Treść opublikowana przez Makale
-
Pobieranie prądu na postoju + migające zegary
Nie pamiętam ile u mnie było. Zależy czym mierzyłeś. Z tego co kojarzę u mnie to było 0.0x (czyli max 0.09, ale to było coś koło 0.03, ale ręki nie dam odciąć) Ampera i to normalne i też się usypiają po około 10 minutach. U mnie najdłużej się usypia MK, RNS-D i moduł BT. 1 dioda bierze tak znikomy prąd, że prosty multimetr może go nawet nie zauważyć.
-
Czujnik hamulca, nie kręci rozrusznik.
Podstawa... Akumulator naładowany? Kontrolka hamulca to znaczy, że jest zbyt niskie napięcie.
-
Padła praktycznie cała elektryka
Punkty masowe do sprawdzenia, ogólnie pod kierownicą czy wody nie ma. Potem opcja, że któryś ze sterowników ma zwarcie i wali błędy po szynie CAN i wszystko leży.
-
Czy to normalny objaw? Postojówka i tylna lampa
To nie normalne. Może zbieg okolicznoiści, może coś przy MCE nagmerałeś. Z HIGH na F wymieniałeś czy z LOW na F?
-
A4 B6 Avant problem z PDC i hakiem
Z modułem haka masz komunikacji bo to nie ori moduł tylko aftermarketowy... co do PDC jest w dziale DIY opis podłączenia PDC więc sprawdź po prostu miernikiem ciągłość obwodów czy wszystko jest podłączone. Zbyt mało informacji, ciężko po zdjęciach cokolwiek pomóc.
-
Alternator - słabe ładowanie
Na przyszłość takie akcje się daje do specjalistów bo oni sprawdzą potem alternator na stole, a w aucie masz loterie.
-
Kontrolka Airbag!
Proponuję iść do wróżbity. Może być kilkadziesiąt, jak nie kilkaset powodów. Może być zły VIN w sterowniku AIRBAG (miałem taki przypadek), może być gdzieś luźna kostka. Mnóstwo opcji.
-
Przednie prawe i lewe drzwi się nie zamykają
U mnie przerwany kabel masowy w przelotce. Dałem dodatkową masę na sterownik i wszystko żyje... Miernik w dłoń i sprawdź napięcie na tych sterownikach i tyle.,
-
Audi a4b7 nie działają głośniki tył
Jak wolisz, ja mam ori BOSE z dołożonym drugim subem i jest petarda.
-
Pobieranie prądu na postoju + migające zegary
Zmierz po ludzki pobór prądu. Sterowniki się usypiają po kilku / kilkunastu minutach. Daj między klemę a aku amperomierz i zostaw go tam na 15 minut. Po 15 minutach sprawdź jaki masz pobór prądu i wtedy po kolei wyciągaj bezpieczniki. Oczywiście zamki wszystkie zamknięte muszą być. Jak po kolei wkładasz bezpieczniki to normalne, że będzie pobór prądu. Akumulator sprawdź. W każdym sklepie z aku Ci go sprawdzą często za darmo, może po prostu aku nie trzymać i tyle.
-
Swap z 2.0 ALT na 1.8T bex
Skrzynie są wszystkie P&P. Może zostać z ALT. Potrzebny kompletny SWAP z wiązką, ECU i tyle. Potem tylko ogarnąć immo i działa. Oprócz tego inna pucha od filtra powietrza.
-
Świece zapłonowe
Valvoline 5W50 a nie żadne 5w30.
-
Mieszanka paliwowa 2.0 ALT
w B6 się daje czwórnik z B7 od odmy. Można odmę całkowicie przerobić.
-
A4 b6 nie odpala
Wyjaśnij czemu nie możesz po prostu wlać paliwa w bak?
-
Przekładka anglika na eu
Zamki i sterowniki drzwi do wymiany razem z całą wiązką. Wiązek są setki rodzai w zależności od wyposażenia. Sterowniki inne mogą zostać.
-
A4 b6 nie odpala
VCDS... Po co robić sobie schody. Tak brak paliwa w baku zablokuje ECU.
-
Wymiana xenonów na zwykłe
Sporo kabelków do przeciągnięcia... Zamiast kupić ori żarnik to pożałowałeś i teraz masz efekt. Zwykłe H7 nie świecą nic.
-
Brak kalibracji Szyberdachu
Brak nastaw początkowych. Nie mam pojęcia jak się to robi Eleven, ale VCDS nastawy początkowe lub adaptacje (VCDS podpowie) i się ustawi. Co do OBD Eleven musisz poczekać na kogoś kto się zna na tym ustrojstwie.
-
Brak kalibracji Szyberdachu
Popraw zdjęcie.
-
lampka podsufitki czy podejdzie z b8 do b6
Nie wychodziła. Schowek na okulary / rękawiczki w b6 masz pod lakierownicą po lewo.
-
Swap QUATTRO do 2.7TDI
Od wszystkiego. 2.5 TDI 3.0 TDI S4 Rs4 od wszystkiego z B5/B6/B7
-
2.6 V6 ABC brak iskry, pompa chodzi.
Co po remoncie mówi VCDS ?
- Swap
-
A3 8L 1.8T AGU Rano długo kręci zanim odpali
Cześć. Pacjent A3 8L 1.8T kod silnika AGU. Przebieg 190tys (auto od nowości u jednego właściciela ). Wszystko jest ori, żadnego druciarstwa tak jak auto wyjechało z fabryki. Brak LPG. Z rzeczy to tylko kat wywalony (brak drugiej sondy lambda ori), i wywalone immo (pod VCDS tylko 1 błąd EEPROM, przed wywaleniem kata i immo problem był ten sam). Po dłuższym postoju, zwłaszcza po nocy musi pokręcić 5 sekund zanim odpali. Czujnik temp. sprawny bo wczoraj wymieniałem termostat i sprawdzałem go pod VCDS. Przepustnica czyszczona i zaadoptowana (stary typ, przepustnica na linkę). Czujnik położenia wału to raczej by na ciepłym miał ciężko odpalić albo by gasła. EVAP działa. Trzyma moc perfekt, zero zająknięć. Wydaje mi się, że ma zbyt wysokie obroty na jałowym bo około 1000rpm, a Autodata krzyczy, że od 800-920 powinno być. Po odłączeniu kostki EVAP obroty delikatnie spadają. Po podpięciu znowu idą w górę. Pod maską przewody paliwowe nie są spękane, wszystko szczelne. Dolot szczelny, TIP ori metalowy. Jedyna rzecz to pęknięta odma i na taśmę zlepione.
-
Dziwne dźwięk podczas skracania. Pomóżcie nie mam pomysłu co to może być!
Pompa wspomagania może być. Sprawdź stan płynu i kiedy był ostatni raz wymieniany?