A nie mam ogrzewanego garażu.
-
tylna kanapa, foteliki dziecięce, ilosc miejsca.
@matbruk a rozważałeś Audi Select :plus? Często można znaleźć auta z niezbyt dużym przebiegiem za dobrą kasę. W pakiecie masz gwarancję producenta na rok, ale za dopłatą można ją przedłużyć. Może w tę stronę?
-
tylna kanapa, foteliki dziecięce, ilosc miejsca.
Pytanie nie do mnie, ale udzielałem się wcześniej, więc napiszę z mojej perspektywy. U mnie stety/niestety stanęło chyba na Q7. Z tyłu są 3 niezależne fotele, każdy z ISOFIX. Do tego była opcja na ISOFIX również z przodu i na niezależne przesuwanie wzdłużne foteli z tyłu. Trudno wyobrazić sobie lepszą konfigurację pod foteliki dziecięce. Niestety cena zbija z nóg. Rozważałem też Volvo XC90 i VW Touarega. Te modele są podobne gabarytowo (Volvo ma 3 ISOFIX z tyłu, VW nie wiem), ale łatwiej znaleźć w dobrej cenie.
-
Gdzie jest moduł Homelink
Czy w takim razie z przodu jest jakaś antena, albo inne źródło fal?
-
tylna kanapa, foteliki dziecięce, ilosc miejsca.
Jestem w podobnej sytuacji. Pierwsze dziecko bez problemu, ale w drodze jest drugie. Po przymiarce dwóch fotelików doszliśmy do wniosku, że nie ma opcji tak jeździć. My zamierzamy wymienić fotelik na zajmujący mniej miejsca (obecnie Axkid Minikid 2). Inna opcja to wymiana auta na większe, ale IMO przesiadka z A4 do Q5 nie da aż tak zauważalnej różnicy, bo to raptem 5 cm szerokości więcej. A fotelika montowanego na ISOFIX i tak nie przesuniesz bliżej drzwi.
-
Czujnik dotykowy klamki + podświetlenie
Niekoniecznie musi to być moduł - może być padnięta np. któraś wiązka. Moduły są montowane w drzwiach. Tutaj masz pierwszy z brzegu opis jak się tam dostać: https://www.audiworld.com/forums/a4-b9-platform-discussion-212/diy-add-red-door-warning-light-remove-door-panel-b9-a4-2915685/
-
Gdzie jest moduł Homelink
Z tego, co znalazłem w internecie, to moduł homelink jest pod tylnym zderzakiem. Z tym, że byłoby to cholernie nielogiczne, więc aż nie chce mi się wierzyć. Zobacz obrazek. Możesz potwierdzić, że u Ciebie właśnie tak jest?
-
Piny bezpieczników pod podstopnicą w Audi A4 B9
Odpowiadając sobie samemu, znalazłem następujące numery: Pierwszy typ (jakby na "duże" bezpieczniki): 000 979 023 E 000 979 135 E 000 979 227 E 000 979 227 EA 000 979 306 E 000 979 407 E Drugi typ (na "małe" bezpieczniki): 000 979 021 E (kabel 0.5 mm2) 000 979 021 EA (kabel 0.5 mm2) 000 979 133 E (kabel 1.0 mm2) 000 979 133 EA (kabel 1.0 mm2) 000 979 225 E (kabel 2.5 mm2) 000 979 225 EA (kabel 2.5 mm2) Nie wiem jeszcze czym powyższe piny różnią się od siebie, oprócz przekroju kabla. Nie wnikałem jeszcze też które są montowane w miejscu, o którym pisałem powyżej. Ale będę dawał update w tym miejscu jak tylko ogarnę temat. Pierwszy typ: Drugi typ: (zdjęcia znalezione w internecie)